Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KrK znów się pomylił.
Autor Wiadomość
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #1
KrK znów się pomylił.
Na poniższym filmiku mamy już dowody w postaci filmu oraz oświadczenie polityka wysokiego szczebla przeczące temu co tak długo twierdził KrK, że jesteśmy sami we wszechświecie.
Okazuje się, że prawda jest inna i nawet na Ziemi są inne cywilizacje. Ciekawe jak to teraz KrK wyjaśni w kontekście mesjanizmu Chrystusa? Uśmiech

Wojskowe nagranie z Meksyku
21-11-2008 08:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #2
 
Proste - Biblia oraz rdzeń nauk Kościoła powstawały w czasach gdy ludzie nie wiedzieli dokładnie co mają 50 metrów nad głowami, więc nie było mowy o innych cywilizacjach. Do dziś też takiej pewności nie ma - wszelkie "ujawnione nagrania" moga okazać się podróbkami - jak to było ze słynnym filmem o autopsji "kosmity".
Oczywiście, UFO istnieją jak najbardziej - choćby gdy spoglądasz w niebo i widzisz poruszający się punkt - dopóki nie określisz czy jest to samolot, sztuczny satelita czy coś innego - dopóty będzie to UFO.
Dopiero gdy otrzymamy wyraxny sygnał od "obcych" lub wylądują na naszej planecie w spektakularny sposób - wówczas Kościół będzie musiał coś zrobić ze swa nauką. Na razie nie musi.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-11-2008 10:46
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Cichociemny Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 521
Dołączył: Aug 2005
Reputacja: 0
Post: #3
 
Mnie też bardzo ciekawi fakt ,że w dobie kiedy praktycznie każdy chodzi z aparatem fotograficznym w dłoni (np . w telefonie) a całe masy turystów posiadają aparaty fotograficzne takie o których jeszcze dwie dekady temu nikomu się nie marzyły , nikt jeszcze nie zrobił dobrego realnego zdjęcia "statku kosmicznego" Duży uśmiech zważywszy na to ,że owi kosmici latają nad naszą planetą co najmniej w takiej obfitości co klienci na wyprzedaży w hipermarkecie ... a czym oczywiście donoszą całe rzesza jakże "wiarygodnych " świadków :-k

2 Tym. 4:18
Wyrwie mnie Pan ze wszystkiego z?ego i zachowa dla Królestwa swego niebieskiego; jemu niech b?dzie chwa?a na wieki wieków. Amen.
[Obrazek: radio_chn.gif]
21-11-2008 12:17
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #4
 
Inna cywilizacja może istnieć, bo czemu nie - wszechświat jest cholernie rozległy a gwiazd jest tyle, że brakuje nazw liczb na wyrażenie tej ilości. Tyle, że na przykład mądre istoty tak rózne od nas moga zyć na planecie w odległości o te miliardy milionów lat świetlnych od nas - czyli, że kontakt będzie raczej niemożliwy. Jestem zwolennikiem teorii, że nie jesteśmy sami w kosmosie - ale większośc relacji o "UFO" wkładam między bajki.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-11-2008 13:04
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #5
 
Helmutt napisał(a):Biblia oraz rdzeń nauk Kościoła powstawały w czasach gdy ludzie nie wiedzieli dokładnie co mają 50 metrów nad głowami...
Z tej wypowiedzi wionie spłyceniem zagadnienia. Mam wątpliwości ... duże... czy znasz treść Biblii. Takie stawianie sprawy, jak w w/w cytacie, prowadzi do wprowadzania innych w błąd o Biblii i naszej wierze. Smutny

Np. wiedzieliście, że:
a/napisane jest:
"Wtedy Bóg rzekł:"Nie może pozostawać duch mój w człowieku na zawsze, gdyż człowiek jest istotą cielesną; niechaj więc żyje tylko sto dwadzieścia lat".
[Księga Rodzaju 6.3.]
b/naukowcy niedawno odkryli, iż długość życia każdej komórki zapisana jest w genach oraz na tej podstawie ustalili przewidywaną długość życia człowieka na ok. 120 lat?

Z powyższego niektórzy mogą zacząć sobie łamać głowę: "skąd autor/rzy Księgi Rodzaju wiedzieli o fakcie naukowym, odkrytym przed paru laty?".
Tylko, że to ślepa droga. Bo to Bóg jest Stwórcą i wie wszystko, a my ludzie jesteśmy jak małe nierozumne istotki, odkrywające powolutku krople nieogarnionej wiedzy Wszechwładcy.

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
21-11-2008 13:35
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #6
 
nordlys napisał(a):
Helmutt napisał(a):Biblia oraz rdzeń nauk Kościoła powstawały w czasach gdy ludzie nie wiedzieli dokładnie co mają 50 metrów nad głowami
Z tej wypowiedzi wionie spłyceniem zagadnienia. Mam wątpliwości ... duże... czy znasz treść Biblii. Takie stawianie sprawy, jak w w/w cytacie, prowadzi do wprowadzania innych w błąd o Biblii i naszej wierze. Smutny
Wypowiedź jest po prostu z punktu widzenia ateisty. Nie ma w Biblii słowa o innych planetach, gwiazdach, układach słonecznych, galaktykach itp. Może i dobrze, bo gdyby w Biblii istniało kategoryczne stwierdzenie, że człowiek jest sam w koskosie a kiedyś doszłoby do rzeczywistego kontaktu z obcą cywilizacją to byłby nielichy "zonk"....

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-11-2008 13:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #7
 
Jak czytam wasze wypowiedzi, to mam wrażenie, że nic nie skumaliście z tego wywiadu.
Jak coś 'płynie' po niebie to pewne, że samo się nie zbudowało. Musiał zrobić to ktoś i z tego co widać znacznie mądrzejszy od ludzi.
Zadziwiające jest to, że rządy mając tak mocne dowody ukrywają to przed społeczeństwem, ale to inna sprawa.
Na tym forum ważne jest to, że mimo iż Biblia nie słowem nie ustosunkowuje się do innych cywilizacji, to KrK wymyślił sobie, że ufoludków nie ma.
Chyba nadszedł czas by przeprosili za ignorancje i celowe wprowadzanie ludzi w błąd.
21-11-2008 14:23
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #8
 
Sprawa "obcych" i rządów/służb specjalnych - cóż, kiedyś danwo temu przewinęły się przez moje ręce kopie pewnych dokumentów amerykańskich - rzekomo wykradzionych przez jednego z ludzi zamieszanych w sprawę. Były tam opisane takie rzeczy, że zeznania Lazara i jemu podobnych to kaszka z mleczkiem. Do dziś nie wiem czy to była prawda czy tylko sfabrykowana podpucha...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-11-2008 14:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #9
 
No właśnie, rząd kłamie i manipuluje i nie wiesz czy to prawda czy nie, nawet jak masz poważne dokumenty w ręku i to samo zrobił KrK. Dlaczego postawił pewnik, że obcych cywilizacji nie ma jak nie ma co do tego pewności a są tysiące poszlak, że jest odwrotnie.
Kogo i poco chcą zmanipulować, dlaczego zachowują się tak samo jak rządy które od prawdy bardziej cenią polityczną kalkulację?
21-11-2008 14:59
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #10
 
Ale z tego co wiem, to Kościół takowego pewnika nie postawił, no chyba, że przytoczysz mi odpowiedni werset z KKK o tej sprawie. W każdym razie ja kiedyś gadałem z jednym księdzem i on mówił, że Kościół się oficjalnie w tej sprawie nigdy nie wypowiadał...

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-11-2008 15:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #11
 
To w takim razie winę ponosi pani katechetka Uśmiech i wszyscy autorzy przytaczanych tu artykułów twierdzący, że UFO to robota Szatana bo wiadomo, że ufoludków nie ma.
Powiem szczerze, że zaczynam się gubić co jest oficjalną wersją a co interpretacją nadgorliwych misjonarzy, no ale ponieważ oni twierdzą że głoszą słowo Boże i są oficjalnymi przedstawicielami KrK to dla mnie sprawa jest zamknięta.
21-11-2008 15:18
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #12
 
Wiesz, z całym szacunkiem, ale "pani katechetka" to sobie może... Liczy się oficjalne stanowisko Kościoła.

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-11-2008 15:22
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Komzar Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 490
Dołączył: Apr 2007
Reputacja: 0
Post: #13
 
Zrozumiałem! Uśmiech
Nie należy wierzyć katechetkom i księżom bo zdarza im się konfabulować (UFO jest przykładem). Lepiej samemu poczytać dokumenty watykańskie Uśmiech

Swoją drogą, to wie ktoś jakie jest oficjalne stanowisko KrK w sprawie cywilizacji pozaziemskich?
21-11-2008 15:33
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
nordlys Offline
Dużo pisze
****

Liczba postów: 509
Dołączył: Aug 2008
Reputacja: 0
Post: #14
 
Helmutt napisał(a):Nie ma w Biblii słowa o innych planetach, gwiazdach, układach słonecznych, galaktykach itp. ... kiedyś doszłoby do rzeczywistego kontaktu z obcą cywilizacją to byłby nielichy "zonk"....
To po co jest znane Watykańskie Obserwatorium Astronomiczne?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Watyka%C5%8...ronomiczne

Czy znasz Michała Hellera ... znanego profesora?
To jeden z wielu linków do jego publikacji:
http://www.znak.com.pl/osoba,nazwa,515,k...MAodPEQQ-w

... może poczytasz?

A w Biblii znalazłam m.in.:
* W odpowiedzi rzekł do nich Jezus:"Newet jeżeli Ja sam o sobie wydaję świadectwo, świadectwo moje jest prawdziwe, bo wiem, skąd przyszedłem i dokąd idę. Wy zaś nie wiecie , ani skąd przychodzę, ani dokad idę" [Ewangelia wg Św.Jana 8.14]
* Odpowiedział Jezus:"Królestwo moje nie jest z tego świata. ..." [Ewangelia wg Św.Jana 18.36]
* ... oto Mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali: «Gdzie jest nowo narodzony król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać mu pokłon» ... A oto gwiazda, którą widzieli na Wschodzie, szła przed nimi, aż przyszła i zatrzymała się nad miejscem, gdzie było Dziecię. Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się radowali. Weszli do domu i zobaczyli Dziecię z Matką Jego, Maryją; [Mt 2.1-12]

Znasz może taką katolicką tradycję zasiadania do Wieczerzy Wigilijnej z pierwszą gwiazdką na niebie? Ona nie wzięła się z nikąd. Duży uśmiech

[Obrazek: 023096454b2384f3m.jpg] http://pl.youtube.com/watch?v=ccaNFnjGfp...re=related S.N.E. http://www.bogurodzica.ox.pl
21-11-2008 15:34
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Helmutt Offline
Stały bywalec
*****

Liczba postów: 2,815
Dołączył: Dec 2005
Reputacja: 0
Post: #15
 
nordlys napisał(a):A w Biblii znalazłam m.in.:
[..ciach!...]
Znasz może taką katolicką tradycję zasiadania do Wieczerzy Wigilijnej z pierwszą gwiazdką na niebie? Ona nie wzięła się z nikąd. Duży uśmiech
No dobra, ale co z tego wynika? To, że widziano w okolicy 1 (lub 3) r.n.e. silnie świecącą gwiazdę (kometę) na niebie. Tyle. Nic skąd się wzięła, czy z czego się składa i dlaczego akurat się pojawiła (przyczyny naulowe).

To pisałem ja - Helmutt fan Disco-Polo, który nie chodzi na Odnowę w Duchu Świętym i jeszcze żyje (ale dziwy co?).
21-11-2008 15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek:
1 gości

Wróć do góryWróć do forów