Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
31 października - Święto Reformacji
Autor Wiadomość
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #31
 
Pilar napisał(a):Jak widać jesteście wyszkoleni w pluciu siarką na innych i złym odbieraniu tego co się tu pisze. Pozdrawiam.
Skąd w tobie w tak młodym wieku tyle goryczy i osądu?
To, że ktoś uważa się za grzesznika, to wg ciebie plucie siarką?- Jeślibym był bez grzechu- to po co by był Jezus?- Czyż Pismo nie mówi, że jeśli ktoś uważa, że jest bez grzechu, to Jezusa czyni kłamcą?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
09-12-2010 18:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #32
 
Bardzo proszę o powrót do tematu i uspokojenie nerwów Uśmiech Pokój między chrześcijany.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
09-12-2010 20:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Pilar Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 30
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #33
 
Ehh.. Po pierwsze zacznijmy od tego, że ktoś źle odebrał to co napisałam.. Nvm.

Pilar
09-12-2010 21:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Wiesz, ja potrzebowałem od długiego czasu modlitwy o nawrócenie. Wczoraj w moim zyciu wiele sie zmieniło i taką modlitwe mam. To skarb. Ja rozumiem że ktoś mógł Cie urazić formą, jesteśmy tylko ludzmi. Ale sam fakt tego ze zaoferował ją i to bezintersownie to skarb. Niezależnie od tego jakie miał intencje. Jakbyś dostała skarb ale materialny, tak z dobrego serca na zawsze, też bys tak reagowała na milion $, bo ktoś dając coś nie tak powiedział? Myśle że uszłoby. Taka reakcja na modlitwe, szczególnie za modlitwe o nawrócenie byłaby dla mnie czerwonym światłem, polecam przemodlenie tej reakcji wlasnie.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
09-12-2010 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #35
 
Dlaczego nie można zwyczajnie wyjaśnić sprawy?

Pilar napisała o tym, że wg pastora wiara nie jest prywatną sprawą. Spiohu przeczytała połykając "nie" i w ten sposób też odpisała - myśląc, że pastor zaserwował zupełnie niebiblijne nauczanie.
Pilar najzwyklejszą ironijkę Spiohowatą odebrała jako atak i "plucie siarką", potem niepotrzebnie tę wypowiedź przypisano do kwestii modlitwy o nawrócenie i stąd już pół wątku nieporozumień...
A wystarczyło po prostu od początku pisać precyzyjnie co kto ma na myśli, a w razie trudności komunikacyjnych - upewnić się o co chodziło drugiej stronie.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
09-12-2010 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #36
 
oł serio? a to przepraszam serdecznie.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
10-12-2010 13:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #37
 
Ale przecież problem powstał w momencie, kiedy Pilar poczułasie urażona możliwością modlitwy o nawrócenie dla protestantów. Wtedy zarówno śpioch jak i ja poprosiliśmy o modlitwę za nasze nawrócenie. I dopiera teraz padają te słowa:
Cytat:Pilar napisał/a:
Jak widać jesteście wyszkoleni w pluciu siarką na innych i złym odbieraniu tego co się tu pisze. Pozdrawiam.
. Wg mnie pomyłka śpioch nie ma tu nic do rzeczy. Może niech Pilar to wyjaśni.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
10-12-2010 13:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #38
 
Tak sant, od tego się problem zaczął, a potem potoczył się w kierunku j.w.
Niezrozumienie było z obu stron, za to wybuch emocji faktycznie tylko z jednej. Też jestem za tym, żeby Pilar to wyjaśniła.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
10-12-2010 14:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Wojtek37 Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 1,321
Dołączył: May 2005
Reputacja: 0
Post: #39
 
Kyllyan napisał(a):Tegoż samego dnia rozpoczyna sie dekada Lutra.
A więc módlmy się w te dni gorąco w intencji nawrócenia protestantów i za wszystkie ofiary reformacji.

Moim skromnym zdaniem - nasz brat w wierze mocno przesadził i nie wyważył odpowiednio swego twierdzenia..... ale i riposta, Pilar może była i zbyt ostra.

Ja osobiście jako katolik, nie identyfikuję się z twierdzeniem Kyllyana, aczkolwiek modlitwa za każdego grzesznika, którym ja sam jestem jest dobra i pożyteczna .

"Bardzo mało modli się ten, co przywykł modlić się tylko wtedy, gdy klęczy".
Św. Jan Kasjan
11-12-2010 01:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #40
 
Pol na pol, bo teorie LUtra wygladają bardzo porzadnieie, "jedynie Pismo", no ale sprawa taka że podstaw w Bibli na to zadnych, to teoria ludzka nie Boża. "Soli Deo gloria"-tylko Bogu chwała, też porzadnie wygląda, ale to też ludzkie bo u nas jest "Soli Deo honor et gloria". Także no- wygląda porzadnie, ale czy ma podstawy w myśli Boga czy czlowieka?

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
11-12-2010 10:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów