Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bierzmowanie
Autor Wiadomość
anucka_22 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 3
Dołączył: Nov 2008
Reputacja: 0
Post: #16
 
Tak więc zobaczymy czy ksiądz się zgodzi i proboszcz ... bo z nim mogę troszkę problemów mieć ... Smutny(
No a chrzestnej nie wezmę ... nie dość , że mieszka 600 km ode mnie to jeszcze nie przyjechała na moją komunię ... i nigdy nic o Bogu od niej nie usłyszałam ... Smutny

[ Dodano: Pon 10 Lis, 2008 11:13 ]
A tak ogólnie to przeczytałam , że prawie wszędzie bierzmowanie przyjmuje się w wieku 14-15 lat u nas jest inaczej ... 3 lata przygotowań i dopiero o w klasie szkoły średniej ... czyli 16 lat ... A raczej wcześniej się nie da .... ] w naszym kościele wszystko na odwrót ...
10-11-2008 12:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #17
 
Ale ja przystąpiłam do bierzmowania w liceum. A dobrze, moim zdaniem że jest dłuższy czas przygotowań.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-11-2008 13:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #18
 
W mojej diecezji również okres przygotowania obejmuje 3 lata.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
10-11-2008 14:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Rachel Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 6,162
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #19
 
omyk napisał(a):W mojej diecezji również okres przygotowania obejmuje 3 lata.
To wam zadroszczę, bo ja tylko miałam rok.

Boże , Stwórco rodzaju ludzkiego, który wybrałeś sobie spośród ludzi kapłanów, naczynia Twojego miłosierdzia i pośredników Twojej zbawczej łaski, prosimy Ciebie, dla nich w imię całego Ludu Bożego, o świętość i wytrwałość w powołaniu. Chroń ich przed pokusami wroga dusz, podtrzymuj ich w chwilach przepracowania , walk, pocieszaj w smutkach i krzyżach, nieodłączonych od misji zbawienia dusz.

Przyjmij nasze modlitwy i ofiary za kapłanów i złącz je z Ofiarą Twego Syna, a Naszego Pana Jezusa Chrystusa. Amen.
10-11-2008 16:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #20
 
Ja tam nie wiem, czego zazdrościć. To nie od długości kursu zależy dojrzałość. Ja nawet nie pamiętam, ale chyba dwa lata mieliśmy.
10-11-2008 17:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #21
 
Ja też miałam tylko rok i wcale nie zazdroszczę Oczko

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
10-11-2008 17:51
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Glowa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 83
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #22
 
Swoją drogą po co lata przygotowań, skoro dla wielu ludzi bierzmowanie jest oficjalnym skończeniem z Kościołem aż do ślubu... :roll:

Nie bój si? nieznanego.
10-11-2008 23:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #23
 
Po to, żeby tak nie było.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
10-11-2008 23:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
aga Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,902
Dołączył: Feb 2007
Reputacja: 0
Post: #24
 
Glowa napisał(a):Swoją drogą po co lata przygotowań, skoro dla wielu ludzi bierzmowanie jest oficjalnym skończeniem z Kościołem aż do ślubu... :roll:

Niestety jest to prawda. Mój szwagier powiedział ojcu, że do bierzmowania pójdzie, jak więcej nie będzie mu zawracać głowy kościołem (a więc jeśli po tym nie będzie musiał do niego chodzić). I stało się jak chciał.
10-11-2008 23:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #25
 
Neopoganizm się tworzy, ot co. I wiele czynników temu sprzyja. Między innymi to, że "usługi" religijne stoją dziś na równi z innymi, jakże licznymi we współczesnym świecie. Nie oszukujmy się: i do Kościoła zawitał poryw liberalnego wiaterku.

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
10-11-2008 23:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów