Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co teraz robicie?
Autor Wiadomość
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #436
 
sprawdzam na poczcie grupy jaki dokładnie materiał obejmuje zaliczenie z angielskiego w przyszłym tygodniu

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
30-11-2010 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
spioh Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,219
Dołączył: Feb 2009
Reputacja: 0
Post: #437
 
jep. poczta. dobrze że przypomniałaś. dzięki.

Inteligentny wszystko zauważa. Głupi wszystko komentuje. Heinrich Heine

--== fundacja Barnaba ==--
[Obrazek: ub1959484.png]
30-11-2010 17:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #438
 
bashca napisał(a):zaliczenie z angielskiego w przyszłym tygodniu

Heh też mam zalicznie z angielskiego w przyszłym tygodniu. Będzie gorąco.. choć może pozwoli rysowaniem plakatów zaliczyć. Język
30-11-2010 19:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #439
 
Shou, a jak sie rysuje po angielsku plakaty? Język
Ja akurat mam taki medyczny angielski: skóra , czaszka , narządy. Ale coś czuje ża zastosuję zasade "trzech Z" :zapamietać zdać, zapomnieć. Po co mi wiedzieć jak po angielsku jest np. blaszka pionowa kościi sitowej ? :|

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
30-11-2010 19:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Shou Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 572
Dołączył: Aug 2010
Reputacja: 0
Post: #440
 
bashca napisał(a):Shou, a jak sie rysuje po angielsku plakaty?

Rysujesz coś tam, a następnie podpisujesz angielskimi treściami. Może to być np. plakat na "dzień ziemi" czy coś w tym stylu z napisem Save the earth. Duży uśmiech
30-11-2010 22:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
PS Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 912
Dołączył: Dec 2007
Reputacja: 0
Post: #441
 
bashca napisał(a):Po co mi wiedzieć jak po angielsku jest np. blaszka pionowa kościi sitowej ? :|
Żeby rozumieć 99% publikacji medycznych? Chyba, że chcesz zaliczyć szkołę dla "papieru" - nie polecam
30-11-2010 22:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #442
 
PS napisał(a):bashca napisał/a:
Po co mi wiedzieć jak po angielsku jest np. blaszka pionowa kościi sitowej ?
Żeby rozumieć 99% publikacji medycznych? Chyba, że chcesz zaliczyć szkołę dla "papieru" - nie polecam
jak bym była na lekarskim to jak najbardziej przydałoby mi się, ale nasz kierunek ma niewiele wspólnego z medycyna jako taką. Po łacinie takich szczegółów nie musimy sie uczyć, a to jest podstawowy język w medycynie, dlaczego więc po angielsku mielibyśmy znać, tak to juz lacine wole , bo praktyczniejsza
Fakt faktem że w Polsce na studiach uczysz sie wiele rzeczy które później i tak wogóle Ci sie nie przydają, na zachodzie jest inny system nauki

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
30-11-2010 23:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
magdzik Offline
Użytkownik
***

Liczba postów: 221
Dołączył: Jul 2009
Reputacja: 0
Post: #443
 
bashca napisał(a):jak bym była na lekarskim to jak najbardziej przydałoby mi się, ale nasz kierunek ma niewiele wspólnego z medycyna jako taką. Po łacinie takich szczegółów nie musimy sie uczyć, a to jest podstawowy język w medycynie, dlaczego więc po angielsku mielibyśmy znać, tak to juz lacine wole , bo praktyczniejsza
Prawda jest taka, że podstawowym językiem w medycynie jest teraz angielski. Na Zachodzie podręczniki zawierają już nazewnictwo angielskie a wiodącym podręcznikiem jest Anatomia Gray'a. W większości publikacji używany jest właśnie angielski, łacinę powoli zaczyna się wycofywać. Inna sprawa, że w polskim systemie kształcenia lekarzy niewiele zmieniło sie przez ostatnie kilkadziesiąt lat, ale słyszałam, że niebawem nieśmiertelna Anatomia A. Bochenka ma zostać zastąpiona właśnie przez Gray'a.

A zeby było śmiesznie, to ja własnie siedzę nad Bochenkiem i ogarniam jamę brzuszną Język

Pain is temporary. It may last a minute, or an hour, or a day, or a year, but eventually it will subside and something else will take its place. If I quit, however, it lasts forever.
Lance Armstrong
01-12-2010 01:14
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #444
 
magdzik napisał(a):bashca napisał/a:
jak bym była na lekarskim to jak najbardziej przydałoby mi się, ale nasz kierunek ma niewiele wspólnego z medycyna jako taką. Po łacinie takich szczegółów nie musimy sie uczyć, a to jest podstawowy język w medycynie, dlaczego więc po angielsku mielibyśmy znać, tak to juz lacine wole , bo praktyczniejsza

Prawda jest taka, że podstawowym językiem w medycynie jest teraz angielski. Na Zachodzie podręczniki zawierają już nazewnictwo angielskie a wiodącym podręcznikiem jest Anatomia Gray'a. W większości publikacji używany jest właśnie angielski, łacinę powoli zaczyna się wycofywać. Inna sprawa, że w polskim systemie kształcenia lekarzy niewiele zmieniło sie przez ostatnie kilkadziesiąt lat, ale słyszałam, że niebawem nieśmiertelna Anatomia A. Bochenka ma zostać zastąpiona właśnie przez Gray'a.

Ooo to nie wiedziałam Oczko nie zazdroszczę zatem tym co teraz kuja łacine bo to żeby za kilka lat nadrabiać anatę angielskim Język

Cytat:A zeby było śmiesznie, to ja własnie siedzę nad Bochenkiem i ogarniam jamę brzuszną
=D>


tak żeby skączyc oftop , ja własnie zamierzam iśc spać(jak to dziwnie brzmi o tej godzinie Duży uśmiech) pobudka 4 30 , tramwaj, 5 17, godzinki 5 45, roraty 6
już moi bracia z zaliczyli poniedziałkowe i wtorkowe, rodzice tez w poniedziałek z chłopakami poszli, a ja co? obijasz sie Basia,obijasz Język
no, zobaczymy ile wyjdzie z moich roratnich ambicji

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
01-12-2010 01:49
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
smokeustachy Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 385
Dołączył: Jul 2007
Reputacja: 0
Post: #445
 
A ja wkleiłem wiadomosci i ide spać

"Nigdy nie drwij z żywego smoka, Bilbo głupcze"
Wirtualna Soplandia: http://soplandia.prv.pl
[Obrazek: soplandia.gif]
01-12-2010 02:29
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Scott Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 2,259
Dołączył: Oct 2006
Reputacja: 0
Post: #446
 
bashca napisał(a):PS napisał/a:
bashca napisał/a:
Po co mi wiedzieć jak po angielsku jest np. blaszka pionowa kościi sitowej ?
Żeby rozumieć 99% publikacji medycznych? Chyba, że chcesz zaliczyć szkołę dla "papieru" - nie polecam


jak bym była na lekarskim to jak najbardziej przydałoby mi się, ale nasz kierunek ma niewiele wspólnego z medycyna jako taką. Po łacinie takich szczegółów nie musimy sie uczyć, a to jest podstawowy język w medycynie, dlaczego więc po angielsku mielibyśmy znać, tak to juz lacine wole , bo praktyczniejsza
Fakt faktem że w Polsce na studiach uczysz sie wiele rzeczy które później i tak wogóle Ci sie nie przydają, na zachodzie jest inny system nauki
Na zachodzie są waskie specjalizacje, a nasza pielegniarka z mgr po dobrej szkole wie tyle co tam lekarz. Ogólnie to się przydaje, sama jeszcze nie wiesz do czego ale sie przydaje, zobaczysz z czasem.Pozatym są też uczelnie gdzie ucza rzeczy niepotrzebnych, inna sprawa- trzeba było tam iść. Język

http://www.mamre.pl

"Jeżeli ze wszystkich burz i klęsk ocalicie Trójce Świętą i wasz Kościół- macie wszystko." kard. Wyszyński
01-12-2010 21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #447
 
jem kanapke ze smalcem

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
12-12-2010 21:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #448
 
kombinuję co by tu zjeść na kolację Język

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
12-12-2010 22:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
bashca Offline
Moderator
*****

Liczba postów: 835
Dołączył: Apr 2009
Reputacja: 0
Post: #449
 
btw, ten smalec dostałam od brata na imieniny. Uśmiałam się z tego oryginalnego prezentu jak nigdy Duży uśmiech
Michał potem opowiadał przy stole że jak był na jarmarku św Jacka ( taki w Poznaniu jest organizowany, jako wolontariusz gotował tam zupę ) no i zobaczył że sprzedaja taki smalec i sobie przypomnial że ja go bardzo lubie, a miałam mieć imieniny niebawem. No i opowiada dalej " i poszedłem sie spytac ile kosztuje, bo miałem tylko 6,85, okazało sie że kosztował 7 ,30 i myślałem co zrobic bo chciałem go Basi kupić,ale tramwaje w niedziele rzadko jeżdża więc nie zdąrzyłbym pojechac do domu. W końcu musiałem sie przemóc i poprosiłem jakąs panią czy by mi mogła dać te kilkadziesiąt groszy. No i kupiłem go "
i jak tu go nie kochać? Uśmiech

"Dla niektórych ludzi twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają" Uśmiech
/W.J Toms/
12-12-2010 22:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
gossia Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 984
Dołączył: Jun 2009
Reputacja: 0
Post: #450
 
nie wiem jak Uśmiech

a teraz staram się nie zjeść drugiej kolacji Uśmiech

http://www.pro-life.pl/index.php?a=index

Bóg działa cuda Serce
12-12-2010 22:43
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów