Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Laicyzacja po oxfordzku
Autor Wiadomość
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #16
 
Kazdy powinien mieć te wolne. A co z tego,że w innym czasie? ( np. prawosławni mają swoje święta w innym terminie niz katolicy. Czyli że w czasie, gdy prawosławny by odpoczywał, katolik by pracował, a kiedy katolik by odpoczywał, prawosławny by pracował.) I jak to by zagroziło gospodarce?

[Obrazek: mysz4.gif]
05-11-2008 09:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Myszkunia napisał(a):I jak to by zagroziło gospodarce?
Ale to nic nowego. Prawosławie liczy sobie ładnych parę setek lat.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-11-2008 10:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #18
 
Laicyzacja świata to fakt - i proces nie do zatrzymania. Spekuluje się, że za jakieś 100 lat albo nie będzie w ogóle religii albo bedzie ich cała masa, w tym żadnej wiodącej (tak jak dziś chrześcijaństwo). Nie wiem o co tyle zachodu....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
05-11-2008 15:37
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
Ks.Marek napisał(a):Myszkunia napisał/a:
I jak to by zagroziło gospodarce?
Ale to nic nowego. Prawosławie liczy sobie ładnych parę setek lat.
Twierdzę,ze by to nie zaszkodziło gospodarce.
Helmutt napisał(a):Laicyzacja świata to fakt - i proces nie do zatrzymania.
Jeżeli tak, to pozwólmy jej sie rozwijać, ale nie róbmy na siłe laicyzacji... Szanujmy nasze wyznania,póki są...I co Ty na to?

[Obrazek: mysz4.gif]
05-11-2008 17:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #20
 
Helmutt napisał(a):Spekuluje się, że za jakieś 100 lat albo nie będzie w ogóle religii albo bedzie ich cała masa,
:-*
To jak? Będzie, czy nie będzie? Bo to różnica zasadnicza...
Myszkunia napisał(a):Twierdzę,ze by to nie zaszkodziło gospodarce.
Ja nawet nie twierdzę, lecz wiem. \Duży uśmiech/

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-11-2008 19:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fils Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 152
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #21
 
Ks.Marek napisał(a):Ja nawet nie twierdzę, lecz wiem. \Duży uśmiech/

Cóż... Gratuluje.
05-11-2008 19:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #22
 
http://info.wiara.pl/index.php?grupa=6&a...1124703879
Jacek Dziedzina napisał(a):Tydzień temu pisałem o akcji ateistów w Londynie. Chcą oblepić autobusy miejskie napisem „Boga prawdopodobnie nie ma”. To z pewnością bardziej uczciwe niż akcja miejskich władz Oxfordu: likwidują Boże Narodzenie w imię… tolerancji wobec innych religii.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
05-11-2008 19:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Fils Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 152
Dołączył: May 2008
Reputacja: 0
Post: #23
 
No chyba pierwszy raz nie jesteśmy najgorsi :jupi:. Choć szczerze mówiąc dziwna inicjatywa. Zaraz katolicy zaczną pisać na busach "Jezus cię kocha" Szczęśliwy . W sumie może być ciekawie - takie 'forum' na kołach Duży uśmiech.
05-11-2008 20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #24
 
Myszkunia napisał(a):
Helmutt napisał(a):Laicyzacja świata to fakt - i proces nie do zatrzymania.
Jeżeli tak, to pozwólmy jej sie rozwijać, ale nie róbmy na siłe laicyzacji... Szanujmy nasze wyznania,póki są...I co Ty na to?
Popieram to. Ale zawsze znajdą się ateiści, którzy potrafią "zjechać" kogoś tylko za bycie katolikiem i vice versa.

[ Dodano: Czw 06 Lis, 2008 06:56 ]
Ks.Marek napisał(a):
Helmutt napisał(a):Spekuluje się, że za jakieś 100 lat albo nie będzie w ogóle religii albo bedzie ich cała masa,
:-*
To jak? Będzie, czy nie będzie? Bo to różnica zasadnicza...
No właśnie - nie wiadomo w którą stronę to się potoczy. Moim osobistym zdaniem to sie "rozwodni", religii będzie więcej i nie będzie żadnej o takim znaczeniu jak obecnie chrześcijaństwo. Światowa dominacja islamu, przed którą niektórzy przestrzegają w coraz bardziej materialistycznym świecie nie ma szans bytu.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
06-11-2008 07:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Myszkunia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,371
Dołączył: Jun 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Helmutt napisał(a):Popieram to. Ale zawsze znajdą się ateiści, którzy potrafią "zjechać" kogoś tylko za bycie katolikiem i vice versa.
Niciwo... zawsze tak było...i to w różnych wydaniach historycznych...

[Obrazek: mysz4.gif]
06-11-2008 14:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów