Ankieta: Załóżmy, że w stronę Twojego domu właśnie leci rakieta wystrzelona przez terrorystów. Rakieta doleci za około 10 sekund i zginiesz Ty wraz z całą rodziną. Gdzie znajdziesz się po śmierci?
w niebie
w piekle
w czyśćcu
nie wiem
nie zastanawiałem[am] się
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdybyś za 10 sekund zmarł
Autor Wiadomość
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Zatem uczynki + wiara. Żaden z tych elementów nie może być pominięty. Czyli Ci ludzie wiele dobra uczynili, ale niestety nie uwierzyli w Chrystusa i nie uznali go swoim Panem.

W naszym życiu dzieje się wiele małych niedostrzegalnych cudów, spotykamy wiele osób i doświadczamy wielu wydarzeń. Sęk w tym, żeby w tym wszystkim dostrzec Bożą obecność, a nie jedynie przypadek czy zbieg okoliczności. Prawdziwie wierzący nigdy nie dostrzega w niczym przypadku, ale dostrzega Bożą obecność.

[ Dodano: Wto 28 Paź, 2008 17:03 ]
Dobre doświadczenia nigdy nie są przypadkiem i zbiegiem okoliczności. Nie ważne czy dotyczą sfery ducha czy materii. Są zawsze dziełem Bożym. Mówię o sytuacjach niczym przez nas nie zasłużonych, a jednak dziejących się w naszym życiu.

Kłamstwem są zapewnienia w stylu : Jak doznam objawienia lub zobaczę znak to będę dobrym chrześcijaninem. To ryzyko, bo nikt nie wie kiedy pokusa zaskoczy.
28-10-2008 17:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #47
 
Niegłupio Polonium piszesz, zwróć jednak uwagę, że to o czym opowiadasz to niejako twoja wersja tego filmiku i wnioski wynikające z twojej wersji.
Identyczne zjawisko obserwuje się jak da się dwóm osobą do przeczytania tę samą książkę. Każdy wyczyta w niej co innego, coś co jest odbiciem lub rozszerzeniem jego własnego spojrzenia na świat.
Nie twierdze, że to źle, ale dobrze czasami spróbować spojrzeć na sztukę obiektywnie, nie oddawać jej interpretacji ale podsumować fakty.
Po co?
Ano po to by móc takie filmiki jak ten skrytykować rzetelnie i możliwie celnie wyciągnąć wnioski jak zrozumieją to przesłanie inni. Ja już podałem przykład rozumienia tego filmu i jak sam widzisz on nie trafi do tych co filozofii KrK nie znają na wskroś i jeszcze do tego si ęz nią nie zgadzają. Jak i jest więc sens rozpowszechniania takiego filmu?
28-10-2008 21:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #48
 
Mylisz się, filmik jest protestancki, co wręcz rzuca się w oczy Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
28-10-2008 22:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #49
 
:offtopic:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
28-10-2008 22:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
Komzar napisał(a):a na koniec na wagę stanął Jezus
Ale dlaczego On stanłą w tym wypadku ostatniego człowieka?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
28-10-2008 23:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #51
 
Ks.Marek napisał(a):
Komzar napisał(a):a na koniec na wagę stanął Jezus
Ale dlaczego On stanłą w tym wypadku ostatniego człowieka?
Ponieważ Jezus Chrystus przyodziewa dzieci Boże swoją sprawiedliwością. Ten ostatni człowiek miał swój zapis w Księdze Życia (tzn. przyjął zbawienie w Jezusie Chrystusie - narodził się na nowo) i dlatego pomimo niedoskonałego życia okazał się sprawiedliwy (sprawiedliwością Jezusa).

Chwała Bogu za tak wielki dar zbawienia, dzięki któremu teraz w każdej chwili - nawet za 10 sekund - gotów jestem na spotkanie z moim Zbawcą :jupi:

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
28-10-2008 23:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #52
 
Ks.Marek napisał(a):Ale dlaczego On stanłą w tym wypadku ostatniego człowieka?
Bo tak sobie wymyślili autorzy filmu, i cały problem w tym, że nie tłumaczą dlaczego. Nie tłumacza również skąd się wzięła te teczka w rękach Jezusa. Właściwie to nic nie tłumaczą Uśmiech
Tym się różni ciemna od jasnej strony mocy Uśmiech - ciemna jest pełna niedomówień a jasna jest przejrzysta, prawda i dobro nie mają powodów do ukrywania się!
29-10-2008 08:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #53
 
To, że nie rozumiesz prostego jak konstrukcja cepa filmiku, wcale o nim nie świadczy... Przeciwnie, raczej o tobie...

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-10-2008 14:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #54
 
To jak już do tak głębokich wniosków doszłaś to jeszcze powiedz o czym to o mnie świadczy bo sam jak się domyślasz sobie nie wykombinuje, bo twoja wypowiedź jest bardziej skomplikowana niż ten filmik.
29-10-2008 14:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
konradmag1956ax Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #55
 
Jako że jestem ateistą to z pewnością trafiłbym do nieba albowiem nie grzeszę. Nie wzywam imienia bożego na daremno i są mi obce zachowania wynikające z siedmiu grzechów głównych. Przestrzegam dekalogu 10 przykazań - jestem prawnikiem !
06-03-2009 13:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #56
 
czym jest niebo wg twojego ateistycznego poglądu? bo na pewno nie chodziło ci o niebo, o którym mówią chrześcijanie, bo to by zakładało istnienie Boga, co raczej negujesz jako ateista.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
06-03-2009 13:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
Tylko wątek nie dotyczy dyskusji o niebie Uśmiech pan prawnik, może najpierw zapozna się z pierwszym postem :wink:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
06-03-2009 19:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #58
 
A ja nie rozumiem jak można być pewnym, że pódzie się do nieba, skoro Sędzią na Sądzie Ostatecznym ma być Bóg, a nie delikwent-grzesznik :?:
Jeszcze zrozumiałabym świętego, ale na tym forum zauważyliście kogoś takiego ?
Często (choć nie za często :mrgreen: ) przewija się zuchwałość, pycha, gniew, osądy, złośliwości ... .

Witam prawnika-Konrada z KrK.
To do którego "nieba" chcesz, konradmag1956ax, trafić?
Uśmiech

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
08-03-2009 03:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nadinn Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 370
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #59
 
konradmag1956ax napisał(a):Jako że jestem ateistą to z pewnością trafiłbym do nieba albowiem nie grzeszę.

W jaka pyche popadasz, to ze jestes ateista, nie znaczy wcale, ze pojdziesz do nieba.
08-03-2009 16:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Marek MRB Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,498
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #60
 
Nie wystarczy się narodzić - trzeba jeszcze zachować życie.

pozdrawiam
Marek
08-03-2009 16:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów