Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Religie podszywające się pod inne-słyszeliście o nich?
Autor Wiadomość
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #1
Religie podszywające się pod inne-słyszeliście o nich?
Nie wiedziałam, gdzie to napisać, więc piszę tu, choć pasuje pewnie do paru innych tematów jak o antychryście, czy o sprawach ciemnych, zawoalowanych, ukrytych,
z WIELKĄ PROŚBĄ o zabranie głosu w temacie, szczególnie duchownych i osób mających styczność z takimi sprawami (jeśli uznacie, to zmieńcie miejsce tego wątku).

Przed paroma dniami, jak "grom z jasnego nieba", przy okazji spotkania, które miało służyć zgłębianiu nasze katolickiej wiary, usłyszeliśmy o istnieniu ... istoty (na jej stronie internetowej jest postać człowieka-mężczyzny z niesamowicie wielką czupryną na głowie), która zachęca do:

1. trzymania się własnej wiary, w której obecnie jesteśmy (np. katolickiej, muzułmańskiej, protestanckiej itd.), oraz pogłębiania jej
2. czynienia dobra, bycie dobrym o każdym czasie i w każdym miejscu (więcej nic nie wiem, bo osoba dzieląca się info b. chciała, żebyśmy sami przeczytali i zainteresowali się, na co ja nie mam ochoty, chęci i tego napewno nie zrobię)
Jednocześnie wymaga, aby uznawać ją (tzn. tą "istotę" j.w.) za ... boga.

Na nasze kategoryczne stwierdzenia, że w wierze katolickiej jest tylko JEDEN Stwórca i nie ma innego, i że on przyjdzie na koniec istnienia świata, a dowodem tego jest treść Biblii, usłyszeliśmy, że to kolejne "wcielenie" w procesie reinkarnacji, a Biblia została przez Kościół "okrojona", w którymś wieku (nie pamiętam), z części, w której jest mowa o "reinkarnacji".

Po głębokich przemyśleniach doszłam do wniosku, że:

A. "fani" "istoty", j.w., nie są katolikami, chociaż przystępują do komunii św., a na zewnątrz postrzegani są jako bardzo bogobojni katolicy.
B. wiara w tą "istotę" jest wyjątkowo niebezpieczna, bo ta "religia" podszywa się CAŁKOWICIE pod naszą katolicką religię (pod inną zresztą też -patrz pkt1.) zaprzeczając zawoalowanie istnieniu Stwórcy Jedynego, przez podstawienie na Jego miejsce tej "reinkarnowanej istoty".
C. niebezpieczeństwo dla naszej wiary jest tym większe, że wyznawcy wyżej wspomnianej religii są nie do rozpoznania, chyba, że sami się ujawnią, a co za tym idzie, mają nieograniczoną możliwość manipulowania nami.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
11-11-2008 14:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
omyk Offline
Administrator
*******

Liczba postów: 4,666
Dołączył: Nov 2006
Reputacja: 2
Post: #2
 
Czy to nie bahaici?

[Obrazek: banner7.jpg]
Dzięki Bogu za Jego dar niewypowiedziany! (2 Kor 9,15)
11-11-2008 14:55
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Polonium Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 3,635
Dołączył: Apr 2006
Reputacja: 0
Post: #3
 
Nordlys, lepiej unikaj tych podejrzanych spotkań i w całości zaufaj Kościołowi Katolickiemu.
11-11-2008 14:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #4
 
Szczerze pisząc, to nie wiem dokładnie, jak ten ich "przywódca" się nazywa. Nawet gdybym wiedziała, to tu bym tego nie napisała, żeby nie stwarzać niepotrzebnie sytuacji dla dalszego rozpowszechniania.

Co do spotkań, to naszym założeniem była wiara katolicka i tak pozostanie. Tu na obczyźnie b. trudno coś sensownego zawiązać w tym temacie, więc chcemy mimo wszystko kontynuować nasze spotkania. Jednak bedziemy musieli trzymać się sztywno pewnych kolejnych założeń, które musimy wymyślić, aby uniknąć rozmów na tematy niechciane.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
11-11-2008 15:08
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Glowa Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 83
Dołączył: Oct 2008
Reputacja: 0
Post: #5
 
Polonium napisał(a):i w całości zaufaj Kościołowi Katolickiemu.
I Świętej Inkwizycji Duży uśmiech

Nie bój si? nieznanego.
12-11-2008 19:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Ks.Marek Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 8,460
Dołączył: Mar 2006
Reputacja: 0
Post: #6
 
omyk napisał(a):Czy to nie bahaici?
Encyklopedia WIEM napisał(a):Wyznawców bahaizmu obowiązuje przestrzeganie 12 przykazań streszczających wskazania wspólne wszystkim religiom. Międzynarodowa Wspólnota Bahaistyczna, skupiającą około 2 mln wiernych (Europa, Azja, USA), jest uznana przez ONZ - kieruje nią 10-osobowa rada, tzw. Ręce Sprawiedliwych z siedzibą w Akce (Izrael), gdzie zmarł twórca ruchu. Bahaiści prowadzą ożywioną działalność propagandową i wydawniczą.
więcej... Prawdopodobnie tak.
nordlys napisał(a):Jednak bedziemy musieli trzymać się sztywno pewnych kolejnych założeń, które musimy wymyślić, aby uniknąć rozmów na tematy niechciane.
Nic nie wymyślajcie, tylko stójcie na fundamencie Ewangelii. Nie możecie okazywać strachu w konfrontacji z innością, odmiennością, etc. Trzeba im jasno pokazać, że trzeba mieć duchowe "kim" (wiesz, o co mi chodzi?)

"Człowiek, który wyrugował ze swego życia wszelkie odniesienia do absolutu, który wszystko sprowadził do ciasno pojmowanego materializmu, ulega zbydlęceniu i zaczyna żyć jak bydlę"
13-11-2008 09:02
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #7
 
Kojarzycie takiegi szarlatana z Indii, nazywa się Saj Baba? Też niby wszem i wobec głosi, że nikogo nie namawia do porzucenia dotychczasowej wiary, że jego nauki są zgodne z każdą religią. Jednakże jego nauki i działania maja mało wspólnego z jakimikolwiek innymi religiami.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
13-11-2008 10:56
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #8
 
Ks. Marek napisał(a):Trzeba im jasno pokazać, że trzeba mieć duchowe "kim" (wiesz, o co mi chodzi?)

Dziękuję bardzo za tą wskazówkę. Proszę jednak o wyjaśnienie określenia "kim". Niestety nie spotkałam się z nim.

Narazie doszliśmy do wniosku, że należy twardo stać przy naszych prawdach wiary i otwarcie oraz jasno przedstawić nasze stanowisko, jeśli znów doszłoby do "zahaczenia" o niechciany temat, bo cała ta sytuacja grozi rozbiciem grupy.

Inne założenie, to takie, że jeżeli osoba innej wiary ma ukryty cel "przeciągnięcia" kogoś z nas na "swoją" stronę, nasze nieugięte stanowisko, dot. celu naszych spotkań(t.j. pogłębiania wiary katolickiej), z jednoczesnym stanowczym określeniem się po stronie katolickiej, spowoduje, że ona zrezygnuje z tych spotkań, nie widząc sensu poświęcania im czasu.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
13-11-2008 13:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów