Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie te chłopy?
Autor Wiadomość
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #16
 
No właśnie. Ja też zaczynałem od skłdania i rozkładania i ustawiania krzesełek, a było ich bardzo dużo i kilka osób to musiało robić. Uśmiech

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
31-01-2009 09:34
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Jólka Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,182
Dołączył: Dec 2004
Reputacja: 0
Post: #17
 
Jakoś tak właśnie dziwnie jest, że np. na codziennych mszach sa same kobiety i to te starsze. Jak się zdarzy mężczyzna, to... jest normalnie niemal święto. Jeszcze wyjdzie na to, że na msze chodza tylko kobiety, bo ksiądz im się podoba. A poważnie, to tez się zastanawiam jak to jest, że modlitwa to... jakaś taka mało męska sie niektórym wydaje. Chociaż mam kolegę, który sam poprosił mnie o nauczenie go modlitwy brewiarzowej, sam szukał wspólnoty modlitewnej i to on przypomina mi o różańcu.

Niebo gwia?dziste nade mn?, prawo moralne we mnie...

[Obrazek: puchatek2.gif][Obrazek: puchatek.gif] [you] dobrze ?e jeste? Przytulanie
22-02-2009 03:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #18
 
Ja ogólnie zauważam, że kobiety są jakieś bardziej religijne od mężczyzn. Jak obserwuję takie "kościółkowe" małżeństwa to zazwyczaj jest tak, że żona jest bardziej religijna i ciągnie męża za sobą, tzn. dosłownie "popycha" go do modlitwy (bo na Mszę raczej chodzi), do spowiedzi. Czasem widać, że facet przychodzi do kościoła dla kobiety.
Tam gdzie ja chodzę to jest specyficzna Msza bym powiedziała. I młodzież głównie jest. Kobiet jest rzeczywiście nieco więcej, ale w sumie jedna i druga płeć aktywizuje się do oprawy Mszy świętej. I muszę powiedzieć, że mężczyźni, których akurat widzę w tym środowisku, są bardzo religijni, co znaczy, że żyją naprawdę bardzo blisko Jezusa, ale właśnie zależy to chyba od ich formacji duchowej. I ta religijność mnie właśnie uderza bardzo, bo jednak nie widzę tego często.
22-02-2009 05:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #19
 
aga napisał(a):Ja ogólnie zauważam, że kobiety są jakieś bardziej religijne od mężczyzn.
Może bardziej pobożne jedynie.

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
22-02-2009 12:30
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
Talmid napisał(a):
aga napisał(a):Ja ogólnie zauważam, że kobiety są jakieś bardziej religijne od mężczyzn.
Może bardziej pobożne jedynie.

Ja nie jestem przekonana, czy o samą pobożność chodzi.
22-02-2009 13:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #21
 
aga napisał(a):Ja nie jestem przekonana, czy o samą pobożność chodzi.
Kobiety są wrażlisze i w tym tkwi cała tajemnica.
Każdy kościoł co innego prezentuje, co chodzi o liczbę mężczyzn na Mszy Świętej.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
23-02-2009 00:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów