Ankieta: Czy homoseksualista może być dobrym kapłanem?
Nie mam zdania.
Oczywiście, że nie.
Raczej nie.
Raczej tak.
Oczywiście, że tak.
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy homoseksualista może być dobrym kapłanem?
Autor Wiadomość
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #61
 
a ja ci nie odmawiam znajomości słów, po prostu pytam skąd twoje dość charakterystyczne zachowania. nie chcesz to się nie ujawniaj :wink:
paciorek to było uogólnienie? a możesz przedstawić w takim razie uszczegółowienie tej teorii/terapii?

Cytat:spiohu a gdzie dokladnie widzisz agresje w moich zdaniach, zadaje pytania
w tym jak formułujesz zdania, jakich słów dobierasz...

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
15-05-2009 15:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piecia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #62
 
spioh napisał(a):a ja ci nie odmawiam znajomości słów, po prostu pytam skąd twoje dość charakterystyczne zachowania. nie chcesz to się nie ujawniaj :wink:
paciorek to było uogólnienie? a możesz przedstawić w takim razie uszczegółowienie tej teorii/terapii?
a jakie to sa te charakterystyczne zachowania?
i charakterystyczne dla kogo?
stawiam na teorie inicjacji i indywiduacji tyko za grosz nie umiem sobie wyobrazic jak przyjecie jezusa robi z kogos heteryka Duży uśmiech

Cytat:spiohu a gdzie dokladnie widzisz agresje w moich zdaniach, zadaje pytania
spioh napisał(a):w tym jak formułujesz zdania, jakich słów dobierasz...
kurcze a u mnie agresja 1 jest

Homoseksualizm to choroba. Nie cia?a, ale ducha. Jest grzechem. By wyzdrowie?, wystarczy si? wyspowiada? i przyj?? sakramenty
15-05-2009 15:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #63
 
piecia napisał(a):a jakie to sa te charakterystyczne zachowania?
Kpiarsko-cyniczne utrzymywanie tonu rozmowy.

Najczęsciej próbuje się za takim zachowaniem ukrywać rację tego, którego wykpiwamy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
16-05-2009 08:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #64
 
Pytanie czy homoseksualista może być dobrym kapłanem jest samo irracjonalne jak pytanie czy heteroseksualista może być dobrym kapłanem.
Jedyna kwestia co do której miałbym wątpliwości to fakt, że środowisko księży jest męskim środowiskiem, a jak wiadomo mężczyźni z samej natury częściej myślą o seksie, w związku z tym taki kapłan gej byłby narażony w większym stopniu na pokusy niż kapłan heteryk.
Poza tym, to nie widzę związku między orientacją seksualną a wywiązywaniem się z obowiązków kapłańskich.
16-05-2009 10:46
Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #65
 
laptula napisał(a):Poza tym, to nie widzę związku między orientacją seksualną a wywiązywaniem się z obowiązków kapłańskich.

Homoseksualizm jako podłoże ma pewne nieprawidłowości. Zranienie na tle seksualnym - nie pozwoli (nieleczone) funkcjonować normalnie jako osoba płciowa (nie chodzi o seks ale o przyjmowanie świata z konkretnej perspektywy). Jeśli to skrzywiony wzorca ojca/ brak wzorca rodziny - taka osoba nigdy nie będzie dobrym duszpasterzem (ojcem duchowym). Itd, itd.


To ochrona zarówno przyszłych podopiecznych, jak i samego ewentualnego kapłana

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
17-05-2009 23:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piecia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #66
 
Annnika napisał(a):Homoseksualizm jako podłoże ma pewne nieprawidłowości. Zranienie na tle seksualnym - nie pozwoli (nieleczone) funkcjonować normalnie jako osoba płciowa (nie chodzi o seks ale o przyjmowanie świata z konkretnej perspektywy). Jeśli to skrzywiony wzorca ojca/ brak wzorca rodziny - taka osoba nigdy nie będzie dobrym duszpasterzem (ojcem duchowym). Itd, itd.

kaplan ktory sie wychowywal w niepelnej rodzinie tez bedzie zlym kaplanem?
bo nie mial wzorca ojca/rodziny

Homoseksualizm to choroba. Nie cia?a, ale ducha. Jest grzechem. By wyzdrowie?, wystarczy si? wyspowiada? i przyj?? sakramenty
18-05-2009 10:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #67
 
Jest takie zagrożenie. Zależy, czy jako dorosły człowiek "przepracował" sprawę wewnętrznie. Tu ma się sprawa identycznie jak w małżeństwie. Ktoś bez wzorca prawidłowych postaw może mieć problemy z wypełnianiem ról społecznych. bycie duszpasterzem to duża odpowiedzialność.

Tylko jeśli doszło do skrzywienia aż tak głębokiego to trudno mówić o przepracowanym problemie...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
18-05-2009 17:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #68
 
Są zakony żeńskie, do których nie przyjmują kandydatek z niepełnych rodzin.

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
18-05-2009 18:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #69
 
jeszcze większy wałek mają te co są w pełni zdrowe, przekonane o powołaniu a nie dostaną się do pewnych zgromadzeń ze względu na to, że są jedynaczkami :mrgreen:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
19-05-2009 10:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #70
 
spioh napisał(a):jeszcze większy wałek mają te co są w pełni zdrowe, przekonane o powołaniu a nie dostaną się do pewnych zgromadzeń ze względu na to, że są jedynaczkami :mrgreen:
Kiedyś to były klimaty - moja ciotka zakonnica, aby pójść do zakonu musiała prysnąć z domu, bo rodzice jej nie pozwalali (lata 50-te). A jak już ją znaleźli w tym zakonie to jej matka zrobiła biednym siostrzyczkom taką karczemną awanturę wyzywając je od "czarnych kruków", "cyganów" i "porywaczy dzieci", że aż na końcu matkę przełożoną zrzuciła ze schodów - serio, ciocia sama opowiadała nam o tym. No ale już potem było OK.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
19-05-2009 10:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sivis Amariama Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 641
Dołączył: Jul 2006
Reputacja: 0
Post: #71
 
Dalej się różne rzeczy dzielą. Wesoło wspominane dopiero po latach ;]

S?awi? Ci?, ?e? mnie tak cudownie stworzy?;
godne podziwu s? Twoje dzie?a (Ps 139:14)

***
http://sivis.ddl2.pl

http://sivis.salon24.pl/
19-05-2009 14:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piecia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 70
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #72
 
Annnika napisał(a):Ktoś bez wzorca prawidłowych postaw może mieć problemy z wypełnianiem ról społecznych. .
czasami sa wzorce a "prawidlowych "postaw nie ma

Homoseksualizm to choroba. Nie cia?a, ale ducha. Jest grzechem. By wyzdrowie?, wystarczy si? wyspowiada? i przyj?? sakramenty
19-05-2009 15:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #73
 
Taka osoba także nie powinna zostawać duszpasterzem, to jasne.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
20-05-2009 21:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #74
 
Dla kapłana to chyba wszystko jedno jaką ma orientację, no nie? Celibat oznacza zycie bez seksu, więc czy ksiądz będzue homo czy hetero to na jedno wyjdzie.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-05-2009 08:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #75
 
tak mi przychodzi do głowy: jak gość idzie do seminarium, robią z nim wywiad czy gość jest homo czy nie. jeśli przeszedł sito i podał się za hetero, choć nim nie jest, to już samo to o czymś świadczy...

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
21-05-2009 12:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów