Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy współcześnie istnieją czarownice?
Autor Wiadomość
Glowa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 83
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #31
 
Powszechnie uważa się nawet, że każdy człowiek ma wrodzone predyspozycje do zdolności paranormalnych, które zanikają w życiu we współczesnym świecie.

Co do magii i demonów. Nawet voodoo posługuje się magią głównie w dobrym celu (ochrona, błogosławieństwo itpi). Wtedy demony współpracują z nami aby czynić dobro? :o

Nie bój si? nieznanego.
12-11-2008 19:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #32
 
Glowa napisał :
Cytat:Nawet voodoo posługuje się magią głównie w dobrym celu (ochrona, błogosławieństwo itpi). Wtedy demony współpracują z nami aby czynić dobro? :o

Jawna herezja.Od kiedy to demony są dobre, bo pierwsze słyszę. Wiem tylko, że potrafią, ale podszywać się pod dobro i że niszczą ludziom całe życie.
12-11-2008 19:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Glowa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 83
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #33
 
To nie było stwierdzenie tylko pytanie retoryczne Język

Ktoś stwierdził, że każda magia to współpraca z demonami.
Jeśli tak, to wykorzystując magię w celach dobrych, demony współpracują z nami w celach dobrych. Tak wynika z logicznych interpretacji tych stwierdzeń Język

Nie bój si? nieznanego.
12-11-2008 20:29
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #34
 
Glowa, zrozum, że nie ma dobrej magii. Już w Starym Testamencie magia była potępiana jako zło i nawet karano ją śmiercią (u Izraelitów).

Czemu więc świat współczesny kusi los i znowu pokłada nadzieje w magii i pogaństwie ? Czy trud ewangelizacyjny Apostołów, Świętego Patryka, Świętego Wojciecha i innych misjonarzy ma się teraz zmarnować ? Opamiętajmy się. Porzućmy wszelkie obrzędy, które obrażają naszego Stwórcę. Czy my jeszcze wierzymy, a może mamy namiastki wiary, namiastki religijności ? Czy widzimy ile jest dziś sekt, jak obojętnieje religijnie świat stając się podatny na zasiew zła ?

Jesteśmy cywilizowanym społeczeństwem opartym na fundamencie judeo-chrześcijańskim, a nie "dziczką oliwną". Nie możemy sobie pozwalać na to, co się nam rzewnie podoba, czyli na zabobon. Dzięki.
12-11-2008 21:00
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #35
 
Ot machnęło martwe cielę ogonem...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
12-11-2008 21:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kyllyan Offline
peregrino
*****

Liczba postów: 1,068
Dołączył: Nov 2005
Reputacja: 0
Post: #36
 
Glowa napisał(a):Ktoś stwierdził, że każda magia to współpraca z demonami.
Jeśli tak, to wykorzystując magię w celach dobrych, demony współpracują z nami w celach dobrych. Tak wynika z logicznych interpretacji tych stwierdzeń
Twoje rozumowanie jest prawidłowe. Demony pragnąc byś im bardziej zaufał, będą - do czasu - współpracować w czynieniu dobra Oczko

[Obrazek: 764919eb84c6980d44424b316918db5d.png]


„Bez wiary potykamy się o źdźbło trawy, z wiarą przenosimy góry.” S. Kierkegaard
13-11-2008 13:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #37
 
Cytat:Demony pragnąc byś im bardziej zaufał, będą - do czasu - współpracować w czynieniu dobra Oczko
, a następnie pozbędą się owego delikwenta tzn. zniszczą swoje narzędzie.
13-11-2008 13:27
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #38
 
Mam podobne zdanie jak Kyllyan:
Cytat:Demony pragnąc byś im bardziej zaufał, będą - do czasu - współpracować w czynieniu dobra
Szczególnie człowiek, który ma ograniczone zaufanie do siebie samego (a jest ich wielu, np. z poczuciem niskiej własnej wartości), po jakimś czasie będzie powtarzał: "przecież ten człowiek, nie może być kierowany złem, bo tak wiele zrobił dobrego", a to co sam czuje, odrzuci, bo nie ufa własnemu sercu/sumieniu.
I tym samym, bez dodatkowych bodźców, stanie się bezwolnym narzędziem rozszerzającym zło.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
13-11-2008 14:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbiSh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #39
 
Cytat:Glowa, zrozum, że nie ma dobrej magii. Już w Starym Testamencie magia była potępiana jako zło i nawet karano ją śmiercią (u Izraelitów).
Wiesz za wyznawanie chrześcijaństwa też kiedyś karano śmiercią. Język

Cytat:Szczególnie człowiek, który ma ograniczone zaufanie do siebie samego (a jest ich wielu, np. z poczuciem niskiej własnej wartości), po jakimś czasie będzie powtarzał: "przecież ten człowiek, nie może być kierowany złem, bo tak wiele zrobił dobrego", a to co sam czuje, odrzuci, bo nie ufa własnemu sercu/sumieniu.
I tym samym, bez dodatkowych bodźców, stanie się bezwolnym narzędziem rozszerzającym zło.
Nie trzeba współpracować z demonami, aby zatracić samego siebie.
16-11-2008 20:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sheila Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #40
 
Mam szereg pytań.
Co z osobami, które uważają się za czarownice, a nie mają żadnych zdolności? (Uprawiają magię, która nie polega na rzucaniu kulami ognia i teleportacji.) (czy uzyskają one takie zdolności prędzej lub później w skutek działania demonów?

Cytat:Jesteśmy cywilizowanym społeczeństwem opartym na fundamencie judeo-chrześcijańskim
Czy współczesna Europa nie jest raczej oparta na fundamencie starorzymskim?

Jak rozpoznać czy dar pochodzi od demonów czy od Boga?

I wreszcie - czy wg Was istnieją jeszcze inne niematerialne byty, poza Bogiem, aniołami i demonami? Coś "po środku"?
08-04-2009 11:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #41
 
Sheila, działanie Pana pozna się po owocach... takich jak pokój ,radość .miłość ,łagodność , mądrość ,odwaga.. itp.

Sheila napisał(a):Coś "po środku"?
chodzi Ci o coś takiego typu "Heros"osoba "bosko-ludzka","demoniczno-ludzka"czy coś?

po Twoich pytaniach widzę ze mocno się chyba okultyzmem interesujesz...czy coś.. .Ja kiedyś podobne tez miałam pytania....

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
08-04-2009 11:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sheila Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #42
 
kredka198 napisał(a):chodzi Ci o coś takiego typu "Heros"osoba "bosko-ludzka","demoniczno-ludzka"czy coś?
Jak pisałam, chodzi mi o byty niematerialne. Nie herosy czy mieszańce rodem z fantasy Oczko
Raczej o istoty które nie są ani dobre, ani złe. Mają charakter między anielskim a demonicznym - nie wiem, jak to inaczej ująć, bo wyrazów mi nie wystarcza. Oczko

Jeśli chodzi o okultyzm - masz rację, interesuje mnie to i obecnie jestem dość daleko od chrześcijaństwa. Natomiast jak już pisałam do o. Pacyfika, jestem na tym forum, żeby dopytać, poczytać, obejrzeć "drugi koniec kija", zanim zdecyduję się na poważne kroki.
08-04-2009 11:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #43
 
nie ma takich bytów.

hymm.. .Zajmowałam się okultyzmem kiedyś.. . :/
; i dobrze na tym nie wyszłam...; czego skutki czasami po dziś dzień odczuwam.

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
08-04-2009 13:19
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #44
 
Sheila, WICCA?!?!?!
:roll:
Mam nadzieję, że nie napisałaś poważnie, a jeśli napisałaś - uciekaj stamtąd czym prędzej. To jawny satanizm.

Cytat:czy uzyskają one takie zdolności prędzej lub później w skutek działania demonów?
Niekoniecznie. Jedni tak, wpadając w wielkie bagno, inni nie, wpadając w nie mniejsze. Złemu nie zależy na dzieleniu się zdolnością do robienia magicznych sztuczek. Zależy mu na odciągnięciu człowieka od Boga i rozprzestrzenianiu nienawiści. Wielkiej naiwności trzeba, żeby myśleć, że od szatana można cokolwiek "dostać" za darmo.

Cytat:Jak rozpoznać czy dar pochodzi od demonów czy od Boga?
Miłość - tak. Owoce - tak. Ale przede wszystkim trzeba pamiętać o korzeniu: jeśli ktoś na co dzień żyje w stanie grzechu ciężkiego, z dala od Boga, jeśli nie szuka Jego woli, to nie może twierdzić, że jakiekolwiek "superwłaściwości" posiada od Boga.
W ogóle "paranormalność" nie pochodzi od Boga.

Nie jest ważne to, co każdy z nas uważa o... Uśmiech Ważne jest jak jest naprawdę.
Istnieje Bóg - Stwórca. On stworzył anioły, z których część się zbuntowała i stała się upadłymi aniołami, czyli demonami. Bóg nie stworzył demonów - one same stały się złe przez dobrowolne i świadome odejście od Boga. Szatan nie jest równorzędnym przeciwnikiem Boga. Nie ma obiektywnie toczącej się "gry" o losy świata. Bóg - Stwórca jest Wszechmogący, mógł zbawić świat pstrykając jednym palcem Oczko Nie chciał jednak. Tak bardzo nas ukochał, że dał Swojego Jedynego Syna, żeby każdy z nas nie zginął, nie dostał tego, na co swoim grzechem zasłużył, aby miał życie wieczne. Bóg ulitował się nad nami. Na Krzyżu Jezus definitywnie pokonał śmierć, szatana i zło. Game over. Szatan jest przegrany.

Jedyna walka, jaka ma miejsce, to walka wewnątrz człowieka. Ponieważ Bóg w swojej Miłości obdarza człowieka wolną wolą, może on wybrać dobro albo zło; błogosławieństwo albo przekleństwo; życie albo śmierć; wygraną albo przegraną.
Szatan jako ojciec kłamstwa i nienawiści, chce jak najwięcej osób oszukać i ściągnąć na swoją stronę, włączyć w przegraną. Jak pies ogrodnika - sam przegrał, więc chce, aby człowiek został z nim po przegranej stronie. To jest jego jedyny sposób na "zaszkodzenie Panu Bogu". Nie może Go dosięgnąć wprost, niczego nie może uczynić Bogu Wszechświata, więc wykorzystując wolną wolę człowieka, próbuje go zwieść, aby w ten sposób "uderzyć" w Boga, zabierając Mu tych, których On kocha i dla których przygotował wspaniałe życie wieczne z Nim samym.

[ Dodano: Sro 08 Kwi, 2009 15:22 ]
...co do "mieszańców" jeszcze Uśmiech W realnym świecie każdy musi się opowiedzieć po którejś stronie: dobro albo zło.
Aniołowie również mieli taką możliwość, teraz część z nich służy Bogu Jedynemu, ale niestety znaleźli się i tacy, którzy odmówili posłuszeństwa i zbuntowali się, czyniąc z siebie samych demony.

Pamiętajmy o tym, że zło jest brakiem dobra. To wyklucza możliwość pomieszania natur. Tam, gdzie nie ma dobra, tam zawsze jest zło.

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
08-04-2009 15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #45
 
zgadzam się z omykiem ... .Trzeba tez pamiętać ze jeżeli ktoś dobrowolnie decyduje się na działanie (współprace ? okultyzm?) Złego to jak mówiła
omyk napisał(a):Wielkiej naiwności trzeba, żeby myśleć, że od szatana można cokolwiek "dostać" za darmo.
... bo czasami się zdarza ,że kolesie coś tam maja paranormalnego i w ogóle różne schizy ..ale Zły nie daje tego z dobrej woli..nie robi wspólnika z człowieka..ON NIENAWIDZI KAŻDEGO CZŁOWIEKA i dlatego prędzej czy później zaczyna niszczyć swoje narzędzie... .A jeżeli chce odejść to też jest nie najlepiej... .Wiem coś na ten temat.

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
08-04-2009 16:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów