Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jazda bez trzymanki
Autor Wiadomość
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #1
Jazda bez trzymanki
Ks.Marek napisał(a):Każdy kapłan wie, jaką dziś cenę można zapłacić za taką ostawę,
Nie przesadza ksiądz?.
21-10-2008 15:48
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #2
 
Nie, nie jestem bowiem ogrodnikiem lecz kapłanem właśnie 8)

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-10-2008 17:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Ks.Marek napisał(a):Nie, nie jestem bowiem ogrodnikiem lecz kapłanem właśnie 8)
Myk....
21-10-2008 17:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Ks.Marek napisał(a):Jak się jest w Kościele, jak się przygląda z uwagą wydarzeniom oraz ludziom, to nie ma mowy o przesadzie.
Taki stan trwa od 2 tys. lat...z netężeniem takich okresów jak rewolucja francuska, komunizm, faszyzm....
21-10-2008 21:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
alus napisał(a):....
liberalizm, tuskizm...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
21-10-2008 22:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
Ks.Marek napisał(a):liberalizm, tuskizm...
A ja myslę, że gorszym zagrożeniem jest tak jawna eksponowana przez kapłanów niechęć (nie nazwę nienawiść) do człowieka.
"tuskizm".... i głoszenie miłości nieprzyjaciół :shock: :shock:
Dodałabym zatem do tych zagrożeń faryzeizm.
22-10-2008 08:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #7
 
alus napisał(a):A ja myslę, że gorszym zagrożeniem jest tak jawna eksponowana przez kapłanów niechęć (nie nazwę nienawiść)
Niechęć i owszem, ponieważ mamy do czynienia z oszustem, pieniaczem, podważającym autorytet innych...Kościół nie może dawać takim postawom poklasku...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-10-2008 21:24
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ks.Marek napisał(a):Niechęć i owszem, ponieważ mamy do czynienia z oszustem, pieniaczem, podważającym autorytet innych...Kościół nie może dawać takim postawom poklasku...
Kościół - jakby ksiądz zapomniał - to Lud Boży....reprezentuje ksiądz wszystkich wiernych i duchownych?
"oszust, pieniacz"....adekwatnie jak rzeczony "oszust profesor bez matury"??????
Kto tu podważa opinie innych :diabelek:
22-10-2008 21:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #9
 
alus napisał(a):"oszust, pieniacz"....adekwatnie jak rzeczony "oszust profesor bez matury"??????
Jeden wart drugiego, bez 2 zdań.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-10-2008 21:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Ks.Marek napisał(a):Jeden wart drugiego, bez 2 zdań.
"Ewangeliczna" postawa polskich duchownych ;( ...i dziwić się że młodzież rezygnuje z lekcji religii Smutny Smutny
22-10-2008 21:54
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #11
 
alus napisał(a):...i dziwić się że młodzież rezygnuje z lekcji religii
Za Chrystusem nie poszli wszyscy, a za mną mieliby iść?

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
22-10-2008 22:05
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Ks.Marek napisał(a):Za Chrystusem nie poszli wszyscy, a za mną mieliby iść?
Bo za Chrystusem idą tylko ci, którzy pamiętają:
- "Chrystusm miłuje każdego i zawsze" (Jan Paweł II, List do młodych całego świata" 1985r).
- "Bóg nie wątpi w człowieka. A więc i my chrzescijanie nie możemy zwatpić w człowieka, wiemy bowiem, że człowiek jest zawsze większy niż jego błędy i występki" (Jan Paweł II, List apostolski z okazji 50 rocznicy wybuchu II wojny światowej).
.
22-10-2008 23:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #13
 
Alus, idź i zbawiaj Tuska. Beze mnie.
Mam ważniejsze sprawy na głowie.
A cytatów, to i ja ci moge garście podawać...

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
23-10-2008 00:25
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #14
 
Ks.Marek napisał(a):
alus napisał(a):A ja myslę, że gorszym zagrożeniem jest tak jawna eksponowana przez kapłanów niechęć (nie nazwę nienawiść)
Niechęć i owszem, ponieważ mamy do czynienia z oszustem, pieniaczem, podważającym autorytet innych...Kościół nie może dawać takim postawom poklasku...
To dlaczego jednym pieniaczom ten poklask daje a innym nie? Co dziwne, daje ten poklask często tym, którzy swoją postawą moralną akurat z Kościołem i jego nauką niewiele mają wspólnego....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
23-10-2008 06:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
alus Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,688
Dołączył: Jul 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
Ks.Marek napisał(a):Alus, idź i zbawiaj Tuska. Beze mnie.
Mam ważniejsze sprawy na głowie.
I to kwintesecja tego o co mi biega.... "beze mnie"...kapłan tak mówi :shock: :shock: .
Kapłan, który napomina wszystkich idących za Chrystusem:
- "Zaklinam cię wobec Boga i Chrystusa Jezusa, który będzie sądził żywych i umarłych, i na Jego pojawienie się, i na Jego królestwo: głos naukę, nastawaj w porę, nie w porę, (w razie potrzeby) wykaż błąd, poucz, podnies na duchu z cała cierpliwością, ilekroc nauczasz" (1 Tm 4,1-2).
Wykaz błąd - a nie lżyj i pogardzaj.
23-10-2008 08:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów