Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Metalica a Powstanie Warszawskie
Autor Wiadomość
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Metalica a Powstanie Warszawskie
Zespół Metalica został wybrany (w internetowym głosowaniu) jako gość specjalny na przyszłoroczny koncert w rocznicę rozpoczęcia Powstania Warszawskiego ... Hmm Co sądzicie o takim doborze , czy to tobry pomysł by wybierać gości w tak dziwny sposób (w sumie dobrze że nie wybrali Modern Talking Duży uśmiech ) ? Może jestem człekiem starej daty , ale jak dla mnie to dość dziwne bo nijak mi to nie "licuje" z rocznicą powstania ... no i czy nie ma naszych krajowych "gwiazd" coby je z zagranicy ściągać .Jestem sceptycznie nastawiony do tego czy zespół Metalica będzie wiedział "o co chodzi ? " :| , a może się mylę ??? :-k

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
10-09-2008 17:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
A kiedykolwiek deklarowali się patriotycznymi spostrzeżeniami odnośnie powstania Warszawskiego?

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-09-2008 17:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #3
 
Cichociemny napisał(a):Może jestem człekiem starej daty
Raczej to bardziej pasuje do mnie Szczęśliwy Mimo wieku, jak zresztą przystało na ateusza i zaprzańca, słucham metalu z lubością - w tym i Metallica'y ale nie bardzo zgłębiam ukryty sens tej nominacji :roll:

Jest prawdopodobne, że Lars i James nawet nie wiedzą, że PW było... o basiście o wdzięcznym, polsko brzmiącym nazwisku Roberto Agustín Miguel Santiago Samuel Trujillo Veracruz nawet nie wspominając... muzyka jest mroczna i czasy były mroczne... ale czy to jest wystarczający argument - raczej nie Pomysł

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
11-09-2008 21:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Cichociemny napisał(a):Co sądzicie o takim doborze ,
Ciekaw jestem, jaka idea przyświecałą pomysłodawcy plebiscytu, co chciano wyrazić, zapraszając muzyków. Aha i jeszcze jedno: kto jeszcze pretendował do zaproszenia?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-09-2008 22:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ks.Marek napisał(a):Ciekaw jestem, jaka idea przyświecałą pomysłodawcy plebiscytu, co chciano wyrazić, zapraszając muzyków. Aha i jeszcze jedno: kto jeszcze pretendował do zaproszenia?
tutaj jest lista :- i ilość oddanych głosów
1. Aerosmith 2638
2. Björk 1332
3. Dawid Bowie 1116
4. Coldplay 3319
5. Pearl Jam 1864
6. Peter Gabriel 622
7. Megadeth 1105
8. Metallica 6411
9. Motorhead 1991
10. Rage Against the Machine 1922
11. Red Hot Chilli Peppers 4599
12. Smashing Pumpkins 537
13. Sting 943
14. System of a Down 2943
15. U2 3755
zestawik niczego sobie ale ....

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
12-09-2008 10:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ciekawy zestaw.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
12-09-2008 10:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Ciekawy zestaw, owszem. Ale nadal pozostaje aktualne pytanie o cel, jaki przyświecał tym, którzy powzięli pomysł?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-09-2008 08:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Cichociemny napisał(a):2. Björk 1332
Ją to bym chętnie posłuchała na żywo, ale napewno nie na upamiętnieniu rocznicy Powstanie.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
13-09-2008 11:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Powinni zaprosić zespół Marduk. W końcu oni nagrali kawałek o Powstaniu Warszawskim (album "Plague Angel" - piosenka "Warschau")

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
18-09-2008 13:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #10
 
Cytat:Powinni zaprosić zespół Marduk. W końcu oni nagrali kawałek o Powstaniu Warszawskim
... oo taak - zwłaszcza po TYM singlu... nawet ja, heavymetalowy ateusz jestem zdegustowany...

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
18-09-2008 16:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów