Ankieta: Załóżmy, że w stronę Twojego domu właśnie leci rakieta wystrzelona przez terrorystów. Rakieta doleci za około 10 sekund i zginiesz Ty wraz z całą rodziną. Gdzie znajdziesz się po śmierci?
w niebie
w piekle
w czyśćcu
nie wiem
nie zastanawiałem[am] się
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdybyś za 10 sekund zmarł
Autor Wiadomość
beczka Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 48
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #76
 
nie mam pojęcia........................
różnie to może być,nawet z okultystycznego punktu widzenia do piekła trafić można,z tymże nie na zawsze Język

"szczęście jest naszym naturalnym i prawdziwym stanem,po co cierpieć,skoro wolą wszechświata i boga jest żebyśmy byli szczęśliwi?
01-08-2009 18:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
piano Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 559
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #77
 
Powiem szczerze, że to trudne pytanie, ale.. nie chciałabym się w piekle znaleźć z którego wyjścia nie ma.

Modlitwa jest kluczem, który otwiera skarbnice łask - M.Magdalena Damen
12-08-2009 08:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
riteczka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #78
 
Wierzę w Miłosierdzie Boże, tęsknię za spotkaniem z Jezusem i chciałabym umrzeć, staram się każdego dnia być przygotowaną na spotkanie z NIM. :aniol:
12-08-2009 09:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #79
 
Czyściec? Gdzie o tym w BIblii??
Piekło to to z widłami i smołą?

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
12-08-2009 11:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
riteczka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #80
 
Warto sięgać do KKK. Zajrzyj do MT 12,32 (...ani w tym życiu ani w przyszłym ) 2Mach 12,45
12-08-2009 11:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #81
 
riteczka napisał(a):Warto sięgać do KKK. Zajrzyj do MT 12,32 (...ani w tym życiu ani w przyszłym ) 2Mach 12,45
Z całym szacunkiem,ale nie wiem czy tam nie ma fantazji człowieka.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
12-08-2009 11:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
riteczka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #82
 
Tak się zastanawiam, czy warto podawać Ci argumenty skoro Ty posiadasz własną filozofię,nie przyjmujesz niczego,zadajesz pytania a i tak z góry zakładasz,że masz rację.Popraw się,
12-08-2009 12:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #83
 
riteczka napisał(a):Tak się zastanawiam, czy warto podawać Ci argumenty skoro Ty posiadasz własną filozofię,nie przyjmujesz niczego,zadajesz pytania a i tak z góry zakładasz,że masz rację.Popraw się,
to nie są argumenty,nie da się tego potwierdzić. Moja filozofia opiera się na Biblii i wiedzy na temat religii na świecie i na nauce. jeśli Katechizm jest prawdą znakiem tego, kanon Nowego Testamentu nie powinien być zamknięty skoro wciąż dochodzi do wyobrażeń ludzkich na temat tamtej strony bytu. A jednak Kanon został zamknięty a w Apoklipsie jest napisane, że ktokolwiek by coś dodał odsiebie to ....niech się strzeże, to też strzegę się i zastanawiam nad prawdą i iluzją prawdy. Jeśli jednak się myle to chciałbym wiedzieć co jest tego powodem.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
12-08-2009 12:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
riteczka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #84
 
A więc czytaj Pismo św,a Duch ŚW sam udzieli Ci odpowiedzi na dręczące Cię pytania. Myślę, że mógłbyś pogłębić swoją wiedzę idąc np na studia teologiczne.KKK jest naprawdę dobry,odnosi się do Pisma Św ,czy Ty chociaż do niego zaglądasz? może spróbuj.
12-08-2009 13:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #85
 
riteczka napisał(a):A więc czytaj Pismo św,a Duch ŚW sam udzieli Ci odpowiedzi na dręczące Cię pytania. Myślę, że mógłbyś pogłębić swoją wiedzę idąc np na studia teologiczne.KKK jest naprawdę dobry,odnosi się do Pisma Św ,czy Ty chociaż do niego zaglądasz? może spróbuj.
Chętnie na takie studia bym poszedł, ale jako,że prowadzę działalność mam mało czasu, jednak Biblia jest mi bliska i przeczytałem ją już nie wiem ile razy, to jednak wciąż nieznajduję odpowiedzi, teraz za Twoja namowa poczytam katechizm, może nie tyle odpowiedzi tam znajde co jakieś wskazówki, bo odpowiedzi to zna chyba sam Bóg.
Nieznaczy to,że nie mam odpowiedzi na już kiedys zadane pytania, jednak one wskazuja na wielką uniwersalistyczność Boską, na to,że Bóg nie tylko otwarty jest na jedna religię.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
12-08-2009 14:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
riteczka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #86
 
Nawet nie wiesz jak wielką sprawiłeś mi radość tymi słowami. Będę modlić się za Ciebie, i wiesz co, ja czasem nierozumiem pewnych kwestii, ale wtedy się modlę i pytam Pana o światło,ale wiem też,że np Bóg chce czasem ode mnie tylko tego,abym poprostu wierzyła. =D>
12-08-2009 14:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #87
 
riteczka napisał(a):Nawet nie wiesz jak wielką sprawiłeś mi radość tymi słowami. Będę modlić się za Ciebie, i wiesz co, ja czasem nierozumiem pewnych kwestii, ale wtedy się modlę i pytam Pana o światło,ale wiem też,że np Bóg chce czasem ode mnie tylko tego,abym poprostu wierzyła.
Cieszę się, że mi chcesz pomóc, i bądź pewna,że ten Katechizm jeszcze dziś przed snem wezmę do ręki. też się modlę ale w zasadzie o nic dlatego,że myślę iż modlitwa o coś jest zbyt egoistyczna, wole na planie rzeczywistym czynić dobro i wtedy czerpać pewne zadowolenie, chociaż i to wydaje mi się egoistyczne. Świętym nie będę bo nie jestem człowiekiem łatwej wiary, i zazdroszcze tym którzy nie widzieli a uwierzyli.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
12-08-2009 15:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
riteczka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #88
 
Cieszę się z Twojej decyzji,będzie mi bardzo miło,gdy jeszcze odezwiesz się do mnie i podzielisz się ze mną tym jak odbierasz KKK .Pamiętasz zapewne z Pisma Św postać Tomasza niedowiarka, zobacz,kiedy oświadczył " ...jeśli nie zobaczę ...jeśli nie dotknę... "i Pan co zrobił? pokazał mu,sprawił, że Tomasz uwierzył. Każdy z nas na jakimś etapie jest takim niedowiarkiem choć na różnych płaszczyznach. Musimy jak Tomasz prosić o znak,musimy jak apostołowie wołać "...Panie przymnóż nam wiary" Wiara jest trudna,ale możliwa. Mówisz,że prosić jest wyrazem egoizmu, ale tak naprawdę nie prosić jest przejawem pychy, zauważ,że łatwiej jest nam coś ofiarować niż przyjąć.Bóg chce abyśmy Go prosili "...proście a będzie wam dane" Spróbuj Uśmiech Uśmiech Uśmiech
12-08-2009 15:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #89
 
Ja licząc na miłosierdzie Boze trafiłabym do czyśca .....
a potem do nieba
ale na razie to musze iść do spowiedzi ... Duży uśmiech

"Światłość Chrystusa musi być głoszona, musi dotrzeć do wszystkich, aby przez Ewangelię światło padło na życie ludzi, aby zrozumieli jego sens i umieli je przeżywać w nadziei, która rodzi pokój i głęboką radość."

X Franciszek Blachnicki

"Życie to ostry miecz, na którym Bóg napisał: Walcz, Kochaj, Cierp "
12-08-2009 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #90
 
Proszę nie nakręcać offtopu czym i po co jest czyściec itp.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-08-2009 23:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów