Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pustynia Miast
Autor Wiadomość
angua Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 353
Dołączył: Feb 2006
Reputacja: 0
Post: #46
 
Zależy, co rozumiesz przez czepianie się. Jak Go bili, opluwali, poniżali i przybijali do krzyża, to też się nie czepiał...

Oczywiście nie mam najmniejszego zamiaru porównywania tych rzeczy [powtarzam: najmniejszego!], ale nie wiem, czy czepianie się jest tu jakimkolwiek argumentem... Oczko


A więc czuwaj i módl się bezustannie,
a czyż to dla Boga, dla ludzi i dla samego siebie.
Nie ma piękniejszego zadania,
które zostałoby człowiekowi dane do wypełnienia,
niż kontemplacja.
23-06-2007 22:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #47
 
angua napisał(a):czy czepianie się jest tu jakimkolwiek argumentem
czepianie się zawsze jest argumentem :wink:

[Obrazek: mysz4.gif]
28-06-2007 22:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #48
 
Akcja PM 2007 zakończona!

Tyle się działo, że aż nie wiem od czego zacząć... Spróbuje od początku! Uśmiech
Jak już większość z was wie akcja miała start w Łobzie- Piękna i spokojna miejscowość.Gdzie odbyły sie nasze rekolekcje-trwały 4 dni.
Ku mojemu zdumieniu przyjechało na akcje AŻ około 60 osób... (załamka) ale... nie przeszkadzało nam to by podzielić się na dwie grupy. Jedna grupa pojechała z ks. Leszkiem Z. do Białogardu, Słupska a druga grupa z ks. Darkiem P. do Gryfic i Sławna. Ze względów humorów pracodawcy mogłem dopiero dojechać na koniec rekolekcji (czyt: w przed dzień wyjazdu do innych miast z Łobza) Zostałem 'przydzielony' Oczko do ks. Leszka. Zwyczaj nie pisany na akcji PM że w przed dzień wyjazdu do miast robimy ewangelizacje na rynku danej miejscowości i ... piękne przedstawienia, oprawa muzyczna, rozmowy z mieszkańcami no i zakończenie apelem jasnogórskim około godz. 21.00 Na drugi dzień mniej wiecej przed południem odwiedzili nas miejscowi młodzi ludzie, którzy powiedzieli stanowczo "Jedziemy z wami" było ich może z 6 osób.(?) Nie było żadnego sprzeciwu!
Po obiedzie był ostateczny podział na grupy i wyjazd w 'swoje' strony... Dojazd na własną rękę :> Tu i ówdzie autostop, busy, pociągi... Aby tylko dojechać do Białogardu.
Dzień zapowiadał się fatalnie. Lało wiało i robiło wszystko tylko by uniemożliwić nam nasz plan dnia który mniej więcej miał wyglądać tak: Przyjazd do bazy(szkoła) chwila odpoczynku kolacja wyjście na miasto z cała grupą przywitać mieszkańców Oczko Po części się udało.Zabraliśmy tubę, flagi i poszliśmy miedzy osiedla z radością krzycząc kim jesteśmy... Mieszkańcy z zainteresowaniem patrzeli na nas (ludzi z dziwnymi fryzurami szczególnie) na to jak krzyczymy że Bóg ich kocha, że jesteśmy tacy sami jak oni i nie boimy się głosić Żywego Jezusa. Później msza Św. w kościele, powrót do bazy, podsumowanie dnia oraz 'cisza nocna' Następnego dnia część ludzi pojechała do więzienia inna część do domu opieki społecznej a jeszcze inni poszli na osiedla by rozwiesić plakaty, wlepki o wieczornej ewangelizacji! Uśmiech po zakończonym dniu pełnego radości i ... deszczu... kolejne podsumowanie i kolejna noc.
Następnego dnia znowu podział ... jedni do domu dziecka inni poszli do południa na hale targową z gitarą i kapeluszem co by uzbierać trochę pieniążków na jedzonko Oczko Udało się. Jaka suma? nie wiem do dziś. Wiem za to że jedzenia było bardzo sporo bo jak sie później okazało ludzie nie tylko dawali kasę ale i jedzenie! np: Pełna siatka czereśni lub worek ziemniaków. hihi. Tego dnia ewangelizacja była naprawdę bardzo udana. Nie padało!!! Duży uśmiech Sporo miejscowych ludzi dołączyło do naszych śpiewów i zabawy z modlitwą. Mimo tego że ktoś pociął kabel z prądem (chwilowy brak głosu w głośnikach) i mimo kilku opryszków mówiących, że "śmierdzimy" było piknie Uśmiech
Trzeciego dnia kolejny podział tym razem chłopaki pojechali do więzienia grać w piłkę z więźniami "Dziękuje za otwarte wasze serca za radość którą nam daliście i waszą odwagę." - Marek lat 43 skazany na dożywocie. Wieczorem ewangelizacja i znowu moc Ducha Świętego pokazała że bez Niego nic nie zdziałamy! I znowu kolejne miejscowe osoby wyraziły chęć pojechania z nami dalej w trasę! Czemu nie?! Uśmiech
Dojazd do Słupska mieliśmy już zapewniony autokarem. Plan działania podobny do Białogardu tyle, że... zrobiliśmy jeszcze koncert naszego zespołu w Pubie dla harlejowców. Plan tego koncertu zrodził się spontanicznie i już następnego dnia graliśmy. Z początku nikt z właścicieli nie wiedział że jesteśmy tymi" wariatami którzy ewangelizują" do czasu... Zespół składał się z ludzi którzy mają mocną rękę do gitar i bębnów. :> Tak więc poleciały kawałki starego punka czy trochę oiowskich cowerów z the analogs co ucieszyło skinów którzy właśnie tam siedzieli ... między tymi piosenkami wplataliśmy nasze kawałki. Np "przyjaciela mam" w wersji hard core :diabelek: albo "ojcze nasz" Pneumy czy też "podróż na wschód" Armii. Nie obyło sie bez okrzyków np: "Szatan to pała szatan to crast a my jesteśmy pustynia miast" Podsumowanie koncertu? Było dobrze. Później rozmowy czy też tłumaczenie szefowi pubu, że też umiemy się bawić Oczko
Były też ewangelizacje na osiedlach w Słupsku i równie dobrze jak w Białogardzie ludzie nas przyjmowali z otwartymi ramionami! No i kolejne osoby chciały pojechać z nami dalej! Czyż to nie piękne!? ? !
W Łebie już zjechały się dwie grupy czyli grupa ks. Leszka i ks. Darka Wielka radośc przywitania, wspólna ewangelizacja przy pomniku wieczorne czuwanie, w kościele, podziękowania i najbardziej oczekiwany moment całej akcji! Wyjście o 00:00 na wydmy by o 4 rano odprawić mszę świętą. Wiało okropnie! Zimno było bardzo! ale warto było. Cudowny wschód słońca podczas eucharystii to nie zapomniane wrażenie!
Dzięki Ci Panie za tych ludzi za moc, radość i odwagę Twojego Ducha!
Ps: Tak jak na początku pisałem... było nas tylko 60 osób. Jednak jak wyczytaliście po drodze dochodzili miejscowi ludzie wiec ilu nas było tak naprawdę ? tego nie wie nikt! Pragnieniem naszym jest by te nowe osoby zakładały w swoich miastach wspólnoty i dawały z siebie tyle ile mogą by za rok do miejsca startu przyjechało minimum te 400osób Oczko

Chyba się trochę rozpisałem? Mogę więcej! Duży uśmiech

:aniol:
10-07-2007 13:29
Odpowiedz cytując ten post
Slimak Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 56
Dołączył: Jun 2007
Reputacja: 0
Post: #49
 
hehe powyższy post napisany ze starego profilu Oczko sorry za zamieszanie!

[ Dodano: Sro 11 Lip, 2007 08:59 ]
Jak media widza Pustynie Miast?

1) Słupsk

2)
Słupsk koncert

3)
Zdjęcia z całej akcji juz są albo dopiero będą na http://www.swe.pl/galeria


CDN Oczko
10-07-2007 13:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Karusia Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 177
Dołączył: Aug 2006
Reputacja: 0
Post: #50
 
a już jutro XVI Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna Duży uśmiech
do zobaczenia Pustynio 14.08 u Pani na JG! Uśmiech
29-07-2007 21:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #51
 
Ks.Marek napisał(a):To zdjęcie z Eucharystii w szczerym polu, na siedząca, mnie zatrważa.

Dla mnie to też jakiś szok.
02-01-2009 03:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #52
 
Chyba mają na to jakieś pozwolenie...
Zresztą ciekawa jestem, jak to obecnie wszystko wygląda.
(oj, raczej bym się chyba juz na coś takiego jak akcja PM nie wybrała)

[Obrazek: mysz4.gif]
03-01-2009 16:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #53
 
Myszkunia napisał(a):Chyba mają na to jakieś pozwolenie...
Zresztą ciekawa jestem, jak to obecnie wszystko wygląda.
(oj, raczej bym się chyba juz na coś takiego jak akcja PM nie wybrała)

A co w tym dziwnego? Ja byłam na Eucharystii, która była odprawiana w górach.
Na rekolekcjach przez pierwszy tydzień nie mogliśmy iść do kaplicy, dlatego Mszę mieliśmy w garażu. Nie bardzo rozumiem, co Was w tym dziwi :-k

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
03-01-2009 16:47
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #54
 
z kłapciu, ja w takich mszach uczestniczyłam,
a na rekolekcjach u sióstr swego czasu w mszach na świeżym powietrzu, w warunkach polowych...
A jestem ciekawa, jak to obecnie dzieje się w PM. I jak funkcjonuje ten ruch.

[Obrazek: mysz4.gif]
03-01-2009 17:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #55
 
Jutro mogę Ci opowiedzieć. Sporo o nich wiem Uśmiech Teraz szykuje się na imprezę, jutro z chęcią opowiem Ci Uśmiech

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
03-01-2009 18:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #56
 
To napisz!
czy haryzmat pozostał?
Ta radość widoczna?
i w ogóle...

[Obrazek: mysz4.gif]
04-01-2009 19:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #57
 
Kilka postów wyżej masz opisaną działalność Pustyni Miast. Dokładnie na pierwszej stornie przez Daidossa.

Mogę opisać Ci jak to wygląda wszystko w Poznaniu Uśmiech Taką wiedzę posiadam Oczko

SALEZJAŃSKA PIELGRZYMKA EWANGELIZACYJNA
Na celu ma formację młodego człowieka odbywającą się na cotygodniowych spotkaniach oraz ewangelizację, która dokonuje się w różny sposób u nas w mieście, a szczególnie podczas wakacji na trasie 15-dniowej pielgrzymki ze Szczańca na Jasną Górę. Grupa spotyka się w czwartki razem z Pustynią Miast.

PUSTYNIA MIAST
Ta wspólnota ma podobny styl działania i program formacyjny, co Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna. Pustynia bowiem wywodzi się z tamtej wspólnoty. Różni się sposobem ewangelizacji podczas wakacji. Odbywa się ona co roku w wybranych kilku miastach Polski w ciągu dwóch tygodni na początku wakacji. Grupa spotyka się w czwartki wspólnie z SPE.

Nie wiem co mam Ci jeszcze powiedzieć :-k

Powiem tak charyzmat ten jest nadal aktualny i żywy

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
04-01-2009 20:40
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #58
 
Kłapciu, to napisz mi, z łaski swojej, coś z życia Pustyni. Ogólnie to ja troszkę o tym wiem, należałam do tej wspólnoty przed laty...
Kto tam teraz rządzi?

[Obrazek: mysz4.gif]
05-01-2009 11:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #59
 
W jakim sensie kto rządzi? Jest grupka ludzi, jest jedna osoba odpowiedzialna za przygotowywanie spotkań i finał. Są msze, wspólne spotkania. Nie wiem, generalnie, o co Ci chodzi. Charyzmat wciąż jest ten sam, niezmienny. On był, jest i będzie Uśmiech

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
05-01-2009 16:01
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
niejasno się wyrazilam. czy nadal ks. Presnal "panuje" nad całością? i ks Zioło?
A spotkania, z tego, co piszesz, mają taki sam charakter. No i skoro charyzmat jest, to dobrze. Duży uśmiech

[Obrazek: mysz4.gif]
05-01-2009 17:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów