Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o MODLITWE za Zamordowanych JEZUITÓW.
Autor Wiadomość
Anonymous
Unregistered

 
Post: #1
Prośba o MODLITWE za Zamordowanych JEZUITÓW.
Prosze tych którzy, są w stanie pomodlić się (nawet w formie strzelistej)

za zamordowanych Jezuitów w Rosji.

Wiadomość usłyszałem przed chwilą.
29-10-2008 21:20
Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
a czy wiesz dokładnie w jakiej miejscowości?
Dawno do takich akcji nie dochodziło na tym terenie, choć nie mają łatwo katolicy na terenie Rosji.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
29-10-2008 21:56
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Anonymous
Unregistered

 
Post: #3
 
Wiem jedynie, że zostało Zamordowanych w Bestialski sposób
Dwóch JEZUITÓW w Rosji.
29-10-2008 22:10
Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #4
 
BiegnącyKuPANU napisał(a):Wiem jedynie, że zostało Zamordowanych w Bestialski sposób
Dwóch JEZUITÓW w rosji.

Straszne. Mnie się wierzyć nie chce, że w dalszym ciągu takie rzeczy się dzieją Smutny
29-10-2008 22:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
mam informacje
Cytat:Rosja: chrześcijanie innych wyznań i niechrześcijanie oburzeni zabójstwem 2
> jezuitów
> Moskwa, 29.10
> Oburzenie z powodu zabójstwa dwóch jezuitów rosyjskich i wyrazy solidarności
> przekazali miejscowym katolikom przedstawiciele innych wyznań i religii w
> Rosji.
>
>
> Kondolencje i współczucie w związku ze zbrodnią wyraził Patriarcha
> moskiewski i Wszechrusi Aleksy II. Po spotkaniu i rozmowie z Arcybiskupem
> Paryża kard. André Vingt-Trois 29 października powiedział on: że,Wyrażam
> współczucie w związku z tym tragicznym zabójstwem. Naszym =spólnym
> obowiązkiem jest modlitwa za wieczny spokój tych ludzi". Spotkanie płowy
> Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego (RKP) z przewodniczącym konferencji
> Biskupów Francji odbyło się w rezydencji patriarchy w klasztorze św.
> Daniela
> w stolicy Rosji.
>
>
> ,,Znałem osobiście ks. Messmera, którego zapamiętałem jako bardzo spokojnego
> i wnikliwego człowieka" - powiedział rosyjskiej katolickiej agencji
> internetowej Procatholic.Ru ks. Igor Wyżanow, sekretarz Wydziału
> Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego ds. =ontaktów
> międzychrześcijańskich. W imieniu RKP przekazał wyrazy współczucia
> kierownictwu Kościoła katolickiego w Rosji i zakonu jezuitów w Moskwie.
>
>
> Wyrazy współczucia w związku ze zbrodnią wypowiedział także w imieniu
> muzułmanów pierwszy wiceprzewodniczący Rady Muftich Federacji Rosyjskiej
> Damir Gizatullin. ,,Oba te zabójstwa oznaczają głęboką utratę dla
> wierzących. Muzułmanie wyrażają szczere kondolencje w związku z tą tragedią
> przedstawicielom zakonu jezuitów i wszystkim, którzy znali ojców Ottona
> Messmera i Victora Betancurta" - zapewnił Gizatullin.
>
>
> Współczucie wyrazili również przedstawiciele wspólnoty Żydowskiej i
> protestanci.
>
>
> 28 października w jednym z domów w Moskwie znaleziono ciała =wóch jezuitów,
> pracujących w Rosji: 47-letniego o. Ottona Messmera - Rosjanina pochodzenia
> niemieckiego i 42-letniego o. Victora Betancurta - Ekwadorczyka. według
> najnowszych ustaleń, obaj zostali zasztyletowani wiele godzin wcześniej,
> prawdopodobnie 27 bm. a zbrodni miał dokonać pracujący w rosyjskim regionie
> Towarzystwa Jezusowego obywatel jednego z krajów Ameryki Łacińskiej.
> Obecnie
> trwa śledztwo w tej sprawie.
> kg (KAI/P-C/B-I)
>
>
> KATOLICKA AGENCJA INFORMACYJNA
> ISSN 1426-1413; DATA WYDANIA: 08-10-29
> Wydawca: KAI; Red. naczelny: Marcin Przeciszewski

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
29-10-2008 22:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #6
 
aga napisał(a):
BiegnącyKuPANU napisał(a):Wiem jedynie, że zostało Zamordowanych w Bestialski sposób
Dwóch JEZUITÓW w rosji.

Straszne. Mnie się wierzyć nie chce, że w dalszym ciągu takie rzeczy się dzieją Smutny
Już kiedyś podawałem link do strony , na której piszą o tego typu akcjach , ale podam go jeszcze raz : http://www.okno1040.org/ . Chrześcijanie są prześladowani na całym, świecie a w szczególności na Bliski i dalekim Wschodzie .

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
30-10-2008 11:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
jonasz 33, tak podawałeś, odnośnie kwestii prześladowań w krajach islamskich.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
30-10-2008 11:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #8
 
jonasz 33 napisał(a):Chrześcijanie są prześladowani na całym, świecie a w szczególności na Bliski i dalekim Wschodzie .
Proponuje więc nie wtykać paluszków między drzwi, mniej ludzi wtedy będzie się o to martwić a czas poświęcony na modlitwę będzie można lepiej spożytkować na intencje dla ludzi, którzy nie mają wyboru sytuacji życiowej.
30-10-2008 12:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
Komzar napisał(a):Proponuje więc nie wtykać paluszków między drzwi, mniej ludzi wtedy będzie się o to martwić a czas poświęcony na modlitwę będzie można lepiej spożytkować na intencje dla ludzi, którzy nie mają wyboru sytuacji życiowej.

Jak mamy rozumieć to zdanie?
30-10-2008 12:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #10
 
Że lepiej pomagać tym co chcą a nie tym co tego nie chcą.
Modlić możesz się za dzieci która mają na przykład kiepskich rodziców by im się poprawiło, zamiast za księży którzy na własne życzenie wpakowali się w poważne problemy.
30-10-2008 12:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
Uważam, że teraz przesadzasz. Chcesz powiedzieć, że księża, którzy wyjeżdżają na misje, bo chcą służyć Bogu i ludziom sami proszą się o śmierć? Gorzej by było, gdyby żaden ksiądz - w trosce o swoje wygodne i bezpieczne życie, pozostawił samym sobie tych, którzy potrzebują głoszenia Ewangelii. A i tak w dalszym ciągu brakuje kapłanów, którzy Mszę w parafii na misjach odprawiają raz na tydzień albo rzadziej i muszą jechać do wiernych setki kilometrów.
Nie martw się, jeśli będziemy modlić się za księży (a jest to nasz obowiązek - modlić się za Kościół), nie zabraknie modlitwy także za dzieci, którym się źle wiedzie. Bóg znajdzie czas i ochotę na wysłuchanie każdej modlitwy.
Myślisz, że po co istnieją zakony? Tam nieustannie nasze siostry i bracia wstawiają się za nami, za cały Kościół i za cały świat. Naprawdę wiele zawdzięczamy modlitwie tych osób. Podobnie modlitwa brewiarzowa - to jest modlitwa za cały Kościół, nie tylko za Jego część, a księża Brewiarz odmawiają kilka razy dziennie i modlą się za księży, za dzieci, małżeństwa itd.
Poza tym ci księża oddali życie dla Jezusa - spełnili największą ofiarę i już spotkali się z Ojcem w niebie i to jest właśnie blask nadziei w całej tej tragedii.
30-10-2008 13:01
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #12
 
Cytat:Uważam, że teraz przesadzasz. Chcesz powiedzieć, że księża, którzy wyjeżdżają na misje, bo chcą służyć Bogu i ludziom sami proszą się o śmierć?
Nadinterpretacja! uważam, że doskonale zdają sobie sprawę z ryzyka i to jest jak gdyby ich problem w tym momencie. Zdecydowali się na taką ewentualność.

aga napisał(a):Myślisz, że po co istnieją zakony? Tam nieustannie nasze siostry i bracia wstawiają się za nami, za cały Kościół i za cały świat. Naprawdę wiele zawdzięczamy modlitwie tych osób. Podobnie modlitwa brewiarzowa - to jest modlitwa za cały Kościół, nie tylko za Jego część, a księża Brewiarz odmawiają kilka razy dziennie i modlą się za księży, za dzieci, małżeństwa itd.
Nawet za mnie? jak tak to dziękuje i proszę o jeszcze bo na razie jak widać całkiem mi służy Uśmiech
30-10-2008 13:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
Komzar napisał(a):
Cytat:Uważam, że teraz przesadzasz. Chcesz powiedzieć, że księża, którzy wyjeżdżają na misje, bo chcą służyć Bogu i ludziom sami proszą się o śmierć?
Nadinterpretacja! uważam, że doskonale zdają sobie sprawę z ryzyka i to jest jak gdyby ich problem w tym momencie. Zdecydowali się na taką ewentualność.

Sądzę, że liczą się także z tą ewentualnością. Przecież nie są odcięci od świata, a mordy na misjonarzach zdarzają się od dawna.
Nie bardzo rozumiem, w czym dla Ciebie tutaj jest problem, że ci księża wyjechali i zostali zamordowani. Czy oni przepraszam mają do kogoś [chyba pośmiertne] pretensje?
Czy może masz na myśli to, że skoro tam wyjechali i sami są sobie winni to wobec tego nie warto się za nich modlić :?:
30-10-2008 13:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #14
 
ago, czytaj proszę uważniej to co piszę. Nic do tych księży nie mam.
Opowiadacie o tym co się stało jak o wielkiej tragedii, a to przecież było wliczone w koszty (znane ryzyko i statystyki), stąd mój komentarz. Poza tym oni pewnie są w niebie więc jaki sens się za nich modlić?
Jak się takich sytuacji chce uniknąć to jak pisałem na początku, nie wtykać paluszków między drzwi.
30-10-2008 13:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #15
 
Czytam jak najbardziej uważnie i dostrzegam Twoją kompletną ignorancję.
Oczekujesz, że będziemy obojętni wobec faktu bestialskiego mordu dokonanego na naszych kapłanach? To niedobrze, że śmierć ludzka nam spowszedniała... Smutny
A modlitwa jest wyrazem miłości wobec bliźniego.
30-10-2008 13:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów