Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Świece i ich sens w liturgii
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #46
 
Cytat:Dopowiedzenie : Nadzwyczajna forma rytu rzymskiego (ryt trydencki) jest używana rzadko, jednak została dopuszczona przez Kościół 14 X 2007 roku.

Bzdury. Nigdy nie była wycofana czy zabroniona. Przypomniano, że nadal wolno w tym rycie sprawować. I tyle.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-11-2008 22:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
Annnika napisał(a):Nigdy nie była wycofana czy zabroniona. Przypomniano, że nadal wolno w tym rycie sprawować.
NIe. Aniu. Do 2007 ryt Mszy Świętej "Trydenckiej" był zastrzeżony dla niektórych tylko kapłanów i dla pewnych określonych grup wiernych. Teraz zaś mówi się o "uwolnieniu" Mszy Świętej.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-11-2008 08:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #48
 
Chcę dokonać pewnego sprostowania, odnosnie mojej wcześniejszej wypowiedzi dot. światełka przy Tabernakulum w pewnym kościele.

Jakiś czas temu byłam znów w tym kościele i dokładnie przyjrzałam się całej sprawie. Akurat był dzień powszedni i wszystkie świece były wygaszone, a przy Tabernakulum świeciło się czerwone światełko w lampce (chyba elektrycznej). Uśmiech
Jest więc możliwe, że ono zawsze tam było, tylko ja nie zwracałam na nie nigdy uwagi w tym kościele Smutny , bo mój wzrok wędrował do żywego ognia lampki oliwnej, wygaszanego po mszach św. czy innych liturgiach.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
13-11-2008 14:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów