Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maryja ZAWSZE dziewica?
Autor Wiadomość
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Na cały ten temat można spojrzeć z dwóch perspektyw, religijnej i historycznej. Pierwsza opiera się na wierze w wszystko co jest napisane w Biblii, druga nie pomija faktu że biblie tworzyli ludzie.
Może przejdę do tego co chce powiedzieć Biblia pisana była po hebrajsku późniejszym czasie tłumaczona na grekę i inne języki:
Słowo ALMA po hebrajsku to młoda kobieta, która jeszcze nie rodziła, ale niekoniecznie dziewica. To ludzie, którzy tłumaczyli biblie z hebrajskiego na grecki zastąpili to słowo słowem PARTHENOS (dziewica).
24-03-2005 13:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Jak Maria miała rodzić, jak nie była jeszcze do końca zamężna? Chyba, że chodzi Ci po urodzeniu Jezusa.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-03-2005 13:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Nie w orginale (po hebrajsku) jest słowo ALMA co nie oznacza dziewice to ludzie przypisali wieczne dziewidztwo Marii. Po co?? Np dla tego, że by ukazać Boskość tej kobiety, wywyższyć ja z ponad tłumu. Podkreślam LUDZIE nazwali ja DZIEWICA nie swiatczy to że nia była fizycznie z punktu widzenia medycznego (gdzie poród wykucza dziewidztwo rodzącej chyba ze jest wiatropylna)
24-03-2005 14:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #19
 
Cytat:Słowo ALMA po hebrajsku to młoda kobieta, która jeszcze nie rodziła, ale niekoniecznie dziewica. To ludzie, którzy tłumaczyli biblie z hebrajskiego na grecki zastąpili to słowo słowem PARTHENOS (dziewica).

Co za bzdurki? Przecież Nowy Testament /CAŁY/ został napisany po grecku, więc to wszystko co napisałeś to twoja fikcja. Koniec tematu!

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
24-03-2005 14:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
Cytat:Podkreślam LUDZIE nazwali ja DZIEWICA nie swiatczy to że nia była fizycznie z punktu widzenia medycznego (gdzie poród wykucza dziewidztwo rodzącej chyba ze jest wiatropylna)
nie rozumiem tu czegos... czy to znaczy ze z punktu widzenia medycznego porod jest inny w przypadku porodu dziecka pochodzacego ze zwiastowania, czyli bez zblizenia plciowego, a takiego ktore pochodzi z takiego zblizenia?

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
24-03-2005 15:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Gregoriano napisał(a):Co za bzdurki? Przecież Nowy Testament /CAŁY/ został napisany po grecku, więc to wszystko co napisałeś to twoja fikcja. Koniec tematu!

Niezgadzam sie że NT został napisany w całości po grecku po druge to w ST też wspomina sie o "DZIEWICY" według ludzi ALMA według hebrajskiego.
Mateusz np niepisł po grecku pisząc do hebrajczyków zatem to samo wyklucza że Cala Bibliia była pisana po grecku a wiec jest temat.
24-03-2005 21:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Owszem, nie cały NT jest po grecku. Ewangelia Mateusza prawdopodobnie była napisana po aramejsku, ale to w jakich językach napisano Biblię, proszę przedyskutowac gdzie indziej, bo to nie ten temat.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
24-03-2005 21:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Gregoriano Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,192
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #23
 
Lewiatan napisał(a):Niezgadzam sie że NT został napisany w całości po grecku po druge to w ST też wspomina sie o "DZIEWICY" według ludzi ALMA według hebrajskiego.
Mateusz np niepisł po grecku pisząc do hebrajczyków zatem to samo wyklucza że Cala Bibliia była pisana po grecku a wiec jest temat.

Wiesz ja tez mogę się nie zgadzać, że jestem mężyczyzną... tylko trzeba to jeszcze udowodnić. NT jest napisany cały po grecku czy tego chcesz czy nie! Jeżeli chcesz coś przekładać podawaj sigla biblijne bo tak nie wiem kompletnie do czego się odnosisz.

Cała Biblia nie była pisana po grecu i nigdzie zresztą tego nie napisałem. ST to ewentualnie księga Syracha była pisana po grecku. :roll:

Pustynia i ciemna noc jest ?ask?!!!

Pozdrawiam

Grzegorz
25-03-2005 15:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
piszesz mi o dowodach a sam rzucasz puste slogany. skoro ja mam Ci to ty mi też udowodnij że cała była pisana po grecku. To zę jesteś meszczyzna niemusisz wcale mnie to nieinteresuje zupełnie na moje to ty możesz byc hermoafrodytą. Też bede cie tolerował.

[ Dodano: Pią 25 Mar, 2005 16:42 ]
Dodam jeszcze ze chyba zeszliśmy z tematu.
Krutko ja mowie ze dziewidztwo Marii to tylko wymysł ludzki poto aby jej nadac cech świetych. co do medycznego punktu: Żeby zajsc w ciąze w tamtych czasach trzeba był uprawiać sex musiało dojść do zbliżenia. Nie znano sztucznego zapłodnienia.
(Pomijam swere wiary)
25-03-2005 17:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
YAB Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Jak pomijasz sferę wiary, to po kiego zabierasz głos na forum, gdzie dyskutuje się o wierze?

A jak chcesz gadać nie o wierze, tylko o nauce, to idź się trochę poduczyć. A potem dopiero zabieraj głos np. w sprawie tego, że Nowy Testament pisano rzekomo nie po grecku. Widziałeś choć kiedyś jakieś greckie literki? Masz chyba dostep do netu więc obie poszukaj jakichś materiałów, nie brak ich tam. Chyba, że poziom C2H5OH w twoich tętnicach uniemożliwia twoim szarym komórkom normalne działanie. :diabelek:


Śmieszny jesteś, zamiast iść sobie do jakiejś biblioteki i trochę się poduczyć, zgłaszasz pretensje że białe jest białe. Przypominasz gościa, który każe udowadniać komuś że ten nie jest wielbłądem, i jeszcze bezczelnie wciska "pomijam swere wjary" (czy cuś w ten deseń).

Jak ktoś wyjeżdża z takim textem #-o #-o , to niech spada do gimnazjum, gdzie uczą podstaw logiki.
25-03-2005 21:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lewiatan Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 437
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #26
 
czyli rozumiem z tego ze ktos kto niewierzy niema racji bytu natym forum oki zrozumiałem. A jak ty byś postudiował to może bys znalaz ze np mateusz w liście go hebrajczyków niepisał po grecku tylko po aramajsku, co pużniej zostało przetłumaczone.

pomijam fakt twego hamstwa, który przeswiadcza mie w przekonaniu o nietolerancji KATOLIKÓW a do ftego czy ja pije czy nie to nie twoj s....rany interes powiem ci krutko. może moim bogiem jest alkochol.

wracajac do tematu bez pomijania wiary maryja jest dziewica tylko i wyłocznie dlatego bo ludzie tak powiedzieli. na 100% był dziewica ale dziewictwo straciła co wyklucza fakt bycia wieczna dziewica to jest moje zdanie i czy tego chcesz hamski YAB-e czy nie nie zmienie go.
25-03-2005 22:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
YAB Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Cytat: chcesz hamski YAB-e

W ramach darmowych korepetycji:
Chamstwo = "ogół cech właściwych chamowi ; zachowanie charakterystyczne dla chama ; ordynarność , grubiaństwo , nieokrzesanie ."
Cham = taki prymityw, co szacunku nawet dla własnego ojca nie ma, a o jakim możesz sobie przeczytać w Biblii (Rdz 9,22 i okolice).

Nie jestem wobec ciebie ani ordynarny (używam wyszukanego języka), ani grubiański (widzę raczej finezję), ani nieokrzesany (wyrażam się kulturalnie). Styl zabierania przez ciebie głosu budzi jedynie mój wewnętrzny sprzeciw, któremu daję otwarcie wyraz. Proponuje więc poszukać jakiegos bardziej adekwatnego niż "cham" okreslenia; w końcu polszczyzna jest bogata i na pewno coś się na mnie znajdzie.

Lewiatan napisał(a):Jak pomijasz sferę wiary, to po kiego zabierasz głos na forum, gdzie dyskutuje się o wierze?
Cytat:czyli rozumiem z tego ze ktos kto niewierzy niema racji bytu natym forum oki zrozumiałem.

Wiesz - posługując sie logiką należałoby stwierdzić raczej, że chodziło mi o tolerancję.
Nie wierz sobie, wyznawaj bożki jakie chcesz (notabene przeczysz sam sobie pisząc o pomijaniu wiary a przy tym składając swoje wyznanie wiary w bożka - alkohol) , ale przyjmij, że inni maja prawo wierzyć.

W to że Ewangelię Mateusza napisano po aramejsku możesz sobie wierzyć, ale dalibóg - nie usiłuj tego udowodnić...
W to że Maria straciła dziewictwo też możesz sobie wierzyć... Choć udowodnić to będzie jeszcze trudniej niż ów "aramejski oryginał" Mt.
26-03-2005 00:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
YAB Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 148
Dołączył: Mar 2005
Reputacja: 0
Post: #28
 
8)
Cytat: jak kobieta po porodzie może biologicznie być dziewicą, w dodatki wieczną

Może!!!

Po cesarce \Duży uśmiech/





- - - - - - -
P.S. cięcie cesarskie zawsze wiązało się ze śmiercią matki - aż do XX wieku; zamieszczam ten przypis ot tak, na wszelki wypadek... :-
26-03-2005 02:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Harpoon Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,850
Dołączył: Jan 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
No chyba cesarka nie wchodzi w grę jeśli chodzi o Maryję Oczko
ALe też mnie ta sprawa zastanawia... :?

Only scars can remind us that the Past was real..

[Obrazek: 7c8eb72c67.png]
26-03-2005 02:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #30
 
zgadzam sie z Gepardzikiem... w przypadku Maryi nie chodzi o to czy w czasie porodu zostala zerwana blona dziewicza czy tez nie... wieczne dziewictwo maryi jest rozpatrywane wlasnie w kewstii tego, ze posostala dziewicza, gdyz nie wspolzyla z mezczyzna Oczko i wydaje mi sie ze dalsza dyskusjka na ten temat nie ma sensu Oczko

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
26-03-2005 02:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów