Ankieta: Załóżmy, że w stronę Twojego domu właśnie leci rakieta wystrzelona przez terrorystów. Rakieta doleci za około 10 sekund i zginiesz Ty wraz z całą rodziną. Gdzie znajdziesz się po śmierci?
w niebie
w piekle
w czyśćcu
nie wiem
nie zastanawiałem[am] się
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdybyś za 10 sekund zmarł
Autor Wiadomość
riteczka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 94
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #91
 
Annnika, Dlaczego? jest to forum ewangelizacyjne, ma ono służyć pomocą. Jeżeli może komus np ta wypowiedz pomóc to dlaczego nie poruszać tematu skoro jest taka potrzeba?
13-08-2009 12:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #92
 
I tutaj jestem za Riteczką !!
Mnie nieco pomogła Riteczka ! To bardzo miła i dobra osóbka!!
chociaż osobiście wolałbym żeby była mniej miła !!!

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
13-08-2009 19:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
mazik Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 260
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #93
 
Dobre pytanie: gdzie się znajdziesz?... Myślę że tak na prawdę nikt z nas nie potrafi na nie odpowiedzieć możemy jedynie domniemywać naszą niewinność i wierzyć że zasługujemy co najmniej na czyściec, A Bóg już nas oceni według Swojej miary.

Dziecko jest pieknem ludzkiego bytowania. Jest pieknem! Jezus potwierdzil to swoim postepowaniem. Badzmy wpatrzeni w piekno dziecka!
Jan Pawel II
13-08-2009 20:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aleksab Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 530
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #94
 
droga riteczko oraz drogi pafni
dlaczego by nie poruszyć tematu , dlatego żeby nie robić bałaganu na forum.
jeżeli macie ochotę podyskutowac na temat czyśca , to prosze bardzo tutaj jest na to odpowiednie miejsce : http://forum.e-sancti.net/viewtopic.php?...czy%B6ciec
i niniejszym postem zamykamy OFTOPA i trzymamy się tematu !!!!!!

aleksab :lapa:
13-08-2009 20:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Agusia:) Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 31
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #95
 
w sumie to ja nie wiem gdzie w tej chwili bym trafiła Smutny i nie chce teraz się zastanawiać nad tym Smutny
13-08-2009 22:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #96
 
Jeśli taki hitler prawdopodobnie jest w piekle to może my bedziemy mieli troche lepiej ...tak sobie myślę.

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
14-08-2009 07:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Drizzt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,576
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #97
 
A ja zaznaczyłem "nie wiem", bo w ankiecie nie było odpowiedzi "w kolejnym życiu" Język Dyskryminacja, czy co? Oczko
14-08-2009 08:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nefesh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 159
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #98
 
A ja zaznaczyłem "nie wiem", bo naprawde nie wiem. Nia mam takich doświadczeń, bym wiedział.
Pozdrawiam.

Witaj [you] - długich dni i przyjemnych nocy.
14-08-2009 11:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Soltys Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 68
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #99
 
Gdzie się znajdę po smierci? Tam gdzie jest "mieszkań wiele", w domu OjcaOczko Tam mam miejsce i zapraszam wszystkich w odwiedziny :aniol:
15-08-2009 19:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
pafni Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,179
Dołączył: Aug 2007
Reputacja: 0
Post: #100
 
Prawda może byc jednak taka, że poczekamy w grobach na tzw.koniec świata i wówczas Chrystus powoła tych tylko którzy jedynie w nim pokładli nadzieje i niewierzyli w czyściec jako jeszcze jedno kłamstwo szatana albowiem nie ma o czyścu nic w Biblii...co wówczas ??

W Królestwie Ślepców Jednoocy Są Bogami
15-08-2009 21:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bremes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 139
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #101
PEwnie trafie do piekła
Ja zaznaczyłem, że trafie do piekła. Po prostu nie uważam się za prawdziwego chrześcijanina, takiego który codziennie żyje ewangelią. Szczerze mówiąc nigdy w swoim życiu takiego nie spotkałem. Nie ma lub jest bardzo mało prawdziwych chrześcijan, a tylko tacy(według Kościoła) zasługują na zbawienie. Teorii zbawienia już tyle słyszałem, że głowa mała. Ponad to dla mnie Bóg jest zupełnie inny niż mówi Kościół.

<cenzura> Tutaj był link do bardzo pouczającego i głębokiego tekstu, niestety nie zgadzał się z jedynie słuszną prawdą i musiał zostać usunięty.
15-08-2009 22:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #102
 
Hej Bremes Uśmiech Fajnie, że do nas przybyłeś Uśmiech
Piszesz, że Bóg jest zupełnie inny, niż mówi Kościół. Jaki w Twoim życiu jest Bóg? Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
15-08-2009 23:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #103
 
Wielu z nas chrzescijan, pewnie by od razu chciało by się dostać do Nieba, tak jak i ja..... ale to nie jest takie proste.... :aniol: ja będę się cieszył jak czyściec będzie krótki ..... :mrgreen: - W Miłosierdzie Boże wierzę..... Ale generalnie moja opcja to droga do Nieba, by przebywać u Boku Mojego Pana Jezusa Chrystusa..... =D> :jupi: =D> :aniol:

Taka moja mała dygresja - św. Paweł, jak i JP II prosili o modlitwę za siebie - a dla mnie to święte osoby, ja za Nimi kroczę gdzieś tysiące kilometrów, w tyle.... więc uzbrajam się w pokorę jak Oni....

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
15-08-2009 23:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Bremes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 139
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 0
Post: #104
 
Ja od jakiegoś czasu poszukuje Boga. Uważam, że właśnie poszukiwanie Go jest zadaniem każdego chrześcijanina. Według mnie potępianie kogoś, za to, że wierzy w innego Boga(lub w innej formie) jest czymś nagannym. Dla mnie Bóg jest czymś nieokreślonym, nie jest jakąś konkretną istotą. Jest taką jakby energią żyjącą między nami. W naszych umysłach i na każdym kroku w życiu. Uważam też, że nikt nie wie jaki jest Bóg, nikt nie ma żadnego dowodu na jego istnienie lub jego nie istnienie. Dla mnie usilne wmawianie komuś, że Bóg istnieje lub nie istnieje jest straszne. Tak naprawdę wiara bazuje na domysłach, niepewnych wydarzeniach historycznych i wyobraźni ludzkiej. Dla mnie wiara jest tylko jednym z aspektów życia, przez niektórych zaniedbywana. Bóg jest tylko jednym z celów do których dążymy. Ja nie wierze w Boga osobowego, uproszczonego. Dla mnie Bóg jest czymś niekreślonym. Pewnie przez niektórych duchownych byłbym potępiony za takie poglądy. Są one sprzeczne z tym co mówi kościół. Ja uważam, że pójdę do piekła, jak reszta świata.

<cenzura> Tutaj był link do bardzo pouczającego i głębokiego tekstu, niestety nie zgadzał się z jedynie słuszną prawdą i musiał zostać usunięty.
16-08-2009 00:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #105
 
Tak, potępianie kogoś za inną wiarę jest czymś nagannym Uśmiech
Ale mam nadzieję, że dyskutować można... Duży uśmiech

Czemu uważasz, że Ty i cała reszta świata pójdziecie (-my?!) do piekła?
Na czym opierasz ten pogląd? Jezus mówi, że nie przyszedł potępić, tylko zbawić, że zależy Mu na Tobie i na mnie, zależy Mu na tym, żeby żadne z Jego dzieci nie trafiło do piekła, żeby nikogo nie stracić... Uśmiech
Czemu piszesz, że Bóg Osobowy = uproszczony? Przecież takim Bóg objawia się w Piśmie Świętym Uśmiech

Bremes, jak myślisz... czy jest możliwe doświadczyć Boga? Po prostu wejść w relację z Nim? Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-08-2009 00:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów