Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ewangelizacja a przykład
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Ewangelizacja a przykład
Jak to jest, czy Ewangelizacja która jest teraz mocno promowana pozostaje tylko wiedzą czy też jest łączona z przykładem?
Dochodzą do mnie słuchy i też sama widzę, że niektórzy młodzi ludzie [ bo zwłaszcza tacy są w szkołach Ewagelizacyjnych, takie mam wrażenie Oczko ] tylko potrafię przekazywać wiedzę, ładnie mówić a po skończeniu mowy, zaczyna się jakby inne życie.

Jakie są uwagi odnośnie tej kwestii?

Ps. nie mówię, że wszyscy 8)

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
16-09-2008 21:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
Ja staram się ewangelizować przede wszystkim życiem i przykładem własnym....

I jestem bardzo szczęśliwa z tego, że moja przyjaciółka zbliżyła się do Boga, bo widziała moją wiarę i to jak żarliwie ją praktykuję. Uważam to za sukces większy niż trafienie do kogoś w czasie rozmowy.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
16-09-2008 21:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #3
 
Jestes pewna Nieaniu, że na dłużej? zazwyczaj to działa tak, że jest chwila euforii, a potem mija, ale oby było ok, będę kontent. Co do ewangelizatorów... mam swoje 3 grosze do wpięcia,,,: podchodzą, chcą nawracaj a po kilku dniach okazuje się, że mają większe kłoporty od tego, ktoremu chcieli pomóc? i to ma jednoczyć? wręcz przeciwnie, wywołuje to bunt. Nalezałoby nad tym popracować Uśmiech
17-09-2008 23:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #4
 
Niesprawiedliwie uogólniasz.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
17-09-2008 23:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Dla mnie najlepszym przykładem ewangelizacji bylo zycie i działalnośc Matki Teresy z Kalkuty.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
18-09-2008 07:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Wiecie... Mozna robić piękne wykłady o życiu zakonnym, o duchowości, o medytacji...
Ale jeśli młody człowiek chce na serio pójść ta droga - musi spotkać żywych mnichów (ew. mniszki).
Spotkanie - jest najważniejsze... Nie tylko sucha teoria. [-o<
18-09-2008 07:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
To tyczy się każdego środowiska, tym bardziej każdego oddzielnego człowieka z owej grupy, bo daje świadectwo nie tylko o swym zyciu ale też jak może żyje reszta.
To takie ludzkie naciąganie jednego przykładu na całość.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
18-09-2008 09:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nieania Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,786
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
Danielo minęło kilka lat, a wiara mojej przyjaciółki wzrasta wraz z tym jak wzrasta moja wiara.

[center]Dla Jego bolesnej m?ki, miej mi?osierdzie...
[Obrazek: jezus2.jpg]

http://www.nie-umieraj.blog.pl
[/center]
18-09-2008 13:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #9
 
Nic, tylko pogratulować Uśmiech
18-09-2008 15:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
Wierzę, że może być tak, jak mówi Rachel, że ludzie ewangelizują i naprawdę chcą to czynić całym sercem, ale jednocześnie nie potrafią sobie poradzić z własnym nieuporządkowaniem. Myślę, że wszystko musi być wyważone. Należy zawsze zastanowić się, czy ja sam jestem już na tyle uporządkowany, że mogę o czymś głośno mówić i jednocześnie nie niepokoić innym swoim zachowaniem. Wiadomo, że człowiek zawsze stara się (a przynajmniej powinien), by to, co mówi, nie stało w sprzeczności z jego życiem. Sądzę, że w większości sytuacji to się udaje, ale jednocześnie wiadomo, że człowiek jest tylko człowiekiem, toteż nie wolno przekreślać ludzi na podstawie jakiegoś "incydentu", ale ufać należy jego szczerości. Inna sprawa jest, gdy ktoś cierpi na zaburzenia psychiczne czy emocjonalne - wówczas wiadomo, że ewangelizacja przez taką osobę jest wykluczona, ale to zdaje się wyjątkowa sytuacja i to powinna wiedzieć już sama osoba, która chce głosić.
18-09-2008 18:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #11
 
Też ostatnio zauważyłam grupę ludzi, którzy z jednej strony bardzo angażują się w ewangelizowanie, z drugiej swoim zachowaniem wzbudzają co najmiej "rozterki" wśród ich obserwatorów (u mnie też)-wygląda to tak jakby co innego głosili, a co innego czynili we własnym życiu.
Wiek nie gra roli - spotkałam starszych i młodszych, ze starszymi problem jest taki, że prawdopodobnie nie zmienią swego niewłaściwego postępowania, bo głęboko wierzą w słuszność swych poczynań.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
18-09-2008 20:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Mnie czasem zadziwia (pozytywnie) to, ze ludzie totalnie nie związani z jakimkolwiek kościołem czy wyznaniem - żyją moralnie lepiej niż my Katolicy....
Tacy "dobrzy i cool".....
Moze czas sie nad tym zastanowić.... Co nas motywuje do faktycznego świadectwa, a co do ewangelizacji....
Jak myślicie?
18-09-2008 20:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
o. Pacyfik napisał(a):Co nas motywuje do faktycznego świadectwa, a co do ewangelizacji....
Jak myślicie?
Umnie to jednoznaczne, czynię to bo tak pragnie Chrystus, co nauczane jest w KK. I tak naprawdę innej motywacji nie ma. Wszystko co jest czynione to z powodu na Chrystusa.
Nie należę do rzadnej grupy, bo nie widzę takiej potrzeby. Z moim temperamentem to różnie wychodzi, ale cóż temperamentu się nie wybiera Duży uśmiech
Ci co mnie znając wiedzą jaka jestem Duży uśmiech :twisted:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
18-09-2008 21:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
o. Pacyfik napisał(a):Co nas motywuje do faktycznego świadectwa, a co do ewangelizacji....

Do świadectwa motywuje nas wdzięczność wobec Tego, który czyni cuda w naszym życiu i chcemy dzielić się tym z innymi. Do ewangelizacji - chęć uznania, zaistnienia we wspólnocie, akceptacji. :-
19-09-2008 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #15
 
A ja nie jestem we wspólnocie i nie szukam zaistnienia i akceptacji z tego powodu, że już istnieje i akceptuje siebie Duży uśmiech :-
W akademiku mam pole do popisu, ale nie na chama. Wisi ikona i obraz bł.Honorata, są ksiązki, a przede wszystkim Pismo Święte i ludzie nie uznają mnie za dewotkę, gdyż normalnie można ze mną o wszystkim pogadać i wiedzą, że u mnie Bóg będzie zawsze pierwszy i będę w swych wypowiedziach odnośnie pewnych tematów wrzucać to co Mu jest miłe. Nie idę na chore kompromisy. Ale ciesze się , gdyż oni nie czują się zmuszani i ja nie czuję się związana. Uśmiech Czyli noramla relacja Duży uśmiech Uśmiech A motywacja do Ewangelizacji, ona sama z siebie wypływa, mówi się o tym Kogo się ukochało i też przekazuje się to co jest dobre i pożyteczne.
Pierwsza zasada nie szkodzić Duży uśmiech
No i być sobą Oczko co czasmi ludzi razi jak mnie bliżej poznają, bo mam delikatnie mówiąc cięty język :diabelek: :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
19-09-2008 16:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów