Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Gdzie te chłopy?
Autor Wiadomość
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #1
Gdzie te chłopy?
Gdzie te chłopy?


Cytat:O mężczyznach w Kościele, a właściwie o ich braku, o zniewieściałym duszpasterstwie z ks. Piotrem Pawlukiewiczem rozmawia

Ks. Tomasz Jaklewicz: Dlaczego w kościołach jest więcej kobiet niż mężczyzn?
Ks. Piotr Pawlukiewicz: – Proszę popatrzeć na rolę, jaką mają do spełnienia w praktyce wierni podczas liturgii. Mężczyźni odbierają to jako coś, co można określić hasłem „trzy razy »s«â€: stój, śpiewaj, słuchaj. A tego właśnie nie lubią. Może dlatego wielu z nich lepiej czuje się na stadionie piłkarskim, na polowaniu czy w ogrodzie na grillu.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
05-11-2008 21:50
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #2
 
A ja mam osobiste wrażenie, że kobiety "naiwniej" wierzą; trudniej im utracić wiarę, bo się nad nią nie zastanawiają tylko stoją, śpiewają... A mężczyźni to sobie pomyślą: "to naciągane trochę" i powoli przestaje do nich przemawiać zazwyczaj lanie wody pięknymi słowami wyrażone.
05-11-2008 22:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Sam się zastanawiam, czemu we wspólnotach przykościelnych byli mężczyzni i kobiety, a dzisiaj w większości żeńskie towarzystwo.

To niepokoi. U siebie w KSM-ie to widziałem, później także o Odnowę ta sytuacja zachaczyła. Pozostałem wtedy chyba jako jedyny mężczyzna niestety.

Uważam, że to kwestia otwartości i wrażliwości. Osoby płci żeńskiej i niektóre osoby płci męskiej bardziej wrażliwe i otwarte nie opuszczają wspólnoty, bo wrażliwość serca idzie w parze z wrażliwością religijną. Reszta mężczyzn wspólnotę opuszcza i nie angażuje się w nią, ani w modlitwy. O to tu chodzi, że rzeczywistość duchowa doświadczana we wspólnocie wymaga wrażliwości i otwartości wewnętrznej.

Duchowość jest tak subtelną kwestią, że bez wrażliwości i otwartości ani rusz.
Jeśli dom jest hermetycznie zamknięty to wiatr nie wleci nawet szparą. Z sercami bywa podobnie.

Zabieganiem nie ma co tłumaczyć. Studiowałem zaocznie w soboty i niedziele, ale dla wspólnoty zawsze miałem czas i nie wymawiałem się zmęczeniem (spotkania były w piątki).
05-11-2008 22:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
klapciu Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 464
Dołączył: Jun 2008
Reputacja: 0
Post: #4
 
Kurcze przykra sprawa u mnie we wspólnocie wszyscy faceci prawie się wykruszyli... :-k

"Szczescie mozna znalezc w najmniejszym ziarnku pustynnego piasku"

Madry mysli, co mówi
Glupi mówi, co mysli

[Obrazek: 51ae3b6768.png]
05-11-2008 22:55
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #5
 
Jak facet usłyszy od Boga to co powiedział Dawidowi, Abrahamowi....To zrozumie sens trwania przy Jezusie. Bóg zaspokoi jego pragnienia, nie seks, kasa, samochód, komóra. To mu pełni szczęścia nie da. Widzieć to przez pryzmat Bożej mądrości, i wszystko sie porządkuje. I wie po co trwać przy nim.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
30-11-2008 14:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wloczykij88 Offline
agness
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #6
 
Hm..., generalnie to szkoda ze ich tak mało, ale niech wiedza ze jak szukac żony to tylko w kosciele Język
powodzenia :roll2: xD

Powierzcie Bogu wszystkie wasze zmartwienia, a On zatroszczy si? o was.
MI?O??
30-11-2008 14:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Stahs Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #7
 
Tak tylko że jeśli chodzi o kobiety w kościele, to głównie mówimy tu o starszych paniach. Jeżeli chodzi o dziewczyny to takowe rzadko się trafiają, najmniej chyba jest kobiet w wieku 20 - 26 lat co wynika zapewne z faktu że większość studiuje. W przypadku mężczyzn jest podobnie tyle że na mniejsza skalę - biorąc więc pod uwagę wiek, wnioskuje że jest to duże przywiązanie do tradycji, właśnie głównie u starszych osób.
05-12-2008 15:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
wloczykij88 Offline
agness
***

Liczba postów: 75
Dołączył: Sep 2008
Reputacja: 0
Post: #8
 
he, no fakt xD

Powierzcie Bogu wszystkie wasze zmartwienia, a On zatroszczy si? o was.
MI?O??
05-12-2008 18:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Stahs Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #9
 
Tak więc nie mowy o szukaniu żony w kościele Duży uśmiech Pielgrzymki to inna sprawa ale tam się rożni ludzie trafiają
05-12-2008 19:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #10
 
W Kościele przede wszystkim idzie się do Boga Uśmiech Więc można sobie przypomieć o części radosnej, odnalezienie Jezusa. To dzieje się w świątyni.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
05-12-2008 20:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Stahs Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #11
 
Wiadomo ale temat poruszają też sami księża - u mnie ksiądz zastanawiał się nawet nad powołaniem biura matrymonialnego, więc problem istnieje.
05-12-2008 21:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
krzysiek_enoch Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 622
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
To ciekawe, że u nas (protestanów) problemu przewagi kobiet (czy mężczyzn) w zborach zazwyczaj nie ma.

http://www.truthortradition.com/polish/
http://www.kalwin.info/
1509-2009: 500-lecie urodzin Jana Kalwina
05-12-2008 23:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Stahs Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 169
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #13
 
Swoją drogą tutaj na forum także mamy chyba przewagę kobiet, więc to może niekoniecznie kwestia atmosfery Mszy Świętej.
30-01-2009 21:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Talmid Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 624
Dołączył: Feb 2008
Reputacja: 0
Post: #14
 
Według moich obserwacji we wspólnotach charyzmatycznych proporcje kobiet do mężczyzn 5:1.

Moim zdaniem przyczyną jest nuda.
Mężczyźni lubią działać, a w tych wspólnotach nic się nie robi, ludzie się modlą i idą do domu.
Takie klocki to nie dla mężczyzn. Smutny

Druga przyczyna to brak zaufania.
Mężczyźnie trzeba dać jakąś odpowiedzialność Uśmiech , jak się nie da, to szybko odejdzie. Smutny

[Obrazek: userbarewangelizacja24.jpg]
Nie wystarczy mieć wartości, trzeba je jeszcze umieć wypromować.
30-01-2009 22:44
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #15
 
prawda..u nas faceci to zajmują się sprzętem muzycznym ,nauczają,albo graja.. albo animatorami są..nie ma chyba takich "wolnych" albo bardzo nie liczni.. Ci to składają i rozkładają krzesełka Język .Zresztą zaleca się aby każdy należał do jakiejś diakonii i coś robił..bo wspólnota to nie tylko brać ale i dawać Uśmiech

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
31-01-2009 00:38
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów