Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Reiki - niebezpieczna sekta
Autor Wiadomość
ddv Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,873
Dołączył: Aug 2004
Reputacja: 0
Post: #121
 
Incubare23 napisał(a):Czy myślicie że jego organizacja naprawde jest chętna do oddania tego swojego miliona?
wymagają jedynie potwierdzenia rzekomych umiejętności ...
A szkopuł z tą nagrodą polega na tym, że sam Randi - jako b. iluzjonista - doskonale zna wszelkie tricki jakimi posługują sie szarlatani różnego rodzaju ...
"slepych" prób losowych żadnemu z nich nie udało się przejść ...
Ani też - żadnemu z nich nie iudało się w jakikolwiejk inny rzetelny, powtarzalny sposób potwierdzić rzekomych zdolności paranormalnych ...

"Chrześcijaństwo w żaden sposób nie sprzeciwia się racjonalnemu myśleniu.
Wręcz przeciwnie - jest dużą pomocą w racjonalnym poznawaniu świata"


Sancte Michael Archangele,
defende nos in praelio,
(...)
22-04-2007 01:08
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kaska44 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 1
Dołączył: Mar 2011
Reputacja: 0
Post: #122
 
Jak ktoś ma watpliwości, że reiki jest złe. Niech przeczyta świdectwo jednej z byłych mistrzyń reiki, która pisze blogi w kilku językach, aby ustrzec innych przed reiki:




Cytat:Wielu reikowców wierzy, że uzdrawiają energią reiki, tak jak robił to Jezus ale nie wiedzą, że będzie to miało większy wpływ duchowy niż tego chcą, a to zaprowadzi ich na manowce, daleko od Chrystusa i Wiecznego Zbawienia.

Niektórzy mistrzowie reiki uwielbiają inicjować do reiki chrześcijan ponieważ sądzą, że znają sposób na rozwój i uzdrawianie nadprzyrodzone, które czasami wydaje się zanikło w kościele. Uwielbiają oni zaszczepiać reiki w życie Chrześcijan z powodu manifestacji, uzdrawiania i siły reiki. Niektórzy mistrzowie reiki promują swoje usługi duchowe w taki sposób: „Bądź jak Jezus i zostań mistrzem reiki.”

Coraz więcej reikowców zostaje zbawionych i dotkniętych przez samego Jezusa poprzez, którego wracają oni do kościołów natchnionych przez Ducha Św. na całym świecie. Znajdziesz tu ewidentne świadectwa tych Chrześcijan z całego świata, które potwierdzają nasze biblijne, chrześcijańskie poglądy na temat okultyzmu reiki i pokazują ci drogę aby z tego się wydostać w łasce Bożej, przez Jezusa Chrystusa.

Świadectwo z Europy- Chcę podziękować za waszą doskonałą stronę internetową i potwierdzić jako wyzwolony eks-mistrz reiki, że wszystko co tu napisano jest prawdą. Wasze wnioski są na bardzo głębokim poziomie duchowym, ale mogą stanowić wielkie wyzwanie dla reikowców, którzy znajdują upodobanie w uprawianiu reiki i jej manifestacjach, bez zastanowienia się jakie są tego duchowe implikacje, ponieważ to zaślepienie przez moc reiki i jej manifestacje odciąga ich od Zbawienia i Jezusa jako Pana.

Niemniej jednak szkoda, że nie wiedziałem o tym wszystkim zanim zacząłem praktykować reiki jako mistrz przez wiele lat i nie miałem okazji aby myśleć o reiki w ten sposób, tak bym nie musiał tak bardzo cierpieć z tego powodu. Ponieważ w mojej najbardziej ponurej godzinie, gdy reiki przejęło kontrolę,…. Ja i wszyscy mistrzowie oraz uczniowie reiki, którzy mi pomagali, nie mieli pojęcia co było powodem mojej opresji.

Nigdy nie wpadłbym na to, że to ma coś wspólnego z reiki, ponieważ reiki zawsze mnie leczyło i prowadziło. Gdy zaakceptowałem Pana Jezusa Chrystusa jako mojego Zbawcę, zostałem opętany demonicznie i jedynie po moim pełnym chrzcie biblijnym i modlitwach o wyzwolenie, reiki i jej demony opuściły mnie, chwalić Pana.

Dopiero wtedy dotarło do mnie i zrozumiałem implikacje reiki i jeszcze raz potwierdzam, wszystko, o czym piszecie i piszę ten list jako poparcie dla was. Mnie się udało i jestem szczęśliwy, że zostałem wyzwolony, ale dlaczego chrześcijanie używają reiki….. o, mój Boże miej litość, oni naprawdę nie mają pojęcia. Ponieważ największym błogosławieństwem jakie człowiek może otrzymać i pragnąć jest Zbawienie i Odkupienie. Cieszę się, że zostałem wyzwolony i wróciłem do Domu, poprzez Jezusa Chrystusa mojego Pana. Życzę waszemu kościołowi wszystkiego najlepszego, niech was Bóg błogosławi i zachowa was wszystkich, w imię Jezusa.”

Jest to dla nas bardzo ważne, jako wyzwolonych reikowców służących teraz Panu Jezusowi, że możemy cię ostrzec i wyjaśnić okultyzm reiki. Nie możemy milczeć na temat tego co widzieliśmy i słyszeliśmy i chcemy błogosławić cię prawdą. Jezus żyje i nas uwolnił! Kto mógłby cię ostrzec jeśli nie my, ocaleni eks-reikowcy a wiesz, że powiedzenie ci Prawdy jest możliwe tylko po tym jak sami przez to przeszliśmy.

Biblia mówi bardzo wyraźnie na temat reiki i dziś kościoły wiedzą, że świat duchowy jest rzeczywisty i aktywny poprzez reiki. Reiki jest nadprzyrodzonym sposobem leczenia, który działa poprzez kanalizowanie energii reiki, która płynie przez twoje ręce albo przez wysyłanie reiki na odległość wykorzystując symbole reiki. Istnieją miliony aktywnych reikowców na całym świecie, którzy, poczynając od szpitala do salonu kosmetycznego, zarówno chrześcijanie jak i uzdrowiciele new-age, używają reiki i wierzą, że błogosławią cię mocą leczniczą Jezusa. Dziękuję ci za czas, który poświęcasz czytając tę stronę, dowiesz się z niej:

- że system uzdrawiania energii reiki jest jednym z narzędzi, którego w dzisiejszym świecie z wielką mocą używa szatan.

- w jaki sposób działa świat duchowy aby wpływać na ludzi i łączyć się z nimi.

Większość reikowców nie ma bladego pojęcia, że energia reiki, którą kanalizują przez swoje ręce jest okultystyczna. Ani, że kiedy używają tajemnych symboli okultystycznych aby wysyłać reiki, odwołują się do duchów reiki. Ponieważ za każdym razem kiedy reikowiec nakłada na kogoś ręce, aby w ten sposób doprowadzić energię reiki do pacjenta żeby go wyleczyć i błogosławić, robi to w imieniu i poprzez moce demona reiki – feniksa a nie w imię Jezusa Chrystusa. Jeśli wysyłają oni reiki do innej osoby z powodu współczucia i w celu uzdrowienia, z dobrą intencją w sercu, to nadal jednak przywołują demony reiki przez używanie symboli reiki i 3-krotne wywoływanie ich imion, tak aby moce reiki zaczynały płynąć i formować wstępne oznaki leczenia. Po seansie reiki oddają chwałę reiki mówiąc: „to nie ja cię wyleczyłem, reiki to zrobiło.” Jeśli zostałeś zainicjowany do reiki, jesteś otwarty na działanie tych duchów i po prostu udowadniasz, że szatan również leczy. Będziesz miał prawdopodobnie mnóstwo problemów w swoim życiu z powodu reiki i grzechu. Tak więc, okaż skruchę i porzuć reiki, wróć do Jezusa a On cię wyzwoli i wróci do ciebie.

Większość ludzi, którzy zaczynają zajmować się reiki, nawet jeżeli są chrześcijanami, myśli: „Jeśli wszystkie dobre sprawy pochodzą od Boga, a leczenie jest dobre, w takim razie cokolwiek, co leczy musi pochodzić od Boga.” Ale Szatan również leczy.

Przeczytaj 2Tess.2-9 „Pojawieniu się jego (antychrysta) towarzyszyć będzie działanie szatana, z całą mocą, wśród znaków i fałszywych cudów z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość.




Udowodniono ewidentnie, że reiki nie pochodzi od Boga, że jest demoniczne i nie było metodą uzdrawiania stosowaną przez Jezusa, przeciwnie do tego co mówi się reikowcom, kiedy rezerwują seminarium lub sesję leczniczą reiki.

Potem o Jezusie nigdy już się nie wspomina, ani o tym, że jest On Drogą, Prawdą i Życiem. Reiki jest energią siły życiowej, która leczy, prowadzi, wzmacnia do stawiania czoła życiu w jakiejkolwiek formie. Reiki nie jest religią. Ale reiki wyzwoli twój rozwój duchowy z nadprzyrodzonymi manifestacjami, reiki działa i jest potężne. W ten sposób, reiki staje się substytutem Boga i zaspokaja potrzebę Boga w człowieku, na krótką metę, wydaje się że działa. Wyślij reiki i proś o… przebaczenie, pracę, nowy dom itd.

Kombinacja z innymi wierzeniami new-age, zaprowadzi reikowców głębiej w oszustwo, tak iż uwierzą, że używając reiki człowiek może zrobić wszystko. Podobnie jak jeden z nich, który wierzy, że po śmierci, albo reinkarnacji: „wciąż będę wiedzieć jak łączyć się z reiki poprzez symbole reiki, więc będę miał życie wieczne”. Różnica między innymi grupami okultystycznymi a reiki polega na tym, że reikowcy na ogół mają kochające, dobre serce i nie wyrzekają się, ani też świadomie nie odrzucają Jezusa. Jednak jest to całkowite zaślepienie na Prawdę, poza tym uwielbiają oni wolność oraz ten pozytywne oddziaływanie reiki na ich życie, jest to wyjaśnione w 2Tes 2-10-11:

„z wszelkim zwodzeniem ku nieprawości tych, którzy giną, ponieważ nie przyjęli miłości prawdy, aby dostąpić zbawienia. Dlatego Bóg dopuszcza działanie na nich oszustwa, tak iż uwierzą kłamstwu, aby byli osądzeni wszyscy, którzy nie uwierzyli prawdzie, ale upodobali sobie nieprawość.

Oszustwo reiki jest tak duże, że kiedy zaczynają dziać się paskudne rzeczy w życiu reikowców, nigdy nie podejrzewają, że reiki ma z tym coś wspólnego i są przygnębieni / wystraszeni na myśl że, mogliby odejść od reiki. Nie widzą żadnej alternatywy i nie są świadomi faktu, że Jezus żyje i dokonał już tego na Krzyżu! Największym błogosławieństwem dla ludzi jest otrzymanie Zbawienia a nasze modlitwy są wysłuchiwane poprzez Zwycięstwo Jezusa Chrystusa i uzyskujemy uzdrowienia i cuda, w Jego Imieniu i Chwale. Jezus nie ma nic wspólnego z reiki, co pokażemy ci w wielu następnych przykładach.

Pamiętaj, że tylko Jezus może uwolnić cię od reiki.

„Wybawię mój lud z waszej ręki i poznacie, że Ja jestem Panem.” (Ks. Ez 13:23)



Przeczytaj proszę to świadectwo zbawionego eks mistrza reiki z Europy:

„… jeśli myślisz, że Duch Św. używa reiki albo ma coś wspólnego z uzdrawianiem reiki… Niech się Pan ulituje, reiki jest demoniczne, jest drogą szatana a duch mistrza reiki to feniks, który powstaje z popiołów!!!!!

Tak więc za każdym razem kiedy ktoś wysyła reiki, albo inicjuje do reiki, albo leczy używając reiki, w ciszy rysuje jeden z symboli reiki oraz wywołuje 3 razy nazwę tego ducha i energia reiki zaczyna przepływać.

Uczeń/pacjent zaczyna myśleć, że jest błogosławiony wyleczeniem, mówią wam, że to był sposób Jezusa, ale oni proszą demony reiki o wykonanie tej pracy, w ten sposób otwierając duchowe drzwi do nieświadomych ludzi, którzy będą mieli teraz nadprzyrodzone doświadczenia, wyleczenia i nie pytają już czy to naprawdę pochodzi od Jezusa.

Tak jak mnie, podoba im się to co się zdarzyło, ponieważ nikt nie mówi im, o imionach duchów stojących za reiki, ani w jaki sposób doprowadza są rytualnie do otwarcia kanałów reiki. Oni po prostu nic nie wiedzą i często reikowcy nie myślą o tym już więcej ponieważ reiki skutkuje. Są zaślepieni przez reiki i oszukani poprzez objawy wyleczenia i kontakt z duchami reiki……………….. „

Ten mistrz reiki został ochrzczony i reiki opuściło go podczas gdy wynurzał się z wody. Mamy wiele podobnych listów od eks-reikowców na całym świecie, którzy zrozumieli to demoniczne działanie dopiero po ich wyzwoleniu i prawdziwym zbawieniu, gdy oszustwo reiki zostało usunięte. Nigdy nie zdawali sobie sprawy z tego co naprawdę robili, ani że świat duchowy może działać w ten sposób i/lub uzdrawiać. Większość z nich nie znała różnicy pomiędzy Duchem Świętym Boga, aniołami albo upadłymi aniołami. Niektórzy z nich zaprzeczali istnieniu diabła całkowicie a jedynie odkryli prawdę o tym po wyzwoleniu w imię Jezusa i czytaniu Słowa Bożego. Tak jak napisano w 2Kor.3-16; „lecz gdy się do Pana nawrócą, zasłona zostaje zdjęta”




Duchy, demony i władca Reiki!

Przez ujawnienie opisanych demonów reiki możesz teraz jasno zrozumieć, że:

leczniczy system energii reiki jest jednym z narzędzi używanym przez szatana z wielką mocą w dzisiejszym świecie. Istnieje dziś ponad 70 milionów reikowców, niektórzy z nich uważają się za chrześcijan i wierza, że są zbawieni, i którzy codziennie praktykują reiki na sobie. Myśląc, że leczą tak jak robił to Jezus, z prawdziwym powołaniem jako nadprzyrodzeni uzdrowiciele, ale używając mocy reiki ciemności i niższych duchów reiki do manifestacji tych (kłamliwych) cudów i fenomenów.

Chcielibyśmy pokazać ci jak funkcjonuje świat duchowy, aby wpływać na i łączyć się z ludźmi poprzez rytuały reiki, lecznicze sesje reiki aż po opętanie przez demona. Te demony i te doświadczenia są dobrze znane w tych Kościołach i wśród duszpasterstw, które zajmują się uwalnianiem, tak samo jak są znane ex-reikowcom, którzy zostali wyzwoleni, w łasce Boga poprzez Święte Imię Jezusa.

Podkreślmy jeszcze raz: Ci ludzie, którzy praktykują reiki, na ogół nie zdają sobie sprawy, że wywołują duchy reiki wysyłając reiki, albo inicjując innych. Reikowcy zapraszają duchy reiki za pomocą rysowania japońskiego symbolu konkretnego demona i przywołują je wołając ich imiona 3 razy, w ten sposób wysyłając energię reiki do kogoś. Albo za pomocą takich samych symboli, inicjując kogoś duchowo do reiki, przez rytualne otwarcie dostępów dla tych demonów i w ten sposób przepływ energii reiki może się rozpocząć. Ponieważ reikowcy tkwią w oszustwie poprzez oznaki wyleczenia i powodzenie osobiste w najbliższej przyszłości, ani też nie mają należytej wiedzy biblijnej, nie są poinformowani o implikacjach grzechu i gniewu do czasu aż upadną.

„A jeśli nawet ewangelia nasza jest zasłonięta, zasłonięta jest dla tych, którzy giną, w których Bóg świata tego zaślepił umysły niewierzących, aby im nie świeciło światło ewangelii o chwale Chrystusa, który jest obrazem Boga. ( 2Kor. 4; 3-4)

Zaślepienie to, z jego wiarą w reiki oraz manifestacje szatana są wyjaśnione w 2 Tes. I zwyczajnie udowadnia to, że szatan także może uzdrawiać poprzez demony reiki.




1.Dia-ko-mio główny-demon, władca

Inicjujący symbol reiki każdego mistrza reiki nazywa się „DIA KO MIO” i jest utrzymywany w tajemnicy i uznawany za święty przez mistrza reiki!! Ten duch mistrza reiki, jest wzywany do otwarcia i połączenia cię z reiki jako kanału reiki i abyś był jego niewolnikiem, Dzieje się to podczas inicjacji do reiki, jego imię to „Feniks, który powstaje z popiołów”. Demon, który twierdzi, że zmartwychwstał, jest oczywiście niebiblijny i ma pochodzenie egipskie, w buddyjskiej tradycji jest znany jako oznaka oświecenia.




„Umiłowani, nie dowierzajcie każdemu duchowi, ale badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków pojawiło się na świecie. Po tym poznajecie Ducha Bożego: każdy duch, który uznaje, że Jezus Chrystus przyszedł w ciele, jest z Boga. Każdy zaś duch, który nie uznaje Jezusa, nie jest z Boga; i to jest duch Antychrysta, który – jak słyszeliście – nadchodzi i już teraz przebywa na świecie.| (1Jan 4;1-4)




Mistrz reiki dowiaduje się, którego symbolu i imion używać oraz jak to robić, kiedy sam już przeszedł inicjację. Zapłacił sporo pieniędzy i był już przez wiele lat głęboko zaangażowany w reiki. On w końcu jest mistrzem reiki i….. phi…. nie obchodzi go, kim jest ten duch, albo po prostu nie wie. Reiki skutkuje, reiki leczy, ludzie zostają uzdrowieni i ponieważ czynię dobro, jestem w dobrych układach z Bogiem, mam teraz moc, jestem szczęśliwy, więc?

2 – Hon-cha-se-shonen, duch nawiązujący kontakt

Symbol i duch drugiego stopnia reiki, dla nawiązywania kontaktu z osobą lub sytuacją na odległość. Znaczenie: „od mojego Buddy do twojego Buddy” albo „z mojej boskości do twojej,” jest to duch kontaktujący się, działa jak starej daty rozmowa telefoniczna na daleką odległość. Jest również używany podczas wszystkich inicjacji i jest dodatkowo wpisany w rękę podczas rytuału inicjacji reiki na drugi stopień.

3 – Sei-heki, duch prowadzący

Symbol i duch drugiego stopnia reiki, dla wpływania na poziomy podświadome, aby leczyć uzależnienia itp. Na ogół nie uczy się już o nim więcej, jednak jeśli wiesz jak to robić, może być wykorzystywany dla manipulacji ludźmi. Jego działanie wyjawi dużo o ludziach i sytuacjach i dostarczy rewelacji do „trzeciego oka”. Tak, że reikowiec będzie wiedział gdzie wysłać trochę więcej reiki następnym razem. Ten symbol również jest używany we wszystkich inicjacjach reiki i wpisany w rękę.

4 – Tjoko-rei, duch główny

Symbol i duch drugiego stopnia reiki jest używany do uaktywnienia energii reiki w rękach osoby, kiedy nakłada ręce na pacjenta albo dla wysyłania reiki. Kiedy reikowiec nakłada ręce na pacjenta, duch ten działa aby wzmocnić siłę reiki, która już do pacjenta przepływa. Znaczenie: boże przybądź tu, rozkazanie bogowi reiki aby działał. Jest bardzo potężny.

Są to główne demony reiki, napotykane w tradycyjnym reiki, ale przez wymieszanie reiki z innymi działaniami okultystycznymi, istnieje ich o wiele więcej. Feniks jest używany podczas każdej inicjacji do reiki na którykolwiek stopień reiki a pozostałe są używane przy drugim stopniu wzwyż, aby wysyłać energię reiki albo wzmocnić energię reiki podczas nakładania rąk. Ale ponieważ reiki dobrze współdziała z każdym innym systemem okultystycznym, istnieje wiele innych form reiki, które używają innych symboli reiki z ich mantrami/ imionami, różnych duchów niższych. I tak, mamy guru, którzy zapoczątkowali rożnorodne odmiany reiki takie jak Osho-reiki albo Bagwan-reiki, Saibaba-reiki, Joga-reiki, albo doświadczonych mistrzów reiki, którzy zapoczątkowali Karuna-reiki, Harbori, Rainbow…itp. Ale podstawowe demony reiki i wszystkie rytuały inicjacyjne reiki zostały wspomniane powyżej.

źródło: http://savedfromreiki.wordpress.com/duchy-reiki/

Problem reiki jest bardzo poważny!
Dochodzi do tego, że pracodawcy stosujący reiki, manipulują swoimi pracownikami i "zmuszają" ich do ukończenia kursów reiki! W moim mieście wszyscy pracownicy mistrzyni reiki, mają pokończone kursy reiki. Mało tego kobieta podaje się za dwie odrębne instutucje w pierwszym przypadku mówi wprost, że leczy reiki i prowadzi kursy. W drugim przypadku nie podaje tej informacji, nawet nie podaje nazwisk kto prowadzi inne "normalne" kursy doszkalające z róznych zawodów! Pytanie dlaczego ukrywa ten fakt?
Czyzby inicjowała swoich kursantów bez ich wiedzy, bo trzeba na kimś ćwiczyć?
Czy nie podaje tej informacji, bo boi się, że nikt nie zgłosiłby się na kurs, wiedząc czym się zajmuje? Zawsze to jakieś ryzyko być kilka dni pod wpływem kogos z reiki, bo niogdy nie masz pewności czy nie zainicjuje bez twojej zgody!
01-03-2011 11:09
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów