Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Formy dochodów ...
Autor Wiadomość
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #46
 
No przecież sami Polacy tak określają nasz piękny kraja , a co do rządu jaki by nie był zawsze widuję jego przedstawicieli w pierwszych ławach kościelnych uroczystości pukających się w piersi ....

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
17-10-2008 21:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
Cichociemny napisał(a):No przecież sami Polacy
Ciekawe, którzy...
Cichociemny napisał(a):a co do rządu jaki by nie był zawsze widuję jego przedstawicieli w pierwszych ławach kościelnych uroczystości pukających się w piersi ....
Nadal ni erozumiem wynikania.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2008 21:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
duszyczka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,016
Dołączył: May 2007
Reputacja: 0
Post: #48
 
Cichociemny napisał(a):a co do rządu jaki by nie był zawsze widuję jego przedstawicieli w pierwszych ławach kościelnych uroczystości pukających się w piersi ....
Po to aby napisała o tym jakaś brukowa gazeta. No i człowiek pospolity to może im poparcie podniesie. Ibabcia pójdzie zagłosować na niego bo on "pobożny"

„Mówisz, że ja ci pomogłem. Była to moja przyjemność, tańczyłem mój taniec. Pomogło ci to, no to cudownie. Przyjmij moje gratulacje. Niczego mi nie zawdzięczasz”.Anthony de Mello
http://www.dkms.pl
http://www.krewniacy.pl
17-10-2008 21:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
Duszyczko, doczytaj temat, potem zabieraj głos w dyskusji, OK?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2008 21:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #50
 
Ks.Marek napisał(a):Ciekawe, którzy...

Nadal ni erozumiem wynikania.

Przykro mi ... , ale nie martw się wszystko przed tobą :wink:

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
17-10-2008 21:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
o. Pacyfik napisał(a):A ja jestem uparcie za wprowadzeniem podatku od wyznania w Polsce.
Jestem przeciwko podatkowi od wyznania. Wydaje mi się, że najlepszym wyjściem jest całkowita wolność jeśli chodzi o finansowanie instytucji religijnych.

Taki podatek de facto nie byłby żadnym zagrożeniem dla KRK w Polsce - wprost przeciwnie. Z tego, co widziałem w kościele, gdy byłem jeszcze katolikiem, to ludzie dawali na tacę grosze. Poza tym do koscioła chodzi 20 - 30 procent katolików, więc nie wszyscy nawet te grosze dają.

Oczywiście księża "odbijają sobie" to przy okazji ślubów i pogrzebów i bezwstydnie golą ludzi z "zaległej" kasy Uśmiech Poza tym dorabiają sobie "uczeniem" w szkole lekcji religii - co jest kolejnym odebraniem "zaległości.

Wprowadzenie jeszcze podatku byłoby kolejnym przyczynkiem dla przysłowiowej nowej "toyoty" z piosenki Kukiza.

Najgorsze jest to, że ludzie mają tak wyprane umysły, że godzą się na taki stan rzeczy. Boją się braku tego przysłowiowego katolickiego pochówku. Zresztą dobitnie opisali to w tym wątku Duchowni biorący udział w dyskusji:
Cytat:A ja nie, bo wtedy wszelkich bluźnierców trzeba będzie chować wg I formy pogrzebu...
Cytat:To co Padre piszesz, ma sens. Jednak życie uczy, że prawo ekonomii bardzo szerokim klinem wdziera się w żywot ludzki. I więcej, niż pewne: "letni" człowiek przyjdzie z chrztem, pogrzebem, ślubem, czymkolwiek - i nie ma zmiłuj. Musisz się ugiąć, bo jesteś od niego zależny w jakimś stopniu.
itd. Chamstwo do kwadratu!

Chwała Bogu, że Babilon (m.in. Kościół Rzymsko Katolicki) na pewno upadnie!
Cytat:Obj 18:1-10 bw
(1) Potem widziałem innego anioła zstępującego z nieba, który miał wielkie pełnomocnictwo, i rozjaśniła się ziemia od jego blasku.
(2) I zawołał donośnym głosem: Upadł, upadł Wielki Babilon i stał się siedliskiem demonów i schronieniem wszelkiego ducha nieczystego i schronieniem wszelkiego ptactwa nieczystego i wstrętnego.
(3) Gdyż wszystkie narody piły wino szaleńczej rozpusty jego i królowie ziemi uprawiali z nim wszeteczeństwo, a kupcy ziemi wzbogacili się na wielkim jego przepychu.
(4) I usłyszałem inny głos z nieba mówiący: Wyjdźcie z niego, ludu mój, abyście nie byli uczestnikami jego grzechów i aby was nie dotknęły plagi na niego spadające,
(5) gdyż aż do nieba dosięgły grzechy jego i wspomniał Bóg na jego nieprawoś

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
17-10-2008 22:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #52
 
Cytat:Najgorsze jest to, że ludzie mają tak wyprane umysły, że godzą się na taki stan rzeczy. Boją się braku tego przysłowiowego katolickiego pochówku.
A ja się nie boje Uśmiech
Ba nawet podatku od wyznania się nie boje który mógł by dopaść mnie jeszcze za życia Uśmiech
Jak to w Biblii napisano, trzeba być roztropnym i działać z wyprzedzeniem, hehe.
17-10-2008 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
Cichociemny napisał(a):żaden "katolicki" rząd nigdy się na to nie zdecyduje obnażyło by to owo "bijące wiarą serce europy" kiedy by kościoły były zamykane z braku dochodów bo wszyscy wiemy że 1% podatku to raczej mało na wygórowane wymagania budownictwa sakralnego ...
No i rzecz jasna wara od dotacji rządowych na kościelne ekstrawagancje w stylu Świątynia Opatrzności Bożej
Bez obawy Uśmiech ....wiekszość z nas katolików rocznie przekazuje na potrzeby kultu znacznie więcej niz 1%....podatek zatem nic by nie zmienił, bo nie zwolniłby nas z poczucia potrzeby utrzymania swojego Kościoła Uśmiech
Wierzące osoby "katolickiego rządu" nie manifestują swojej wiary "w pierwszych ławkach koscielnych" - poprostu nie ukrywają swojej wiary - "Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna sie i Syn Człowieczy do niego wobec aniołow Bozych..(Łk 12,8).
I chwała Panu, że "w pierwszych ławkach" w wolnym kraju, nie jak w czasach "śzczęśliwości na ziemi bez Boga" pokryjomu, zdala od miejsca zamieszkania, u znajomego zaufanego kapłana Smutny
17-10-2008 22:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
krzysiek_enoch napisał(a):itd. Chamstwo do kwadratu!
A w czym to chamstwo upatrujesz?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2008 22:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #55
 
krzysiek_enoch napisał(a):Chwała Bogu, że Babilon (m.in. Kościół Rzymsko Katolicki) na pewno upadnie!
Bez obawy Smutny ..."bramy piekielene go nie pokonają" trwa od 2 tysięcy lat, a Kościół protestancki w ciagu 500 lat przez pączkowanie podzielił sie w mnogie Kościoły - w samych USA funkcjonuje ok, 2.800 denominacji protestanckich.
17-10-2008 22:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #56
 
Ks.Marek napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):itd. Chamstwo do kwadratu!
A w czym to chamstwo upatrujesz?
W braku szacunku w Twojej wypowiedzi dla ludzkiej tragedi.

[ Dodano: Pią 17 Paź, 2008 22:31 ]
alus napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):Chwała Bogu, że Babilon (m.in. Kościół Rzymsko Katolicki) na pewno upadnie!
Bez obawy Smutny ..."bramy piekielene go nie pokonają" trwa od 2 tysięcy lat, a Kościół protestancki w ciagu 500 lat przez pączkowanie podzielił sie w mnogie Kościoły - w samych USA funkcjonuje ok, 2.800 denominacji protestanckich.
Mam prośbę - wyżyj się winnym wątku - tu dyskutujemy na inny temat.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
17-10-2008 22:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
krzysiek_enoch napisał(a):W braku szacunku w Twojej wypowiedzi dla ludzkiej tragedi.
No fakt, bluźnierca to tragedia, ale na życzenie tego bluźniercy...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2008 22:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #58
 
krzysiek_enoch napisał(a):Mam prośbę - wyżyj się winnym wątku - tu dyskutujemy na inny temat.
Nie kontrolujesz tego co piszesz?....30 minut wcześniej wieściłeś tą kasandryczną przepowiednię dla KrK "Babilonu"
17-10-2008 22:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #59
 
Cytat:wyżyj się winnym wątku
Prawda w oczy kole.

Krzysiek, gdzie w Gliwicach mamy taki zbór?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-10-2008 16:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #60
 
omyk napisał(a):Krzysiek, gdzie w Gliwicach mamy taki zbór?
W Gliwicach są tylko zbory zielonoświątkowe, z którymi nie umiem - mimo prób - jakoś się utożsamić. Mam społeczność z wierzącymi w Świętochłowicach. Formalnie Kościół Wolnych Chrześcijan - nieformalnie grupa ludzi z sercami gorącymi dla Boga. Niekoniecznie zgadzający się we wszystkim (np. ja jestem antytrynitarzem) ale za to szczerzy w fascynacji Bogiem odnalezionym w Biblii.

[ Dodano: Sob 18 Paź, 2008 17:22 ]
alus napisał(a):
krzysiek_enoch napisał(a):Chwała Bogu, że Babilon (m.in. Kościół Rzymsko Katolicki) na pewno upadnie!
Bez obawy Smutny ..."bramy piekielene go nie pokonają" trwa od 2 tysięcy lat, a Kościół protestancki w ciagu 500 lat przez pączkowanie podzielił sie w mnogie Kościoły - w samych USA funkcjonuje ok, 2.800 denominacji protestanckich.
Przepraszam za swoją wczorajszą odpowiedź. W ferworze dyskusji poniosło mnie. Jak chcesz, możemy o tym pogadać - ok? Może w innym wątku?

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
18-10-2008 17:20
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów