Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polityka Watykanu - apostazja
Autor Wiadomość
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #1
Polityka Watykanu - apostazja
Apostazja

To kolejny przykład, że zamiast ludziom tłumaczyć to Ojcowie KrK korzystają ze strategii sprawdzonej w machinach państwowych strategii. Jak nie umie się obywatela (wiernego) do czegoś przekonać argumentami to należy go zniechęcić do działań administracyjnie. Żałosne.
23-10-2008 07:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #2
Re: Polityka Watykanu - apostazja
Komzar napisał(a):Apostazja

To kolejny przykład, że zamiast ludziom tłumaczyć to Ojcowie KrK korzystają ze strategii sprawdzonej w machinach państwowych strategii. Jak nie umie się obywatela (wiernego) do czegoś przekonać argumentami to należy go zniechęcić do działań administracyjnie. Żałosne.
Nic na siłę Uśmiech ...."Jeśli Mojżesza i Proroków nie słuchaja, to choćby kto z umarłych powstał nie uwierzą" (Łk 16,31)....."Jeśli Chrystusa, nauczania Kościoła nie chcą słuchać, odrzucają.....".
23-10-2008 08:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ciekawy jest dla mnie punkt 2.

2. Do społeczności Kościoła należą w pełni ci, co mając Ducha Chrystusowego w całości przyjmują przepisy Kościoła wraz ze wszystkimi ustanowionymi w nim środkami zbawienia i w jego widzialnym organizmie pozostają w łączności z Chrystusem rządzącym Kościołem przez papieża i biskupów, w łączności mianowicie polegającej na więzach wyznania wiary, sakramentów i zwierzchnictwa kościelnego oraz wspólnoty. Są to widzialne więzy komunii (KKK 815, 837).

Wynika z tego, że od cholery mamy nieswiadomych apostatów i heretyków Uśmiech

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-10-2008 09:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Helmutt napisał(a):Wynika z tego, że od cholery mamy nieswiadomych apostatów i heretyków

o nie przejmuj się w historii krk były takie okresy że praktycznie wszyscy byli apostatami i heretykami , kiedy to trzech papieży rzucało na siebie anatemy a co ciekawsze również na swoich poddanych więc mało kto nie był pod klątwą ... ta instytucja ma to do siebie że zawsze ma racje ale nie zawsze wiadomo dlaczego :/

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
23-10-2008 11:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #5
 
Helmutt napisał(a):Wynika z tego, że od cholery mamy nieświadomych apostatów i heretyków Uśmiech
hehe, przydał by się jakiś spis powszechny katolików.
23-10-2008 11:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Komzar napisał(a):
Helmutt napisał(a):Wynika z tego, że od cholery mamy nieświadomych apostatów i heretyków Uśmiech
hehe, przydał by się jakiś spis powszechny katolików.
Ale koniecznie z testem z podstaw religii - bo jak do tej pory to liczyli ludzi w kościołach i było "Łał, kościoły pełne, 99% Polaków to katolicy, łał". A jak wiadomo, ze świadomością religijną u rodaków to kiepsko, kiepsko....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-10-2008 12:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Nie da się ukryć, czasami mam wrażenie, że wiem więcej o tej religii niż sami zainteresowani Uśmiech
23-10-2008 12:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Helmutt napisał(a):Ale koniecznie z testem z podstaw religii - bo jak do tej pory to liczyli ludzi w kościołach i było "Łał, kościoły pełne, 99% Polaków to katolicy, łał". A jak wiadomo, ze świadomością religijną u rodaków to kiepsko, kiepsko....
Może i czasem kiepsko...tyle, że to nie wiedza przesądza o jakości wiary...wiara to coś więcej niż wiedza religijna.
23-10-2008 12:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #9
 
alus napisał(a):
Helmutt napisał(a):Ale koniecznie z testem z podstaw religii - bo jak do tej pory to liczyli ludzi w kościołach i było "Łał, kościoły pełne, 99% Polaków to katolicy, łał". A jak wiadomo, ze świadomością religijną u rodaków to kiepsko, kiepsko....
Może i czasem kiepsko...tyle, że to nie wiedza przesądza o jakości wiary...wiara to coś więcej niż wiedza religijna.
No ale ludzie musza wiedzieć w co wierzą i po co wierzą. A nie, że deklaruje się że jest katolikiem, a wierzy w reinkarnację, wybiera sobie przykazania jakich ma przestrzegac, czy chodzi do kościoła bo "trzeba" itp. Tacy Świadkowie Jehowy na Kościołem Katolickim mają miazdżącą przewagę jesli o to chodzi.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-10-2008 12:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
Helmutt napisał :
Cytat:Tacy Świadkowie Jehowy na Kościołem Katolickim mają miazdżącą przewagę jesli o to chodzi.

ŚJ to sekta. Tak mówią wiarygodne źródła. Nie można sekty porównywać z religią chrześcijańską. ŚJ to niechrześcijanie i mają sporo błędów doktrynalnych w tym, co głoszą.
23-10-2008 12:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #11
 
Polonium napisał(a):Helmutt napisał :
Cytat:Tacy Świadkowie Jehowy na Kościołem Katolickim mają miazdżącą przewagę jesli o to chodzi.

ŚJ to sekta. Tak mówią wiarygodne źródła. Nie można sekty porównywać z religią chrześcijańską.
Żadna sekta. Nie jestem ich sympatykiem, wręcz mnie wkurzają - ale sektą na pewno nie są. A jakie sa te "wiarygodne źródła"?

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-10-2008 12:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #12
 
Helmutt pyta :
Cytat:A jakie sa te "wiarygodne źródła"?

Centra informacji o sektach na przykład. Encyklopedia PWN (1989 r.)
23-10-2008 12:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
Sekta, czy nie sekta ale faktem jest że miażdżącą przewagę mają w wiedzy i rozumieniu swojej wiary w porównaniu z katolikami.
Postarajcie się podciągnąć swoje oceny w tej kwestii. Możecie zrobić to na dwa sposoby:
1. Gruntowne nauczanie w domu tego czym wasza wiara jest a czym nie
2. Wywalenie z KrK tych co tej wiedzy nie posiadają i zostawieni tylko tych kumatych Uśmiech
23-10-2008 12:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Helmutt napisał(a):No ale ludzie musza wiedzieć w co wierzą i po co wierzą. A nie, że deklaruje się że jest katolikiem, a wierzy w reinkarnację, wybiera sobie przykazania jakich ma przestrzegac, czy chodzi do kościoła bo "trzeba" itp. Tacy Świadkowie Jehowy na Kościołem Katolickim mają miazdżącą przewagę jesli o to chodzi.
Wszyskie sekty - ŚJ nie są wyjatkiem - charakteryzują się radykalizmem.
Z pozostałą opinią niestety muszę się zgodzić Smutny ...tyle tylko, że jesli wybierają tzn. wiedzą z czego wybierają.
Nie usiłuję jakoś tłumaczyć ten stan - ale kondycja religii świadczy o kondycji współczesnego człowieka....w większości religii niestety występuje "selekcja" prawd wiary i przykazań Smutny
Przecieniasz wiedze ŚJ - kilkakrotnie podejmowałam z nimi dyskusję i zawsze kończyło się brakiem odpowiedzi na moje argumenty - chodzi mi o znajomość Biblii.....mają bardzo wybiórczą wiedzę - jak to sekta.
23-10-2008 13:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
alus napisał(a):Przecieniasz wiedze ŚJ - kilkakrotnie podejmowałam z nimi dyskusję i zawsze kończyło się brakiem odpowiedzi na moje argumenty - chodzi mi o znajomość Biblii.....mają bardzo wybiórczą wiedzę - jak to sekta.
To wiem, oni tylko udają, że są tak obcykani. Mi chodzi o to, że u nich jest nie do pomyślenia, że ktoś może poddawać w wątpliwość naukę zboru. osobnik jawnie grzeszący czy traktujący wybiórczo nakazy jest zazwyczaj poddawany ostracyzmowi. W KK to róznie z tym jest, hierarchii wystarcza, że kościoły pełne i już.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-10-2008 13:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów