Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dusza - od Boga..?
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
Komzar napisał(a):
Cytat:Nie mogę na pewno duszy rozkazać wyjść i wrócić do ciała, bo to nie jest w ludzkiej mocy.
To jest dogmat (bo dowodów na ot nie ma), pytam się skąd go sobie wziąłeś. Czy sam to wymyśliłeś czy może ktoś Ci to powiedział, a jak ktoś to na jakiej podstawie?

Komzar. Ani nie wymyśliłem, ani nikt mi nie powiedział, lecz jest to dla mnie oczywiste. Doszedłem do tego poprostu.
27-10-2008 12:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #62
 
Hmmm, obawiam się, że przy okazji doszedłeś do czegoś jeszcze, a mianowicie, że Dusza nie jest Tobą.
Powstaje więc kolejne pytanie, kto będzie cierpiał w tym piekle Ty, czy bogu ducha winna dusza jak coś napsujesz za życia? Uśmiech
Jak możesz to napisz tak w skrócie logiczny wywód który pozwoli również innym (w tym mi) dojść do takich poważnych wniosków.
27-10-2008 12:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #63
 
Dusza jest na pewno częścią mnie. Każdy człowiek to zarówno dusza jak i ciało. Dusza to właśnie tchnienie życia. Dusza jest dana bezpośrednio przez Boga. Jeśli dusza opuści ciało będąc obciążona grzechem ciężkim to trafia do Piekła. W Piekle dusza cierpi, a w Niebie doświadcza szczęścia.
27-10-2008 13:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #64
 
Nie odpowiadasz na moje pytania tylko opowiadasz mi standardy nie mające nic wspólnego z tematem.
Jak Dusza jest częścią ciebie to w czym problem z OOBE? Noga też jest częścią ciebie i mówisz jej co ma robić, prawda?

Postaraj się i wytłumacz mi jak doszedłeś do tych wniosków na temat braku możliwości mówienia co ma dusza robić.
27-10-2008 13:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #65
 
pafni napisał(a):Musiało tyle istnień zginąc w cierpieniu, żeby Bóg mógł go ukarac dopiero tam.
To dowód na to ,że nie miał go w swej opiece. Można wytłumaczyc jescze tak ,że Hitler miał wolną wole i zrobił co zrobił, tylko nie wiem czy ta jego wola to brak woli Boga.
Hitler ukarał się sam i to w życiu doczesnym....tylko osoba, która zgotowała w sobie piekło, jest zdolna stworzyć takie piekło na ziemi.
27-10-2008 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #66
 
@alus, odczepcie się od tego Hitlera, bo on niewiele zła wyrządził. Wiele słyszałem o II wojnie światowej ale jakoś nie pamiętam by ktokolwiek był skrzywdzony przez Hitlera.
No chyba, że był co najmniej tak dobry jak super men i był w stanie walczyć z milionowymi armiami w pojedynkę, ale tej wersji nie znam.
27-10-2008 13:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #67
 
alus napisał(a):Hitler ukarał się sam i to w życiu doczesnym..
Argumentum ad hitlerum, czyli Prawo Godwina dyskwalifikuje dyskutanta z polemiki.

Komzar - Hitler wydawał rozkazy. Poczytaj sobie o deontonomizmie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-10-2008 15:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #68
 
Wydawał, a ile przy okazji było nadgorliwców co tak naprawdę to piekło rozpętało swoimi własnymi inicjatywami chcąc się firerowi podlizać.
Z resztą wykonanie rozkazu w niczym tych ludzi nie usprawiedliwia i nie są to winy Hitlera. Wariatów na świecie nie brakuje, ale jakoś nie wszystkich rozkazy chętnie się wykonuje a tu proszę jacy gorliwi Ci żołnierze byli.
Teraz też takich nie brakuje, ostatnio była afera jak Polacy w Afganistanie cywilów ostrzelali.
27-10-2008 15:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #69
 
Komzar napisał(a):nie są to winy Hitlera.
On stworzył tę machinę... Ale to :offtopic:

Komzar napisał(a):Jak Dusza jest częścią ciebie to w czym problem z OOBE?
Wieczorem coś wam skrobnę o spirytyzmie.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-10-2008 18:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów