Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Formy dochodów ...
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #16
 
Ależ jad...

Jako parafianka muszę się wtrącić... My chcemy utrzymywać naszych duszpasterzy. Nikt z nas by nie chciał, żeby kapłan był mechanikiem samochodowym na ćwierć etatu... Kapłan jest wybrany przez Boga do posługi, jest duchownym. Jego posługa jest ustanowiona dla Kościoła i dlatego społeczność Kościoła chce go utrzymywać, podobnie, jak Filipianie troszczyli się o Pawła, choć ten był sposobny utrzymywać się samemu z pracy rąk własnych. Dobrze zrobili, biorąc udział w jego ucisku.

Ale wracając do źródeł utrzymania zboru... Szczęśliwy
Z czego w końcu się utrzymujecie? Z dziesięciny, czy z pracy rąk waszego pastora?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
15-10-2008 06:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daniela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 258
Dołączył: Mar 2008
Reputacja: 0
Post: #17
 
Omyk...czy znasz jakiegokolwiek Ś.J. mówiącego prawdę? Wydaje mi się, że nie ma sensu pytać.
15-10-2008 06:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
Cytat:Ale wracając do źródeł utrzymania zboru... Szczęśliwy
Z czego w końcu się utrzymujecie? Z dziesięciny, czy z pracy rąk waszego pastora?
Przecież napisałem że pastor pracuje sam na siebie nie jest utrzymywany z pieniędzy zboru .Daniela czy nie widzisz jaka wspólnotę mam w profilu ?????????????????Więc po co te bzdury o ŚJ

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
15-10-2008 08:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #19
 
Daniela:
Jonasz nie jest śJ.
Czy znam śJ mówiących prawdę? Znam śJ przekonanych o tym, że mówią prawdę. Łatwo skrzywdzić uogólnianiem.

Jonasz:
Kto opłaca ogrzewanie miejsca, w którym się gromadzicie? Czynsz, światło, te sprawy...
Czy dobrze rozumiem, że wy sami z dziesięciny, a nie pastor z zarobku?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
15-10-2008 13:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Pastor moze zadbac o sponsorow.....
Rotary Club itp.. (nawet masoneria - jest dozwolona u Protestantow w Szwecji)... Liczy sie w koncu dobro zboru...
15-10-2008 13:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
o.Pacyfik napisał :
Cytat:nawet masoneria - jest dozwolona u Protestantow w Szwecji

Zupełnie jak owce odpoczywające bezpiecznie obok wilka. W dodatku wilk nie atakuje, a pomaga. Wygląda jak raj. A w Polsce jeśli wilk, to zawsze widziany jako drapieżnik. To przenośnia.
15-10-2008 16:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #22
 
o. Pacyfik napisał(a):Tak. Moze w wielkich miastach...
Pytania pomocnicze: ile osob jest w Parafii? Jaki przedzial wiekowy?
Kto placi za renowacje obiektow? Sa jakies Fundacje?
W przypadku mojego zboru jest tak: 15 osób dorosłych (+ kilkoro dzieci 1 - 16 lat). Nie płacimy dziesięciny ale każdy kto chce deklaruje jakąś kwotę i stara się płacić co miesiąc. Lokal, którym dysponujemy remontujemy z własnych pieniędzy i choć jest w bardzo kiepskim stanie, to bardzo lubimy się tam razem spotykać Uśmiech
Nie wspiera nas żadna fundacja ani misja z zachodu, ani nawet masoneria Uśmiech
Wszyscy ludzie usługujący (na różne sposoby) utrzymują się sami. Aczkolwiek pomagamy sobie nawzajem, gdy ktoś jest w trudnej sytuacji.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
15-10-2008 17:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
omyk napisał(a):Kto opłaca ogrzewanie miejsca, w którym się gromadzicie? Czynsz, światło, te sprawy...
Czy dobrze rozumiem, że wy sami z dziesięciny, a nie pastor z zarobku?
W naszym zborze sytuacja jest identyczna całą kasa zbierana jest z dziesięcin i kolekt i z niej to opłacamy czynsz i ogrzewanie które równiesz wykonaliśmy własnym sumptem , pastor z racji tego ze zbór ( a raczej ludzie w nim ) nie sa na tyle zamożni by wypłacać mu pensję nie pobiera tym bardziej kasy za pogrzeby chrzciny śluby itp itd Duży uśmiech - pracuje zawodowo , a co do akcji charytatywnych jest to zawsze czysty wolontariat i dobrowolne składki , funkcjonuje też fundacja która jest organizacją non profit i prowadzi świetlicę środowiskową (przekazujemy również na nią 1% podatku).
Cytat:Pastor moze zadbac o sponsorow.....
Rotary Club itp.. (nawet masoneria - jest dozwolona u Protestantow w Szwecji)... Liczy sie w koncu dobro zboru..
zupełna abstrakcja wśród ewangelicznych ... masoneria :shock:
Cytat:Omyk...czy znasz jakiegokolwiek Ś.J. mówiącego prawdę? Wydaje mi się, że nie ma sensu pytać
potwierdza to tylko polski stereotyp i katolickie "klapowidztwo"
Cytat:Dalej moje pytanie pozostaje bez odpowiedzi. A wiadomo przecież, iż potrzeby są nie małe, by utrzymać życie wspólnoty. Pomijam podatki i ubezpieczenia. Starczy skupić się na dziełach miłosierdzia i/lub propagandy.
każdy zbór jest autonomiczny i zieloni nie mają wspólnej kasy i jeśli chodzi o lokalną wspólnotę wcale nie potrzebna jest aż taaaka kasa - nie budujemy gmaszystych kościołów , ekstrawaganckich dzwonnic , pastorzy jeżdżą swoimi samochodami więc .... jakoś wiążemy koniec z końcem ,a przede wszystkim wierzymy że Pan błogosławi więc błogosławi

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
15-10-2008 21:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #24
 
omyk napisał(a):Ależ jad...
I my tutaj tego jadu nieco zdejmiemy
jonasz 33 napisał(a):nasz pastor pracuje zawodowo
Jest bankierem? Ma autosalon? A może ulice zamiata?
Takie bajki, jakie wy tu, protestanci wciskacie, to lepsze niż kabaret "Tey" 8)

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-10-2008 22:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
Chłopie jak nie wierzysz to nie wierz, pracuje sobie , ma na utrzymaniu rodzinę , ja wiem że ciężko Ci to zrozumieć ale taka jest prawda, a tak przy okazji z czego się ks. utrzymuje ????????

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
16-10-2008 22:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
jonasz 33 napisał(a):a tak przy okazji z czego się ks. utrzymuje
Szkoła, ofiary wiernych na mszę świętą oraz z racji posług religijnych.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-10-2008 22:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #27
 
Ks.Marek napisał(a):
omyk napisał(a):Ależ jad...
I my tutaj tego jadu nieco zdejmiemy
jonasz 33 napisał(a):nasz pastor pracuje zawodowo
Jest bankierem? Ma autosalon? A może ulice zamiata?
Takie bajki, jakie wy tu, protestanci wciskacie, to lepsze niż kabaret "Tey" 8)
Mój pastor jest pracownikiem helpdesku u jednego z operatorów telefonicznych. Inni bracia z rady starszych pracują na kopalni, w hucie i w pogotowiu gazowym. Są to zazwyczaj szeregowi pracownicy.
Nie wiem, co w tym ma być śmiesznego?

[ Dodano: Czw 16 Paź, 2008 23:30 ]
jonasz 33 napisał(a):Chłopie jak nie wierzysz to nie wierz, pracuje sobie , ma na utrzymaniu rodzinę , ja wiem że ciężko Ci to zrozumieć ale taka jest prawda, a tak przy okazji z czego się ks. utrzymuje ????????
z dobrowolnych datków wiernych.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
16-10-2008 23:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
krzysiek_enoch napisał(a):Nie wiem, co w tym ma być śmiesznego?
Nie śmieszne jest to, że pracują, lecz fakt, że wydajecie więcej niż macie przychodu. Bo jak inaczej myśleć, kiedy tacy Zielonoświątkowcy dają potrzebującym paczki na święta, które to paczki mają wartość po kilkaset PLN na osobę? A paczek takich daje się setki i tysiące, w zależności od miejscowości.
Zatem wybacz, ale to na prawdę wolne żarty.

Kościół Katolicki również organizuje tego typu pomoc. Mój znajomy jest dyrektorem Caritas. Organizuje kolonie dla dzieciaków. Mamy ośrodek diecezjalny, więc koszta są już z tego tytułu obniżone. Są sponsorzy, są dotacje. Ale dzieciaki i tak (właściwie ich rodzice) dokładają jednak symboliczne parę złotych do całości. Bardziej to działanie pedagogiczne, niż konieczne, ale jednak.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2008 00:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #29
 
Co do paczek, to u nas było tak w zeszłym roku, że dostaliśmy je gotowe z zagranicy (z Niemiec chyba). Wynika to z tego, że jeśli ktoś ma jakiś kontakt ze zborami na Zachodzie to wspierają nas one różnego rodzaju pomocą. Dotyczy to jednak akcji typu 'paczki' a nie normalnego funkcjonowania naszego zboru.
Z drugiek strony my robimy paczki dla zborów za wschodnią granicą np. dla wierzących na Ukrainie. Czy jest coś złego w takiej pomocy?

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
17-10-2008 08:28
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #30
 
o! a jednak Duży uśmiech
17-10-2008 08:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów