Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy współcześnie istnieją czarownice?
Autor Wiadomość
Sheila Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #46
 
omyk napisał(a):Mam nadzieję, że nie napisałaś poważnie, a jeśli napisałaś - uciekaj stamtąd czym prędzej. To jawny satanizm.
Napisałam jak najbardziej poważnie, przygotowuję się do inicjacji w tradycyjnym wiccańskim kowenie. Co znaczy "jawny"? Wiccanie nie uznają istnienia szatana, więc i nie są jego jawnymi wyznawcami, bo toż to bez sensu by było. Co najwyżej mógłby być to satanizm pod płaszczykiem innych wierzeń.
Z resztą gdyby Wicca była satanizmem, to by nie potrzeba było nowej nazwy Oczko
Po pytania nt. Wicca odsyłam do tematu o tej samej nazwie.

omyk napisał(a):Istnieje Bóg - Stwórca. (... ... ...) wspaniałe życie wieczne z Nim samym.
Teorię znam bardzo dobrze. Praktykę całkiem niezgorzej, byłam niegdyś bardzo blisko Boga. A teraz... wy powiedzielibyście, że dałam się niestety zwieść.

Nie zależy mi na ogólnikach, chcę stawiać konkretne pytania, bo wciąż mam konkretne wątpliwości.
08-04-2009 18:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
kredka198 Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 435
Dołączył: Dec 2008
Reputacja: 0
Post: #47
 
dajesz Duży uśmiech -pytaj Uśmiech - w odpowiednich tematach albo na pw

"uśmiechaj się także do Boga z miłością przyjmując Jego wole" - Św. Franciszek z Asyżu

"Just because a pregnancy may be unwanted doesn't mean that the baby is!"

"...I will walk on the water and You will catch my if I fall.."
08-04-2009 18:53
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #48
 
Sheila, wikkańska (nie wiem jak to poprawnie napisać, więc piszę przez k) inicjacja to inicjacja satanistyczna. Okultyzm doskonale wiąże się z satanizmem, zresztą dowiesz się i o tym, ale dopiero za jakiś czas. Przytoczę to, co już kiedyś wklejałam na forum, z "wyznań egzorcysty", ks. Gabriele Amortha:
Cytat:Działa w Stanach Zjednoczonych, rozszerzone później
na skalę międzynarodową, stowarzyszenie WICCA (w tłumaczeniu: Stowarzyszenie Czarowników i Spiskowców).
Ma ono wielu członków, posiada trzy wytwórnie płytowe, a każda płyta pochodząca z tych wytwórni ma za cel przyczyniać się do demoralizacji i dezorganizacji wewnętrznej psychiki ludzi młodych. Czlonkowie WICCA praktykują satanizm i sami poświęcają się szatanowi.
Każda ze wspomnianych płyt opisuje dokładnie stany
duszy, które odpowiadają uczniom szatana, i zaprasza słuchaczy do oddawania mu chwały, sławy, czci.

Sławna grupa, Rolling Stones, mająca zwolenników na całym świecie, także należy do sekty satanistów z rejonu San Diego.
Muzycy tej grupy rozpowszechniają w wielu piosenkach te same idee co wykonawcy z kręgów WICCA, ponieważ są osobami praktykującymi kult szatana.
Bardzo znana jest również inna organizacja Carry Funkell, która produkuje podobny typ muzyki. Wszystkie te stowarzyszenia i organizacje stawiają sobie przede wszystkim za cel popularyzowanie nagrań mających prowadzić młodych do satanizmu, czyli do kultu szatana.
Nagrania poświęcone szatanowi opierają się na czterech zasadach:
1. Mają specyficzny rytm, nazywany beat, który skłania do naśladowania ruchów charakterystycznych dla stosunków seksualnych. Nagle słuchacze czują się wciągnięci w pewien rodzaj szaleństwa. To dlatego zanotowano wiele przypadków historii spowodowanych przez ciągłe słuchanie takich nagrań. Jest to rezultat podrażniania instynktu seksualnego przy pomocy beat, o którym mówiliśmy.
2. W kompozycjach muzycznych używana jest określona intensywność dźwięku, wybrana z rozmysłem dla osiągnięcia siły 7 dB, przewyższających tolerancję systemu nerwowego. Wszystko jest dokładnie zaplanowane: kiedy - ktoś poddaje się tej muzyce przez pewien czas, narasta
w nim pewien typ depresji, buntu, agresji. Nie zdając sobie z tego w pełni sprawy, słuchacz dochodzi do stwierdzenia: "Tak naprawdę, to ja nie zrobiłem nic złego: słuchałem tylko muzyki przez cały wieczór" (w ten sposób myśli również wielu rodziców i wychowawców, zupełnie niedoświadczonych na tym polu). Jest to natomiast przewidziana i dobrze zaplanowana metoda do osiągnięcia konkretnego rezultatu: doprowadzenia słuchaczy do stanu zamieszania i nieporządku, który popycha ich do szukania realizacji - beat, czyli rytmu, którego słuchali przez cały wieczór.
W ten właśnie sposób dochodzi się również do rekrutacji nowych adeptów satanizmu, a jest to końcowy cel, jaki stawiają sobie autorzy wspomnianych kompozycji.
3. Trzecią regułą jest przekazanie sygnału podprogowego. Chodzi o przekazanie sygnału bardzo wysokiego, nie dającego się usłyszeć, sygnału naddźwiękowego, który działa na podświadomość. Jest to dźwięk ogłuszający, - rzędu okolo 3000 kilocykli na sekundę, którego nie można przechwycić własnymi uszami, właśnie dlatego, że jest ponad dźwiękowy. Wyzwala on w mózgu pewną substancję, której efekt działania jest dokładnie taki sam jak narkotyków. Słuchacz otrzymuje narkotyk naturalny, wyprodukowany przez mózg w następstwie tych bodźców, które zostały przekazane, nie zdających sobie z tego sprawy. W pewnym momencie czujemy się dziwnie. Ten osobliwy stan prowadzi człowieka do poszukiwania prawdziwego narkotyku lub do brania wyższych dawek, jeśli już ktoś jest uzależniony.
4. Istnieje również czwarty element: rytualna konsekracja każdej płyty w czasie czarnej mszy. Zanim płyta zostanie wprowadzona na rynek, zostaje poświęcona szatanowi poprzez szczególny rytuał, który jest prawdziwą formą czarnej mszy.
Jeśli parę razy zadaliście sobie trud przeanalizowania
słów niektórych piosenek (słów, które czasami są ukryte i dadzą się uchwycić jedynie przy słuchaniu płyty do tyłu, w kierunku odwrotnym), zorientowaliście się, że główne tematy są zawsze takie same: bunt przeciwko rodzicom, przeciwko społeczeństwu, przeciw temu wszystkiemu, co istnieje. Do tego dochodzi wyzwolenie wszystkich instynktów seksualnych, możliwość stworzenia państwa anarchicznego, aby doprowadzić do powszechnego zwycięstwa szatana. Istnieją również hymny bezpośrednio poświęcone szatanowi. Wystarczy wziąć na przykład piosenkę „Hair”, aby znaleźć w niej cztery części poświęcone kultowi szatana.

Po tym, co powiedzieliśmy, kto ośmieliłby się zanegować niebezpieczeństwo wpływu Złego, który ma wielu wspólników na drodze buntu i nienawisci? Czytamy w Księdze Apokalipsy: "I rozgniewał się Smok na Niewiastę, i odszedł rozpoczął walkę z resztą jej potomstwa, z tymi, co strzegą przykazań Boga i mają świadectwa Jezusa" (Ap 12,17).

Ten, kto siedzi w okultyzmie dłużej, zaczyna się doskonale orientować, komu służy. Problem w tym, że kiedy zauważy, że staje się sługą i narzędziem szatana, wtedy jest już za późno.

Samo słowo okultyzm pochodzi - jak zapewne wiesz - z łacińskiego "zakryty". Oznacza wiedzę tajemną. Nie pochodzi od Boga. Bóg mówi w Słowie wprost:
Pwt 18 napisał(a):Gdy ty wejdziesz do kraju, który ci daje Pan, Bóg twój, nie ucz się popełniania tych samych obrzydliwości jak tamte narody. Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza.

Sheilo droga Uśmiech Gdybyś wygrała miliard dolarów, pewnie nie zamieniłabyś ich na miliard długów. A i biliard to mało... to nic w porównaniu z Bożym pięknem Uśmiech Gdybyś poznała szczęścia, jakie daje prawdziwa relacja z Jezusem, prawdziwa z Nim bliskość, prędzej dałabyś się pociąć na plasterki, byle tylko z Nim być, niż odeszła do oszusta Uśmiech

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
08-04-2009 20:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nadinn Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 370
Dołączył: Jan 2009
Reputacja: 0
Post: #49
 
Sheila napisał(a):Nie zależy mi na ogólnikach, chcę stawiać konkretne pytania, bo wciąż mam konkretne wątpliwości.

Jak ci nie zalezy na ogolnikach,to zadaj konkretne pytanie? Dokladnie sama nie wiem o co ci chodzi.
08-04-2009 21:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sheila Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #50
 
Zadałam już konkretne pytania. Teraz sobie trochę poczytam, poszukam i zadam kolejne.
08-04-2009 22:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
AbiSh Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 77
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #51
 
omyk napisał(a):Okultyzm doskonale wiąże się z satanizmem, zresztą dowiesz się i o tym, ale dopiero za jakiś czas.
No niezbyt sie wiąże. Sataniści bezczeszczą wszystko co Boskie i otwarcie czczą szatana, a okultyści to bardziej sie magiya i okultura zajmuja.
O Wiccach za wiele nie wiem więc sie nie wypowiem. Musze skubnąć coś z tej dziedziny.
09-04-2009 14:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Augustus Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 356
Dołączył: Mar 2009
Reputacja: 0
Post: #52
 
Fascynujący temat. Łatwo sprawdzić czy prawniczka jest opętana. Jeśli poprosi się ją, żeby powiedziała: Jezus Jest Panem i powie, to zgodzę się z omykiem, żeby jednak skorzystała z porady psychologa, ponieważ ma silne zaburzenie narcystyczne. Jeśli nie powie, to raczej demon ją opętał, bo jaki demon pochyli się Nazarejczykowi? Jeśli ją opętał, to tylko z jej winy, ponieważ św. Paweł jasno powiedział, że czary są wynikiem życia tylko wg ciała. Jeśli prawniczce zależy na odziedziczeniu królestwa Bożego, to powinna coś ze sobą zrobić. Ale jest problem, jeśli jest opętana na amen, to jak ją skłonić do ratowania siebie samej? Czyż tego nie powinno się komuś zgłosić?

Wiara zaś jest poręką tych dóbr, których się spodziewamy, dowodem tych rzeczywistości, których nie widzimy (...) Przez wiarę poznajemy, że słowem Boga wszechświat został tak stworzony, iż to, co widzimy, powstało nie z rzeczy widzialnych. Hbr 11, 1-3 BT
10-04-2009 01:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #53
 
Sheila,
Cytat:Co znaczy "jawny"?
jawny raczej w tym sensie, że polega on na praktykach/wierzeniach, które są w sposób jawny i jednoznaczny i jasny określone, a zarazem potępione w Biblii jako dzieła diabła. Niejawny byłby tam, gdzie zwodzą pod pozorem jakiegoś dobra, uzdrawiania, jakichś bliżej nieokreślonych energii, duchów opiekuńczych itd.

Cytat:Co z osobami, które uważają się za czarownice, a nie mają żadnych zdolności? (Uprawiają magię, która nie polega na rzucaniu kulami ognia i teleportacji.)
to samo co z tymi co mają "zdolności" - taki sam grzech, taka sama droga do zniewolenia/opętania, to samo zło.

Cytat:(czy uzyskają one takie zdolności prędzej lub później w skutek działania demonów?
wątpię. skoro już swoją wolą lnie człowiek nie do Boga ale do demonów/duchów/mocy to nie trzeba go "kupować". natomiast bez względu na to czy ma się te moce czy nie, zawsze można się spodziewać nieszczęść, poczucia opuszczenia, coraz większej ciągoty do zabójstwa, a przede wszystkim samobójstwa.
znam ludzi, którzy licząc na obiecane zdolności wykonywali pewne ryty czy nawet podpisywali cyrografy - jedne zdolności (te łatwiejsze do dania np. czytanie w myślach, ale też nie wszystko, bo czytanie w myślach nie da nigdy pełnego przystępu do cudzych myśli i jego wnętrza, itd.) dostawali, a jak się pokusili o te bardziej wypasione zachęceni tym co już dostali to wałek - doły, myśli samobójcze, chwilowe utraty panowania nad sobą, a moment ocknięcia następował tuż przed np. skokiem z okna czy w podobnej sytuacji. o dziwo dopóki nie chcieli się z tego całego syfu wycofać jakoś radykalniej to nawet miewali poczucie, że pokuszenie się o próbę samobójczą nie tyle będzie zabiciem się co sprawdzianem ich mocy - totalne zaślepienie.

Cytat:Czy współczesna Europa nie jest raczej oparta na fundamencie starorzymskim
nie

Cytat:Jak rozpoznać czy dar pochodzi od demonów czy od Boga?
Boży dar zawsze dawany jest w sposób jawny i nieprzypadkowy. co do rozeznania: źródło (sposób, okoliczności otrzymania), sposób w jaki mogę go używać oraz owoce działania.

Cytat:I wreszcie - czy wg Was istnieją jeszcze inne niematerialne byty, poza Bogiem, aniołami i demonami? Coś "po środku"?
wg nas to może być różnie. czysto obiektywnie to różnie to w różnych religiach/wiarach byty duchowe są nazywanie i hierarchizowane, ale zawsze sprowadzają się do 3 grup - jedna to Bóg, druga to byty współpracujące z Bogiem na Jego zasadach, a trzecia to byty Bogu przeciwne. nigdzie nie istnieje grupa neutralna. natomiast często bywa zjawisko, że byty Bogu przeciwne. często występuje też zjawisko, że pojawiają się jakieś duchy podające się jako neutralne lub pozytywne, ale po gruntowniejszym przyjrzeniu się im można poznać (o ile tego wcześniej same wprost nie wyjawią) z tego co mówią, jak się zachowują, jakie podają warunki współpracy, że są to byty z tej trzeciej grupy. to w wierzeniach teistycznych. w pozostałych nie masz relacji z bytem boskim nawet jeśli jakoś uznajesz jego istnienie. są jeszcze wierzenia wykluczające istnienie bytu boskiego i masz do czynienia z duchami niższego rzędu, choć one czasem mogą uzurpować sobie prawo do nazywania ich bogami.

to tak pokrótce.

a czemu chcesz przejść wikkańskie inicjacje i zostać czarownicą? :mrgreen:

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
10-04-2009 13:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Sheila Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 17
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #54
 
spioh napisał(a):jawny raczej w tym sensie, że polega on na praktykach/wierzeniach, które są w sposób jawny i jednoznaczny i jasny określone, a zarazem potępione w Biblii jako dzieła diabła. Niejawny byłby tam, gdzie zwodzą pod pozorem jakiegoś dobra, uzdrawiania, jakichś bliżej nieokreślonych energii, duchów opiekuńczych itd.
Więc Wicca powinna być satanizmem jawnym i niejawnym zarazem. Można pomagać w uzdrawianiu i innych dobrych praktykach, często wzywamy duchy opiekuńcze i korzystamy z energii. Ale czy samo to nie jest jednoznacznie potępione przez Biblię? Z kolei wiara w innych Bogów musi być jawnym pogwałceniem praw z Biblii.

spioh napisał(a):Cytat:
Czy współczesna Europa nie jest raczej oparta na fundamencie starorzymskim

nie

Ujęła mnie złożoność opowiedz Oczko

spioh napisał(a):a czemu chcesz przejść wikkańskie inicjacje i zostać czarownicą? :mrgreen:
Bo tak czuję, bo czuję powołanie, bo mam potrzebę, bo słyszę głos Bogini, bo mnie to pociąga, bo taka jest moja droga, bo tak wybrałam.
Wszystkie odpowiedzi na to pytanie są równie głupie i subiektywne, że nie wiem, czy cokolwiek ci z nich przyjdzie.
11-04-2009 20:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Narayana Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 130
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #55
 
Hmmm....zastanawia mnie w takim układzie jedno. Czym w zasadzie jest dla Katolika satanizm? Często słyszałem odwołania do tego terminu, jednak są one niekonsekwentne, mam nawet momentami wrażenie, że sugerują "wszystko, z czym my się nie zgadzamy".

Satanizm jest konkretną życiową ideologią (nie religią - taka adnotacja. Nikt tam diabła nie czci Oczko ), stąd dziwi mnie nieco nadużywanie tego określenia.

Np w przypadku odniesienia do Wicca. Miałem przyjemność zapoznać się z pewnymi grupami pogańskimi (do których Wicca m.in. należy), i, mówiąc szczerze, są tam propagowane bardzo pdoobne wartości, jak w chrześcijaństwie, takie, jak miłosć bliźniego, życzliwość etc. Kult tych grup nie zawiera żadnych odwołan do Szatana.

Stąd - skad wzięło się nazywanie tych grup satanistycznymi?
01-06-2009 20:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kasandra21 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #56
 
AbiSh napisał(a):No niezbyt sie wiąże. Sataniści bezczeszczą wszystko co Boskie i otwarcie czczą szatana, a okultyści to bardziej sie magiya i okultura zajmuja.

Właśnie, że ktoś wierzy w magię - to nie musi przecież zaraz nie wierzyć w Boga a tym bardziej go nie szanować...
Albo np medycyna niekonwencjonalna - jako przykład mogę podać Reiki -
Cytat:abp. Bolesław Pylak, emerytowany arcybiskup archidiecezji lubelskiej powołując się na słowa JP II: ,,stwierdzam z całą odpowiedzialnością, że katolicy mogą korzystać z pomocy radiestetów i bioenergoterapeutów. W tym wypadku wykorzystujemy naturalne siły natury, dane przez Stwórcę dla naszego dobra, zgodnie z nakazem „czyńcie sobie ziemię poddaną”"


Przecież święci też uzdrawiali, a skoro nie dało się tego racjonalnie wytłumaczyć - było dla ludzi im współczesnych magią...
10-06-2009 18:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #57
 
Kasandra21 napisał(a):Cytat:
abp. Bolesław Pylak, emerytowany arcybiskup archidiecezji lubelskiej powołując się na słowa JP II: ,,stwierdzam z całą odpowiedzialnością, że katolicy mogą korzystać z pomocy radiestetów i bioenergoterapeutów. W tym wypadku wykorzystujemy naturalne siły natury, dane przez Stwórcę dla naszego dobra, zgodnie z nakazem „czyńcie sobie ziemię poddaną”"


Przecież święci też uzdrawiali, a skoro nie dało się tego racjonalnie wytłumaczyć - było dla ludzi im współczesnych magią...
Ostatnio zaznajamiam się z naukami JP2. Nigdzie wzmianki o tym że katolik może korzystać z usług radiestetów ani bioenergoterapeutów nie znalazłem.

[ Dodano: Czw 11 Cze, 2009 13:13 ]
W Kościele istnieje pojęcie "cudu", i jest odróżniane pseudocudów wyraźnie. I tak:

Cytat:Cuda opisywane są w Starym i Nowym Testamencie. Przy uznaniu cudu obowiązują jeszcze do dzisiaj, tylko bardziej sprecyzowane te same kryteria, które wyszczególnił w dziele "De servorum Dei beatificatione et beatorum canonisatione" (Bolonia 1734-1738) w ósmym rozdziale czwartej księgi papież Benedykt XIV. Ażeby uznać powrót do zdrowia za cudowne uzdrowienie, muszą być spełnione następujące warunki (Alfred Lapple, 1997):
1. Choroba, z której zostaje się uzdrowionym musi być ciężka tak, że wyleczenie z niej nie jest możliwe, a przynajmniej trudne.
2. Choroba nie może być już w stadium zaniku, tak że mogłaby cofnąć się samoistnie.
3. Nie mogą być aplikowane żadne lekarstwa, a gdy już zostały podane, stwierdzona musi być ich nieskuteczność.
4. Uzdrowienie musi być natychmiastowe.
5. Przed uzdrowieniem nie może mieć miejsca żaden kryzys na skutek podawania określonego środka; jeśli tak było, nie należy mówić o cudownym uzdrowieniu, gdyż można je częściowo lub też całkowicie wytłumaczyć w sposób naturalny.
6. Uzdrowienie musi być całkowite.
7. Po uzdrowieniu nie może nastąpić nawrót choroby.

Obecnie przyjęta została zasada, że lekarzowi nie wolno stwierdzać cudów, a duchowny nie powinien szczegółowo zajmować się ich stroną lekarską. Aktualnie obowiązuje następujący sposób postępowania:

1. Pierwszą instancję badającą stanowi Biuro Medyczne w Lourdes w raz z przyłączonym do niego Biurem Badań naukowych.
2. Drugą instancję badającą stanowi Międzynarodowy Komitet Lekarski w Lourdes (nazwany także Międzynarodowym Komitetem Medycznym w Lourdes). Ten przeważnie w Paryżu obradujący komitet składa się z utworzonej przez Thesa Narodowej Komisji Lekarskiej i znakomitości lekarskich.
3. Proces kościelny i potwierdzenie cudów: dla instytucji lekarskich istotna jest wskazówka dr Alphonse Olivieri (1959- 1971) przewodniczący Biura Medycznego w Lourdes " my jako lekarze nie możemy do czasu zapadnięcia decyzji biskupiej na temat jakiegoś uzdrowienia nigdy użyć słowa "cud". Posiadający szczególne uprawnienia biskup musi podjąć najtrudniejszą i ostateczną decyzję. Wymaga ona największej odwagi.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
11-06-2009 12:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #58
 
Z tego co wiem (od człowieka który ma jakiś tam kontakt z ludźmi opentanymi)
do opentań często dochodzi poprzez "kozystanie z usług" min. bioenergoterapeutów.

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
27-06-2009 19:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Kasandra21 Offline
Początkujący
**

Liczba postów: 20
Dołączył: May 2009
Reputacja: 0
Post: #59
 
gossia napisał(a):do opentań często dochodzi poprzez "kozystanie z usług" min. bioenergoterapeutów.

To chyba raczej do chorób psychicznych jak ktoś trafi na naciągacza i manipulatora. Prawdziwy uzdrowiciel powinien tylko pomagać, po spotkaniu z takim powinniśmy czuć się lepiej, pełni pozytywnej energii.
27-06-2009 19:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #60
 
Kasandra21 napisał(a):
gossia napisał(a):do opentań często dochodzi poprzez "kozystanie z usług" min. bioenergoterapeutów.

To chyba raczej do chorób psychicznych jak ktoś trafi na naciągacza i manipulatora. Prawdziwy uzdrowiciel powinien tylko pomagać, po spotkaniu z takim powinniśmy czuć się lepiej, pełni pozytywnej energii.

Cytat:zdaniem specjalisty
Maciej Pasieka, onkolog, wiceprzewodniczący Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku:
- Żałuję, że nie można sprawcy takiej działalności podać do prokuratury. Nie można, bo trudno udowodnić, ilu chorych zmarło w wyniku takiego uzdrawiania. To nie jest leczenie, ewentualnie działanie na podświadomość, a to powinno być zadanie dla psychologa w szpitalu. Tacy jarmarczni uzdrowiciele często skłaniają chorych do odwlekania leczenia, a w przypadku nowotworów czas rozpoczęcia leczenia jest potwornie ważny. Ludzie, którzy mówią, że po takich seansach czują się lepiej i wierzą w to, działają tylko na swoją szkodę. Usypiają swoją czujność i pozwalają chorobie się rozwinąć.

serwis "Głosu Pomorza". Z dnia 8 lutego 2008, 13:15

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
27-06-2009 23:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów