Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maryja ZAWSZE dziewica?
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #46
 
Powiedział Krajowy Ginekolog do Spraw Dziewic i Zapłodnień. Widać, że już nie jedną dziewicę w taki sposób zapłodniłeś, skoro tak pewnie się o tym wypowiadasz.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-08-2005 17:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aslan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 494
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
Pewnien z Lumpenorium Semper Malus
pękał dzień cały wściekły z tego żalu
i włosy rwał z głowy, myśląc nad techniką nową
jak by tu zapłodnić
dziewicę przdsionkowo?

lecz tak sobie pomyślał, że dzięki technikom nowym
zwać go od dziś będą
Ginekologiem Krajowym!

Wydoby? mnie z do?u zag?ady
i z ka?u?y b?ota,
a stopy moje postawi? na skale
i umocni? moje kroki.
I w?o?y? w moje usta ?piew nowy,
pie?? dla naszego Boga.
Ps. 40
27-08-2005 19:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #48
 
Chciałem przez to powiedzieć, że cięzarna dziewica nie musi być wcale czymś przecudownie nadzyczjnym, bo jest stan fizjologiczny łatwy do osiągnięcia, że się tak wyrażę.


Aslan napisał(a):Pewnien z Lumpenorium Semper Malus
pękał dzień cały wściekły z tego żalu
i włosy rwał z głowy, myśląc nad techniką nową
jak by tu zapłodnić
dziewicę przdsionkowo?

lecz tak sobie pomyślał, że dzięki technikom nowym
zwać go od dziś będą
Ginekologiem Krajowym!

=D> =D> =D>
27-08-2005 20:48
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #49
 
semper_malus napisał(a):Chciałem przez to powiedzieć, że cięzarna dziewica nie musi być wcale czymś przecudownie nadzyczjnym, bo jest stan fizjologiczny łatwy do osiągnięcia, że się tak wyrażę.

Oczywiście, była też 5 letnia dziewczynka w ciąży jakbyś nie słyszał i może powiesz, że to czary mary, ale urodziła to dziecko. Nadzywczajne, prawda?!
Ale nie wiem czy 2 tysiące lat temu ludzie wiedzieli, że stosunek przedsionkowy może doprowadzić dziewicę do stanu błogosławionego. Nie mówiąc o tym, czy w ogóle wiedzieli co to jest stosunek przedsionkowy. Ludzie nie kombinowali tak jak teraz... Pozycja boczna, pozycja stojąca, pozycja kobieta na mężczyźnie, pozycja siedząca... Po cholere! Starożytny Wschód to nie XXI wiek. Tym ludziom nie było potrzebnych X wygibasów, żeby się zespolić z żoną... Więc nie pleć o jakichś stosunkach przedsionkowych.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-08-2005 21:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #50
 
Offca napisał(a):Ale nie wiem czy 2 tysiące lat temu ludzie wiedzieli, że stosunek przedsionkowy może doprowadzić dziewicę do stanu błogosławionego. Nie mówiąc o tym, czy w ogóle wiedzieli co to jest stosunek przedsionkowy.

Zdziwiłabyś się ile ludzie wiedzieli wtedy o kwestiach płci. Kwestie płci nie były wtedy takim tabu jakim stały się później (przy wiadomo czyim udziale Duży uśmiech ).Istniały i środki antykoncepcyjne i prezerwatywy i sposoby na spędzanie płodów (czyle na mordowanie niezrodzonych wg innych). Ars amandi była uprawiana, studiowana i uwolniona od balastu zakazów religijnych. Uważam iż nierozsądnie byłoby z góry zakładać, że nie wiedzieli.
27-08-2005 21:17
Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #51
 
Mówisz o Grekach, Rzymianach, Egipcie, ale nie o pasterskim ludzie, który przestrzegał Przykazań Bożych!!!


semper_malus napisał(a):(czyle na mordowanie niezrodzonych wg innych)

A według jeszcze innych to co "to" było? Wrzód w macicy?

[ Dodano: Sob 27 Sie, 2005 ]
semper_malus napisał(a):Zdziwiłabyś się ile ludzie wiedzieli wtedy o kwestiach płci.

Tak się składa, że wiem :krzywy:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
27-08-2005 21:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #52
 
Uśmiech Ciekawe czy uda się wrócić do tematu...

jak pokazać komuś kto nie uznaje autorytetu Kościoła że to co zawarte w temacie (wieczyste dziewictwo maryi) jest prawdą?

[ Dodano: Nie 11 Gru, 2005 12:25 ]
Mnie chodzi o podstawy wiary w dziewictwo maryi PO narodzeniu Jezusa.
11-12-2005 13:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #53
 
Nie wiem, wydaje mi się że to juz kwestia nie do wytłumaczenia, bo wiara nie polega na tłumaczeniu i dowodach, ale na zaufaniu...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
11-12-2005 18:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #54
 
Tak Anniko, polega na zaufaniu. ja np. znam osobę która ufa Bogu bardzo i dlatego właśnie uważa że skoro tego nie ma w Biblii że Maryja pozostała dziewicą to w to wierzyć nie będzie... czy jakoś tak :/
11-12-2005 18:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #55
 
No, ja sama mam też trochę wątpliwości... :|

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
11-12-2005 18:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
Ja ufam Kościołowi... Ale przyznam że czasem ciężko z tym jest :/ Przecież nie można tak po prostu ślepo iść za czymś, trzeba to jakoś zgłębiac...
11-12-2005 18:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zygmunt Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 271
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #57
Re: Maryja ZAWSZE dziewica?
Offca napisał(a):Mam pytanie. Jak to jest z dziewictwem Maryji? Biblia podaje, że Józef "nie zbliżał się do Niej, AŻ porodziła Syna" (Mt 1, 25) Czyli później, jak już urodziła Jezusa, to mogła normalnie współżyć z Józefem - swoim mężem, prawda? Słyszałam gdzieś nawet, że Jezus miał rodzeństwo. Czy to może być prawda? Biblia nie musi o tym wspominać przecież... Dlaczego więc Kościół mówi o Maryji jako "zawsze dziewicy"? Poza tym, jak rodziła Jezusa, to mimowolnie błona dziewicza musiała być przerwana... Czy więc chodzi tutaj o jakąś symbolikę, czy coś jeszcze? Zastanawia mnie to wszystko i chciałabym się jakoś dowiedzieć Uśmiech Poza tym, wypadałoby wiedzieć :roll:

Offco
Dojrzalem teraz ten temat i moja odpowiedz na twoje pytania jest nastepujaca;

Maryja byla Dziewica przed i po urodzeniu Jezusa.Tego uczy Kosciol i to potwierdza Tradycja Kosciola

z Pism marii Valtory



Mowi Jezus


Bardzo zwalcza się prawdę o dziewictwie Maryi po urodzeniu Jezusa i o czystości Józefa. Walczą z nią ci, którzy sami są zepsuci. Nie dopuszczają więc, żeby ktoś będący człowiekiem jak oni mógł być uskrzydlony i posiadać światłość. To nieszczęśnicy. Mają bowiem dusze bardzo zepsute, a umysł bardzo zaprzedany ciału. Nie są więc zdolni pomyśleć, żeby ktoś im podobny mógł uszanować niewiastę, widząc w niej duszę, a nie ciało. Nie rozumieją, że ktoś może wznieść samego siebie do życia w klimacie nadprzyrodzonym i pragnąć w życiu nie ciała, lecz Boga.

Otóż tym osobom które przeczą temu, co najpiękniejsze, tym gąsienicom niezdolnym stać się motylami, tym gadom, pokrytym śliną swej rozwiązłości, tym niezdolnym do zrozumienia piękna lilii powiadam: Maryja była i pozostała Dziewicą. Jedynie Jej dusza została poślubiona Józefowi, jak duch Jej był złączony tylko z Duchem Bożym. Dzięki Jego działaniu poczęła Jedynego Syna, jakiego nosiła Mnie: Jezusa Chrystusa, Jednorodzonego Syna Boga i Maryi.

To nie jest jakaś tradycja, upiększona później przez pełen miłości szacunek dla Błogosławionej, która Mi była Matką. Jest to prawda, która była znana od pierwszych lat chrześcijaństwa.

Mateusz nie urodził się po upływie wielu stuleci. Żył w czasach Maryi. Mateusz nie był też naiwnym, żyjącym w lasach ignorantem, skłonnym do uwierzenia w każdą bajkę. Pracował jako poborca podatków, jak powiedzielibyście dzisiaj. My zaś nazywaliśmy go celnikiem&. Umiał patrzeć, słuchać, rozumieć, odróżniać to, co prawdziwe, od tego, co nieprawdziwe. Mateusz nie usłyszał o tych sprawach od osób trzecich. Zebrał je z ust Maryi, bo miłość do Nauczyciela i do prawdy skłoniła go do postawienia Jej pytań.

Nie sądzę, żeby nawet współcześni wrogowie Maryi posądzali Ją o okłamywanie. Zresztą sami Moi krewni zaprzeczyliby Jej, gdyby miała więcej dzieci. Przecież Moi kuzyni: Jakub, Juda, Szymon i Józef byli współuczniami Mateusza. Łatwo byłoby więc sprawdzić różne wersje, gdyby było ich więcej.


Zachecam cie Offco do rozwazenia slow samego Pana Jezusa.

Pozdrawiam Uśmiech

O Krwi i Wodo, ktoras wytrysnela z Serca Jezusowego jako Zdroj Milosierdzia dla nas ufam Tobie

[Obrazek: Faustina.jpg]
12-12-2005 00:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Moniczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 804
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #58
Re: Maryja ZAWSZE dziewica?
Zygmunt napisał(a):Tego uczy Kosciol i to potwierdza Tradycja Kosciola

A my właśnie pytamy: na jakiej podstawie?

[ Dodano: Pon 12 Gru, 2005 16:25 ]
Już cytowaliśmy w którymś wątku Katechizm Kościoła Katolickiego (czyli nauczanie Kościoła) które mówi że objawienia prywatne nie dodają nic do istoty wiary. To jest nauka Kościoła.
12-12-2005 17:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Zygmunt Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 271
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #59
 
Objawienie, ktore podalem (a raczej jego krociutki urywek ) potwierdza nauke Kosciola o Dziewictwie Maryi.Nie rozumiem Moniczko twojej reakcji.Zapytaj sie ksiedza w Kosciele odnosnie prawdy wiary katolickiej, ktora mowi o tym, ze Maryja byla przed i po urodzeniu Pana Jezusa Dziewica.

Kazdy ksiadz ci powie to co ja mowie i.....nie bedzie poslugiwal sie nprywatnymi objawieniami.


Pozdrawia Zygmunt Uśmiech

O Krwi i Wodo, ktoras wytrysnela z Serca Jezusowego jako Zdroj Milosierdzia dla nas ufam Tobie

[Obrazek: Faustina.jpg]
13-12-2005 02:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
msg Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,107
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
To ja może w tym miejscu zacytuję właściwy fragment z Katechizmu KK:

Cytat:Dziewictwo Maryi

496 Już w pierwszych Symbolach wiary 137 Kościół wyznawał, że Jezus został poczęty jedynie przez moc Ducha Świętego w łonie Dziewicy Maryi, stwierdzając także aspekt cielesny tego wydarzenia: Jezus został poczęty "z Ducha Świętego, bez nasienia męskiego" 138 . Ojcowie Kościoła widzą w dziewiczym poczęciu znak, że to rzeczywiście Syn Boży przyszedł w człowieczeństwie podobnym do naszego.

W ten sposób mówi św. Ignacy Antiocheński (początek II wieku): "Jesteście mocno przekonani, że nasz Pan jest rzeczywiście z rodu Dawida według ciała 139 . Synem Bożym według woli i mocy Bożej 140 ; prawdziwie narodzonym z Dziewicy... On był prawdziwie w swoim ciele przybity do krzyża pod Poncjuszem Piłatem... prawdziwie cierpiał, także prawdziwie zmartwychwstał" 141 .

497 Opowiadania ewangeliczne 142 uznają dziewicze poczęcie za dzieło Boże, przekraczające wszelkie rozumienie i wszelkie ludzkie możliwości 143 : "Z Ducha Świętego jest to, co się w Niej poczęło" - mówi anioł do Józefa o Maryi, jego Małżonce (Mt 1, 20). Kościół widzi w tym wypełnienie Bożej obietnicy danej przez proroka Izajasza: "Oto Dziewica pocznie i porodzi Syna" (Iz 7, 14; zgodnie z greckim tłumaczeniem Mt 1, 23).

498 Zaniepokojenie wywoływał niekiedy fakt milczenia Ewangelii św. Marka i Listów Nowego Testamentu o dziewiczym poczęciu przez Maryję. Można było także stawiać sobie pytanie, czy nie chodzi tu o jakieś legendy lub konstrukcje teologiczne bez podstaw historycznych. Trzeba na to odpowiedzieć, że wiara w dziewicze poczęcie Jezusa spotkała się z żywą opozycją, drwinami i niezrozumieniem ze strony niewierzących, żydów i pogan 144 . Nie była ona motywowana mitologią pogańską czy jakąś adaptacją ówczesnych idei. Sens tego wydarzenia jest dostępny tylko dla wiary, która widzi go "w powiązaniu tajemnic między sobą" 145 , w całości misteriów Chrystusa, od Wcielenia aż do Paschy. Już św. Ignacy Antiocheński świadczy o tym powiązaniu: "Książę tego świata nie znał dziewictwa Maryi i Jej rozwiązania, jak również śmierci Pana; te trzy niezwykłe tajemnice wypełniły się w milczeniu Boga" 146 .

Maryja - "zawsze Dziewica"

499 Pogłębienie wiary w dziewicze macierzyństwo Maryi doprowadziło Kościół do wyznania Jej rzeczywistego i trwałego dziewictwa 147 , także w zrodzeniu Syna Bożego, który stał się człowiekiem 148 . Istotnie, narodzenie Chrystusa "nie naruszyło Jej dziewiczej czystości, lecz ją uświęciło" 149 . Liturgia Kościoła czci Maryję jako Aeiparthenos, "zawsze Dziewicę" 150 .

500 Niekiedy jest wysuwany w tym miejscu zarzut, że Pismo święte mówi o braciach i siostrach Jezusa 151 . Kościół zawsze przyjmował, że te fragmenty nie odnoszą się do innych dzieci Maryi Dziewicy. W rzeczywistości Jakub i Józef, "Jego bracia" (Mt 13, 55), są synami innej Marii, należącej do kobiet usługujących Chrystusowi 152 , określanej w znaczący sposób jako "druga Maria" (Mt 28,1). Chodzi tu o bliskich krewnych Jezusa według wyrażenia znanego w Starym Testamencie 153 .

501 Jezus jest jedynym Synem Maryi. Macierzyństwo duchowe Maryi 154 rozciąga się jednak na wszystkich ludzi, których Jezus przyszedł zbawić: Maryja zrodziła "Syna, którego Bóg ustanowił «pierworodnym między wielu braćmi» (Rz 8, 29), to znaczy między wiernymi, w których zrodzeniu i wychowywaniu współdziała swą miłością macierzyńską" 155 .

Dziewicze macierzyństwo Maryi w zamyśle Bożym

502 Refleksja wiary może odkryć, w powiązaniu z całością Objawienia, tajemnicze racje, dla których Bóg w swoim zamyśle zbawczym chciał, by Jego Syn narodził się z Dziewicy. Racje te dotyczą zarówno Osoby i odkupieńczego posłania Chrystusa, jak również przyjęcia tego posłania przez Maryję dla wszystkich ludzi.

503 Dziewictwo Maryi ukazuje absolutną inicjatywę Boga we Wcieleniu. Bóg jest jedynym Ojcem Jezusa 156 "Nigdy nie był oddalony od Ojca z powodu natury ludzkiej, którą przyjął... jest naturalnym Synem swego Ojca przez swoje Bóstwo, naturalnym Synem swojej Matki przez swoje człowieczeństwo, ale właściwym Synem Bożym w obydwu naturach" 157 .

504 Jezus począł się z Ducha Świętego w łonie Dziewicy Maryi, ponieważ jest Nowym Adamem 158 , który daje początek nowemu stworzeniu: "Pierwszy człowiek z ziemi ziemski, drugi Człowiek - z nieba" (1 Kor 15, 47). Człowieczeństwo Chrystusa od chwili poczęcia jest napełnione Duchem Świętym, ponieważ Bóg "z niezmierzonej obfitości udziela Mu Ducha" (J 3, 34). Z "pełności" Tego, który jest Głową odkupionej ludzkości 159 , "wszyscyśmy otrzymali - łaskę po łasce" (J 1, 16).

505 Jezus, Nowy Adam, przez swe dziewicze poczęcie zapoczątkowuje nowe narodziny dzieci przybranych w Duchu Świętym przez wiarę. "Jakże się to stanie?" (Łk 1, 34) 160 . Udział w życiu Bożym nie pochodzi "z krwi ani z żądzy ciała, ani z woli męża, ale z Boga" (J 1, 13). Przyjęcie tego życia jest dziewicze, ponieważ jest ono całkowicie udzielane człowiekowi przez Ducha. Oblubieńczy sens powołania ludzkiego w relacji do Boga 161 wypełnia się doskonale w dziewiczym macierzyństwie Maryi.

506 Maryja jest dziewicą, ponieważ Jej dziewictwo jest znakiem Jej wiary "nie skażonej żadnym wątpieniem" i Jej niepodzielnego oddania się woli Bożej 162 . Właśnie ta wiara pozwala Jej stać się Matką Zbawiciela: Beatior est Maria percipiendo fidem Christi quam concipiendo carnem Christi - "Maryja jest bardziej błogosławiona przez to, że przyjęła Jezusa wiarą, niż przez to, że poczęła Go cieleśnie" 163 .

507 Maryja jest równocześnie dziewicą i matką, ponieważ jest figurą i najdoskonalszą realizacją Kościoła 164 . "Kościół... dzięki przyjmowanemu z wiarą słowu Bożemu sam także staje się matką: przez przepowiadanie bowiem i chrzest rodzi do nowego i nieśmiertelnego życia synów z Ducha Świętego poczętych i z Boga zrodzonych. Kościół jest także dziewicą, która nieskazitelnie i w czystości dochowuje wiary danej Oblubieńcowi" 165 .

Nie ga? dopóki nie zbadasz, najpierw si? zastanów, a potem czy? wyrzuty,
Nie odpowiadaj, dopóki nie wys?uchasz, a w ?rodek s?ów nie wpadaj,
Nie wad? si? o rzecz, która ci nie jest konieczna, i nie mieszaj si? do sporu grzeszników!
Dziecko, nie bierz na siebie zbyt wielu spraw, bo je?li b?dziesz je mno?y?, nie b?dziesz bez winy.
I cho?by? p?dzi?, nie dop?dzisz, a uciekaj?c, nie umkniesz.

[Syr 11, 7-10]
13-12-2005 02:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów