Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Czy współcześnie istnieją czarownice?
Autor Wiadomość
Annnika Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 5,771
Dołączył: Jun 2005
Reputacja: 1
Post: #76
 
Inni charyzmatycy - dar proroctwa jest dość"powszechny", stosunkowo...

[Obrazek: RMNUp2.png] [Obrazek: ByBEp1.png]
03-07-2009 21:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #77
 
Przeczytałam ponownie cały temat i postanowiłam dopowiedzieć coś na temat "czarownic z urodzenia" tak że by nikt nie miał wątpliwości.

To że ktoś rodzi się czarownicą jest jednym z kłamstw szatana, po prostu taka osoba poznaje pewne praktyki od najmłodszych lat w związku z tym pewne zjawiska,prawidłowości itd są dla niej naturalne.
Dzieje się tak zarówno w tzw rodzinach czarownic jak i osób które z takich rodzin nie pochodzą ale od najmłodszych lat mają kontakt z tego typu praktykami, również ze strony członków rodziny którzy powielają je nieświadomie.

aga wspomniała o wyglądzie czarownicy, nie ma czegoś takiego jest to kolejne kłamstwo Szatana, czarownice nie mają podobnych rysów twarzy itp choć wzajemnie się rozpoznają tak samo jak rozpoznają osoby które miały kiedyś z nimi kontakt w zakresie szeroko rozumianego praktykowania czarów (nie mam tu na myśli współuczestnictwa na zasadzie "pójdę do wróżki żeby mi powróżyła") myślę że wynika to z tego że tego typu praktyki wywierają swoiste piętno które takiej osobie jest dość łatwo rozpoznać odbywa się to mniej więcej na tej zasadzie na której narkoman rozpoznaje narkomana.

A i najważniejsze czarownice twierdzą że jest to ich przeznaczenie, natura nic podobnego jest to kwestia dokonania wyboru pomiędzy Bogiem a Szatanem (który ukrywa się pod płaszczykiem szeroko rozumianej magi, okultyzmu czy czarostwa- jak zwał tak zwał).

Spotkałam się kiedyś z twierdzeniem że tego typu osoby należy zabić ponieważ tylko w ten sposób można im pomóc.
Nic podobnego! Każdy człowiek bez wyjątku posiada wolną wolę i może dokonać wyboru pomiędzy dobrem a złem, po za tym morderstwo z jakiegokolwiek powodu jest w oczach Boga wielkim złem, wątpiącym polecam "historię" Kaina i Abla.

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
16-02-2011 22:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #78
 
Owszem istnieją - wróżki, które są z roku na rok coraz to bardziej reklamowane i popularyzowane. To już nie odnosi się tylko do reklam w gazetach ale także do programów TV z ich udziałem. Swoją drogą co za marnotractwo czasu antenowego.
17-02-2011 11:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #79
 
Shou napisał(a):Owszem istnieją - wróżki, które są z roku na rok coraz to bardziej reklamowane i popularyzowane. To już nie odnosi się tylko do reklam w gazetach ale także do programów TV z ich udziałem.

Po części masz rację, ale nie można też do końca jasno określić wróżki jako typowej czarownicy.
Owszem, wróżbiarstwo należy do praktyk związanych z okultyzmem, ale nie musi to oznaczać, że każda wrózka zajmuje sie takimi praktykami. Myślę, że ogół praktyk, którymi zajmowały sie czarownice są obecnie nadal stosowane i niebezpieczne, ale takie osoby raczej pozostają w ukryciu, gdyż łatwiej jest im działać. KIedyś były to praktyki bardziej powszechne mimo, że za takie praktyki groziła śmierć. Obecnie takie praktyki ukrywane sa pod róznymi formami spirytyzmu czy innych praktyk, które z pozoru mogą nie robić na ludziach specjalnego wrażenia, nawet są tak przedstawiane, aby zachecać do takich praktyk, aby wciągać ludzi w świat zła.
Wróżbiarstwo jest jedną z takich form, która z pozoru wyglada bardzo niewinnie, bo cóż w tym nadzwyczajnego, że człowiek idzie do kobiety, która bawi się kartami lub innymi szpargałami, aby tylko wyciągnąć kasę od takiego klienta za bzdury jakie naopowiada człowiekowi o jego przyszłości. A jednak za tym kryje się działanie zła.

Mnie najbardziej uderza ludzka głupota a mianowicie fakt, że łatwiej uwierzyć w to co mówi wróżka niż w to co mówi Słowo Boże, które ma znacznie większą moc i ma służyć dobru człowieka, jego zbawieniu. Człowiek prędzej uwierzy w to, że czarny kot przyniesie pecha niż w to, że Bóg może wyprowadzać człowieka z cierpienia, że może pomagać przez cierpienie przechodzić oraz w to, że kocha człowieka najprawdziwszą miłością, której nikt inny człowiekowi dać nie może.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
17-02-2011 15:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Nicol@ Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 1,143
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #80
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Wróżbiarstwo jest jedną z takich form, która z pozoru wyglada bardzo niewinnie, bo cóż w tym nadzwyczajnego, że człowiek idzie do kobiety, która bawi się kartami lub innymi szpargałami, aby tylko wyciągnąć kasę od takiego klienta za bzdury jakie naopowiada człowiekowi o jego przyszłości. A jednak za tym kryje się działanie zła.
Zgadzam się z tobą w całej rozciągłości; ludzka naiwność: wiara w takie bzdety jest spowodowana chyba chęcią zysku, bo ludzie chcieli by żyć coraz bardziej dostatniej, zamożniej, bez względu na to, co mówi Bóg. Słowo Boże jest coraz mniej warte dla współczesnego świata, bo nie przynosi głośnych obietnic szczęścia i dobrobytu. A taka wróżka za parę złotych przepowie taką świetlaną przyszłość, że głupi człowiek chciałby jej jeszcze dopłacić !!!

[Obrazek: images?q=tbn:ANd9GcSXjHIPlX5f6E6wjNuyBma...natOJIeMF7]
17-02-2011 23:13
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #81
 
Nicol@ napisał(a):ludzka naiwność: wiara w takie bzdety jest spowodowana chyba chęcią zysku

Mówiąc ogólniej chęcią zdobycia łatwego szczęścia, mimo iż jest ono ułudą i pokusa ta pochodzi od szatana. Ale to spowodowane jest grzechem pierworodnym - stąd takie skłonności do pójścia na łatwiznę.
17-02-2011 23:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #82
 
Nicol@ napisał(a):Słowo Boże jest coraz mniej warte dla współczesnego świata, bo nie przynosi głośnych obietnic szczęścia i dobrobytu.

Cytat:
I przyszedł jeden z siedmiu aniołów,
co trzymają siedem czasz pełnych siedmiu plag ostatecznych*,
i tak się do mnie odezwał:
«Chodź,
ukażę ci Oblubienicę,
Małżonkę Baranka».
I uniósł mnie w zachwyceniu na górę wielką i wyniosłą,
i ukazał mi Miasto Święte -
Jeruzalem,
zstępujące z nieba od Boga,
mające chwałę Boga.
Źródło jego światła podobne do kamienia drogocennego,
jakby do jaspisu o przejrzystości kryształu:
Miało ono mur wielki a wysoki,
miało dwanaście bram,
a na bramach - dwunastu aniołów
i wypisane imiona,
które są imionami dwunastu pokoleń synów Izraela*.
Od wschodu trzy bramy
i od północy trzy bramy,
i od południa trzy bramy,
i od zachodu trzy bramy.
A mur Miasta ma dwanaście warstw fundamentu,
a na nich dwanaście imion dwunastu Apostołów Baranka*.
A ten, który mówił ze mną, miał złotą trzcinę jako miarę,
by zmierzyć Miasto* i jego bramy, i jego mur.
A Miasto układa się w czworobok*
i długość jego tak wielka jest, jak i szerokość.
I zmierzył Miasto trzciną poprzez dwanaście tysięcy* stadiów:
długość, szerokość i wysokość jego są równe.
I zmierzył jego mur - sto czterdzieści cztery łokcie:
miara, którą ma anioł, jest miarą człowieka.
A mur jego jest zbudowany z jaspisu,
a Miasto - to czyste złoto do szkła czystego podobne.
A warstwy fundamentu pod murem Miasta
zdobne są wszelakim drogim kamieniem*.
Warstwa pierwsza - jaspis,
druga - szafir,
trzecia - chalcedon,
czwarta - szmaragd,
piąta - sardoniks,
szósta - krwawnik,
siódma - chryzolit,
ósma - beryl,
dziewiąta - topaz,
dziesiąta - chryzopraz,
jedenasta - hiacynt,
dwunasta - ametyst.
A dwanaście bram to dwanaście pereł:
każda z bram była z jednej perły.
I rynek Miasta to czyste złoto jak szkło przeźroczyste.
A świątyni w nim nie dojrzałem:
bo jego świątynią jest Pan Bóg wszechmogący
oraz Baranek*.
I Miastu nie trzeba słońca ni księżyca,
by mu świeciły,
bo chwała Boga je oświetliła,
a jego lampą - Baranek.
I w jego świetle będą chodziły narody,
i wniosą do niego królowie ziemi swój przepych.
I za dnia bramy jego nie będą zamknięte:
bo już nie będzie tam nocy*.
I wniosą do niego przepych i skarby narodów.
A nic nieczystego do niego nie wejdzie
ani ten, co popełnia ohydę i kłamstwo,
lecz tylko zapisani w księdze życia Baranka.

Ap 21,9-27

źródło: http://www.biblia.poznan.pl/

A czyż ten fragment nie mówi o dobrobycie, o tym jak będzie wyglądało nasze życie wieczne?
Ale czy to jest akurat najważniejsze dla nas? Czy nie najważniejsze dla człowieka jest to, że może otrzymać nowe życie w którym nie będzie juz miejsca na cierpienie,będzie natomiast miejsce na wieczną miłość i szczęście?

Myślę, że problem leży w tym, że nie wierzy się słowu Bożemu a wierzy się w te wszystkie pierdoły, jakimi obsypuje nas świat, wierzy się w obietnice ludzi, którzy obietnic nie dotrzymują, wierzy się w horoskopy, wierzy się w to co mówią media. Czyż nie zaprzeczamy sami sobie wypowiadając Credo podczas mszy świetej? Czy człowiek rzeczywiście wierzy w Boga? Na czym opiera się nasza wiara? Czy wogóle ja mamy? Gdbyśmy ja mieli to chyba bardziej wierzylibyśmy Słowu Bożemu niż temu co głosi obecnie świat. Warto stawiać sobie te pytania przed oczy, aby zrozumieć, że nasza wiara jest bardzo słaba i aby ją umacniać potrzeba nam stałego kontaktu z Bogiem, potrzeba nam Ducha Świetego, który może nas prowadzić ku takiej wierze, umacniać ją.

A od takich durnot jak wróżby czy inne pierdoły trzeba trzymać się z daleka, tym bardziej, że jest to naciąganie tylko ludzi iściaganie na siebie zła.

Dlaczego nie warto w to wierzyć? Ponieważ to Bóg zna przyszłość a nie człowiek,życie jest zależne od Boga a nie od wróżb czy innych form okultyzmu, magii. I nalezy zdać sobie sprawę z tego, że wierzac w takie rzeczy jak wróżby, horoskopy zaprzeczamy wierze w Boga, stawiamy człowieka ponad Bogiem - jakby to od człowieka zalezna była przyszłosć, jakby to karty mogły mieć wpływ na nasze życie.

Wszelkie praktyki wróżbiarstwa itp zabaw są dzełem takich współczesnych czarownic, które dla własnej korzyści próbują ściągnąć do siebie jak najwięcej potencjalnych klientów. A potem jak zło się przyczepi i zacznie działać to szuka się pomocy u egzorcystów. Tyle, że z takich sytuacji nie wychodzi sie tak łatwo - jeśli dopuszcza się działanie zła do siebie to trzeba sie liczyć z poważnymi konsekwencjami, trzeba sie liczyć tez z tym, że zło tak szybko nie odpuszcza i aby uwolnić sie spod działania zła to potrzeba na to wiele czasu i współpracy z egzorcystą..

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
18-02-2011 12:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #83
 
TOMASZ32-SANCTI napisał(a):Dlaczego nie warto w to wierzyć? Ponieważ to Bóg zna przyszłość a nie człowiek

Dokładnie przyszłość dla człowieka jest zakryta. Jeżeli w takim razie taka wróżka o dziwo trafnie coś przepowiada to raczej sugeruje to związek z siłami nieczystymi. Pomijam to, bo jest to dla każdego myślę jasne, iż samo korzystanie z tego typu usług jest grzechem - mamy bowiem ufać Bogu nie mamonie.
18-02-2011 12:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #84
 
Shou napisał(a):Pomijam to, bo jest to dla każdego myślę jasne, iż samo korzystanie z tego typu usług jest grzechem - mamy bowiem ufać Bogu nie mamonie.

Rzecz w tym, że tutaj bardziej ufamy złu niż Bogu. Co zatem stanowi źródło prawdy? : karty tarota czy inne formy wróżenia lub inne praktyki serwowane przez takie czarownice czy Słowo pochodzące od Boga? Wróżbiarstwo i inne praktyki są więc zaprzeczeniem prawdzie pochodzącej od Boga.
Z cała pewnością wróżka nie służy Bogu, jej wróżby nie są przekazem pochodzacym od Boga a jeśli nie pochodzi to od Boga to skąd? Pozostaje zło czyli szatan.

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
18-02-2011 14:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #85
 
Istnieją. Podawałem chyba link?

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
18-02-2011 16:57
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #86
 
Istnieją, trzeba po prostu odrzucić New Age'ową nowomowę, bioenergoterapia, ile jest świadectw byłych bioenergoterapeutów którzy opisali w jakie stany wpadali kiedy parali się tym? Czym różni się szaman którzy tak "leczy" z osobą która ma szyld z taką nazwą? Ten i ten robi te same ruchy, ten i ten strzepuje rece- stojąc z boku jest podobieństwo 100%, tylko że szaman jest po prostu bardziej szczery i mówi wprost że chodzi o duchy. Parzenie kobietom herbatek żeby wróżka odprawiała "ergozcyzmy", a osoba "egzorcyzmowana" ma się integrować z tymi duchami! Wróżenie z fusów, kości, kart nekromancja. Przecież taki tarot wywodzi się od satanisty Crowleya. Trzeba wiedzy na temat tego co się robi, wiedzy Biblijnej i katechizmowej. Wtedy wszystko jest bardziej jaskrawe.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
18-02-2011 22:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #87
 
Wiecie zainteresowałem się trochę bardziej tematem i spostrzegłem, że tematyka okultyzmu - wróżek - jest nam wciskana na siłę drzwiami i oknami. Po bardzo długiej przerwie od komunikatora gg postanowiłem go dziś zainstalować i sprawdzić jak sobie radzi, ile zajmuje RAMu jego proces itp. To co rzuciło mi się w oczy to jakiś ezoboot na liście kontaktów w grupie pomocnicy! Powtarzam pomocnicy! Ciekawe tylko w czym ten szatański twór miałby mi pomóc, w szybszym trafieniu do piekła? Innego praktycznego zastosowania tego dziwadła nie widzę. [-(
19-02-2011 17:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
TOMASZ32-SANCTI Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 4,220
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #88
 
Tego to ja nie wiem. Ale szatańskie działanie to rzeczywiście jest widoczne we wszystkim co serwuje obecny świat. Czasopisma nafaszerowane różnymi materiałami, które mają człowieka wprowadzić w lepszy stan, nie wspominając, że w co drugiej prawie gazecie jest reklama wróżek, uzdrawiaczy i innych form przepowiadania przyszłości, leczenia ludzi jakimiś dziwnymi formami. Nawet te wszystkie filmy fantasy czy science-fiction to jest nafaszerowana róznymi obrazami, które z przyszłością nie wiele maja wspólnego, gdyż tak naprawde nikt nie zna tego co będzie kiedyś a tutaj twórcy filmów ukazują życie kilkadziesiąt lat do przodu. I bardziej wierzy sie w te brednie niż w to co mówi Słowo Boże. O zgrozo. Do czego to dochodzi? Jak człowiek nisko upada, by wierzyć w takie bajki?

TOMASZ32 --> VIA AD DEUM
"Nieustannie nosząc w naszym ciele umieranie Jezusa,aby także objawiło sie w nas Jego zmartwychwstanie."
19-02-2011 20:27
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #89
 
No i trzeba na to zwracać uwagę w środowisku, widząc jak ktoś znajomy ma w domu"wróżkę", czy opowiada co było na seansie spirytystycznym, w kulturze masowej też, powiedzieć po co to ogląda. Nie być biernym, ale najbardziej świadczyć o miłości do Jezusa, żeby od razu miał czym zapchać tą dziurę która powstanie. Trzeba rozeznawać znaki czasu i to co jest na dzisiaj potrzebne, cały czas kierować. Nie zamykać się na działanie Ducha Świętego w sobie, czy ściśle najbliższym otoczeniu, nie usprawiedliwiać tego blokownia się tradycjonalizmem jak w ST,a jak to i dzisiaj się chce robić.

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
19-02-2011 21:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #90
 
Scott napisał(a):No i trzeba na to zwracać uwagę w środowisku

Scott napisał(a):Nie być biernym, ale najbardziej świadczyć o miłości do Jezusa

Scott moja Ciotka (ponad 60 letnia) jeszcze do nie dawna, nie wiem jak jest teraz, parała się korzystaniem z usług różnego rodzaju wróżek. Niby jest wierząca, do Kościoła chodzi nawet w tygodniu. Gdy zwróciłem jej uwagę na problem okultyzmu, stanowisko wobec niego Kościoła to jedynie odparła mi: są wróżki dobre i złe, jak mówi prawdę to jest to ta dobra. Nie dała się przekonać. Zwracać uwagę trzeba ale nie zawsze przynosi to skutki mimo zaangażowania z naszej strony - w końcu to moja Ciotka.
25-02-2011 18:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów