Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Maria - matka Jezusa.
Autor Wiadomość
Rubinka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 106
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #91
 
Dezerter to czemu siebie nazywasz katolikiem skoro podważasz dogmaty katolickie?

I tu co nie którzy robią jak faryzeusze, którzy badali pisma a tak naprawdę nie rozumieli ich.

[ Dodano: Pią 24 Cze, 2011 19:56 ]
Dodam jeszcze: Właściwe rozumienie roli Maryi w Bożym dziele zbawienia i wypływająca stąd Jej nieporównywalna - z nikim i z niczym - wielkość i godność, odsłania całą głębię Jej wkorzenienia w prawdy chrystologiczne i trynitarne. Osoba Maryi, zawsze pokorna, cicha i ukryta, oświetla je pełnym blaskiem swego dziewiczego macierzyństwa i nieskończenie pogłębia. Właśnie to uniżenie i wywyższenie opiewa Maryja w Magnificat, jedynego osobistego odniesienia w całym Piśmie Świętym. Teks z książki "Ukaż mi swoją twarz"

"Wybrałem cię, gdy planowałem stworzenie świata."
Ef 1,11-12 Serce
24-06-2011 17:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Dezerter Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 409
Dołączył: May 2011
Reputacja: 1
Post: #92
 
Rubinka napisał(a):Dezerter to czemu siebie nazywasz katolikiem skoro podważasz dogmaty katolickie?

I tu co nie którzy robią jak faryzeusze, którzy badali pisma a tak naprawdę nie rozumieli ich.
a gdzie ja w tym wątku podważam "dogmaty katolickie" :shock:
Rubinko droga ja wiem, że masz dobre chęci i serduszko, ale nie bądź " jak faryzeusze, którzy badali pisma (Dezertera) a tak naprawdę nie rozumieli ich. " Uśmiech

ale
jeśli Ty rozumiesz lepiej to pomóż mi zrozumieć to:
"odsłania całą głębię Jej wkorzenienia w prawdy chrystologiczne i trynitarne" ... "oświetla je pełnym blaskiem swego dziewiczego macierzyństwa i nieskończenie pogłębia."
czy nie widzisz wewnętrznej sprzeczności w tym zdaniu:
"Osoba Maryi, zawsze pokorna, cicha i ukryta, oświetla je pełnym blaskiem swego dziewiczego macierzyństwa i nieskończenie pogłębia."
25-06-2011 23:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
merkaba Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 205
Dołączył: Sep 2010
Reputacja: 0
Post: #93
 
Mikal, córka Saula, była bezdzietna az do czasu swej śmierci.”/2 Sm 6,23

czyli po śmierci miała dzieci
Znamy nie tylko "rodzestwo" Jezusa, ale także.... rodziców owego "rodzestwa" !
W opisie śmierci Jezusa u Jana czytamy:
„A obok krzyża Jezusowego stały: Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa, i
Maria Magdalena.”/ J 19,25/
Zaś u Mateusza:
„Między nimi były: Maria Magdalena, Maria, matka Jakuba i Józefa, oraz matka synów
Zebedeusza.”/Mt 27,56/
Zgadza się to zresztą z innymi zapisami. Jakub apostoł jest nazwany „bratem Paskim”:
„Spośród zaś innych, którzy należą do grona Apostołów, widziałem jedynie Jakuba, brata

Paskiego.”/Gal 1,19/ a autor Listu Judy1 pisze o sobie „Juda, sługa Jezusa Chrystusa, brat
zaś Jakuba”/Jud 1,1/2

mój chomik
26-06-2011 10:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
ja04062011ja Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 13
Dołączył: Jun 2011
Reputacja: 0
Post: #94
 
merkaba napisał(a):Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa
Tradycja mówi nam,że Maryja była jedynaczką.Maria spod krzyża była zatem kuzynką Maryi,Matki Jezusa .
Dlaczego autorzy ewangelii wymieniają rodziców Pana Jezusa wraz z kuzynami a już z ciotkami,wujkami i dziadkami nie?Dlaczego właśnie kuzynów?Mogli przecież napisać tylko o rodzicach i tyle.skoro braci nie miał to po co do ojca i do matki dołączać kuzynów?
Dlaczego w tym fragmencie podanym już wcześniej( Mt 13:55-53)oraz w innych wymienia się razem ojca Józefa ,matkę Marię i braci:Jakuba,Józefa,Szymona i Judę?Skąd czytelnik ma wiedzieć, że matka i ojciec to owszem są rodzicami Jezusa ale bracia wymieni wraz z tą matką i z tym ojcem nie są braćmi rodzonymi tylko kuzynami?
26-06-2011 13:52
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rubinka Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 106
Dołączył: Sep 2007
Reputacja: 0
Post: #95
 
Dezerter napisał(a):
Rubinka napisał(a):Dezerter to czemu siebie nazywasz katolikiem skoro podważasz dogmaty katolickie?

I tu co nie którzy robią jak faryzeusze, którzy badali pisma a tak naprawdę nie rozumieli ich.
a gdzie ja w tym wątku podważam "dogmaty katolickie" :shock:
Rubinko droga ja wiem, że masz dobre chęci i serduszko, ale nie bądź " jak faryzeusze, którzy badali pisma (Dezertera) a tak naprawdę nie rozumieli ich. " Uśmiech

ale
jeśli Ty rozumiesz lepiej to pomóż mi zrozumieć to:
"odsłania całą głębię Jej wkorzenienia w prawdy chrystologiczne i trynitarne" ... "oświetla je pełnym blaskiem swego dziewiczego macierzyństwa i nieskończenie pogłębia."
czy nie widzisz wewnętrznej sprzeczności w tym zdaniu:
"Osoba Maryi, zawsze pokorna, cicha i ukryta, oświetla je pełnym blaskiem swego dziewiczego macierzyństwa i nieskończenie pogłębia."

To powinieneś przeczytać książkę "Ukarz mi swoją twarz" Siostry Immakulaty.

"Wybrałem cię, gdy planowałem stworzenie świata."
Ef 1,11-12 Serce
26-06-2011 16:30
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Aloes Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 117
Dołączył: Jan 2012
Reputacja: 0
Post: #96
RE: Maria - matka Jezusa.
(26-06-2011 13:52 )ja04062011ja napisał(a):  
merkaba napisał(a):Matka Jego i siostra Matki Jego, Maria, żona Kleofasa
Tradycja mówi nam,że Maryja była jedynaczką.Maria spod krzyża była zatem kuzynką Maryi,Matki Jezusa .
Dlaczego autorzy ewangelii wymieniają rodziców Pana Jezusa wraz z kuzynami a już z ciotkami,wujkami i dziadkami nie?Dlaczego właśnie kuzynów?Mogli przecież napisać tylko o rodzicach i tyle.skoro braci nie miał to po co do ojca i do matki dołączać kuzynów?
Dlaczego w tym fragmencie podanym już wcześniej( Mt 13:55-53)oraz w innych wymienia się razem ojca Józefa ,matkę Marię i braci:Jakuba,Józefa,Szymona i Judę?Skąd czytelnik ma wiedzieć, że matka i ojciec to owszem są rodzicami Jezusa ale bracia wymieni wraz z tą matką i z tym ojcem nie są braćmi rodzonymi tylko kuzynami?

Dlatego, że Jezus miał braci rodzonych i nie ulega to najmniejszej wątpliwości.

Tylko nie mów tego głośno, ponieważ ...

Cytat:Tak dalece winniśmy być zgodni z Kościołem katolickim, ażeby uznać za czarne to, co naszym oczom wydaje się białe, jeśliby Kościół określił to jako czarne...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2012 20:03 przez Scott.)
24-02-2012 18:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #97
RE: Maria - matka Jezusa.
to, że ktoś tak radykalnie odkrywa swoją drogę to jeszcze nie powód, żebyś próbował się podpierać tym stwierdzeniem jak dogmatem.O matko

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
24-02-2012 21:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sant Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,755
Dołączył: Aug 2009
Reputacja: 5
Post: #98
RE: Maria - matka Jezusa.
(24-02-2012 18:55 )Aloes napisał(a):  Dlatego, że Jezus miał braci rodzonych i nie ulega to najmniejszej wątpliwości.
Ciekawe - skąd masz takie wiadomości.

"Czuję, że muszę wrócić do Ciebie - oto pukam - otwórz mi drzwi swoje, poucz mnie, jak dojść do Ciebie można" (Soliloquia - Św. Augustyn)
25-02-2012 16:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
noone Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 390
Dołączył: Aug 2011
Reputacja: 1
Post: #99
RE: Maria - matka Jezusa.
od oszusta..

Maryja Matka Boga pozostała dziewicą przez całe zycie na ziemi
25-02-2012 19:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #100
RE: Maria - matka Jezusa.
No Towarzystwo Strażnica nie może się chyba zdecydować ile tego rodzeństwa w Strażnicy 1 styczen 2009 piszą że sześcioro, w "Kalendarzu Świadkow Jehowy 2011" mówią że co najmniej siedmioro. Jaki z tego wniosek? Używając elementarnej logiki, nie wiedząc kompletnie nic o Biblii widzimy że tezy są ze sobą nie do pogodzenia, tak więc nawet jeśli by przyjąć że jedna może być prawdą=1, druga musi być fałszem=0[lub na odwrót, zakładamy że nie mamy żadnej wiedzy o Biblii], tak więc P+F=F, jak i F+P=F, ogólne nauczanie korporacji Strażnica jest więc fałszem.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 25-02-2012 23:50 przez Scott.)
25-02-2012 20:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
2 gości

Wróć do góryWróć do forów