Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Anthony de Mello
Autor Wiadomość
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Kayetan napisał(a):"Sadhana" była moim pierwszym podręcznikiem modlitwy
o, tak, naprawdę świetna rzecz:>
/mam wątpliwości tylko co do mantrowania, tak poza tym wszystko cool ;]


Przebudzenie przeczytałem jeszcze przed nawróceniem. Pamiętam, że wywarło na mnie bardzo duże wrażenie.

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
11-01-2008 13:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
Mantrowania? Czyż modlitwy Jezusowej nie mógłby ktoś odczytac jako mantrowanie?
Technicznie niewiele różni sie ona od MT

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
11-01-2008 13:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #18
 
Tak, zgadzam się z przedmówcą. Ale potrzeba wpierw znać nauczanie Magisterium Kościoła.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
11-01-2008 15:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
Ba! Jeśli ktoś nie zna Magisterium, to nawet Pismo możee czytać na "swoja zgubę"
Wszystkie tego typu teksty należy czytać "w Kościele i z Kościołem".

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
11-01-2008 15:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #20
 
1/
Jest różnica pomiędzy Pismem a tą książką. Otóż zawiera ona rzeczy SPRZECZNE z Prawdą. I "nie zaszkodzi" o ile się tym sprzecznym rzeczom NIE uwierzy
2/
O ile wiem problem jest mnie z samym de Mello, co z ludźmi którzy spisywali jedną z książek (chyba właśnie przebudzenie).
3/
Dla mnie osobiście de Mello (modlitwa żaby i te inne rzeczy) są nieznośnie przesłodzone. Ale to sprawa indywidualna
4/
Nawrócenie pod działaniem CZEGOKOLWIEK nie przesądza o wartości tego czegoś. Bóg jest pomysłowy w nawracaniu nas i niekiedy wykorzystuje rzeczy obiektywnie złe by nas nawrócić (co nie znaczę że twierdzę tak o książkach de Mello)
5/
Co by jednak nie mówić książki tego autora zawierają nie tylko pszenicę, ale i konkol. Dlaczego nie czytac raczej CAŁKIEM zdrowych ksiązek ? Po co się karmić częściowo zatrutymi ?

pozdrawiam
Marek
11-01-2008 19:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #21
 
Marek MRB napisał(a):Co by jednak nie mówić książki tego autora zawierają nie tylko pszenicę, ale i konkol. Dlaczego nie czytac raczej CAŁKIEM zdrowych ksiązek ? Po co się karmić częściowo zatrutymi ?
Jasne.Zdaję sobie sprawę, że to co mi pomogło, komu innemu może zaszkodzić. Tyle, że odnosi się do pism wszystkich mistyków

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
11-01-2008 20:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #22
 
Kyllyan napisał(a):[quote="Marek MRB"]Tyle, że odnosi się do pism wszystkich mistyków
Niby racja. Z tym że pisma mistyków mogą zaszkodzić z powodu złego do nich stosunku i złego ich zrozumienia, a tu jest jednak sprawa fałszywych treści.
Ale też nie demonizowałbym.

pozdrawiam
Marek
11-01-2008 23:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #23
 
Kyllyan napisał(a):Tyle, że odnosi się do pism wszystkich mistyków
Prosze jednak zauważyć, że pisma te muszą być zgodne z Magisterium Kościoła. Przynajmniej jeśli idzie o klasyków mistyki chrześcijańskiej.Zatem wykluczam możliwość zaistnienia tego, co
Marek MRB napisał(a):Z tym że pisma mistyków mogą zaszkodzić z powodu złego do nich stosunku i złego ich zrozumienia, a tu jest jednak sprawa fałszywych treści.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
12-01-2008 00:00
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #24
 
Miałem na myśli fałszywe treści w pismach de Mello (choć w pismach mistyków też się zdarzają, jednak nie tak szkodliwe)

pozdrawiam
Marek
12-01-2008 00:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #25
 
Mistrza Eckharda, którego teraz mam na "rozkładzie" też malo co nie wykleto z Koscioła Oczko
Własnie za treści zawarte w jego dzielach.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
12-01-2008 09:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #26
 
A co to ma niby do rzeczy ?

pozdrawiam
Marek
15-01-2008 01:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
Przebudzenie to książka która mnie obudziła i dostrzegłem obłude otaczającego świata, do dziś pozostaje świadomy i niemałostkowy, bez żółci do ludzi o innym wyznaniu, innych poglądach.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
05-07-2008 12:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #28
 
zaczęłam modlitwę żaby ale nie dobrnęłam nawet do 2. opowiadania ponieważ mnie niepokoiła choć "mój kierownik duchowy" mówił że mogę z niej korzystać

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
06-11-2010 22:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #29
 
ksiazka przebudzenie nie została napisana przez Anthony de Mello

została napisana po smierci autora i pod jego nazwiskiem
był wywiad z rodzina de mello w radio i oni się odcinają od tej książki

mój chomik
06-11-2010 23:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #30
 
merkaba napisał(a):ksiazka przebudzenie nie została napisana przez Anthony de Mello

została napisana po smierci autora i pod jego nazwiskiem
był wywiad z rodzina de mello w radio i oni się odcinają od tej książki

Przebudzenie jest zredagowane po śmierci Anthonego, książka powstała na podstawie jego wykładów. Faustyna Kowalska też o sobie nie napisała książki.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
17-11-2010 09:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów