Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Formy dochodów ...
Autor Wiadomość
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #1
RE: Formy dochodów ...
o. Pacyfik napisał(a):Racja... Kościoły protestanckie w PL - na dzień dzisiejszy - powinny uniezależnić się od wpływów (mentalności) niemieckich (ooops! - ale wtedy finanse by siadły)... :-$

o co ci chodzi bo bo doprawdy nie pojmuję zawiłości twojej hipotezy ??? 8-[

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
13-10-2008 15:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
to nie hipoteza... to fakty.... "z pierwszej reki"
13-10-2008 16:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
te fakty to chyba z są z gazety "Fakt" :-k nijak nie zauważyłem by mój nader protestancki zbór był pod jakimkolwiek uzależnieniem tym bardziej 8-[ niemieckim , a już że mamy jakąś zależność finansową ? ... to to już minie rozbawiło dokumentnie (swoją drogą nie miałbym nic przeciwko gdyby bracia z zagranicy sypnęli nam kaską Uśmiech )

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
13-10-2008 18:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Coz. Niektórzy myślą, ze obracam się tylko w środowisku katolickim i znam tylko katolickich księży. W jak wielkim błędzie są... :mrgreen:
13-10-2008 18:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
No cóż niektórzy myślą ,że wszystkie kościoły działają jak KRK i prosty parafianin nie ma pojęcia o funkcjonowaniu swojego zboru tudzież się go nie wtajemnicza w tak skryte zagadnienia . W jak wielkim błędzie są :-s

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
13-10-2008 19:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Cichociemny, a z czego wasza wspólnota się utrzymuje?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-10-2008 23:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Wspólnota utrzymuje się z dziesięcin i datek ,które są zbierane w niedzielę na nabożeństwie.To w głównej mierze są nasze źródło utrzymania. :jupi:

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
13-10-2008 23:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Tak. Moze w wielkich miastach...
Pytania pomocnicze: ile osob jest w Parafii? Jaki przedzial wiekowy?
Kto placi za renowacje obiektow? Sa jakies Fundacje?
14-10-2008 07:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
nie to nie jest wielkie miasto , a wspólnota liczy około pięćdziesiąt duszyczek , przedział wiekowy od 5-70 :mrgreen:

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
14-10-2008 08:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Co za tym idzie? Że bez wsparcia zespołowego i instytucjonalnego ani rusz.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-10-2008 11:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Ks.Marek napisał(a):Cichociemny, a z czego wasza wspólnota się utrzymuje?

ooo widzę ,że jonasz 33, wyjątkowo dobrze mnie wyręczył w odpowiedzi i w dodatku idealnie trafił z czego widać że nasze wspolnoty są bardzo podobne do siebie Duży uśmiech

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
14-10-2008 18:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Cichociemny napisał(a):
Ks.Marek napisał(a):Cichociemny, a z czego wasza wspólnota się utrzymuje?

ooo widzę ,że jonasz 33, wyjątkowo dobrze mnie wyręczył w odpowiedzi i w dodatku idealnie trafił z czego widać że nasze wspolnoty są bardzo podobne do siebie Duży uśmiech

Dalej moje pytanie pozostaje bez odpowiedzi. A wiadomo przecież, iż potrzeby są nie małe, by utrzymać życie wspólnoty. Pomijam podatki i ubezpieczenia. Starczy skupić się na dziełach miłosierdzia i/lub propagandy.
W moim siole zieloni robili "Klub Poszukiwacza Skarbów" dla dzieciaków z podstawówki, albo paczki na święta. Przecież to są koszta rzędu tysięcy złotych, patrząc na liczbę osób, które swoją troską chcecie ogarniać na terenie całej Polski.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-10-2008 21:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
Ależ jesteś ciekawy , tak jak napisałem wcześniej większość dochodów zboru to dziesięciny i kolekta niedzielna Duży uśmiech , jest jeszcze ChSD , agenda KZ jest to stowarzyszenie dobroczynne , zajmujemy się dziećmi z dzielnicy , a na to część (małą i niewystarczającą )daje urząd miejski :jupi: , . Ale ogólnie zbór utrzymuje się z pieniążków zborowników.

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
14-10-2008 23:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #14
 
jonasz 33 napisał(a):tak jak napisałem wcześniej większość dochodów zboru to dziesięciny i kolekta niedzielna
Jasneeee
Ilu was jest w Polsce? 10 milionów? więcej?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
14-10-2008 23:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
nie chcesz wierzyć to nie , mnie nie interesuje z czego ty się utrzymujesz ani twoja parafia , zresztą nasz zbór jest mały i ma małe potrzeby więc wystarczy Uśmiech

[ Dodano: Sro 15 Paź, 2008 00:17 ]
zresztą jakie potrzeby możemy mieć : węgiel do ogrzania budynku , czynsz , woda , prąd , to wszystko, zatem jesteśmy samowystarczalni , ja wiem że ciężko ci to zrozumieć ale tak jest , nasz pastor pracuje zawodowo więc ze zboru nie dostaje nic kasy , ciężko to przełknąć , polecam to na pewno by odciążyło parafian twoich Przytulanie Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech Duży uśmiech

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
15-10-2008 00:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów