Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zadanie domowe.
Autor Wiadomość
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Zadanie domowe.
czy w jakiś sposób przygotowujecie się do Mszy Świętej?
U mnie zaczęło się to od tego, że z powodu fatalnej akustyki i nagłosnienia w "moim" kosciele nie rozumiałem liturgii słowa. jeszcze jak ksiądz czytał Ewangelię to dało zrozumieć. Ale czytania "lektorów" czy też załapanie słów antyfony psalmu w wykonaniu "mojej" organistki graniczyło z cudem Oczko
Dlatego zaprenumerowałem sobie czytania i każdego dnia przychodzą one na moj komputer, Przed wyjściem na codzienną Msze je sobie czytam. Inna rzecz to przygotowania sobie własnych modlitw na: confiteor; ofiarowanie i komunię.
ps. a tak swoją drogą, to zauważyłem, że kapłan im młodszy tym staranniej odprawia Msze Świętej Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
04-10-2008 11:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #2
 
Ja szykuję się psychicznie bardziej - spacerem z muzyką chrześcijańską w uszach Uśmiech - nagłośnienie jest ok Duży uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-10-2008 13:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ja to też raczej duchowo, podczas drogi do kościoła oraz przed Mszą staram się wyciszyć, wzbudzić intencję. No i post eucharystyczny. Uśmiech
Nie czytam wcześniej, bo raczej zapoznaje się z tekstami o dużo wcześniej z powodu pracy i później jak słyszę urywek to kojarzę teksty. Uśmiech
A u nas do tego nagłośnienie jest ok Duży uśmiech
A cały dzień raczej rozważam frag z Pisama Świętego, który miałam rano.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
04-10-2008 20:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
riteczka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #4
 
Jak ja się przygotowuję do mszy św? Wiem czym ona jest i idąc na nią, nie pragnę niczego innego, jak tylko trwania na niej z czystym sercem. "Jezu mój miłości moja Tyś cały mój a ja cała Twoja" -powtarzam to moje pragnienie serca w ciągu całego jej trwania. Uśmiech
28-09-2009 14:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aaa90 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #5
 
Ja również staram się przed kazdą Mszą Św. przeczytać czytania,lepiej pozniej przemawia do mnie Słowo Boże słyszane na MszyUśmiech
Na ile to jest mozliwe - wyciszenie. W moim wypadku nie zawsze,gdyz proba scholi przed Mszą nie zawsze umożliwia ciszę Uśmiech - to takie zewnętrzne przygotowanie.

Myśle,ze przydatna w zrozumieniu istoty Mszy świętej jest książka Cataliny Rivas "Tajemnica Mszy Świętej"
Jesli ktos nie czytał - naprawde warto : http://www.jankowice.rybnik.pl/czytelnia...rivas.html

Mysle,ze rozumiejąc głębię i tajemnicę Mszy Św., pragnienie przygotowania serca przyjdzie samo Uśmiech

[ Dodano: Sro 13 Sty, 2010 15:59 ]
a tu pełna wersja "Tajemnicy Mszy Świętej" Uśmiech

http://ds5.agh.edu.pl/~mar/ADONAI/Tajemn...aRivas.pdf

'schowaj mnie pod skrzydła swe
ukryj mnie w silnej dłoni swej' Uśmiech)) !
13-01-2010 14:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #6
 
Staram się rozpocząć niedzielę I Nieszporami, a później przywitać dzień Jutrznią, a jako, że długo sypiam to pokrywa się ona z bezpośrednim czasem przed szykowaniem się do Kościoła. Ewangelię czytam już w sobotę wieczorem. :ks:

[Obrazek: zadowolony_user_sancti.jpg]
13-01-2010 19:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
traszka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 25
Dołączył: Jan 2010
Reputacja: 0
Post: #7
 
Przepraszam za głupie pytanie, ale gdzie mogę się dowiedzieć, jakie są czytania i Ewangelie na konkretną niedzielę czy też na konkretny dzień? Chętnie bym sobie także wcześniej poczytała.
19-01-2010 21:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Paulincia89-16 Offline
Dziecina Boża
****

Liczba postów: 301
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #8
 
W internecie wpisać można i już jest Oczko

http://mateusz.pl/czytania/2010 też często korzystam, są też specjalne kalendarze w których są podane "namiary" na czytania, ewangelie i psalm Uśmiech

[Obrazek: 19741350394a7b16dd0a31b.gif]
19-01-2010 22:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aaa90 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 10
Dołączył: Nov 2009
Reputacja: 0
Post: #9
 
Jeśli chodzi o takie bardzo wewnętrzne przygotowanie do Eucharystii,przypomniał mi sie jeden fragment z Cataliny Rivas Uśmiech

"Powinniście przychodzić wcześniej,aby pomodlić się i poprosić Pana
o zesłanie Swego Ducha Świętego,aby On was obdarzył duchem pokoju,
aby oddalił od was ducha tego świata,trosk,problemów i roztargnień,
żebyście byli zdolni przeżyć te tak święte chwile."

Uśmiech

'schowaj mnie pod skrzydła swe
ukryj mnie w silnej dłoni swej' Uśmiech)) !
19-01-2010 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #10
 
traszka napisał(a):Przepraszam za głupie pytanie, ale gdzie mogę się dowiedzieć, jakie są czytania i Ewangelie na konkretną niedzielę czy też na konkretny dzień? Chętnie bym sobie także wcześniej poczytała.
W większości kalendarzy kieszonkowych rozprowadzanych przez parafie. Polecam kalendarzyk wydawnictwa Pallotinum

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
20-01-2010 12:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
Bądź Kalendarze Liturgiczne danej diecezji :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
21-01-2010 00:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
na przykład tu: http://brewiarz.pl/index.php3
Albo tu: http://www.mateusz.pl/czytania/2010/
A tu mozna sobie zaprenumerować: http://www.mateusz.pl/czytania/prenumerata/

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
21-01-2010 09:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Manaika Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #13
 
U mnie z postem eucharystycznym nie ma w ogóle problemu, bo dojeżdżam do mojej byłej parafii tramwajem, więc jakiś czas jest pochłaniany na wyszykowanie, wyjście. Czasem dzień wcześniej korzystam z kalendarzyka jaki mam, z czytaniami na każdy dzień i trochę nad tym rozważam. Ale w tej parafii zazwyczaj nie ma problemu ze zrozumieniem, dobre nagłośnienie, księża, którzy wyraźnie mówią, jest jeden wyjątek, jeden ksiądz, który w połączeniu z mikrofonem to porażka. Czyta i mówi zdecydowanie za szybko, za głośno i niewyraźnie. W takie dni najzwyczajniej wracam do domu z całkowitym niezrozumieniem słowa Bożego Smutny

[center]Najsilniejszy jest zawsze ten, kto umie złożyć dłonie do modlitwy.

Sören Kierkegaard
[/center]
31-01-2010 18:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dawid Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 380
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #14
 
Cytat:jest jeden wyjątek, jeden ksiądz, który w połączeniu z mikrofonem to porażka. Czyta i mówi zdecydowanie za szybko, za głośno i niewyraźnie. W takie dni najzwyczajniej wracam do domu z całkowitym niezrozumieniem słowa Bożego Smutny

Zwrócić uwagę. Chociażby innemu kapłanowi, który się z danym duszpasterzem trzyma, żeby delikatnie podsunął pomysł poćwiczenia przed lustrem ;]

[Obrazek: zadowolony_user_sancti.jpg]
13-03-2010 17:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów