Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Akcja Wisła, Łemkowie, etc
Autor Wiadomość
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
Jakoś nie widze powodu zaprzeczania oczywistym faktom.
http://www.cerkiew1938.pl/
http://www.cerkiew.pl/index.php?id=38&tx_ttnews[tt_news]=9653&tx_ttnews[backPid]=3&cHash=323fd6f0f5

Cytat:Łącznie w latach 1918 – 1939 Cerkiew straciła 340 świątyń, z 389 cerkwi funkcjonujących w 1914 r. Do tego stanu przyczyniła się akcja rewindykacyjna oraz burzenie świątyń prawosławnych na Chełmszczyźnie w 1938 r. O tragicznych wydarzeniach świadczą zachowane fotografie. Zapraszamy do wędrówki po zburzonych cerkwiach Chełmszczyzny. Mamy nadzieję, że materiał pozwoli zrozumieć tragedię prawosławnej ludności Chełmszczyzny w 1938 r. http://www.cerkiew.pl/index.php?id=fotor...&tx_ttnews[tt_news]=9369&tx_ttnews[backPid]=3&cHash=f95bfd2c53

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
13-10-2008 07:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #47
 
Człowiek dowiaduje się ciągle nowych rzeczy - właśnie odwiedziłem się, że w '39 w Polsce u władzy była "komuna"...
Cytat:W rok przed wybuchem II wojny światowej, w ciągu dwóch miesięcy na Ziemi Chełmsskiej i południowym Podlasiu zburzono 127 cerkwi i kaplic. Burzenie tych świątyń było elementem szerszych działań, tzw. akcji polonizacyjno - rewindykacyjnej, która była prowadzona przez ówczesne władze w latach 1938-1939. Ponadto wiele ze świątyń zostało wyświęconych na kościoły rzymskokatolickie.

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
13-10-2008 08:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
Mordimer_Madder napisał(a):Człowiek dowiaduje się ciągle nowych rzeczy - właśnie odwiedziłem się, że w '39 w Polsce u władzy była "komuna"...
Cytat:W rok przed wybuchem II wojny światowej, w ciągu dwóch miesięcy na Ziemi Chełmsskiej i południowym Podlasiu zburzono 127 cerkwi i kaplic. Burzenie tych świątyń było elementem szerszych działań, tzw. akcji polonizacyjno - rewindykacyjnej, która była prowadzona przez ówczesne władze w latach 1938-1939. Ponadto wiele ze świątyń zostało wyświęconych na kościoły rzymskokatolickie.
Nie no, tu akurat robili "konwersję" z tych złych, niekatolickich na dobre, katolickie czyli wszystko OK. :diabelek:
Tzw "Komuna" charakteryzuje się tym, że niszczy katolicyzm. W każdym innym wypadku to żadna "komuna".....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-10-2008 08:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów