Ankieta: Czy homoseksualista może być dobrym kapłanem?
Nie mam zdania.
Oczywiście, że nie.
Raczej nie.
Raczej tak.
Oczywiście, że tak.
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy homoseksualista może być dobrym kapłanem?
Autor Wiadomość
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Cytat:Nie śądzę, Grzesznik zawsze może sie nawrócic. to po pierwsze. A po drugie, to w tym zarządzeniu nie ma mowy o praktykujących gejach, a osobach o orientacji homoseksualnej, nawet tych, które żyją w czystości.
1. Ma prawo się nawrócić, a jakże! Jednak jeśli ujawnił się jako homo, to wpierw musi się przeorientować trwale, by potem móc dalej doskonalić się w powołaniu. Tu zauważyć pragnę, że nie tyle mi chodzi o czynnych homo, ile bardziej o tych, którzy jako tacy - homoseksualni - się identyfikują.
2. A propos wytycznych KNW o homoseksualizmie:
Cytat:Osoby takie [homoseksualne], w istocie, znajdują się w sytuacji, która poważnie uniemożliwia im poprawną relację do mężczyzn i kobiet. Nie można w żaden sposób zignorować negatywnych konsekwencji mogących zrodzić się na skutek święceń osób o głęboko zakorzenionych tendencjach homoseksualnych
http://www.opoka.org.pl/biblioteka/W/WR/...12005.html

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-10-2008 15:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #47
 
Unworthy napisał(a):Czyżby Bóg nie chce mieć już takich księży?
A kiedy chciał???
- "Czyż nie wiecie, że niesprawiedli nie posiądą królestwo Boże. Nie łudżcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołoznicy, ani rozwięźli, ANI MĘŻCZYŹNI WSPÓŁZYJĄCY Z SOBĄ...(1 Kor 6,9).
21-10-2008 16:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #48
 
Alus, zanim napiszesz to czytaj o co chodzi
Mówimy w tym wątkach o osobach o orientacji homoseksualnej, a nie o czynnych gejach

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
21-10-2008 16:13
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #49
 
Unworthy napisał(a):Ks.Marku, dla mnie jest to dziwne... Na tym świecie byli i są księża geje - to fakt, i teraz po tylu wiekach został wydany dokument watykański zakazujący wyświęcania homoseksualistów. Czyżby Bóg nie chce mieć już takich księży? Dlatego nie chce mi się wierzyć w nieomylność Kongregacji Wychowania Katolickiego Stolicy Apostolskiej, której dziełem jest ten zakaz.

[ Dodano: Wto 21 Paź, 2008 14:13 ]
W związku z powyższym, nie wydaje mi się, że jest to takie fundamentalne zaprzeczenie prawdy objawionej... :krzywy:
Czytam - jak widzisz powyżej Uśmiech - nie ma mowy o byłych gejach po terapii.
Przez wieki nie stosowani chyba żadnej terapii - wnosek logiczny, że chodzi o 'czynnych" gejach.
21-10-2008 16:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Unworthy Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #50
 
W historii byli księża hetero, którzy łamali celibat, także homoseksualni, którzy nie żyli w czystości. :krzywy: Alus, na pewno nie miałem na myśli tych "czynnych".
To, że nie było dla nich terapii, nie znaczy, że mieli od razu tak ciężko grzeszyć. Jak ktoś jest homoś, to nie sprawia to, że nie panuje się nad popędem. Uśmiech
21-10-2008 16:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
Cytat:Osoby takie, w istocie, znajdują się w sytuacji, która poważnie uniemożliwia im poprawną relację do mężczyzn i kobiet.
W takiej samej sytuacji znajdują sie osoby, ktore wychowywały się w rodzinach dysfunkcyjnych.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
21-10-2008 17:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
ergo: w seminariach każdy alunm przymusowo musi być poddany terapii xD

[ Dodano: Wto 21 Paź, 2008 17:10 ]
[poważnei uważam, że ludzie, którzy mają być spowiednikami i kierownikami duchowymi powinni być po dobrej terapii, tak samo jak jest ona obowiązkowa dla terapeutów]

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
21-10-2008 17:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #53
 
Tak powinno być. trening umiejetności interpersonalnych i intrapersonalnych najzdrowszemu sie przyda.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
21-10-2008 17:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Unworthy Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 34
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #54
 
Ks.Marek napisał(a):2. A propos wytycznych KNW o homoseksualizmie:
Cytat:Osoby takie [homoseksualne], w istocie, znajdują się w sytuacji, która poważnie uniemożliwia im poprawną relację do mężczyzn i kobiet. Nie można w żaden sposób zignorować negatywnych konsekwencji mogących zrodzić się na skutek święceń osób o głęboko zakorzenionych tendencjach homoseksualnych
Wracając do słów: "głęboko zakorzenionych...", których nie do końca rozumiem - nie wydaje mi się, że mam jakieś złe, utrudnione relacje z kobietami i mężczyznami, to może nie jestem ten głęboko zakorzeniony. Język Oczko
21-10-2008 17:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #55
 
Unworthy napisał(a):nie wydaje mi się, że mam jakieś złe, utrudnione relacje z kobietami i mężczyznami, to może nie jestem ten głęboko zakorzeniony.

To chyba powinienes się cieszyć, bo to raczej nie jest powód do dumy, aby bez żadnego skrępowania czy z uśmiechem na twarzy chwalić się taką orientacją Bóg natomiast pomaga tym, którzy z tym walczą, WALCZĄ SZCZERZE. Przed ludźmi można wiele spraw ukryć, ale przed Bogiem nie ukryje się niczego.
Kapłaństwo jest sakramentem a z sakramentu nie robi się żartów a świadome ukrywanie takiej orientacji jest robieniem sobie z Boga żartów.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
15-11-2008 03:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piecia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #56
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):To chyba powinienes się cieszyć, bo to raczej nie jest powód do dumy, aby bez żadnego skrępowania czy z uśmiechem na twarzy chwalić się taką orientacją Bóg natomiast pomaga tym, którzy z tym walczą, WALCZĄ SZCZERZE. Przed ludźmi można wiele spraw ukryć, ale przed Bogiem nie ukryje się niczego.
Kapłaństwo jest sakramentem a z sakramentu nie robi się żartów a świadome ukrywanie takiej orientacji jest robieniem sobie z Boga żartów.

a jak bog pomaga homikom?
jak mozna wyleczyc orientacje wiara?
odmowisz zdrowaski i co?

[ Komentarz dodany przez: Rachel: Pią 15 Maj, 2009 14:07 ]
A czy po polsku możesz pisać?

Homoseksualizm to choroba. Nie cia?a, ale ducha. Jest grzechem. By wyzdrowie?, wystarczy si? wyspowiada? i przyj?? sakramenty
15-05-2009 13:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #57
 
piecia, jesteś homikiem próbującym pogodzić to kim jesteś z wiarą, bez terapii względem orientacji?

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
15-05-2009 14:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piecia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #58
 
spioh napisał(a):piecia, jesteś homikiem próbującym pogodzić to kim jesteś z wiarą, bez terapii względem orientacji?
ja nic nie probuje pogodzic
natomiast zastanawia mnie fakt leczenia z orientacji poprzez paciorek
a drugi fakt ze ci szamani zawsze w jakis sposob zwiazani sa z kk albo sa z kk
powiedz mi gdyby mozna bylo wyleczyc homikow czy nie zrobiliby juz tego ze swoimi kaplanami?

Homoseksualizm to choroba. Nie cia?a, ale ducha. Jest grzechem. By wyzdrowie?, wystarczy si? wyspowiada? i przyj?? sakramenty
15-05-2009 14:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #59
 
piecia, skąd w tobie tyle agresji i wrogości w sposobie jaki używasz do układania zdań?
i czemu tak cię dręczy temat leczenia homików? (ciekawe, że używasz określenia "branżowego" a nie piszesz, jak reszta)

Cytat:natomiast zastanawia mnie fakt leczenia z orientacji poprzez paciorek
a to akurat był twój pomysł Uśmiech

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
15-05-2009 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piecia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #60
 
spioh napisał(a):piecia, skąd w tobie tyle agresji i wrogości w sposobie jaki używasz do układania zdań?
i czemu tak cię dręczy temat leczenia homików? (ciekawe, że używasz określenia "branżowego" a nie piszesz, jak reszta)

Cytat:natomiast zastanawia mnie fakt leczenia z orientacji poprzez paciorek
a to akurat był twój pomysł Uśmiech

spiohu a gdzie dokladnie widzisz agresje w moich zdaniach, zadaje pytania
nie dreczy tylko ciekawi, a raczej jego wyniki
jesli ty znasz slowo "branzowe" ja moge znac "homik"
paciorek to bylo uogólnienie
chyba ze znasz jakies tajniki takiej terapii Duży uśmiech

Homoseksualizm to choroba. Nie cia?a, ale ducha. Jest grzechem. By wyzdrowie?, wystarczy si? wyspowiada? i przyj?? sakramenty
15-05-2009 15:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów