Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Prośba o MODLITWE za Zamordowanych JEZUITÓW.
Autor Wiadomość
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #16
 
Ja jako ignorant czytam i wyciągam wnioski z tego co mi piszecie.
Wcześniej (inny wątek) napisaliście, że po śmierci to już miłosierdzie Pana nie obowiązuje. Więc modlenie się za zmarłych zaczyna tracić sens.
Do tego śmierć jest tak samo naturalna jak narodziny, więc co się dziwisz, że śmierć powszednieje?
Do tego w tym przypadku już zanim wyjechali na misję to wiadomo było, że długo mogą nie pożyć.
Ja bym na waszym miejscu za tych morderców się modlił, bo oni mają jeszcze co do zyskania lub stracenia, i o to mi biega moja droga!
30-10-2008 13:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ależ, mój drogi, zgadzam się z Tobą, że ci mordercy także modlitwy potrzebują, pewnie bardziej.
Nie uogólniaj, że my gdzieś coś napisaliśmy.
Mam na myśli fakt, że powszednieją nam bestialskie mordy, które nas już nie wzruszają - nie sam fakt śmierci. W tym momencie łapiesz za słówka, bo domyślasz się, że o śmierć naturalną w mej wypowiedzi nie chodziło. To już jest prowokacja.
30-10-2008 13:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
aga napisał(a):Mam na myśli fakt, że powszednieją nam bestialskie mordy, które nas już nie wzruszają
Tak skonstruował nas Pan, że jak za dużo czegoś widzimy, czy słyszymy to nam powszednieje. Psychologia od dawna zna to zjawisko i z tego powodu w prawie robi się takie zalecenia, że w rzeźni ludzie muszą się zmieniać by nie znieczulić się totalnie na śmierć zwierzęcia.
Tak więc to powszednienie takich aktów jak morderstwo jest wynikiem celowego działania - podawania powszechnie takich informacji.
30-10-2008 14:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #19
 
Kiedy poznaje się Jezusa, przyjmuje się Dobrą Nowinę, jest się zobligowanym do głoszenia jej dalej, ale nie tylko zobligowanym, ale tez zachęconym, pociągniętym do tego przez Ducha Świętego. My chcemy głosić, powinniśmy głosić, nie możemy nie głosić. Pragnienie ewangelizacji jest dla chrześcijan czymś zupełnie naturalnym, a jej potrzeba jest paląca, szczególnie właśnie tam, gdzie Prawda jest deptana. Jezus w dzisiejszej Ewangelii wypowiada obciążające Słowa: "Jeruzalem, Jeruzalem! Ty zabijasz proroków i kamienujesz tych, którzy do ciebie są posłani."
Nie stwierdza "po co się tam pchali, mogli uniknąć ukamienowania", ale wręcz oskarża tych, którzy nie przyjmują posłańców Boga.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
30-10-2008 15:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
omyk napisał(a):nie możemy nie głosić.
Ale z tego co mówisz nie wynika, że musisz ją głosić tak daleko. Równie dobrze głosić można w miejscu gdzie się narodziło i nie pakować się na siłę w problemy.
31-10-2008 08:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #21
 
Komzar napisał(a):Ale z tego co mówisz nie wynika, że musisz ją głosić tak daleko. Równie dobrze głosić można w miejscu gdzie się narodziło i nie pakować się na siłę w problemy.
Gdyby pierwsi chrześcijanie mieli takie podejście ja Ty , to chrześcijaństwo było by lokalna jerozolimską religia , nic nie znaczącą ,po to Pan Jezus powiedział w ewangelii Mateusza: Dana Mi jest wszelka władza na niebie i na ziemi. Idąc tedy nauczajcie wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego,

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
31-10-2008 08:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #22
 
Ale nie dodał: róbcie to bezmyślnie i nawet za cenę własnego życia!
Rozsądek jest wskazany zawsze i wszędzie.
31-10-2008 08:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #23
 
Pan Jezus nie wysyła nigdzie człowieka nieprzygotowanego , ZAWSZE prowadzi go Duch Św. Chyba ,że ktoś nagle sam z siebie jedzie gdzieś na daleki wschód i głosi Ewangelię , bez wcześniejszego przygotowania tj. modlitwy Uśmiech

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
31-10-2008 08:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
Znaczy ci dwaj nie dopełnili formalności, czy Duch Święty zawiódł?
31-10-2008 09:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
jonasz 33 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 394
Dołączył: Oct 2007
Reputacja: 0
Post: #25
 
to wie tylko Bóg #-o

A Jaabes wołał do Boga Izraela tymi słowy: Obyś mi prawdziwie błogosławił i poszerzył moje granice, oby ręka Twoja była ze mną i obyś zachował mnie od złego, aby mnie ból nie dotknął. I Bóg spełnił jego prośbę 1Krn 4;10
31-10-2008 09:32
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #26
 
Kościół jest misyjny, i nie może się tego wyzbyć. Więc nie może zaprzestać niesienia Dobrej Nowiny. Osoby, które podejmują się tego, mają świadomość niebezpieczeństwa.
Przecież w byłym ZSRR znęcali się i mordowali kaplanów- Rosjan. Więc tutaj jest dla nich niewygodny Chrystus.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-10-2008 09:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #27
 
Rachel napisał(a):Kościół jest misyjny, i nie może się tego wyzbyć.
Może, ma wolną wolę!
31-10-2008 10:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #28
 
Komzar napisał(a):
Rachel napisał(a):Kościół jest misyjny, i nie może się tego wyzbyć.
Może, ma wolną wolę!
I odpowiedział na wewzwanie Chrystusa.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
31-10-2008 15:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #29
 
Cytat:I odpowiedział na wewzwanie Chrystusa.
No i proszę do czego ich to zaprowadziło - bestialski mord. Macie może lepszych przewodników uznanych przez religię?
31-10-2008 21:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #30
 
Komzar napisał(a):Ale nie dodał: róbcie to bezmyślnie i nawet za cenę własnego życia!
Rozsądek jest wskazany zawsze i wszędzie.

A kto powiedział, że bezmyślnie? Wychodząc z tego założenia można całe życie w domu przesiedzieć.
31-10-2008 22:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów