Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Formy dochodów ...
Autor Wiadomość
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
o. Pacyfik napisał(a):o! a jednak Duży uśmiech
Co mianowicie? Że niby bierzemy kasę z Niemiec? Napisałem przecież, że były to paczki - dla dzieci. W ogromnej większości zostały rozdane dla ludzi z okolicy. Bieżące funkcjonowanie naszego zboru jest jak najbardziej niezależne finansowo od nikogo.

A Ty o.Pacyfik czym się zajmujesz zawodowo? Żyjesz ze sponoringu innych?

Ciekawi mnie o.Pacyfik jak Tobie żyje się ze świadomością, że zamiast wziąć się do roboty, jak każdy uczciwy człowiek, zorganizowałeś sobie taki sprytny sposób na życie?

Ciekawe też, kto sponsoruje Twoje (i ks. Marka) przesiadywanie całymi dniami w internecie? Rozumiem, że rozliczasz się przed swoimi "sponorami" z tych pieniędzy i tego czasu?

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
17-10-2008 09:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
krzysiek_enoch napisał(a):Czy jest coś złego w takiej pomocy?
Owszem. To się nazywa prozelityzm.

Za wycieczki osobiste do mnie i o. Pacyfika - ostrzeżenie :!:

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2008 09:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #33
 
Ja pracuje w parafii w Szwecji. Uczciwie place podatki.
I widzę codziennie, jak ludzie WIERZĄCY konwertują z "wypalonych" duchowo i rozbitych kościołów protestanckich na katolicyzm.
Sola Dei gloria...
17-10-2008 10:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
krzysiek_enoch napisał(a):Ciekawe też, kto sponsoruje Twoje (i ks. Marka) przesiadywanie całymi dniami w internecie?
Jak wyżej o. Pacyfik napisał - uczciwa praca, podatki - czy to takie trudne do zrozumienia?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2008 10:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
Ja widzę dwa aspekty w finansowaniu kleru.
- dobrowolne datki na ten cel, i tu nie ma problemu, jak ktoś chce dawać drugiemu pieniądze czy inne dobra to jego sprawa i jeżeli uważa, że w zamian otrzymuje czego oczekiwał, np. strawę duchową, to tylko pogratulować wymiany.
- Pomoc struktur państwowych. No tu jest poważny problem, jak już pisałem w innym wątku posunięcia typu domaganie się zwrotu majątku od państwa czyli tak naprawdę wszystkich obywateli to ostre przegięcie. Takie działanie poza zaspokajaniem przyziemnych popędów niektórych przedstawicieli kleru (osobiście uważam to za przejaw działania złego) robią wiele szkody kościołowi i promocji ideałów zawartych w misji Jezusa.

Inne rzeczy typu działalność gospodarcza kleru to sprawy, które powinno uregulować państwo. Traktowanie tej działalności w sposób uprzywilejowany to znów policzek dla zwykłego człowieka dla którego to wszytko się robi. Skoro wszyscy jesteśmy równi to powinniśmy podlegać równemu prawu i tego powinno się nauczać w teorii i praktyce bo tylko świecenie przykładem może tak naprawdę zmienić świadomość wiernych.
17-10-2008 19:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
A ja jestem uparcie za wprowadzeniem podatku od wyznania w Polsce.
1% od rocznego dochodu.
Ludzie wreszcie by sie opowiedzieli kim sa: czy katolikami, muzulmanami czu protestantami, czy sekciarzamni itd...
Dobrowolnie i w duchu wiary (w oparciu o Biblie lub inna św. księgę).

Oj.... spadło by to 98% nominalnego katolicyzmu... oj spadło by.
Ale dobrze, ze niektórym sie juz oczy otwierają.

W Szwecji Polacy (inne nacje tez) wypisuja sie z Kosciola Katolickiego, a po kilku latach sa ZDZIWIENI, ze proboszcz SZANUJAC ICH WOLNA WOLE - nie udziela im pogrzebu katolickiego, czy nie dopusci do godnosci Ojca (Matki) Chrzestnego...
Oj otwierają się oczy.
I wtedy znika problem dochodow księdza.... Pojawia sie inny.
pt. :"Kim ja jestem skoro już nie 'katolikiem'?" :roll: oops!
17-10-2008 19:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #37
 
Tak, to też dobra metoda, tylko przy takim podejściu konieczne jest traktowanie działalności duchownego jak zawodu i rozliczanie według przepisów podatkowych w kraju jak każdego innego człowieka.
Ma to jednak wadę, bo w jakim sensie ogranicza dostęp do duchowości (części obrządków jak sam piszesz) tylko z powodu kiepskiej sytuacji finansowej. Fiskalizm w Polsce jest tak ogromny, że 1% dla wielu ludzi to spory koszt bo i tak ledwo wiążą koniec z końcem.
Pojawia się wtedy ważne pytanie, co jest ważniejsze wiara czy pieniądze? I dlaczego kościołowi tak bardzo zależny na 1% biedaków?
Dopóki sprawy fiskalizmu w państwie nie zostaną uporządkowane, takie rozwiązania tylko utwierdzają ludzi w przekonaniu, ze ważniejszy jest pieniądz a nie duch.

P.S. Jak ktoś ma ochotę obejrzeć sobie jak wygląda mechanizm okradania obywateli w legalnym systemie fiskalnym każdego kraju w tym Polski to polecam film:
Zeitgeist Addendum, można znaleźć na YouTubie, niestety tylko wersja anglojęzyczna.
17-10-2008 20:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
heysel Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,586
Dołączył: Jan 2007
Reputacja: 0
Post: #38
 
o. Pacyfik napisał(a):I wtedy znika problem dochodow księdza.... Pojawia sie inny.
pt. :"Kim ja jestem skoro już nie 'katolikiem'?" :roll: oops!
To znaczy, że w ogóle muszą mieć mało problemów skoro to dla nich problem ...

Steven Weinberg
http://www.youtube.com/watch?v=yFH1bXg3ni8
"All isolated systems evolve according to the Schrodinger Equation"
Hugh Everett
17-10-2008 20:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
o. Pacyfik napisał(a):A ja jestem uparcie za wprowadzeniem podatku od wyznania w Polsce.
1% od rocznego dochodu.
A ja nie, bo wtedy wszelkich bluźnierców trzeba będzie chować wg I formy pogrzebu...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2008 20:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #40
 
Ja wczesniej ide tego 'bluznierce' namascic i wyspowiadać (jak zdążę) .... i wtedy chowam jak chce.

A propos - pogrzeby z wprowadzeniem trumny do swiatyni, u nas w kosciele w Szwecji, zastrzezone tylko dla osob uczeszczajacych i dzialajacych aktywnie przy parafii. Bluźniercy itp. - trzymaja sie raczej z daleka.....

Reszta pogrzebów - bez dyskusji - wg wszystkich form pogrzebu (poza 1-a)

PS: Z rodzinami apostatow bywaja rozmowy - ale juz nad pisemnym dokumentem apostazji osoby zmarlej. Zero szans na pogrzeb katolicki (zgodnie z wola zainteresowanego).
17-10-2008 20:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
o. Pacyfik napisał(a):a wczesniej ide tego 'bluznierce' namascic i wyspowiadać (jak zdążę) .... i wtedy chowam jak chce.
A jeśli on odmówi? Albo rodzina psami poszczuje?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2008 20:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
o. Pacyfik Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 265
Dołączył: Sep 2005
Reputacja: 0
Post: #42
 
nie ma szans na pogrzeb (w I formie). Mimo, ze jest zarejestrowany.
17-10-2008 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
o. Pacyfik napisał(a):Ja wczesniej ide tego 'bluznierce' namascic i wyspowiadać (jak zdążę) .... i wtedy chowam jak chce.

A propos - pogrzeby z wprowadzeniem trumny do swiatyni, u nas w kosciele w Szwecji, zastrzezone tylko dla osob uczeszczajacych i dzialajacych aktywnie przy parafii. Bluźniercy itp. - trzymaja sie raczej z daleka.....

Reszta pogrzebów - bez dyskusji - wg wszystkich form pogrzebu (poza 1-a)

PS: Z rodzinami apostatow bywaja rozmowy - ale juz nad pisemnym dokumentem apostazji osoby zmarlej. Zero szans na pogrzeb katolicki (zgodnie z wola zainteresowanego).
To co Padre piszesz, ma sens. Jednak życie uczy, że prawo ekonomii bardzo szerokim klinem wdziera się w żywot ludzki. I więcej, niż pewne: "letni" człowiek przyjdzie z chrztem, pogrzebem, ślubem, czymkolwiek - i nie ma zmiłuj. Musisz się ugiąć, bo jesteś od niego zależny w jakimś stopniu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2008 20:48
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #44
 
o. Pacyfik napisał(a):A ja jestem uparcie za wprowadzeniem podatku od wyznania w Polsce.
1% od rocznego dochodu.
Ludzie wreszcie by sie opowiedzieli kim sa: czy katolikami, muzulmanami czu protestantami, czy sekciarzamni itd...
Dobrowolnie i w duchu wiary (w oparciu o Biblie lub inna św. księgę).

Jestem za ,ale to zupełna abstrakcja , żaden "katolicki" rząd nigdy się na to nie zdecyduje obnażyło by to owo "bijące wiarą serce europy" kiedy by kościoły były zamykane z braku dochodów bo wszyscy wiemy że 1% podatku to raczej mało na wygórowane wymagania budownictwa sakralnego ...
No i rzecz jasna wara od dotacji rządowych na kościelne ekstrawagancje w stylu Świątynia Opatrzności Bożej

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
17-10-2008 20:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #45
 
Cichociemny napisał(a):żaden "katolicki" rząd nigdy się na to nie zdecyduje obnażyło by to owo "bijące wiarą serce europy" kiedy by kościoły były zamykane z braku dochodów
A co ma rząd, do bijącego serca?

[ Dodano: Pią 17 Paź, 2008 20:59 ]
Cichociemny napisał(a):No i rzecz jasna wara od dotacji rządowych na kościelne ekstrawagancje w stylu Świątynia Opatrzności Bożej
Bo co? Bo zieloni tak sobie życzą?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
17-10-2008 20:58
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów