Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bogu służyć, mamoną się posługiwać...
Autor Wiadomość
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Polonium napisał(a):Bądź, co bądź robienie z Kościoła instytucji biznesowej uważam za groźną herezję.
O to chodziło mniej więcej. Kościół takową być nie powinien.
Cytat:Ojciec Rydzyk właśnie kończy przygotowania do wprowadzenia własnej sieci komórkowej
Jeśłi to by miała być "jego własna" sieć, z której by czerpał zyski jako osoba, to ja się wypisuję z Kościoła...ale jeśli założycielem jest ktoś inny, jakaś inna osoba, jakaś inna organizacja ( Ks. Marek pisze,ze to jakiś Karkosik), to trochę to zmienia postać rzeczy...
Chyba osoba Rydzyka jest w tym po to,żeby zrobić reklamę albo nakłonić do datków?

[Obrazek: mysz4.gif]
11-10-2008 16:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
Myszkunia napisał(a):Chyba osoba Rydzyka jest w tym po to,żeby zrobić reklamę albo nakłonić do datków?
Po co ten język zjadliwych mediów? "Nakłonić", "Zrobić reklamę"?
o. T. Rydzyk to człowiek, który sam decyzji nie podejmuje. Jest zarząd RM i pozostałych mediów, i tenże zarząd jest osobowością prawną, której wolno czerpać profity z emitowanych reklam. Poza tym, jeśli telefonia jest konkurencyjna w stosunku do pozostałych operatorów, to nie pozostaje nic innego, jak zachęcać do wejścia w zasięg tej nowej telefoni

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-10-2008 20:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
Ks.Marek napisał(a):Po co ten język zjadliwych mediów?
Bo czasem człowieka ogarnia taka zjadliwość Smutny
W mojej parafii jest ok 50 ministrantów, dużo młodych w Oazie, Rycerstwie Niepokalanej, Parafialnym Klubie Sportowym, Duszpasterstwie Akademickim, Scholi....i w jeden Dzień Papieski w roku, nikt nie potrafi zorganizowac zbiórki do puszek :shock: :shock:
Z kościoła jest 3 wyjścia, po MSzy Św po godz. 18 "starczyło" raptem dwóch ministrantów aby stanąć w głównym wejściu z puszką :shock:
W niedzielę odprawia się 8 Mszy św...wystarczyło po 4-5 osób do zbórki, co daje ok.40 osób.
Owsiak potrafi zmobilizowac i zorganizowac dziesiątki tysięcy....a 6 kapłanów nie potrafiło zorganizować 40-50 osób i sama młodzież świadoma, że zbierają dla rówieśników, też olała sprawę Smutny :shock:
13-10-2008 11:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
Ks.Marek napisał(a):o. T. Rydzyk to człowiek, który sam decyzji nie podejmuje. Jest zarząd RM i pozostałych mediów, i tenże zarząd jest osobowością prawną, której wolno czerpać profity z emitowanych reklam. Poza tym, jeśli telefonia jest konkurencyjna w stosunku do pozostałych operatorów, to nie pozostaje nic innego, jak zachęcać do wejścia w zasięg tej nowej telefoni
Może nie jestem na czasie, może to sygnał nadchodzących zmian w łonie Kościoła, może zaś tylko szukam dziury w całym, ale.... postać zakonnika, który ślubował czystośc, ubóstwo i posłuszeństwo (bo to ślubują zakonnicy, czyż nie?) kłóci mi się z biznesmenem właśnie rozkręcającym system telefonii komórkowej. Biznesmenem dość specyficznym, ale zawsze... Bo niby "zarząd", niby "stowarzyszenie", niby "przełożeni zakonni" ale i tak widać, że o.Rydzyk gra tu główne skrzypce, że tak powiem.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-10-2008 11:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
Helmutt napisał(a):o.Rydzyk gra tu główne skrzypce, że tak powiem
Ja tego nie zauważam. Sporadycznie, jako temat zastępczy przywołuje się postać redemptorysty z Torunia, by tym samym dokopać całemu duchowieństwu. Św. Katarzyna ze Sieny powie jeszcze więcej: kto znieważa, dyskredytuje kapłana, ten również tym samym czyni to Chrystusowi.
alus napisał(a):Owsiak potrafi zmobilizowac i zorganizowac dziesiątki tysięcy...
Jakie wymagania stawia Owsiak, a jakie Papież?
Wg mnie łatwiej poświrować z WOŚP, aniżeli wymagać od siebie samego, jeśli nikt od nas nic nie wymaga.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-10-2008 15:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
Ks.Marek napisał(a):
alus napisał(a):Owsiak potrafi zmobilizowac i zorganizowac dziesiątki tysięcy...
Jakie wymagania stawia Owsiak, a jakie Papież?
Wg mnie łatwiej poświrować z WOŚP, aniżeli wymagać od siebie samego, jeśli nikt od nas nic nie wymaga.

"Wymagajcie od siebie, choćby inni od was nie wymagali" - slogan zatem, bo zebranie 30-40 chętnych do zbiórki 10-15 minut po Mszy św przekracza mozliwości????
Wina Owsiaka, bo u niego wystarczy poświrować przez kilkanaście godzin Duży uśmiech
13-10-2008 15:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
No więc taką masz młodzież w parafii, że woli owsiaczyć się niż papieżyć...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-10-2008 17:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
Ks.Marek napisał(a):No więc taką masz młodzież w parafii, że woli owsiaczyć się niż papieżyć...
Niestety Uśmiech
A gdy po przyjściu do domu, zadzwoniłam do księdza z uwagą, plebania huczała od głosów młodych ludzi (widocznie spotkanie jakiejś wspólnoty), a duchowny, z którym rozmawiałam, nie pojmował o co mi chodzi.
Powiem szczerze, że było mi żal i byłam zła.....Kościół i Polskę w przyszłości kształtować będą młodzi stypendyści, a widocznie nie wszyscy (w tym duchowni) mają tego świadomość.
13-10-2008 18:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
Heh, ja znam takie osoby, co kase biorą z tego dzieła. Zero! Zero poczucia troski o wspólnotę parafialną. Strach się bać, jeśli więcej jest takich kwiatków!

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-10-2008 23:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #55
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):o.Rydzyk gra tu główne skrzypce, że tak powiem
Ja tego nie zauważam. Sporadycznie, jako temat zastępczy przywołuje się postać redemptorysty z Torunia, by tym samym dokopać całemu duchowieństwu. Św. Katarzyna ze Sieny powie jeszcze więcej: kto znieważa, dyskredytuje kapłana, ten również tym samym czyni to Chrystusowi.
Nie porównuj o. Rydzyka z Jezusem, pewnych spraw nie należy przeginać Uśmiech A ów redemtprysta z Torunia to przeciez uwielbia jak sie o nim mówi, pisze - to woda na jego młyn. Jest on taką kościelną "Dodą" - uwlebia rozgłos, niech piszą - cokolwiek ale niech PISZĄ Uśmiech

Cytat:
alus napisał(a):Owsiak potrafi zmobilizowac i zorganizowac dziesiątki tysięcy...
Jakie wymagania stawia Owsiak, a jakie Papież?
Wg mnie łatwiej poświrować z WOŚP, aniżeli wymagać od siebie samego, jeśli nikt od nas nic nie wymaga.
???? Co masz na myśli? Że za WOŚP nie stoi żaden Caritas czy inna kościelna "egida", to już jest "be"? Bo Owsiak jest krisznowcem? A niech będzie i satanistą, co mnie to.... Robi sporo dobrego i to dobre WIDAĆ, w przeciwieństwie do takiego Caritasu, który nawet publicznie nie pokazuje ile wydaje na swoją dobroczynność.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
14-10-2008 06:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
Helmutt napisał(a):Bo Owsiak jest krisznowcem?.
Owsiak nie jest żadnym krisznowcem Duży uśmiech ...pozwolił krisznowcom na pobyt na Woodstocku, w proteście, jako forma buntu, po tym gdy Kuria Gorzowska odmówiłu odprawienia Mszy Św dla uczestników pierwszego Przystanku.
14-10-2008 08:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #57
 
alus napisał(a):
Helmutt napisał(a):Bo Owsiak jest krisznowcem?.
Owsiak nie jest żadnym krisznowcem Duży uśmiech ...pozwolił krisznowcom na pobyt na Woodstocku, w proteście, jako forma buntu, po tym gdy Kuria Gorzowska odmówiłu odprawienia Mszy Św dla uczestników pierwszego Przystanku.
Ja nie wiem czy on jest czy nie jest hare kriszna. Fantaycy RM go o różne rzeczy oskarżają... Zresztą co to ma do rzeczy? Robi duzo dobrego i już. A to, że nie pod "egidą" KK...? Być może jego błąd, bo jest obsobaczany przez hierarchię i "rydzykowców".

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
14-10-2008 08:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #58
 
Nie przez wszystkich hierarchów Uśmiech
A Kościół to nie monolit - jednim się nie podoba, inni mu pomagaję - vide Przystanek Jezus.
14-10-2008 09:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #59
 
Helmutt napisał(a):Nie porównuj o. Rydzyka z Jezusem
Będę porównywał, bo każdy kapłan działa in persona Christi, kiedy głosi Słowo Boże i sprawuje sakramenty święte.
Helmutt napisał(a):Robi sporo dobrego i to dobre WIDAĆ
Diabeł Boruta też wiele dobrego robił, co nie zmienia postaci rzeczy, iż był diabłem i brał dusze w jasyr...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-10-2008 11:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Nie porównuj o. Rydzyka z Jezusem
Będę porównywał, bo każdy kapłan działa in persona Christi, kiedy głosi Słowo Boże i sprawuje sakramenty święte.
Jeśli głosi Ewangelię i odprawia mszę - no to oczywiście, że masz rację. Jednakże mi chodzi o sposób bycia, wypowiedzi, stosunek do innych.
Cytat:
Helmutt napisał(a):Robi sporo dobrego i to dobre WIDAĆ
Diabeł Boruta też wiele dobrego robił, co nie zmienia postaci rzeczy, iż był diabłem i brał dusze w jasyr...
Diabeł Boruta? Nie przypominam sobie, widocznie mieliśmy inne zbiory bajek i podań Duży uśmiech

A tak w ogóle, Marek, czego wy (jako kler katolicki) chcecie od Owsiaka? Bo ja tej nagonki nie rozumiem, szczerze mówiąc...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
14-10-2008 11:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów