Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ks. Jerzy Popiełuszko - rocznica śmierci.
Autor Wiadomość
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Ks. Jerzy Popiełuszko - rocznica śmierci.
http://wiara.informacje.int.pl/readartic...icle_id=65

Co sądzicie o ofierze jaką poniósł ks. Jerzy w walce - nie tyle z systemem komunistycznym - jak z ignorancją, bezwzględnością i obojętnością? Dlaczego dziś, w czasach równie ciężkich dla nas, nie mamy żadnego obrońcy, któryby krzyczał pełnym, niezależnym głosem o nasze prawa? Tak, ks Jerzy "wtrącał się" w politykę - ale tylko na tyle na ile ta polityka traktowała ludzi jak śmieci...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-10-2008 07:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
J. Popiełuszka "kapłan Solidrności" miał oparcie w milionach - mówił za miliony.
Aktualnie, gdy dostrzega się coraz większy indywidualizm, zanikają współnoty, więzi, pojedynczy człowiek niewiele wskóra.
Pytanie jeszcze kto zechco go słuchać.
Wtedy był jeden wróg - teraz musi mieć przeciez zakotwiczenie w "odpowiedniej, słusznej opcji poltycznej", które nawzajem sie wyżerają - wiec potencjalnego obrońcę zeżrą pierwszego Smutny
21-10-2008 09:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ale właśnie Popiełuszko mówił "od ludu" - on nawet się nie identyfikował specjalnie z "Solidarnością", dziś też przydałby się taki głos z najnizszych warstw - który nie będzie gardłował o taka czy inną ideologię - ale o zwykłą, ludzką godność.
Wbrew pozorom teraz też wróg jest jeden - rząd, który ponad dobrobyt narodu przedkłada swoje ciemne interesy, taka "neo-komuna".

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-10-2008 09:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #4
 
Helmutt, widzę, że ci nieźle odbiło...
Helmutt napisał(a):Wbrew pozorom teraz też wróg jest jeden - rząd, który ponad dobrobyt narodu przedkłada swoje ciemne interesy, taka "neo-komuna".
No, powiedz, że się mylę?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-10-2008 11:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #5
 
Dla mnie tam jedynym obecnie wrogiem obywatela jest właśnie skorumpowany, rozdarty podziałami rząd, bawiący się w walkę na ideologię i teczki. Kuźwa, sam się dziwię, bo do anarchisty mi chyba dalej niż do katolika....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-10-2008 11:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
Helmutt napisał(a):Kuźwa, sam się dziwię, bo do anarchisty mi chyba dalej niż do katolika....
I Bogu niech będą dzieki.

Nie rwijmy szat, tylko myślmy (ty i ja i każdy) i módlmy się (ja i wielu), jak tu wyrwać się z impasu.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-10-2008 11:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Jedyna metoda to metoda drastyczna, czego ja jako "prawie-pacyfista" nie popieram...
Przydałaby się nam taka "Solidarność 2" ale wywodząca się z dołu a nie z przestronnych gabinetów "działaczy".

A ks. Jerzego będę zawsze podziwiał, jak podziwiam kazdego kto nie boi się podnieść głowy i powiedzieć "dość".

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-10-2008 11:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #8
 
Każdy kapłan głosi to samo, co ks. Popiełuszko. Każdy kapłan wie, jaką dziś cenę można zapłacić za taką postawę, nie każdy czyni tak samo jak Ks. Jerzy, ale i czasy inne mamy. Ci, którzy niegdyś z świętym milczeniem wsłuchiwali się w jego kazania, dziś zatracili swą tożsamość...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-10-2008 15:12
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
Ks.Marek napisał(a):
alus napisał(a):....
liberalizm, tuskizm...
...potkomunizm, lepperyzm, kaczyzm.. i kto wie co będzie za 5 lat Uśmiech

Ks.Marek napisał(a):Każdy kapłan głosi to samo, co ks. Popiełuszko. Każdy kapłan wie, jaką dziś cenę można zapłacić za taką postawę, nie każdy czyni tak samo jak Ks. Jerzy, ale i czasy inne mamy. Ci, którzy niegdyś z świętym milczeniem wsłuchiwali się w jego kazania, dziś zatracili swą tożsamość...
Nie masz racji. Jaka jest różnica - kiedyś Kościół nie był wspierany przez partie polityczne, żaden z polityków nie odnosił się do Kościoła ani do religii w ogóle - kapłani ogólnie nie mieli źle (oczywiście ci nie wychylający się) ale Kościół nie był upolityczniony. Dziś, jak zauwazyłeś są inne czasy i Kościół znów po półwieczu odzyskał swoje miejsce na scenie politycznej i chcąc nie chcąc wielu kapłanów opowiada się po określonej stronie. Nie widać choćby kapłana, który stałby obok tego całego "garniturowego" blichtru i krzyknął "Dość! Spójrzcie na ludzi, których WSZYSCY krzywdzicie waszą niekompetencją!". Na oficjalnych pokazówkach uprawia się wzajemne klepanie się po pleckach biskupów i decydentów. Jakoś nikt nie zauważa, że liczy się po prostu ludzka przyzwoitość, sprawiedliwość, uczciwość - a nie ta czy inna opcja polityczna...
Dziś taki ksiądz jak ks. Jerzy nie zostałby zamordowany przez siepaczy systemu - zostałby "zjechany" przez Kurię, że oczernia ludzi, którzy właśnie "sypnęli" grubą dotację na kolejną świątynię...

:patrzy:
Ejże Maruś, masz Godfathera na płycie? Hmm..... może pogadamy? Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
22-10-2008 06:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Helmutt napisał(a):Nie masz racji.
Dlaczego?
Nie zgadzam się z tym co piszesz, albowiem nie znajduje niczego z zarzutów, jakie stawiasz. Kościół nie jest upolityczniony, bo nie może być upolitycznione coś, co z natury rzeczy w politykę się wpisuje.
Encyklopedia PWN napisał(a):umiejętność sprawowania władzy publicznej; działania rządu; zdolność mobilizowania członków zbiorowości do wspólnego wysiłku na rzecz celów społ. i zyskiwania ich posłuchu dla decyzji władzy; umiejętność skutecznej realizacji wyznaczonych celów społ. w podzielonym, zróżnicowanym społeczeństwie.
PWN napisał(a):http://encyklopedia.pwn.pl/lista.php?co=polityka
Przecież w Kościele się w/w cele realizuje. Może nie koniecznie w znaczeniu polityki stricte pragmatycznej, ile bardziej tej, postrzeganej w kategoriach prowadzenia Ludu Bożego ku Bogu.
Gorsze jest to, że niektórzy duchowni jawnie utożsamiają się z konkretnymi opcjami politycznymi, dziś z PiS czy PO. Tym samym dają blendę na sumienia wiernych Kościoła (jak bp mówi, że PiS/PO jest OK, to ja też). Tak być nie powinno. Pasterze Kościoła mają wskazywać na Prawdę, a nie na prawdy.
Helmutt napisał(a):Dziś taki ksiądz jak ks. Jerzy nie zostałby zamordowany przez siepaczy systemu - zostałby "zjechany" przez Kurię, że oczernia ludzi, którzy właśnie "sypnęli" grubą dotację na kolejną świątynię...
Po zabójstwie ks. Jerzego, nagle zaczęli w Warszawie i okolicy awansować duchowni z Siedlec i okolic...

[ Dodano: Pią 24 Paź, 2008 09:18 ]
Helmutt napisał(a):Ejże Maruś, masz Godfathera na płycie? Hmm..... może pogadamy?
Mam na Video. Postaram się jednak o płytki.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
24-10-2008 09:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów