Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bogu służyć, mamoną się posługiwać...
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #76
 
Mordimer_Madder napisał(a):chcę zatem wiedzieć, za co zapłaciłem i mam do tego prawo
Za list, prawda?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2008 19:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #77
 
Mordimer_Madder napisał(a):I dobrze - niech będą... ja tylko proszę o rachunek jak wśród białych ludzi się przyjęło... chcę wiedzieć, za co zapłaciłem...

Odmowa wydania rachunku jest już wykroczeniem skarbowym sama w sobie... skoro się zarabia jak urząd - się płaci podatki... przypominam, że za takie samo zaświadczenie w jednej z parafii w moim mieście nie wystawiono mi nakazu zapłaty a więc takiego obowiązku nie ma... chcę zatem wiedzieć, za co zapłaciłem i mam do tego prawo... a materializacją tej wiedzy jest właśnie rachunek... a ten wiąże się z podatkiem, bo nie jest to czynność wyznaniowa lecz jakaś forma opłaty administracyjnej...

Tak więc domniemywam iż do tej pory dopuszczono się dwóch, ewidentnych naruszeń prawa: pobranie bezprawnej opłaty administracyjnej oraz odmowa wydania rachunku/faktury za otrzymaną należność... prawo ma być równe dla wszystkich, jeśli nie potrafi się spraw finansowych załatwiać w cywilizowany sposób używając narzędzi z obcego warsztatu :!:

Nastepnym razem popros o fakture, a potem sobie odliczysz od podatku.....
:diabelek:
17-10-2008 19:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #78
 
Ks.Marek napisał(a):Za list, prawda?
Nie - za list zapłaciłem 12,50 i na to mam dokument pocztowy... a reszta :?:
o.Pacyfik napisał(a):Nastepnym razem popros o fakture, a potem sobie odliczysz od podatku.....
Powiem Ci tak - nigdy nie odmawiam potrzebującym, jeśli tylko widzę, że nie jest to kasa na wódę, więc prawie nigdy... nie daję też złotówki, bo to żenujące... i nie chcę tego odliczać od podatku, bo to też żenujące... a jeśli mam wybierać, wolę dać potrzebującym jak księdzu gdyż zgodnie z moim oglądem świata onże ksiądz potrzebującym nie jest... jeśli jednak dałby mi ów urzędnik pana B. do zrozumienia, iż oczekuje wsparcia parafii - to jak napisałem uprzednio - zapewne otrzymałbym od "młodych" dyspozycję przekazania niezłego datku... a tak będzie miał kłopot...

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
17-10-2008 20:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #79
 
Mordimer_Madder napisał(a):Nie - za list zapłaciłem 12,50 i na to mam dokument pocztowy... a reszta
No właśnie, jaka reszta?

[ Dodano: Pią 17 Paź, 2008 20:28 ]
Mordimer_Madder napisał(a):Był to list polecony za pobraniem, które opiewało na 72 złote i 50 groszy polskich!!
To ile wreszcie?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2008 20:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #80
 
Reszta to 50 złotych polskich... 72,50 pobranie w tym koszt przesyłki 12,50... tak mam wyszczególnione na kopii "Nalepki Adresowej" Poczty Polskiej, która jako żywo rachunkiem nie jest i nawet tak się nie nazywa :!:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
17-10-2008 20:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #81
 
Blue, weź mi to rozpisz na drobne, albo na skype mi wytłumacz, bo jako żywo, nie panimaju, szto ty gawarisz...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2008 20:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #82
 
Dostałem oną przesyłkę listową za pobraniem kwoty 72,50... w rubryce "Opłata" stoi kwota 12,50... wykoncypowałem zatem, że z kwoty pobrania 72,50 kwota 12,50 stanowi koszt przesyłki a 50 złotych koszt zaświadczenia... na logikę... a jeśli zapytasz mnie, co kosztowało aż 12,50 to odpowiem, że nie wiem... zwykły list...

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
17-10-2008 20:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #83
 
Mordimer_Madder napisał(a):Dostałem oną przesyłkę listową za pobraniem kwoty 72,50... w rubryce "Opłata" stoi kwota 12,50..
Zatem listonoszowi zapłaciłeś ponad 7 dych, tak?
Mordimer_Madder napisał(a):wykoncypowałem zatem, że z kwoty pobrania 72,50 kwota 12,50 stanowi koszt przesyłki a 50 złotych koszt zaświadczenia

12,50 - koszt przesyłki
60 - kwit
=72,50.

[ Dodano: Pią 17 Paź, 2008 21:03 ]
Jeśli masz bulwersację na te 60 dych, to sorry, ale nie dzisiejszy jesteś. Wszak druk sam kosztuje, przesyłka priorytetowa i za pobraniem przyspiesza doręczenie, więc masz po prostu przysługę i nic więcej. Zobacz, ile byś kasy wydał, jadąc tam.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2008 21:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #84
 
Ks.Marek napisał(a):Jeśli masz bulwersację na te 60 dych, to sorry, ale nie dzisiejszy jesteś. Wszak druk sam kosztuje, przesyłka priorytetowa i za pobraniem przyspiesza doręczenie, więc masz po prostu przysługę i nic więcej. Zobacz, ile byś kasy wydał, jadąc tam.
Powyżej 100 przesyłka jest gratisssOczko Więc lepiej popytać się innych czy nie chcą czegoś zamówić..

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
17-10-2008 21:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #85
 
Hahaha - z wrażenia matematyka mi się poplątała...

Tak - mam bulwersację na te 6 dych, bo niektórzy ludzie żyją za to tydzień... a zarabiając tyle za dzień pracy dostają "na rękę" 1560 zeta miesięcznie, a wiec spora grupa obywateli naszego kraju przed jeszcze sporszą grupą tych, którzy takiego dochodu nie osiągają...

Jasno widzę, że płaszczyzny poglądów nie uzgodnimy...

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
17-10-2008 21:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #86
 
Mordimer_Madder napisał(a):Jasno widzę, że płaszczyzny poglądów nie uzgodnimy...
Ponieważ ty wyrażasz brak dobrej woli IMHO.

Raz jeszcze ci piszę: więcej kasy byś wydał, gdybyś udał się w podróż do parafii, po metrykę. Zapłaciłbyś i za transport i za kwit. A tak poniosłeś tylko znikomą część kosztów. Żaden sąd nie kupi tej historii.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2008 21:41
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #87
 
Cytat: Żaden sąd nie kupi tej historii.
Nie musi - UKS to nie sąd... a kary ma bardziej dolegliwe... i oczywiście nie za pobraną kwotę lecz za brak rachunku/faktury... to już wiem z całą pewnością... sprawę pobrania nieuprawnionej opłaty administracyjnej jeszcze muszę uściślić pod kontem właściwości rzeczowej... i zobaczymy, jakie będą owoce...

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
17-10-2008 22:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #88
 
Urząd Kontroli Skarbowej chcesz na parafię nasłać? No cóż pogratulować eschatologicznej odwagi 8)
Ale i oni tego nie kupią. Idę o zakład :twisted:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2008 22:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #89
 
Ks.Marek napisał(a):i za kwit.
W mojej parafi ów kwit to klasyczne "co łaska" i optuje w granicach 10-20 zł.
Opłata intencji Mszy św to 30-35zł....na Jasnej Górze intencja Mszy św - 50 zł.
"Kwit" zatem kosztuje więcej niż zamówienie Mszy św w kaplicy Maryi.
Chyba rzeczywiście duchowny doliczył sobie koszty dojazdu Duży uśmiech
17-10-2008 22:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Mordimer_Madder Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,075
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #90
 
Będą musieli - to jest ścigane z urzędu a do tego obowiązuje w tym zakresie zasada legalizmu ścigania, której naruszenie skutkuje zarzutem niedopełnienia obowiązku służbowego przez urzędnika... a nawet jeśli pierwsza instancja podda się miejscowym naciskom, to ja jako strona w sprawie mam prawo do odwołania... i nie zawaham się go użyć aż do NSA i NIK włącznie... za to, że ktoś nie miał czasu odpisać na moją prośbę, zlewając mnie po całości... czyli za butę i pewność bezkarności!

Mam dużo czasu i lekkie pióro... i coś tam się kminię w prawie... a jakby co, to pijam czasami z dwoma radcami i jednym adwokatem a nawet sporadycznie z jednym prorokiem a ten ostatni zaczyna lekturę prasy od "Nie" i "Faktów i Mitów"... będę miał profesjonalne wsparcie :diabelek:

[Obrazek: mojuserbar.jpg]
[Obrazek: 24382.jpg]
Bóg lubi ateistów - oni Go nigdy nie zadręczają swoimi problemami 8)
17-10-2008 22:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów