Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Trzecie niebo ?
Autor Wiadomość
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #31
 
Na podstawie pism wielkich świętych Kościoła. Tu akurat św. Jan od Krzyża, choć i św. Teresa Wielka, i pewnie wielu innych świętych o tym pisze.

Cytat:Gdy zatem dusza zrobi miejsce, czyli usunie z siebie wszelką zasłonę i brud stworzeń, co dokonuje się przez doskonałe zjednoczenie jej woli z wolą Bożą (bo kochać, to starać się dla miłości Boga wyrzec się i ogołocić ze wszystkiego, co nie jest Bogiem) - natychmiast zostaje prześwietlona i przeobrażona w Boga. Udziela jej wtedy Bóg swego bytu nadprzyrodzonego w takiej mierze, iż wydaje się ona samym Bogiem i posiada to, co On sam. Zjednoczenie to dokonuje się wtedy, gdy Bóg wyświadcza duszy tę nadprzyrodzoną łaskę, że wszystko, co Bóg i dusza posiada, staje się jednym w przemianie uczestniczącej. Dusza wydaje się wtedy być więcej Bogiem niż duszą i w rzeczy samej jest Bogiem przez uczestnictwo, choć oczywiście jej byt naturalny jest tak odrębny od bytu Bożego, jak i przed zjednoczeniem, podobnie jak ta tafla szklana jest czymś innym niż promień, który ją prześwietla.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
18-08-2009 21:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #32
 
Soltys , zresztą w momencie gdy przyjmujemy komunie świetą to stajemy się jednym ciałem z Chrystusem ,
mamy wtedy niebo na ziemi xD

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
18-08-2009 22:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Soltys Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
aleksab napisał(a):Soltys , zresztą w momencie gdy przyjmujemy komunie świetą to stajemy się jednym ciałem z Chrystusem ,
mamy wtedy niebo na ziemi xD

Czy to też od św. Jana od krzyża i Tereski? Nie znam ich pism
Być może że tak się dzieje Uśmiech nie zaprzeczam, tam gdzie Pan Jezus tam i niebo.
18-08-2009 22:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
aleksab napisał(a):zresztą w momencie gdy przyjmujemy komunie świetą to stajemy się jednym ciałem z Chrystusem ,
mamy wtedy niebo na ziemi

A jak nie przyjmujemy i żyjemy w grzechu to mamy piekło. Wszystko jasne. Teraz już wiadomo kiedy jest niebo i piekło na ziemi. Tak więc teraz będą oblegane konfesjonały - forumowicze wybiorą sie do spowiedzi, z wyjątkiem tych którzy lubią piekielną atmosferę. :ks:

[ Dodano: Czw 20 Sie, 2009 09:30 ]
A tak na marginesie: ja nie wierzę w żadne trzecie niebo. Niebo jest tylko jedno i tam warto podążać.
Tam panuje znacznie zdrowsza atmosfera i nie trzeba wdychać oparów siarkowych. Uśmiech

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
20-08-2009 00:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #35
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):A jak nie przyjmujemy i żyjemy w grzechu to mamy piekło. Wszystko jasne. Teraz już wiadomo kiedy jest niebo i piekło na ziemi. Tak więc teraz będą oblegane konfesjonały - forumowicze wybiorą sie do spowiedzi, z wyjątkiem tych którzy lubią piekielną atmosferę.

no dobra źle to ujełam ;P
ale mamy wtedy ten kawałek tego nieba które bedzie po śmierci i zmartwychwstaniu xD

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
20-08-2009 11:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
riteczka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #36
 
Tak sobie myślę, że żartować o piekle jest łatwo,ale Jak sam Pan mówi "tam jest płacz i zgrzytanie zębów" a tu nie ma co sobie żartować,zachęcam do przeczytania np "Dzienniczek św s Faustyny" lub o O Pio,który wyraznie mówi o piekle.Tu nie ma co sobie z tego żartować.Z każdego niepotrzebnego słowa zdamy rachunek przed Panem, a wiec zastanawiajmy się co mówimy i jak to wyrażamy.Więcej pokory.
20-08-2009 12:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #37
 
riteczka napisał(a):Tak sobie myślę, że żartować o piekle jest łatwo,ale Jak sam Pan mówi "tam jest płacz i zgrzytanie zębów" a tu nie ma co sobie żartować,zachęcam do przeczytania np "Dzienniczek św s Faustyny" lub o O Pio,który wyraznie mówi o piekle.Tu nie ma co sobie z tego żartować.Z każdego niepotrzebnego słowa zdamy rachunek przed Panem, a wiec zastanawiajmy się co mówimy i jak to wyrażamy.Więcej pokory.

Riteczka - czy to znaczy, że katolik musi być gburem, bo nie może mowić "niepotrzebnych" slów czy sobie zażartować? Nieco więcej dystansu.
20-08-2009 13:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
riteczka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #38
 
Prawdziwa radość, taka z Ducha Św jest inna. Chrześcijanin musi radować się, "Powiadam wam bracia radujcie się w Panu" ale żarty o piekle mnie nie bawią. O.PIO też żartował,ale piekło jest stanem realnym i ja osobiście uważam,że tego typu stwierdzenie jak Twoje jest poprostu ignorancją. To jest poważnasprawa,a słowa Pana biorę na serio.
20-08-2009 13:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Soltys Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
riteczka napisał(a):Prawdziwa radość, taka z Ducha Św jest inna. Chrześcijanin musi radować się,

Co to za inna radość??
riteczka napisał(a):"Powiadam wam bracia radujcie się w Panu"
Ja tu nie widzę żadnej sprzeczności. Czy sądzisz że żarty o piekle są wbrew zasadom chrześciąństwa??? Jak najbardziej jest to realny stan ,ale nie do smiechu będą mieli tylko Ci którzy go wybiorąOczko)
22-08-2009 00:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
riteczka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #40
 
Żart jest tylko wtedy żartem kiedy wszyscy się śmieją,wystarczy,że jedna osoba się nie śmieje nie jest to już żart.A mnie to nie bawi-przepraszam [-X
24-08-2009 08:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
miXUE Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 109
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #41
 
riteczka napisał(a):Żart jest tylko wtedy żartem kiedy wszyscy się śmieją,wystarczy,że jedna osoba się nie śmieje nie jest to już żart.A mnie to nie bawi-przepraszam [-X

Ja to nazywam >>różne poczucia humoru<<. Wiadomym jest, że niektórych ludzi będzie bawił taki żart, a nie inny i odwrotnie. Jeśli Tobie jakiś żart się nie podoba, to nie oznacza, że wszyscy się dostosują - skreślą ten żart - bo Ciebie to nie bawi xD

Przepraszam za offtop.
26-08-2009 21:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów