Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maria - matka Jezusa.
Autor Wiadomość
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #16
 
Samuel napisał(a):Mam takie przekonanie,że Józef już miał swoje dzieci z pierwszego małżeństwa.
KK za św Hieronimem - Ojcem Kościoła - przyjmuje, że również św Józef, podobnie jak Bogurodzica pozostał przez całe zycie w stanie dziewiczym.

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
11-05-2010 13:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #17
 
A więc jestem heretykiem Duży uśmiech

Analizując Biblię--a czyniłem to dość rzetelnie--można dojść do tego,co napisałem wyżej.Inaczej należałoby przyjąć że Maryja i Józef mieli więcej dzieci.
Dlatego ja przyjmuję tak jak zresztą Prawosławie że Józef miał dzieci z pierwszego małżeństwa.
15-05-2010 10:00
Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #18
 
Samuel napisał(a):Dlatego ja przyjmuję tak jak zresztą Prawosławie że Józef miał dzieci z pierwszego małżeństwa.
A skąd ta teza o tym że Józef był wcześniej żonaty?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
15-05-2010 15:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #19
 
Samuelu - zauważyłeś, że "Jakub - brat Pański" nie mógłby nigdy być synem Józefa?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
15-05-2010 20:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #20
 
Przeczytaj:

http://www.kosciol.pl/article.php/20050615162201645
16-05-2010 11:07
Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #21
 
Zdaje się, że nawet to już kiedyś czytałam. Wszelkie gdybologie na ten temat nie zmieniają jednak faktu, że św. Paweł "Jakuba brata Pańskiego" nazywa Apostołem.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
16-05-2010 14:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #22
Bracia Jezusa.
omyk napisał(a):Zdaje się, że nawet to już kiedyś czytałam. Wszelkie gdybologie na ten temat nie zmieniają jednak faktu, że św. Paweł "Jakuba brata Pańskiego" nazywa Apostołem.

Tak,gdyż brat Jezusa był apostołem.Przecież nie tylko dwunastu nazywano apostołami.

Przeczytaj:

Czyż nie jest On synem cieśli? Czy Jego Matce nie jest na imię Mariam, a Jego braciom Jakub, Józef, Szymon i Juda?Także Jego siostry czy nie żyją wszystkie u nas? --Mateusza 13:55-56;

Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?--Marka 6:3;

Gdyby chodziło o kuzynów to napisano by np. tak:

Czy to nie jest syn cieśli a Matce nie jest na imię Maria a czyż jego rodzina, krewni [wujostwo ]oraz bracia i siostry[kuzyni] nie żyją między nami?

Zauważ,że napisano tak,aby nie było wątpliwości.Wymieniono rodziców i rodzeństwo.
To samo dotyczy innych fragmentów gdzie braci zawsze wymienia się z Marią,matką Jezusa.

Wiem,że Ty chcesz przyjąć to,co głosi Kościół,no i dobrze,ale spróbuj sama pomyśleć.Nie bój się używać rozumu.
Te fragmenty są bardzo jasne i szukanie jakichś pokrętnych tez jest śmieszne.

[ Dodano: Czw 27 Maj, 2010 15:33 ]
sant napisał(a):A skąd ta teza o tym że Józef był wcześniej żonaty?

Stąd,że Józef miał dzieci,które są wymienione po imieniu:

Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?--Mk 6:3;

Jeśli Maria była matką tylko Jezusa a Józef miał dzieci to nie mógł ich mieć z Marią.
27-05-2010 15:25
Odpowiedz cytując ten post
godunow Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 216
Dołączył: Oct 2005
Reputacja: 0
Post: #23
 
Piszesz
Cytat:Stąd,że Józef miał dzieci,które są wymienione po imieniu:
Kościoly Prawosławne to tłumaczą , że to były dzieci z poprzedniego małżeństwa.
Teza katolicka jokoby to byli kuzyni jest karkołomna i dziwaczna.
Języki wschodu w tym aramejski ( język używany za czasów Chrystusa na terenie Judei ) odróżniają coś takiego ja i w Polsce się rozróżnia brat stryjeczny i kuzyn..

Kuzyn by oznaczało że były to dzieci ze strony rodziny Maryi ( nic tak naprawdę nie wiemy o jej rodzinie .
A Józef był praktykującym pobożnym Żydem. ( ortodoksyjnym byśmy to nazwali dzisiaj ) Unikanie dzieci w takim środowisku było uznawane niemal za grzech.. Trudno posądzać Józefa o życie w grzechu..
teza o kuzynach nie trzyma się kupy .

Pamiętaj Ty Boga możesz zapomnieć? !!
Ale Bóg nie zapomni o Tobie.. Nigdy
27-05-2010 15:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #24
 
godunow
Cytat: Kościoly Prawosławne to tłumaczą , że to były dzieci z poprzedniego małżeństwa.

I ja tak uważam.

Cytat:Teza katolicka jokoby to byli kuzyni jest karkołomna i dziwaczna.
Języki wschodu w tym aramejski ( język używany za czasów Chrystusa na terenie Judei ) odróżniają coś takiego ja i w Polsce się rozróżnia brat stryjeczny i kuzyn..

Absolutnie się z Tobą zgadzam Uśmiech

Cytat:Kuzyn by oznaczało że były to dzieci ze strony rodziny Maryi ( nic tak naprawdę nie wiemy o jej rodzinie .
A Józef był praktykującym pobożnym Żydem. ( ortodoksyjnym byśmy to nazwali dzisiaj ) Unikanie dzieci w takim środowisku było uznawane niemal za grzech.. Trudno posądzać Józefa o życie w grzechu..
teza o kuzynach nie trzyma się kupy

Dokładnie tak. Uśmiech
27-05-2010 16:20
Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #25
 
Żeby wysuwać takie wnioski, trzeba wpierw poznać dobrze Ewangelię, ponieważ Jezus mówi
zupełnie co innego niż niektórzy tu wypisują.
Oto przykłady z których można wywnioskować, że Jezus dał do zrozumienia, że bracia i siostry to ludzie posłuszni Bożej nauce a nie jego rodzeństwo.

http://www.biblia-internetowa.pl/Mat/12/50.html

następny przykład : J19, 25-27

" 25 A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i Maria Magdalena. 26 Kiedy więc Jezus ujrzał Matkę i stojącego obok Niej ucznia, którego miłował, rzekł do Matki: «Niewiasto, oto syn Twój». 27 Następnie rzekł do ucznia: «Oto Matka twoja». I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie."
27-05-2010 17:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #26
 
Gdybyś czytała wcześniejsze wypowiedzi to widziałabyś,że te argumenty już były omawiane.

Cytat:Żeby wysuwać takie wnioski, trzeba wpierw poznać dobrze Ewangelię, ponieważ Jezus mówi
zupełnie co innego niż niektórzy tu wypisują.

Napisz o których Ci chodzi?
Zakładasz,że ci niektórzy,co wypisują to Ewangelii nie znają?
A skąd taki wniosek?
28-05-2010 13:19
Odpowiedz cytując ten post
lidia Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 440
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #27
 
Wygląda na to, że to Samuel i Gogunow.
Skoro były omawiane a nie dotarły do Was to trzeba było wpisać jeszcze raz i nie będę dyskutowała więcej na ten temat, ponieważ w Ewangelii jest jasno zapisane i nikt nie powinien tego zmieniać.
28-05-2010 20:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #28
 
Pewnie,że jest jasno napisane:

Czyż nie jest On synem cieśli? Czy Jego Matce nie jest na imię Mariam, a Jego braciom Jakub, Józef, Szymon i Juda?Także Jego siostry czy nie żyją wszystkie u nas? --Mateusza 13:55-56;

Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?--Marka 6:3;


Duży uśmiech
29-05-2010 16:14
Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #29
 
Samuelu, nie wiem dlaczego sądzisz, że nie znam/y Ewangelii i nie słyszeliśmy o cytowanym przez Ciebie zdaniu. Owszem, myślę, że wszyscy tu je znamy, nie tylko ja. Wiemy też jednak, że kiedy Paweł mówił o "Apostołach", chodziło mu jednak nie o jakiś nieokreślonych uczniów, ale o Apostołów. To konkretni ludzie, w tym przypadku Dwunastu. Skąd wiadomo? Ano stąd, że z grona Apostołów widział tylko Piotra i Jakuba, brata Pańskiego. A skoro Piotra - to wiadomo, o które grono chodzi. Nie chodzi natomiast o jakiś ogólnie pojętych apostołów - głosicieli, bo przecież Paweł w tym czasie widział się również i z Barnabą, i próbował też przekonać o swym nawróceniu innych uczniów, ale ci się go bali. Barnaba natomiast zaprowadził go do Apostołów, spośród których widział tylko Kefasa i Jakuba, brata Pańskiego. Czy teraz jaśniej? Uśmiech

[ Dodano: Sob 29 Maj, 2010 16:35 ]
Cytat:Wiem,że Ty chcesz przyjąć to,co głosi Kościół,no i dobrze,ale spróbuj sama pomyśleć.
Czyli rozumiem, że Ty w tym momencie otwarcie i świadomie występujesz przeciwko temu, co głosi Kościół? Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
29-05-2010 16:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #30
 
Samuel napisał(a):Czyż nie jest On synem cieśli? Czy Jego Matce nie jest na imię Mariam, a Jego braciom Jakub, Józef, Szymon i Juda?Także Jego siostry czy nie żyją wszystkie u nas? --Mateusza 13:55-56;

Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?--Marka 6:3;

A czy przypadkiem, te zacytowane tu wersety to nie są plotkarskie i pełne pogardy słowa przeciwników Jezusa, którzy robią wszystko by Go zdyskredytować?
I na podstawie takiego "babskiego bajania" (przepraszam kobiety, ale to słowa św. Pawła) mamy tworzyć życiorys Jezusa? I dogmaty?
Oj - panowie- kto tu nie zna Pisma?

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
01-06-2010 08:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów