Ankieta: Załóżmy, że w stronę Twojego domu właśnie leci rakieta wystrzelona przez terrorystów. Rakieta doleci za około 10 sekund i zginiesz Ty wraz z całą rodziną. Gdzie znajdziesz się po śmierci?
w niebie
w piekle
w czyśćcu
nie wiem
nie zastanawiałem[am] się
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdybyś za 10 sekund zmarł
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #61
 
Marek MRB napisał(a):- trzeba jeszcze zachować życie.
A jak mówi bp Kiernikowski, trzeba umierać aby żyć. :mrgreen:

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
09-03-2009 00:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #62
 
Zyć też trzeba umieć, żeby umrzeć, tymczasem niektórzy nie żyją wcale, chociaż chodzą.
09-03-2009 00:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sendiri Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 2
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #63
 
Każdy chciałby do Nieba, ale chyba nie każdemu będzie dane. Często się poniżam, krytykuję, dlatego i w tym przypadku zastanawiam się, czy otworzone byłyby przede mną bramy Królestwa.

Często śnił mi się koniec świata i sąd ostateczny, tylko nigdy mnie do Nieba nie wpuszczono. Raz uciekałam z piekła i kiedyś walczyłam z demonami, ale z szatanem się nie udało, uciekł. Brr straszne sny.

Wiadomo nikt do piekła iść nie chce, ale co robi, aby sobie zasłużyć na zbawienie? Ja np. uważam, że nie jestem gotowa na śmierć, ale kiedy? sama nie wiem. "Nie znacie dnia ani godziny", więc powinniśmy być zawsze przygotowani na ewentualną śmierć. A co jeśli spotka nas w nieodpowiednim momencie? Powiemy Bogu "nie zdążyliśmy"? Nie można liczyć tylko na miłosierdzie ("aaa Bóg jest miłosierny, więc mi na pewno odpuści wszystkie winy"). Wiara, nadzieja, miłość, ufność, dobre uczynki, modlitwa, życie zgodne z zasadami i wiarą. Niektórzy nie mają czasu dla Boga, ja chyba też nie poświęcam mu wystarczająco dużo.

Zastanawiałam się nad udziałem w trzydniowych rekolekcjach, ale nie mogłam nic znaleźć (chodzi bardziej o datę- nie mogę w roku szkolnym, a i te strony trochę nie odświeżane)
06-04-2009 21:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
zabłąkana owca Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 157
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #64
 
Nie wiem co będzie za 10 sekund.
Przecież wystarczy ułamek sekundy, by popełnić grzech.
Na chwilę obecną -myślę,że trafiłabym do Nieba.
Ale znając moją :diabelek: duszę, nie mam takiej pewności, że za sekundę będę jeszcze :aniol: ..
A tak poważnie..
W Niebie mam sporo drogich mi ludzi, i myślę,że pomogą mi dostać się na Górę.
A jak będzie ?
Jak już będę po ''drugiej stronie'' dam Wam znać, gdzie jestem.. :wink:

Miłość jest wychodzeniem od siebie, by pójść na spotkanie z drugim człowiekiem.
08-04-2009 08:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #65
 
nordlys napisał(a):A ja nie rozumiem jak można być pewnym, że pódzie się do nieba, skoro Sędzią na Sądzie Ostatecznym ma być Bóg, a nie delikwent-grzesznik :?:
wiara Przyjacielu
Cytat:Hbr 11:1 bw A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
03-05-2009 19:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #66
 
krzysiek_enoch napisał(a):
nordlys napisał(a):A ja nie rozumiem jak można być pewnym, że pódzie się do nieba, skoro Sędzią na Sądzie Ostatecznym ma być Bóg, a nie delikwent-grzesznik :?:
wiara Przyjacielu
Cytat:Hbr 11:1 bw A wiara jest pewnością tego, czego się spodziewamy, przeświadczeniem o tym, czego nie widzimy

Najpierw trza ją mieć.

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
03-05-2009 20:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #67
 
A ja uważam, że na 10 sekund przed śmiercią nie byłabym w stanie zaareagować odpowiednio.

Będąc wolontariuszką w szpitalu opiekuje się ludźmi ciężko chorymi i umierającymi z oddziale hematologii. Rozmawiając z takimi ludźmi zupełnie inaczej podchedzę do życia,totalnie zmienia się system wartości.

czasami pacjenci proszą mnie o załatwienie jakiś spraw,przekazanie komuś jakiś informacji, czy po prostu żebym w ich imieniu kogoś przeprosiła...
To straszna sytuacja gdy ktoś ma świadomość że umrze za tydzień, z drugiej strony jednak oni mogą się w pewien sposób przygotować:przeprosić kogo trzeba, powiedzieć "kocham" temu kogo się za mało kochało.

Z jednej strony straszna jest ta świadomość - ale z drugiej strony jest to wielka łaska...

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
04-05-2009 00:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #68
 
bashca napisał(a):A ja uważam, że na 10 sekund przed śmiercią nie byłabym w stanie zareagować odpowiednio.
Dokładnie. Na 10 seund przed śmiercią zbyt wiele nie da się zrobić. Czy da się nawrócić? Nie wiem.

Dlatego uważam, że przyjść do Boga (jeśli jeszcze tego nie zrobiliśmy) musimy zawsze TERAZ i nie jest bezpiecznie odkładać to na przyszłość. Nigdy nie wiadomo co będzie za godzinę czy nawet za chwilę.

Szczerze mówiąc to nawet nie wiem jak można odkładać nawrócenie. Jeśli autentycznie wierzysz i masz autentyczną i właściwą świadomość swojego grzesznego stanu, to nigdy nie będziesz chcieć odkładać pokuty na przyszłość - zrobisz to tu i teraz.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
04-05-2009 09:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #69
 
Sendiri napisał(a):Powiemy Bogu "nie zdążyliśmy"?
Właśnie poruszyłaś bardzo palący problem, problem BRAKU czasu u nas - u ludzi.
Jeśli zdamy sobie sprawę z tego braku oraz konieczności nawrócenia, to będzie dobry początek do podjecia działań zmiany życia na lepsze.
Uśmiech
Znam też ludzi w podeszłym wieku, którzy pomimo wielu ciężkich chwil w życiu nadal nie widzą tego problemu... to jest bardzo smutne.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
05-05-2009 11:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alicja Niedostępny
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #70
 
jakbym miała 10s przed odejściem.. <myśli>
to bym wołała o Miłosierdzie Pana...

jest prawdą..że można w ciągu sekundy popaść w niewiarę..
ale także te 10s może się na tyle przedłużyć.. że Pan daje łaski ->pomoc by przyjąć Jego miłość, którą na przykład przez całe życie odrzucalibyśmy.

Także zależy, czy podczas życia ..uciekaliśmy się w opiekę Matki Bożej, świętych Pańskich.
Liczne podania mówią, że ci z ludzi modlących się za wstawiennictwem Świętych Pańskich, [modlili się za dusze w czyśćcu cierpiące i prosili o ich pomoc za nimi], oraz Archaniołów do Pana Boga, byli dzięki Ich pomocy doprowadzeni do Radości Pańskiej.
05-05-2009 14:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #71
 
Alicjo, kto to są Święci Pańscy?

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
05-05-2009 14:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alicja Niedostępny
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #72
 
wszyscy święci..czyli w skrócie Świeci Pańscy.
Czyli wyniesieni na ołtarze, świeci i błogosławieni.
np.św. Rita od spraw beznadzeijnych, św. Katarzyna ze Sieny, św.Faustyna Kowalska, bł.ks Michał Sopoćko. [jej spowiednik i kierownik duchowy].św. Łukasz, św.Juda Tadeusz od spraw beznadziejnych, nasi patronowie z chrztu i bierzmowania. I wielu innych Uśmiech
05-05-2009 16:18
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Hess Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 4
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #73
 
Gdybym posiadał taką wiedzę, to postarałbym się uciec z domu jak najszybciej. Gdybym jednak nie zdążył, to najpewniej znalazłbym się na cmentarzu lub został w częściach w gruzach mojego domu (zależnie od mocy rakiety).

Swoją drogą skąd wiemy o istnieniu czyśćca?
28-06-2009 19:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
_starbuck_ Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 6
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #74
 
Hess napisał(a):Gdybym posiadał taką wiedzę, to postarałbym się uciec z domu jak najszybciej. Gdybym jednak nie zdążył, to najpewniej znalazłbym się na cmentarzu lub został w częściach w gruzach mojego domu (zależnie od mocy rakiety).

Swoją drogą skąd wiemy o istnieniu czyśćca?
o dobre pytanieUśmiech!
03-07-2009 18:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #75
 
W innym temacie.

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
03-07-2009 21:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów