Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Patriotyzm, symbole narodowe
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Patriotyzm, symbole narodowe
Czego w Polsce taka nietolerancja. Czemu na Zachodzie uczniowie z dumą mogą nosić symbol swojej szkoły i nikogo to nie dziwi, a w Polsce widzą w tym niewiadomo co ? Podobnie zresztą z flagą narodową jest - proszę powiedzieć na ilu balkonach w czasie świąt narodowych była widoczna flaga, czy przy domkach jednorodzinnych taką wywieszono ? A powinno się.
Tymczasem w Polsce nikt z niczego nie jest dumny - nawet ze starannie wykonanej pracy, a narzeka się nawet gdy nie ma powodu i widzi się nieraz zło tam gdzie zła nie ma.
07-10-2008 18:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #2
 
No ale tak już jest i chyba trzeba zacząć to zmieniać od osób tego świadomych,a nie od dzieci które tylko myślą,że dzieje się im krzywda. Dorośli nic nie lepsi, dobry przykład z flagami ale jedna uwaga-no ja balkonu nie mam,ale flaga byłaUśmiechUśmiech A ogólnie to chyba Polacy muszą do tego dojrzeć...

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
07-10-2008 20:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Nie muszą. Nie mają do czego. Bo kto Polaków ma tego uczyć?

[Obrazek: mysz4.gif]
08-10-2008 11:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Veto. A o wychowaniu patriotycznym to ktoś słyszał ? Trzeba edukować już dzieci w przedszkolu, uczyć ich, że trzeba szanować flagę i godło, hymn śpiewać z należytym podejściem.

A co do brania przykładu patriotyzmu to popatrzmy na Stany Zjednoczone. Przed każdym domkiem jednorodzinnym spotkamy flagę, zwłaszcza w święta narodowe (nieraz nawet w dni powszednie wisi). Również hymn Amerykanie śpiewają z szacunkiem. Dla nich to ważne, a dla nas w Polsce ? A u nas to hymn fałszować lubią, a flagi się wstydzą. Dobrze, że chociaż na Światowych Dniach Młodzieży czy przy okazji wizyt papieskich w Polsce obecne są polskie flagi.

Gdyby to się realnie dało (a nie da się), chętnie sprowadziłbym Polonię ze Stanów do Polski. Nasi przyjaciele z Polonii od razu by zapytali : Dlaczego nie ma u Was na balkonach flagi polskiej podczas świąt narodowych ?
08-10-2008 13:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
nauczyć ?
nasza duma powinna wypływać z naszego wnętrza, a nie z tego czy ktoś nas tego nauczył czy też nie .. jak być dumnym z kraju który trakt€je cię jak ciemną masę, którą trzeba kierować nakazami i zakazami który miast bronić wolności jednostki ją ogranicza , który raz za razem rzuca obywatelowi kłody pod nogi tylko dla własnego wydumanego widzi misie ...

Pojawia się jeden smutny człowiek i nakazuje mi odziać me dziecię w mundur (wyrywając na silę mi kasę rozporządzeniem ministra) potem pojawia się drugi i zdejmuje mi nakaz i nic go nie obchodzi żem zubożał na tejże ich dobroci w stosunku do mojego dziecka ..

Niech państwo i kieruje nam dziedzinami życia w których samisobie doskonale poradzimy =;

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
08-10-2008 13:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Cytat:jak być dumnym z kraju który traktuje cię jak ciemną masę, którą trzeba kierować nakazami i zakazami który miast bronić wolności jednostki ją ogranicza , który raz za razem rzuca obywatelowi kłody pod nogi tylko dla własnego wydumanego widzi misie ...

Trzeba być dumnym, ale raz jeszcze wspomnę, że nie z polityków, a raczej z flagi, hymnu, godła i tych, którzy za Ojczyznę oddali życie.

Mundurki to zły pomysł, ale godło szkoły na przodzie swetra czy bluzki powinien nosić z dumą każdy uczeń. Notabene noszenie godła szkoły na Zachodzie jest traktowane jako wyraz identyfikowania się z tą szkołą.
08-10-2008 13:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #7
 
Polonium napisał(a):Trzeba edukować już dzieci w przedszkolu, uczyć ich, że trzeba szanować flagę i godło, hymn śpiewać z należytym podejściem.
no ale...najpierw dorośli muszą wiedzieć,że tak trzeba i naturalnie powinni to czuć...

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
08-10-2008 15:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Cytat:no ale...najpierw dorośli muszą wiedzieć,że tak trzeba i naturalnie powinni to czuć...

Ktoś musi dać świadectwo, nawet w tej kwestii. Ktoś musi się wykazać cywilną odwagą.
08-10-2008 16:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #9
 
Właśnie o ocś takiego mi chodzi,tylko jakoś mało takich ludzi w naszym kraju :oops:
wstyd i jeszcze raz wstyd-ale jakby im zapłacono za pokazywanie,że przynależą do Polaki to na pewno wszystko by się zmieniło :diabelek:

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
08-10-2008 20:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Patriotyzm za pieniądze tak samo jak patriotyzm stadionowy to żaden patriotyzm. Patriotyzm musi być uczuciem i częścią sposobu myślenia, a nie chwilowym stanem emocjonalnym.
08-10-2008 20:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Polonium napisał(a):Trzeba być dumnym, ale raz jeszcze wspomnę, że nie z polityków, a raczej z flagi, hymnu, godła i tych, którzy za Ojczyznę oddali życie.

nadal się będę upierał wszystko to tylko symbole reprezentujące wartości z których możemy być dumni, jeśli jednak brak powodów do dumy stają się tylko przedmiotami które są nam emocjonalnie obojętne .

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
09-10-2008 09:51
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Cichociemny napisał :
Cytat:nadal się będę upierał wszystko to tylko symbole reprezentujące wartości z których możemy być dumni, jeśli jednak brak powodów do dumy stają się tylko przedmiotami które są nam emocjonalnie obojętne .

Jak to ? Brak powodów do dumy. A Grunwald, zwycięstwo Sobieskiego pod Wiedniem, bohaterska obrona Jasnej Góry, Cud nad Wisłą - czy to nie są powody do dumy ? A kto jak nie Polacy złamał kod Enigmy, kto wywalczył niepodległość dla Polski i Stanów Zjednoczonych ? Polacy właśnie. Więc proszę - nie przesadzajmy z tym brakiem powodów do dumy.

Co zaś do sposobów identyfikacji uczniów ze szkołą, to jeśli mundurków nie chcemy to chociaż godło szkoły powinien każdy nosić.
09-10-2008 13:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
No tak-przecież nie powiedziałam,że mamy tak robić-a chciałąm jedynie ukazać coś co chyba każdy poprze myśląc,że tak jest w Polsce.ja bym się wcale nie zdziwiła, gdyby ktoś tak postąpił,wiem,że to smutne,ale chyba prawdziwe SmutnySmutny

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
09-10-2008 18:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
Mysia napisała :
Cytat:Ja bym się wcale nie zdziwiła, gdyby ktoś tak postąpił,wiem,że to smutne,ale chyba prawdziwe Smutny Smutny

Mnie z kolei dziwi, że symbole patriotyczne i patriotyzm traci swoje znaczenie. Za to jak widzę flagę to czuję się usatysfakcjonowany. Co takiego jest w wywieszeniu flagi i w szacunku wobec hymnu ? Na pewno jest to bardzo wiele i na pewno jest to najnormalniejsza rzecz na świecie. Mam szacunek do każdej flagi państwowej bez wyjątku. Widuję w sieci rockowe i techno-przeróbki hymnu Polski, Rosji, ale zauważmy - dlaczego taki hymn USA nie jest przerobiony i jest tylko jego oryginalne brzmienie. To czy ktoś przerabia hymn swego państwa czy nie to świadectwo tamtejszego patriotyzmu.
09-10-2008 18:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mysia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 155
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #15
 
ja również mam szacunek do symboli narodowych,a przerabianie hymnu drażni mnie tak samo jak wplatanie w piosenki słów modlitwy czy coś w tym stylu-bo na modlitwę jest określony czas i miejsce,a wcale takie słowa nie brzmią fajnie w repertuarze jakiegoś zespołu,który w innej piosence używa przekleństw itd.zresztą w ogóle modlitwa to modlitwa,a nie......... :/

pi?kno jest wsz?dzie,wystarczy jedynie troch? uwagi,aby je dostrzec...postarajmy si? to robi?...
09-10-2008 20:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów