Ankieta: Załóżmy, że w stronę Twojego domu właśnie leci rakieta wystrzelona przez terrorystów. Rakieta doleci za około 10 sekund i zginiesz Ty wraz z całą rodziną. Gdzie znajdziesz się po śmierci?
w niebie
w piekle
w czyśćcu
nie wiem
nie zastanawiałem[am] się
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdybyś za 10 sekund zmarł
Autor Wiadomość
AbiSh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #31
 
Jeżeli przeżyłą to podchodzi pod inne wyznanie. Reinkarnacja itp. Z tego co wiem to u katolików nie ma respawna na tej samej mapie.
27-10-2008 20:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #32
 
Komzar napisał(a):Filmik jest żenujące naiwny. Nawet nie wszystkie przedszkolaki w to uwierzą a już na pewno zauważą nieuczciwość.

dlaczego uważasz ,że jes nieuczciwy ???

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
27-10-2008 20:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #33
 
Cytat:Ja na pewno w piekle
Brak ufności w Boże miłosierdzie do grzech przeciw Duchowi Świętemu...

[ Dodano: Pon 27 Paź, 2008 20:03 ]
AbiSh napisał(a):Z tego co wiem to u katolików nie ma respawna na tej samej mapie.
:mrgreen: Extra tekst :!:
Dokładnie tak jest jak piszesz [-o<

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-10-2008 21:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #34
 
Ks.Marek napisał(a):No to właśnie wpierw staraj się ich zrozumieć, a potem dopiero komentuj w stylu:
Komzar napisał/a:
Filmik jest żenujące naiwny. Nawet nie wszystkie przedszkolaki w to uwierzą a już na pewno zauważą nieuczciwość.
Mogli byście się o lepszy marketing postarać Uśmiech

To nie lekcja języka polskiego i zabawa w "co autor miał na myśli" ,Skomentowałem to co widać gołym okiem a nie to czego nie widać! Bo ta druga część jest czarna jak smoła i nie zamierzam się w tym babrać ale oczyśćcie chętnie posłucham co Ty masz do powiedzenia o tym co autor miał na myśli.
27-10-2008 21:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #35
 
Rachel napisał(a):
aga napisał(a):Nigdy nie jestem przygotowana na terrorystów, meteoryty, wojnę światową, apokalipsę i inne.
A kiedykolwiek przeżyłaś to, że jesteś taka pewna :-k

Eeee, rzeczywiście trochę nie po "polskiemu" zabrzmiało, ale sens na pewno zrozumiały.

[ Dodano: Pon 27 Paź, 2008 20:06 ]
Ks.Marek napisał(a):
Cytat:Ja na pewno w piekle
Brak ufności w Boże miłosierdzie do grzech przeciw Duchowi Świętemu...

Tyle to nawet ja wiem.
27-10-2008 21:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbiSh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #36
 
Ks.Marek napisał(a):AbiSh napisał/a:
Z tego co wiem to u katolików nie ma respawna na tej samej mapie.
:mrgreen: Extra tekst :!:
Dokładnie tak jest jak piszesz [-o<
Dziękuje za pochwałe. Jestem lekko nałogowym graczem aka maniakiem komputerów.
27-10-2008 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #37
 
Komzar napisał(a):To nie lekcja języka polskiego i zabawa w "co autor miał na myśli" ,Skomentowałem to co widać gołym okiem a nie to czego nie widać! Bo ta druga część jest czarna jak smoła i nie zamierzam się w tym babrać ale oczyśćcie chętnie posłucham co Ty masz do powiedzenia o tym co autor miał na myśli.
pytanie nie do mnie ale wtrącę swoje trzy grosze a autor miał na myśli ....

Efez. 2:8-9
8. Albowiem łaską zbawieni jesteście przez wiarę, i to nie z was: Boży to dar;
9. Nie z uczynków, aby się kto nie chlubił.
(BW)

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
27-10-2008 21:09
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #38
 
Cytat:no kochani coś z wami nie tak .... po pierwsze kluczowe słowa ..... "nie wiedziałem że jest z nim (Jezus) a ta teczka .... tam jest napisane Syn Boży tj Jezus ponieważ to w nim mamy usprawiedliwienie :lapa:
_________________

A nie możesz więcej potłumaczyć :?: :mrgreen:

Jeśli zaczyna się od "Kochani, coś z wami nie tak" to jeszcze nie brzmi to piekielnie strasznie...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
27-10-2008 21:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
Ks.Marek napisał(a):Jeśli zaczyna się od "Kochani, coś z wami nie tak" to jeszcze nie brzmi to piekielnie strasznie...
oj przepraszam nie miałem zamiaru nikogo straszyć ,nie moja działka .... nie mój monopol :hm:

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
27-10-2008 22:04
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #40
 
Ks.Marek napisał(a):
kłapciu napisał(a):dlaczego mój post w tym temacie zniknął?
http://forum.ewangelizacja.pl/viewtopic....257#122257
To był off topic. Wydzieliłem nowy temat.

Ehm post odnosił sie do tego tematu. Może nie odpowiedziałam tak jak w ankiecie, ale to wynika z tego, że miałam inny punkt widzenia. Hm

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
28-10-2008 00:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #41
 
Cichociemny napisał(a):dlaczego uważasz ,że jes nieuczciwy ???
To źle zadane pytanie. Nie film jest nieuczciwy tylko opisuje nieuczciwość. Ponieważ nierówne potraktowanie takich samych ludzi jest nieuczciwe. Najpierw stawali ludzie, a na koniec na wagę stanął Jezus - złamane zostały elementarne zasady uczciwości, gdzie każdy powinien podlegać tym samym prawom.
A tu jak w folwarku, równi i równiejsi.
28-10-2008 13:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #42
 
Komzar. Zdecydowanie inne jest przesłanie filmu. Choć były osoby, które niewiele zła popełniły, to zgubiło je to, że wstydziły się przyznać do Chrystusa przed światem lub nie uznawały Go za swego Pana, dlatego Chrystus nie przyznał się do nich. Na końcu zaś przyszedł grzesznik obciążony grzechami, który jednak żałował za swe grzechy i zapewne zdążył się przed śmiercią nawrócić i uznać Chrystusa za swego Pana. I do Niego Chrystus też się przyznał i zaprosił go do Nieba.

Zwróćmy uwagę na słowa Ewangelii : "Wielu jest powołanych, lecz mało wybranych". Jest też mowa, że każdy kto zaprze się Chrystusa przed ludźmi, tego zaprze się sam Chrystus.
28-10-2008 15:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #43
 
Tego w tym filmie nie było, 'dorysowałeś' to sobie. Jak masz inne zdanie to wskaż proszę sekundzie w filmie w której ktoś z tych ludzi mówi o tym, że nie przyznaje się do Jezusa.
28-10-2008 15:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #44
 
Tak to już "nie fair" w życiu jest, że jeśli ktoś dostrzeże potrzebę bycia dzieckiem Bożym i zechce skorzystać z tej możliwości, to zawsze ma taką możliwość, niezależnie od ilości popełnionych występków.

Szansę ma każdy taką samą. Problem w tym, że nie każdy chce z niej skorzystać.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
28-10-2008 16:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #45
 
Komzar napisał(a):Tego w tym filmie nie było, 'dorysowałeś' to sobie. Jak masz inne zdanie to wskaż proszę sekundzie w filmie w której ktoś z tych ludzi mówi o tym, że nie przyznaje się do Jezusa.

to nie film o wyparci cz nie wyparciu się Jezusa ... wszystko się rozbija o to ,że każdy z tych ludzi pokazywał swoje uczynki swoją sprawiedliwość a to niestety nie wystarczy ponieważ nie z uczynków zbawieni jesteśmy :shock: ponieważ
Rzym. 10:9-10
9. Bo jeśli ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony będziesz.
10. Albowiem sercem wierzy się ku usprawiedliwieniu, a ustami wyznaje się ku zbawieniu.
(BW)

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
28-10-2008 16:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów