Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zabić za niemoralną TV - Oczywiście!
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Zabić za niemoralną TV - Oczywiście!
Cytat:Jeśli kanały tv zawierają programy „niemoralne”, „słuszne jest zabicie” ich właścicieli i wydawców, gdyż są one sprzeczne z surowymi normami etycznymi islamu - to stanowisko szejka Salih ibn al-Luhajdana, wpływowego sędziego Sądu Saudyjskiego.
Powstanie i szerzenie się sieci telewizji satelitarnej w świecie arabskim doprowadziło do szybkiego wzrostu liczby nadajników i kanałów, mogących odbierać i przekazywać sygnał z satelity na całym Bliskim Wschodzie. A ponieważ oglądają je codziennie miliony muzułmanów, przywódcy religijni śledzą uważnie, jakie programy są nadawane i w jakim stopniu uwzględniają one wartości islamu.
http://info.wiara.pl/index.php?grupa=4&art=1221499068
Ach, ten Islam...
Wiedzą, czego chcą, przynajmniej czasem mam takie wrażenie. A wy?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-09-2008 21:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
zabić ich - śmiechem.... Szczęśliwy

ukarze ich biczem satyry.... :gitarka:
15-09-2008 22:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Nie rozumiem, Padre, o co ci chodzi. Wg mnie, coś w tym jest z surowości ST i radykalizmu NT.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-09-2008 22:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
tak sobie mysle...
na ile ewangeliczne jest "zabijanie"?
na ile etyczna jest nienawisc w Imie Boga?
jakie sa granice? :roll:
15-09-2008 22:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
A ja sobie tak myśle, że Ojciec powinien zaczać spoglądać z punktu widzenia dialogu międzyreligijnego i tego co nas, chrześciajn łączy z innymi religiami monoteistycznymi: Prawo Naturalne.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
15-09-2008 23:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
A co da zabicie ? Wzburzenie i agresje.
Też sami oglądający muszą dać jakiś sygnał, że nie chcą takich programów. Czyli walka poprzez nie-oglądanie tego. :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
15-09-2008 23:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
A co to drogi księże marzy ci się powrót do przeszłości ? Wszak to już było w jakże burzliwej historii kościoła ... krwawe rozprawianie się z nieprawomyślnymi w imię obrony czystośi wiary i nie pamiętam by to miało jakikolwiek pozytywny wpływ na wierzące owieczki a raczej nie wpłynęło jakoś znacząco na ich rozwój duchowy .... chyba :-k

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
16-09-2008 07:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Patrze na kościół w Szwecji - (ten protestancki).
Właśnie tu spalono najwięcej czarownic (tak - zrobili to protestanci)...
Dziś kościół to nie Kosciol - a raczej zwiazek wyznaniowy. Mentalna i moralna ruina....
Nie ma co "palić i zabijać".... Dziela Boże ostoja się same, a jeśli nie sa Boże - upadną i tak... :coo:
16-09-2008 08:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
o. Pacyfik napisał(a):Patrze na kościół w Szwecji - (ten protestancki).
Właśnie tu spalono najwięcej czarownic (tak - zrobili to protestanci)...

Czy ja mówię że nie ? Wszak nie pisałem o KRK (tylko) żeby nie było , ale o tych co się za takowy kościół uważali [-X

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
16-09-2008 08:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
a ja opisuje moje spostrzeżenia... zero ładunku emocjonalnego ... :-$
16-09-2008 09:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ciekaw jestem, skąd się bierze u niektórych myśl, że jestem zwolennikiem uśmiercania tych, którzy tak samo jak i ja, i każdy inny podlegają prawu naturalnemu :-k

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-09-2008 09:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Może do samego artykułu... Niezły straszak. Jeżeli coś jest pod karą śmierci i wiadomo,że się nie ukryje przed władzami, to raczej takowych programów nie bedą robic w ogóle. Ale jak to będzie z kanałami spoza wpływów władz muzułmańskich?
Takie chronienie wartości religijnych, biorąc pod uwagę mentalność wyznawców islamu, jeszce jest "na miejscu"( bo myślę,że to się zmieni), ale w innych religiach by się nie sprawdziło.

[Obrazek: mysz4.gif]
16-09-2008 09:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów