Ankieta: Czy homoseksualista może być dobrym kapłanem?
Nie mam zdania.
Oczywiście, że nie.
Raczej nie.
Raczej tak.
Oczywiście, że tak.
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy homoseksualista może być dobrym kapłanem?
Autor Wiadomość
Unworthy Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #31
 
omyk napisał(a):Very Worthy
xD Uśmiech
omyk napisał(a):- a co powiesz o osobach heteroseksualnych, powołanych do samotności? Nie jest to typowe powołanie, ale istnieje w Kościele. Czy oni są w twoich oczach przegrani? Czy odnieśli porażkę?
Powołanie do samotności - dziwnie to brzmi... Ale jeśli ktoś rzeczywiście ma takie i je realizuje, to nie jest to porażka. Jak ktoś ma powołanie do kapłaństwa, czuje się na siłach by iść tą drogą, a mu się tego zabrania, to uważam to za nie w porządku.
20-10-2008 12:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Unworthy napisał(a):Jak ktoś ma powołanie do kapłaństwa, czuje się na siłach by iść tą drogą, a mu się tego zabrania, to uważam to za nie w porządku.
Gdy czuje się na siłach, a jest świadomy własnych problemów z seksualnością, to najpierw niech podejmie skuteczną terapię.
Kościół nie może konsekrować "ślepych przewodników" (Mt 15,14)
- "Tak więc kapłan obcujący nieustannie z ta świętościa Boga wezwany jest, aby stać się świętym. Również jego posługa skłania go do wyboru zycia inspirowanego ewangelicznym radykalizmem. Tym tłumaczy się koniecznośc ducha rad ewangelicznych w jego życiu: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa. Chrystus potrzebuje kapałanów świętych!" Jan Paweł II "Dar i Tajemnica".
20-10-2008 12:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Unworthy Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #33
 
alus napisał(a):Gdy czuje się na siłach, a jest świadomy własnych problemów z seksualnością, to najpierw niech podejmie skuteczną terapię.
OK, podejmie on terapię, orientacji nie uda mu się zmienić, ale uporządkuje się psychicznie.
Ten ktoś nadal czuje powołanie do kapłaństwa, czy nie mógłby wobec powyższego, je zrealizować?
20-10-2008 13:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Cytat:OK, podejmie on terapię, orientacji nie uda mu się zmienić, ale uporządkuje się psychicznie.
Ten ktoś nadal czuje powołanie do kapłaństwa, czy nie mógłby wobec powyższego, je zrealizować?
Ja myślę, że tak.
I z tego co się orientuję, dokument watykański też tego nie wyklucza.

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
20-10-2008 13:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Sivis Amariama napisał(a):I z tego co się orientuję, dokument watykański też tego nie wyklucza.
http://ekai.pl/kna-niemcy/?MID=10579
20-10-2008 14:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #36
 
Cytat:Czynny homoseksualista ani osoba o głęboko zakorzenionych tendencjach homoseksualnych, bądź wspierająca tzw. kulturę gejowską, nie może być dopuszczona do święceń kapłańskich oraz przyjęta do seminarium duchownego
Po terapii nie będzie ani pierwszym ani drugim :>

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
20-10-2008 14:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Sivis Amariama napisał(a):Po terapii nie będzie ani pierwszym ani drugim :>
"co najmnie 3 lata" po terapii, może nastąpić święcenie diakonatu.
20-10-2008 15:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
Cytat:Czynny homoseksualista ani osoba o głęboko zakorzenionych tendencjach homoseksualnych, bądź wspierająca tzw. kulturę gejowską, nie może być dopuszczona do święceń kapłańskich oraz przyjęta do seminarium duchownego

Ale wyjątki są możliwe. Bo nie wyobrażam sobie, by zupełnie człowieka wykluczyć i uniemożliwić mu zostanie księdzem. Gdyby tak było to ani terapia ani nawrócenie nie miałyby sensu, bo człowiek by się postarał a tu znowu wbrew jego woli przypomina się jemu poprzednie życie. Skoro się nawrócił i przeszedł terapię pomyślnie to przeszłość jest już zamkniętą księgą i rozpoczyna życie na nowo. Nam bowiem nie wolno nikogo przekreślać, bo to obce chrześcijaństwu.

Aluś napisała przecież:
Cytat:"co najmnie 3 lata" po terapii, może nastąpić święcenie diakonatu.

A zatem nikt nikogo nie przekreśla definitywnie. A po diakonacie jest prezbiterat.
20-10-2008 15:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #39
 
Unworthy napisał(a):OK, podejmie on terapię, orientacji nie uda mu się zmienić, ale uporządkuje się psychicznie.

Widzisz, ktoś, kto nie wierzy prawdziwie nie powinien być kapłanem. A wierzący w Boga nieznającego przeszkód wierzy, że jego problem orientacji może być uzdrowiony. Szalenie trudne, ale prawdziwe.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
20-10-2008 17:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Unworthy Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #40
 
Sivis Amariama napisał(a):
Cytat:Czynny homoseksualista ani osoba o głęboko zakorzenionych tendencjach homoseksualnych, bądź wspierająca tzw. kulturę gejowską, nie może być dopuszczona do święceń kapłańskich oraz przyjęta do seminarium duchownego
Po terapii nie będzie ani pierwszym ani drugim :>
Nie rozumiem tego dokładnie, co to znaczy: "głęboko zakorzenione tendencje homoseksualne"? Mógłby to ktoś dogłębnie wytłumaczyć? Rozumiem, że ja jestem osobą z tendencją homoseksualną, a te słowa "głęboko zakorzenione", to co to za bajer? :hm:
Sivis, po terapii to może być różnie. :> Wiem, że na pewno można wyjść po niej podbudowanym i ukierunkowanym do wprowadzania dalszych pozytywnych zmian. Orientacja homoseksualna może pozostać albo zniknąć kiedyś w przyszłości... Chyba, że od razu cudem. Język Jak pójdę na terapię, to nie będę liczył na niesamowite rezultaty, żeby nie przeżyć rozczarowania kiedy się zakończy.

Annnika napisał(a):
Unworthy napisał(a):OK, podejmie on terapię, orientacji nie uda mu się zmienić, ale uporządkuje się psychicznie.
Widzisz, ktoś, kto nie wierzy prawdziwie nie powinien być kapłanem. A wierzący w Boga nieznającego przeszkód wierzy, że jego problem orientacji może być uzdrowiony. Szalenie trudne, ale prawdziwe.
Gorzej jak jest już po terapii, bardzo wierzy, a się nie spełni. Może Bóg też chce mieć księdza geja, kto wie...

Smutne jest to świadectwo kleryka z Paschy. Pisał, że poczuł powołanie - mocno odczuł, że Bóg go wzywa, poszedł do seminarium, po trzecim roku terapia, a teraz? Jak się nie zmieni na hetero to papa, panu już podziękujemy. Ciekawe co z nim jest, ile już czeka. Daj Boże aby spełniło się jego powołanie i był dobrym, szczęśliwym księdzem.
http://www.pascha.pl/tomek.php
20-10-2008 21:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
Cytat:Sivis, po terapii to może być różnie
Kwestia terapeuty i osobistego podejścia do terapii.
Na pewno jeśli się do niej podejdzie bez wiary, nie przyniesie ona owoców.
Terapia wg Aardwega trwa od 6-9lat w górę.

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
21-10-2008 00:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Unworthy napisał(a):Jak się nie zmieni na hetero to papa, panu już podziękujemy.
Fundamentalne zaprzeczenie prawdy objawionej, jeśli miałby ujawniony homo być wyświęcony na kapłana.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-10-2008 11:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Unworthy Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #43
 
Ks.Marku, dla mnie jest to dziwne... Na tym świecie byli i są księża geje - to fakt, i teraz po tylu wiekach został wydany dokument watykański zakazujący wyświęcania homoseksualistów. Czyżby Bóg nie chce mieć już takich księży? Dlatego nie chce mi się wierzyć w nieomylność Kongregacji Wychowania Katolickiego Stolicy Apostolskiej, której dziełem jest ten zakaz.

[ Dodano: Wto 21 Paź, 2008 14:13 ]
W związku z powyższym, nie wydaje mi się, że jest to takie fundamentalne zaprzeczenie prawdy objawionej... :krzywy:
21-10-2008 14:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
Unworthy napisał(a):W związku z powyższym, nie wydaje mi się, że jest to takie fundamentalne zaprzeczenie prawdy objawionej...
Poczytaj Pismo Święte, to się wyjaśni ci sprawa.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
21-10-2008 14:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
Unworthy napisał(a):Dlatego nie chce mi się wierzyć w nieomylność Kongregacji Wychowania Katolickiego Stolicy Apostolskiej, której dziełem jest ten zakaz.
I nie ma powodu byś wierzył. To nie jest nieomylne nauczanie. a tylko orzeczenie porządkowe. Nie zawsze Kościól w tym co robi ma asystencje Ducha Św.

[ Dodano: Wto 21 Paź, 2008 14:53 ]
Ks.Marek napisał(a):Fundamentalne zaprzeczenie prawdy objawionej, jeśli miałby ujawniony homo być wyświęcony na kapłana.
Nie śądzę, Grzesznik zawsze może sie nawrócic. to po pierwsze. A po drugie, to w tym zarządzeniu nie ma mowy o praktykujących gejach, a osobach o orientacji homoseksualnej, nawet tych, które żyją w czystości.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
21-10-2008 14:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów