Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
piekło... nienawiść demonów...
Autor Wiadomość
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #1
piekło... nienawiść demonów...
czy to już tutaj było (?): http://odsiebie.com/pokaz/492723---d78b.html

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
13-09-2008 10:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
A babyjagi się boisz?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
07-11-2008 08:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
M. Ink. * napisał(a):czy to już tutaj było
Tak, było gdzieś...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
07-11-2008 09:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
pafni napisał(a):A babyjagi się boisz?
Przestań..... weź.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
07-11-2008 09:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Najwięcej o tej nienawiści demonów wiedzą egzorcyści. Ponieważ zdarza się, że podczas egzorcyzmów złe duchy mówią, a wtedy tą nienawiść widać jak na dłoni. To są fakty, jakby co. Zapytajmy samych egzorcystów, jeśli powątpiewamy.

Przejawy nienawiści demonów widać też w świecie. By maskować swoją obecność posługują się oni ludźmi mocno pogrążonymi w grzechach. Widzimy to na przykładzie różnych świętokradztw, czy makabrycznych zbrodni. Złe duchy próbują w ten sposób zasiać w nas strach i doprowadzić do zaniku miłości i wiary wśród ludzi.

Demony żywią nienawiść do ludzi z zazdrości. Zazdroszczą nam ludziom darów otrzymanych od Boga, czyli miłosierdzia Bożego otwierającego nam drogę do Nieba. Złe duchy nie mogą tego faktu znieść i robią wszystko, by człowiek zwątpił w miłosierdzie Boże. Każdy kto wątpi w miłosierdzie Boże staje się dla demonów łatwym celem. Złe duchy idą dalej w swej przewrotności i z czasem powodują, że człowiek wątpiący w miłosierdzie przestaje nawet wierzyć w Boga, a z czasem walczy on przeciw Bogu lub stawia się ponad Stwórcę.

Jak można stawić czoła nienawiści demonów ? Nie trzeba żadnej skomplikowanej wiedzy, lecz wystarczy wieść życie prawe i święte oraz starać się unikać okazji do grzechu. Poza tym ważna jest mocna i zdolna do świadectw wiara, dobrze ukształtowane sumienie i Różaniec. Innej broni już nie ma. Ważne by polegać na Bogu, a nie na swoich siłach. Demon jest od nas potężniejszy, ale Bóg jest najpotężniejszy i jest w stanie ujarzmić Szatana, dlatego mocna wiara to konieczność.
07-11-2008 16:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
pafni napisał(a):A babyjagi się boisz?
jeśli już mowa o strachu, to chcę tylko pamiętać, że:

Autor przez Ducha Świętego natchniony napisał(a):Straszną jest rzeczą wpaść w ręce Boga żyjącego.

Hbr 10, 31
a chcę o tym pamiętać, bo...

Tenże (i to tamże) napisał(a):Znamy przecież Tego, który powiedział: Do Mnie [należy] pomsta i Ja odpłacę. I znowu: Sam Pan będzie sądził lud swój

Hbr 10,30

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
09-11-2008 03:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
Sprawiedliwość to jedno, ale też są w Piśmie teksty o miłosierdziu Bożym.

My ludzie obrażamy się na siebie z błahych powodów i to nieraz obrażamy się wręcz dożywotnio, dla groźnych przestępców nierzadko pragniemy kary śmierci i linczu, ateistów i masonów chętnie byśmy na stos wysłać chcieli. Nasze sądy są też omylne, bo zaniżają wyroki przestępcom a czasem omyłkowo skazują niewinnych. U nas sprawiedliwość nierzadko zagłusza miłosierdzie.

Nasz Stwórca jest jednak nie tylko sprawiedliwy, ale i miłosierny. Owszem - istnieje Piekło, ale Bóg robi wszystko byśmy tam nie trafili, no chyba że poważnie narozrabiamy i odrzucimy łaskę nawrócenia to wtedy w sposób wolny dokonuje się wybór Piekła. Bóg chce nas zbawić, ale do Piekła to my sami się czasem pakujemy i tak opuszczając świat bezpowrotnie tracimy szczęście wieczne. Bóg nie jest mściwy i nie chce się mścić. Pomsta jednoznacznie wiąże się z Sądem Bożym, ale Sąd Boży to też szansa na Niebo dla dusz miłujących Boga. Sąd Boży nie ogranicza się tylko do pomsty.
09-11-2008 18:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Polonium napisał(a):chętnie byśmy na stos wysłać chcieli
oj tam... nie przesadzaj... :twisted:

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
10-11-2008 01:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
M. Ink. * napisał(a):oj tam... nie przesadzaj...

Niestety, ale Polonium ma w tym względzie rację. Jego powyższa wypowiedź ukazuje prawdziwe oblicze naszego społeczeństwa. Najdrobniejszy powód i jeden człowiek niszczy drugiego. Zapominamy, że każdy z nas jest słaby, każdy z nas może upadać, każdy z nas może wyladować na dnie i każdy z nas może potrzebować pomocy, zainteresowania, dobrego słowa.

Ktoś nas skrzywdzi i od razu myślimy jak go ukarać, jaka kara będzie najsurowsza za dany czyn.
Czy jednak zastanawiamy się nad tym co kierowało danym człowiekiem? Czy bierzemy pod uwagę działanie diabła, który bardzo często macza palce w każdym ludzkim postępowaniu.
Oczywiście Bóg daje broń aby człowiek mógł sie bronić, aby nie podążał do piekła ale do nieba, ale nie każdy jest na tyle silny duchowo aby bronić się przed wpływem zła, o własnych siłach jest to praktycznie nie możliwe.

Demony działają cały czas i robią wszystko aby jak najwięcej ludzi odciągnąć od Boga.
Bóg daje wolność człowiekowi, ale liczy się też z tym, że większość tych złych ludzi zostało zwiedzionych. Po za tym trzeba pamiętać o miłosierdziu Bożym, które jest bardzo dobrym kołem ratunkowym dla każdego grzesznika, nawet największego. Chrystus umarl za każdego, tak więc każdy może liczyć na miłosierdzie.

Pozdrawiam

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-11-2008 23:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
M. Ink. * Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,145
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
ojej... ja tylko żartowałem... #-o

"Bóg ukrył się dlatego, aby móc okazać miłosierdzie tym, którzy nie rozpoznali Jego ukrytej obecności".
16-11-2008 04:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Nic się nie stało, ja tylko odniosłem się do postu Polonium, bo on rzeczywiście napisał prawdę.
Domyśliłem się, że twoja odpowiedź nie jest jakimś wielkim sprzeciwem względem wypowiedzi Polonium a tylko żartobliwą uwagą, ale chciałem podkreślić to co napisał Polonium odnośnie tego piekła i stosunków między ludźmi różnych wyznań czy też poglądów.

Napewno nie ma tutaj żadnej wpadki u moderacji z twojej strony. Duży uśmiech :lapa:

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
17-11-2008 12:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów