Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od ilu lat ???
Autor Wiadomość
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #31
 
Ja nie należę do Odnowy,ale wiem,że we wspólnocie działającej przy mojej parafii, to należą do niej ludzie nie młodsi niż 35 lat;dlatego robię coraz większe oczy jak piszecie o tym,że w tak młodym wieku przystepujecie do Odnowy.

[ Dodano: Czw 06 Kwi, 2006 22:31 ]
Annnika napisał(a):Pół biedy, kiedy ludzie przychodzą jak do cyrku, a zostają, bo odnaleźli swoje miejsce nawrócenia i wzrostu; gorzej, kiedy na tych wizytach poprzestają, a potem sobie przekazują wieści jak ciekawostkę zoologiczną, bo i takie sytuacje znam
i to też fakt, u nas krążą takie opowieści o Odnowie,ze włos się jeży na głowie. Ludzie nie mają pojęcia o czym mówią...

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
06-04-2006 22:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #32
 
tendencja napisał(a):Ja nie należę do Odnowy,ale wiem,że we wspólnocie działającej przy mojej parafii, to należą do niej ludzie nie młodsi niż 35 lat;dlatego robię coraz większe oczy jak piszecie o tym,że w tak młodym wieku przystepujecie do Odnowy.

Nie tylko starzy ludzie należą do Odnowy Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
06-04-2006 22:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Lola Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 595
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #33
 
bardzo często grupy odnowy tworzą osoby w średnim wieku, nasza swego czasu, myślę była pewnym ewenementem, pod tym wględem, było bowiem full młodych, teraz to się wyrównało i tak jest dobrze - właśnie ta równowaga

a tak wogóle to szczerze mówiąc, dziwię się jak w grupach odnowy są tylko starsi, wg mnie to bardzo dobre miejsce dla młodych, właśnie na to pierwsze doświadczenie Boga, na zachwyt wiarą...

...Alles was zählt,
ist die Verbindung zu Dir
und es wäre mein Ende,
wenn ich diese Verbindung verlier...
06-04-2006 22:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
tendencja Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 467
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #34
 
Offca napisał(a):Nie tylko starzy ludzie należą do Odnowy
No rozumiem,dlatego dziwie się dlaczego u nas tak jest.

"Gdy cz?owiek wolny ponosi pora?k?, to nikogo za to nie wini" Josif Brodski
06-04-2006 23:16
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ela Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 705
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #35
 
Offca napisał(a):Nie tylko starzy ludzie należą do Odnowy

A ile lat ma osoba stara?

Prosimy Ci?, Panie Bo?e, niech w niebie wspiera nas modlitwa twojej m?czennicy Pauliny, aby zawsze wspomaga?o nas or?downictwo tej, któr? na ziemi otaczamy wielk? czci?. Amen.
08-04-2006 00:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #36
 
Ela napisał(a):A ile lat ma osoba stara?

Mój ksiądz zawsze mówi, że on się już zalicza do starych wapniaków, a ma 38 lat ;P Niedawno opowiadał, jak to był u jednej pani na kolędzie i zeszli na tematy wieku. I pani mówi, że nasz ksiądz jeszcze młodo wygląda, na co on się śmieje, że gdzie tam, że ma już 40-tkę na karku i gdzie on młody. I spytał pani na ile lat na jej oko wygląda, a ona odparła nie znawszy dokładnego wieku księdza: "Nooo... na jakieś 38!" :lol2:
Więc to zależy chyba jak się kto czuje Oczko
Ale mówiąc to (żartobilwie) miałam na myśli ogólnie ludzi w średnim wieku i wyżej.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
08-04-2006 14:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
1. Uważam, że do Odnowy powinno sie formowac ludzi od 16-17 roku życia, z naciskiem jednak na 17+
2. Aby można było zasilić wspólnotę nowymi członkami, potrzeba owego "teatrum", oczywiście bez chłamu i tłuszczy
3. Niech mnie ktos oświeci - jak założyć Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-04-2007 00:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #38
 
Cytat:1. Uważam, że do Odnowy powinno sie formowac ludzi od 16-17 roku życia, z naciskiem jednak na 17+
Teraz jest granica wieku od 18 lat wzwyż. Tylko mnie, takiej gówniarze 15 letniej udało się kiedyś wkręcić ;P

Cytat:2. Aby można było zasilić wspólnotę nowymi członkami, potrzeba owego "teatrum", oczywiście bez chłamu i tłuszczy
No niestety, albo stety.

Cytat:3. Niech mnie ktos oświeci - jak założyć Wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym?
Wystarczą chęci i chętni.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-04-2007 00:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #39
 
Cytat:Wystarczą chęci i chętni.
To trochę za mało Offieczko.
Powiedzmy, że są chęci u księdza. U wiernych - nie wiem, bo nie znają tego u mnie w parafii, a i ja mam ledwo co małe pojęcie

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-04-2007 00:46
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #40
 
Ks.Marek napisał(a):To trochę za mało Offieczko.
Oj nie wiem. To pierwszy krok do sukcesu. Poza tym trzeba zdać się na Pana Boga. 1,5 roku temu przechodził u nas rekolekcje pewien młody facet. Po roku wyjechał na południe Polski do jakiejś wiochy i bardzo żałował, że musi nas opuścić. Po jakimś czasie odezwał się z nowiną, że zakłada w tej swojej wiosce wspólnotę OWDŚ i że w parafii był ksiądz, który bardzo chętnie zgodził się na współpracę i razem mają zamiar to rozkręcić. Wśród parafian także znalazło się kilku wiernych chętnych. Mają zamiar zorganizować rekolekcje, bo to najlepszy sposób na pozyskanie nowych człownków do wspólnoty. Z tym, że muszą jeszcze prosić przy tym o pomoc inną wspólnotę, gdyż jako świeżynki nie mają po prostu żadnego doświadczenia w prowadzeniu rekolekcji. Inne wspólnoty bardzo chętnie się zgadzają na taką pomoc, nie tylko w kwestii prowadzenia takich rekolekcji, ale służą własnym doświadczeniem i wiedzą dla tej nowo rozwijającej się wspólnoty.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-04-2007 00:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #41
 
No to już coś więcej wiem. Mój koleś, który pracuje w tym samym miasteczku trochę wiecej kuma na temat OWDŚ. Pewnie w Wielki Czwartek się spotkamy, więc coś może pokombinujemy.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-04-2007 00:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #42
 
1) Nawiązać kontakt - to już masz Duży uśmiech

2) Skonsultować z biskupem - to już twoja działka.

3) Jeśli chcesz mogę cię skontaktować internetowo lub telefonicznie z kilkoma księżmi, którzy dowodzą Odnową od lat Uśmiech Jakby co to pisz.

4) Modlitwa i szukanie chętnych - ale zaczęłabym od własnego dokształcania, bo lektura niektórych postów świadczy o do tej pory nieszczególnym zaintersowaniu tematem Uśmiech

Jeśli to Boże, to dasz radę.

PS A nie chciałeś niedawno KSM założyć :?:

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
04-04-2007 08:06
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #43
 
Annnika napisał(a):1) Nawiązać kontakt - to już masz Duży uśmiech
2) Skonsultować z biskupem - to już twoja działka.
3) Jeśli chcesz mogę cię skontaktować internetowo lub telefonicznie z kilkoma księżmi, którzy dowodzą Odnową od lat Uśmiech Jakby co to pisz.
4) Modlitwa i szukanie chętnych - ale zaczęłabym od własnego dokształcania, bo lektura niektórych postów świadczy o do tej pory nieszczególnym zaintersowaniu tematem Uśmiech
Jeśli to Boże, to dasz radę.
PS A nie chciałeś niedawno KSM założyć :?:
Ad 1 - Owszem i cieszę się niezmiernie
Ad 2 - Biskup nie musi extra błogosławić na to dzieło
Ad 3 - Jak ruszę z tematem, to pewnie skorzystam z informacji
Ad 4 - To prawda: bez modlitwy nie ma szans, bez wiedzy szanse są pomniejszone.
Ad PS - Jedno nie wyklucza drugiego przecież, prawda?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
04-04-2007 09:52
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
czarek Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 418
Dołączył: Sep 2006
Reputacja: 0
Post: #44
 
W Gnieźnie trzeba mieć 17 lat...chociaż były wyjątki. No i skończyło sie to nienajlepiej dla wspolnoty.... :| Z ponad 10 młodych ludzi (16-18 lat) po ukończeniu seminarium we wspolnocie pozostałem chyba tylko ja....wszyscy inni przeszli na wyznanie babtystyczne :cry:

http://www.ewangelizatorzy.pl
04-04-2007 15:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #45
 
czarek napisał(a):po ukończeniu seminarium we wspolnocie pozostałem chyba tylko ja....wszyscy inni przeszli na wyznanie babtystyczne :cry:
Pewnie się zgadali Oczko
A tak na serio, to ściśle określone granice wieku naprawdę nie zawsze są przestrzegane. Może się to zdarzyć albo z czystego przymróżenia oka ("jak przyszedł to go nie wywalimy"), albo w przypadku gdy ktoś kompetentny, a najlepiej chyba osoba duchowna może zaświadczyć z czystym sumieniem, że ta osoba, która ma mniej niż 18 lat nadaje się na te rekolekcje czy do tej wspólnoty, bo jej duchowość, życie i dojrzałość religijna są już na odpowiednim poziomie i są odpowiednio ukształtowane.
W sam raz te osoby o których mówisz być może takiej dojrzałości nie posiadały... :roll:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-04-2007 16:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów