Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Formy dochodów ...
Autor Wiadomość
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #61
 
krzysiek_enoch napisał(a):Przepraszam za swoją wczorajszą odpowiedź. W ferworze dyskusji poniosło mnie. Jak chcesz, możemy o tym pogadać - ok? Może w innym wątku?
Ok - nie ma sprawy Uśmiech
18-10-2008 19:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #62
 
jonasz 33 napisał(a):
Cytat:Ale wracając do źródeł utrzymania zboru... Szczęśliwy
Z czego w końcu się utrzymujecie? Z dziesięciny, czy z pracy rąk waszego pastora?
Przecież napisałem że pastor pracuje sam na siebie nie jest utrzymywany z pieniędzy zboru .Daniela czy nie widzisz jaka wspólnotę mam w profilu ?????????????????Więc po co te bzdury o ŚJ
Bo pastor może pracuje w jakimś zawodzie, który przynosi mu dochody? Nasi księża są przede wszystkim księżmi, codziennie odprawiają Mszę, są szafarzami Sakramentów itd. Głoszenie Ewangelii jest ich "zawodem", więc za co mieliby jeść, gdyby im ludzie nie dali? Wprawdzie ksiądz ma pensję nauczycielską... ale ma prawo ją mieć, skoro pracuje, nie?
A jaką masz wspólnotę w profilu, bo skrót jest dla mnie niejasny?
10-06-2009 00:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #63
 
aga napisał(a):Wprawdzie ksiądz ma pensję nauczycielską... ale ma prawo ją mieć, skoro pracuje, nie?
Nie każdy ma.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-06-2009 11:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #64
 
K.Z czyli Kościół Zielonoświatkowy

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
10-06-2009 11:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #65
 
Rachel napisał(a):
aga napisał(a):Wprawdzie ksiądz ma pensję nauczycielską... ale ma prawo ją mieć, skoro pracuje, nie?
Nie każdy ma.

Nie każdy, podaję przykład. Księża wykonują też inne obowiązki (urzędy kościelne itp.), a czasem tylko to, co wynika z ich kapłańskiej posługi. Chcę powiedzieć, że kapłan ma prawo otrzymywać pieniądze za swoją pracę, tak jak każdy i nie rozumiem oburzenia niektórych ludzi z tego powodu.

jonasz 33 napisał(a):K.Z czyli Kościół Zielonoświatkowy
Ach tak, czyli wszystko jasne... A jesteś tam od zawsze czy byłeś w Kościele Katolickim? Jeśli mogę spytać.
10-06-2009 15:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #66
 
aga napisał(a):nie rozumiem oburzenia niektórych ludzi z tego powodu
Nie czytają a tym bardziej nie przyjmują Pisma Świętego i oburzają się. I do tego łatwiej spowodować zamęt, aniżeli pojać.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-06-2009 16:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów