Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Od ilu lat ???
Autor Wiadomość
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #16
 
NiKtóś napisał(a):A szkoda. Ja bym chętnie juz tam zaglądała.

Wszystko ma swój odpowieni czas Uśmiech

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
12-11-2005 22:35
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WolnośćDuszy Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #17
 
) :roll: gdy ja wstąpiłam (a raczej zostałam wciągnięta Szczęśliwy ) do odnowy miałam 14 lat. Ale to było już wiele lat temu i z tego co pamiętam to już wtedy REO można było przechodzić mająć 17 lat (ja miałam te 14 :oops: ) a jak jest teraz to nie wiem...
należałam do odnowy 10 lat ale jakoś tak wyszło że się rozleciało to i owo i najpierw nie maiło sie gdzie chodzić a potem lenistwo weszlo za skórę :diabelek:

no ale sentymencik jest Język
01-12-2005 16:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #18
 
Ja przechodziłam REO mając 15, więc niewiele mniej od Ciebie :krzywy: A przyjęli mnie dlatego, że byłam jedyna aż tak młoda zagubiona duszyczka i szkoda im było mnie wywalać ;P Ale nie pożałowali tej decyzji :mrgreen:

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
01-12-2005 16:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
WolnośćDuszy Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 8
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #19
 
no widzisz - to tak jak u mnie Szczęśliwy
14 czy 15 newielka róznica.
01-12-2005 17:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #20
 
Kiedy byłam na Uzrowieniu wspomnień przyjechała na rekolekcje dziewczyna w wieku 18 lat.Wyjeżdzając opowiadała że przyjedzie jeszcze raz może za 2 lata.Sugerowała że nie zrozumiała tych rekolekcji prawdopodobnie ze względu na wiek.
07-12-2005 00:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #21
 
kasiaa napisał(a):Sugerowała że nie zrozumiała tych rekolekcji prawdopodobnie ze względu na wiek.

Niekoniecznie. Być może nie był to po prostu jej czas.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
07-12-2005 17:21
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #22
 
Wiele treści z tych konkretnie rekolekcji przetrawia się w nas przez dłuuugi jeszcze czas, czasami pewne rzeczy są klarowne dopierr po miesiącach Oczko ale to nigdy nie jest czas zmarnowany Uśmiech

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
07-12-2005 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kasiaa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 80
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Być może. Ale w wieku 18 lat jest się pełnoletnim na papierze ale napewno nie dojrzałym.Osobiście jestem przeciwna wyjeżdzaniu na takie rekolekcje osób w tym wieku.
08-12-2005 00:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #24
 
Kwestia indywidualna. Znam multum niedojrzałych 20-latków, i trochę wyjatkowo dojrzałych emocjonalnie i duchowo 16-17-latków Uśmiech Moim zdaniem po prostu zezwolenia na takie wyjazdy powinien udzielać pasterz , opiekun, ale wiem, że to nierealne Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
08-12-2005 09:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rafik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 115
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #25
 
Annnika napisał(a):Kwestia indywidualna. Znam multum niedojrzałych 20-latków, i trochę wyjatkowo dojrzałych emocjonalnie i duchowo 16-17-latków Wesoły Moim zdaniem po prostu zezwolenia na takie wyjazdy powinien udzielać pasterz , opiekun, ale wiem, że to nierealne Smutny

Ja myślę że to jest jak najbardziej realne Uśmiech W naszej parafii taka praktyka jest stosowana Duży uśmiech

Pozdrowienia dla Opiekunów :wink:

DOBRZE CZY?CIE TYM KTÓRZY WAS NIENAWIDZ? (?k. 6,27)
08-12-2005 15:39
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #26
 
Miałam na myśli to, że nie każda osoba ma opiekuna ksiedza, właściwie tylko te ze wspólnot i grup... Smutny

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
09-12-2005 22:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Noelle Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #27
 
Ja uważam, że nie powinno być jakiegoś sztywnego ograniczenia wiekowego. Bo jedni dojrzewają wcześniej, inni później. Mam 15 lat i gdzieś od roku jestem we wspólnocie. Gdyby nie ona, nie wiem jak potoczyłyby sie moje losy. Odnowa jest mi bardzo potrzebna. A gdybyście wprowadzili te ograniczenie wiekowe, to gdzie znalazłabym pomoc w moich problemach? Także nie stawiajmy sprawy: 17 lat i koniec. Czasem czuję się tak, jakbym ja nie miała prawa do obcowania z Bogiem we wspólnocie, bo mam na papierze wypisane, że mam tyle i tyle lat. Są przecież ludzie, którzy mają 20 - 30 lat a nie są dojrzali duchowo. I są młodzi, którzy tą dojrzałość mają. Też uważam, że najlepiej byłoby gdyby zezwolenia udzielał opiekun, ksiądz, który wie mniej więcej na ile dojrzała jest dana osoba. Ale skoro takiej mozliwości raczej nie ma, to nie zabraniajcie przychodzić do Niego.
04-04-2006 19:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Offca Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 6,619
Dołączył: Sep 2004
Reputacja: 0
Post: #28
 
Nikt Ci nie ogranicza możliwości uczestniczenia w spotkaniach wspólnoty. Chodzi o wiek co do rekolekcji. Do mojej wspólnoty czasami też wpadają osoby dużo młodsze i modlą się razem z nami po prostu. Przychodzą też osoby bez rekolekcji i też się modlą z nami, słuchają katechez i tym sposobem formują się. Potem zwykle przechodzą u nas rekolekcje. Spotkania są u nas otwarte i może przychodzić każdy. Chodzi o wiek co do rekolekcji.

[Obrazek: e48477fab7.png]

[Obrazek: 30e8538467.png]

Nigdy nie postanawiaj nic nie robi? tylko dlatego, ?e mo?esz zrobi? bardzo ma?o. Rób co mo?esz.
04-04-2006 20:45
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Daidoss Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,079
Dołączył: May 2004
Reputacja: 0
Post: #29
 
Noelle, cieszę się, żę z nami jesteś Uśmiech
05-04-2006 08:10
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Noelle Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 33
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #30
 
I ja się bardzo cieszę że tu jestem Uśmiech Naprawdę kochani jesteście ludzie :* Pozdraffiam wszystkich.
06-04-2006 21:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów